Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

204 σελιδες πριν εχει αναφερθει πααααρα πολλες φορες τοσο ο τροπος οσο κ που να βρεις την τελευταια εκδοση φιλε μου...καλο θα ηταν να ψαξεις λιγακι κ θα σου λυθουν πολλες αποριες...αν παλι δε μπορεις...κοιτα την υπογραφη μου κ τον οδηγο του jimdem...τελευταια εκδοση ειναι η V10O_02

nai, alla to sygkekrimeno firmware mporw na to katevasw gia diafores xwres, oxi omws gia ellada... :/ paizei rolo?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για ολες τις χωρες το ιδιο ειναι...ειναι γερμανικη εκδοση αλλα υποστηριζει την ελληνικη γλωσσα αψογα
Link to comment
Share on other sites

Εσεις που βλεπετε ταινιες στο Αρενα ποιο προγραμμα χρησιμοποιειται για να ενσωματωσεται τους υποτιτλους και τι μεγεθος βαζετε στη γραμματοσειρα? Εχει σημασια το μεγεθος η μικραινει και μεγαλωνει αναλογα με την αναλυση που βλεπεις το βιντεο?

 

Υ.Γ. Και σε τι αναλυση κανετε convert το αρχικο αρχειο για να το βαλετε στο Αρενα.

Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα 52 ο Mixalisz (post #774) είχε φτιάξει ένα ωραίο οδηγό για κάποια προγράμματα (τα οποία σε εμένα δούλεψαν άψογα) Από εκεί και πέρα με τα settings και του παιδιού δουλεύουν και στην σελίδα 196 (post #2926) έχω και ένα ακόμα set που δούλεψε μια χαρά.

 

Το μέγεθος γραμματοσειράς δεν έχω ψάξει να το πειράξω γιατί στα δικά μου μάτια φαίνεται μια χαρά. Ακόμη δεν έχω δοκιμάσει να δω αν παίζει σε 800χ480...

 

edit: Η έκδοση V10o_02 υποστηρίζει κανονικότατα τα Ελληνικά, απλά στον κατάλογο ενώ στα ταξινομεί αλφαβητικά δεν στα χωρίζει αν γράμμα. Το μόνο σημείο που έχει καρτελάκια με γράμματα από πάνω είναι σε ότι έχει λατινικούς χαρακτήρες. Επίσης το πρόβλημα save της playlist είναι ένα πρόβλημα το οποίο αντιμετωπίζω στην έκδοση αυτή. Θα πρότεινα την V10M προς το παρόν και μέχρι να βγει η V10o open europe , όπως λένε και τα παιδιά που είναι αποδεδειγμένα γκουρού! :)

Link to comment
Share on other sites

εχω πρόβλημα.... :cry: προσπαθησα να φλασαρω το δικο μου συμφωνα με τον οδηγο που εχετε ανεβασει, και δεν γινεται... αρχικα, αφού αντιγράφω τα 2 αρχεία στο φάκελο LG-Utils και τρεχω το ms-dos εισαγω τις εντολες και μολις παταω εντερ με ξαναβγάζει στην αρχη... αν ομως αντικαταστήσω τα 2 αρχεία π αντεγραψα στο LG-Utils με αυτα π δίνονται μεσα στον οδηγό ως εφεδρικα οταν βγάλει error, τοτε οι εντολές στο ms-dos μπαίνουν κανονικά, αλλα παρακάτω οταν κανει εκει π λέει "ελεγχος συσκευής" σταματάει και μ λεει ¨αποτυχία αναβαθμισης του τηλεφωνου"...

 

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

παω να περασω την V10O_02 και τα dll ειναι αυτά που ήταν μέσα στους φακέλους που σου λέει να κατεβάσεις ο οδηγός... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτά δώσε μου λίγο χρόνο να σου δώσω αυτά που μου έδωσε ο Spidey και δούλεψαν γι'αυτήν την έκδοση.

 

edit: Για δοκίμασε αυτά

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

μολις αγορασα το LG arena και θα ηθελα να κανω ενα flasharisma ωστε να μπορω να βλεπω video απο το youtube

 

αυτη την στιγμη το κινητο εχει το KM900AT_V10g.

 

αν μπορει καπιος ας να Postarei το link

Link to comment
Share on other sites

Καλό βόλι! Περιμένουμε εντυπώσεις!

ΛΟΙΠΟΝ, χρησιμοποιησα αυτα τα dll που μου εδωσες, εβαλα τις εντολες στο ms-dos, τις δέχτηκε και μολις άρχισε το "analysis" εκανε ελεγχο τις μπαταρίας και της συσκευής και μολις εγραψε "αποσυμπίεση λογισμικού" διακόπηκε και μ εβγαλε "αποτυχια".... μήπως έχω λάθος λογισμικο?

 

edit: μου λεει "η αναβάθμιση δεν μπορει να ολοκληρωθεί λόγω σφάλματος στο σύστημα"

 

τι μπορει να φταίει????

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι μπορεί να αφαιρεθεί το jpad από τις εφαρμογές γιατί όχι να μην το δοκιμάσουμε στο wetravel αφού είναι έτσι και αλλιώς αφής

Θυμάται κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι μπορεί να αφαιρεθεί το jpad από τις εφαρμογές γιατί όχι να μην το δοκιμάσουμε στο wetravel αφού είναι έτσι και αλλιώς αφής

Θυμάται κανείς;

Δε νομίζω να είναι καλή ιδέα γιατί μετά αφού κάνεις τροποποίηση το jar για να βγάλεις το jpad, υπάρχει πρόβλημα επικοινωνίας με το jad κι έτσι αναγνωρίζεται η εφαρμογή ως unsigned και βγάζει σφάλμα. Οπότε, αν γίνει η εγκατάσταση με το jar, ναι μεν θα είναι full touch αλλά δεν θα έχει πλήρη δικαιώματα το πρόγραμμα και δεν θα δουλεύει ορθά.

 

Επί της ευκαιρίας, εδώ λέει πως να το κάνετε (προτείνεται σε παιχνίδια ή εφαρμογές που δεν χρειάζονται ορισμό δικαιωμάτων)

Link to comment
Share on other sites

βοηθήστε με και μενα λιγοοο :(:(

Για να βγάζει λάθος στην αποσυμπίεση έχεις κάνει λάθος με τα dll. Χρησιμοποιώντας τον οδηγό που ανέβασα, αρκετοί ολοκλήρωσαν το φλασάρισμα με επιτυχία. Επειδή δεν έχω επιχειρήσει ακόμη φλασάρισμα με kdz, καλύτερα να σε βοηθήσει κάποιος που το επιχείρησε.

Link to comment
Share on other sites

Για να βγάζει λάθος στην αποσυμπίεση έχεις κάνει λάθος με τα dll. Χρησιμοποιώντας τον οδηγό που ανέβασα, αρκετοί ολοκλήρωσαν το φλασάρισμα με επιτυχία. Επειδή δεν έχω επιχειρήσει ακόμη φλασάρισμα με kdz, καλύτερα να σε βοηθήσει κάποιος που το επιχείρησε.

με τι αλλο μπορω να κανω φλασαρισμα?? γτ και στον οδηγώ που εχεις ανεβασει, το φλασαρισμα περιγραφεται με αρχείο kdz... γινεται και διαφορετικα?

Link to comment
Share on other sites

@dimitriss16

Δοκίμασε να κατεβάσεις αυτό από το post #2919 στην σελίδα 195. Αυτό χρησιμοποίησα μαζί με τα dll που σου έδωσα.

Από εκεί και πέρα να είσαι πολύ προσεκτικός με τα paths!! Βάλτα όλα ακριβώς εκεί που σου λέει ο οδηγός!

Επίσης πρόσεξε στο παράθυρο του dos γράφεις πρώτα c:\V10O_02.kdz και στο επόμενο σκέτο το V10O_02.

 

Όπως τα έχω καταλάβει το μοναδικό που αλλάζει σε σχέση με τον οδηγό είναι το λογισμικό και τα dll που το συνοδεύουν.

 

*Τι λειτουργικό έχεις στο pc?

 

edit: Εγώ το έκανα με το kdz και πήγε complet! Με τα cab δεν τα κατάφερνα :p

Link to comment
Share on other sites

με τι αλλο μπορω να κανω φλασαρισμα?? γτ και στον οδηγώ που εχεις ανεβασει, το φλασαρισμα περιγραφεται με αρχείο kdz... γινεται και διαφορετικα?

υπαρχει η αναβαθμιση και σε διαφορετικο αρχείο? και αν ναι, που μπορω να το βρω?

Link to comment
Share on other sites

@dimitriss16

Δοκίμασε να κατεβάσεις αυτό από το post #2919 στην σελίδα 195. Αυτό χρησιμοποίησα μαζί με τα dll που σου έδωσα.

Από εκεί και πέρα να είσαι πολύ προσεκτικός με τα paths!! Βάλτα όλα ακριβώς εκεί που σου λέει ο οδηγός!

Επίσης πρόσεξε στο παράθυρο του dos γράφεις πρώτα c:\V10O_02.kdz και στο επόμενο σκέτο το V10O_02.

 

Όπως τα έχω καταλάβει το μοναδικό που αλλάζει σε σχέση με τον οδηγό είναι το λογισμικό και τα dll που το συνοδεύουν.

 

*Τι λειτουργικό έχεις στο pc?

εχω vista....

Link to comment
Share on other sites

δλδ τωρα να το προσπαθησω με αυτο π μ ειπες να κατεβασω σε συνδιασμο με τα dll που δινονται στον οδηγο?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω xp δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Αλλά κάτι έχω διαβάσει από τα παιδιά και στον οδηγό για κάποιον "Infineon driver". Αυτό το έχεις checkάρει;

 

edit: Αυτό που σου είπα θα το δοκιμάσεις με τα dll που πήρες πριν λίγο (το σετάκι που έκανα κι εγώ ήταν ακριβώς αυτά τα αρχεία)

Τα dll του οδηγού απ'ότι έχω καταλάβει είναι για την έκδοση V10M

Link to comment
Share on other sites

οκ... και αν δεν λειτουργήσει ουτε ετσι, τοτε το προβλημα ειναι στο λειτουργικό του pc μου?

Εγώ με vista X64έκανα φλασάρισμα σε Open europe V10B που ήταν cab. Ο Spidey που έχει ακριβώς το ίδιο λειτουργικό κατάφερε και πέρασε την νέα γερμανική με kdz επιτυχώς. Άρα δε φταίει το λειτουργικό, κάτι κάνεις λάθος.

Link to comment
Share on other sites

πφφφφ..... λοιπον, θα δοκιμασω να τα κανω απο την αρχή με το kdz και τα dll π μ εδωσε ο "dimikou" και αν παλι δεν τα καταφερω, τοτε βλεπουμε.... :( παλι δεν γινεται... και τα κανω ολα κατα γραμμα!!! ΑΜΑΑΝ! τι αλλο να κανω?? μηπως πρεπει να βαλω κατι συγκεκριμενο εκει π μου ζηταει χωρα και γλωσσα στο phone s/w update? :confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...