Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε διαφορετικες τσεπες ανηκουν φιλε spidey...!:lol: :lol:

(δεν ειχαμε καποιο λογο να μη διατηρησουμε το επιπεδο σε νορμαλ επιπεδα...συζητηση καναμε:D)

 

δοκιμασα youtube κ παιζει μια χαρα πλεον...

υπαρχει καποια δυνατοτητα να αυξηθει η ποιοτητα των βιντεο? απο ηχο μια χαρα ειναι...απο εικονα αναρωτιεμαι αν μπορει να γινει κατι

 

edit: @jimdem γενικα η LG μαλλον εχει δωσει εμφαση στα υλικα που χρησιμοποιει κτλ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γενικα η LG μαλλον εχει δωσει εμφαση στα υλικα που χρησιμοποιει κτλ

Ναι, και όχι μόνο φιλικά προς το περιβάλλον υλικά αλλά υλικά καλής ποιότητας που προσφέρουν στο αρένα μια αίσθηση στιβαρότητας χωρίς μεγάλο βάρος ή πάχος.

Link to comment
Share on other sites

τη μαυρη εκδοση την εχει δει καποιος απο κοντα?

σκεφτομαι αν δεν ειναι πολυ δυσκολο...να τσιμπησω απο το ebay ολα τα πλαστικα κομματια κ να τα αντικαταστησω (δε το εχω ψαξει ακομα αλλα σε κατι τετοια το ebay ειναι μανουλα:lol:)

Link to comment
Share on other sites

τη μαυρη εκδοση την εχει δει καποιος απο κοντα?

σκεφτομαι αν δεν ειναι πολυ δυσκολο...να τσιμπησω απο το ebay ολα τα πλαστικα κομματια κ να τα αντικαταστησω (δε το εχω ψαξει ακομα αλλα σε κατι τετοια το ebay ειναι μανουλα:lol:)

Εντάξει, το καπάκι πίσω αλλάζει εύκολα, αλλά τα υπόλοιπα αλλάζουν δύσκολα και μπορεί να χαλάσεις το κινητό με μια μικρή λάθος κίνηση. Πάντως, αν θες να το δοκιμάσεις, συμβουλέψου το service manual που λέει αναλυτικά πως να το ανοίξεις-κλείσεις.

Link to comment
Share on other sites

θα το κατεβασω για να το εχω...λογικα θα λεει κ τι κατσαβιδια χρειαζονται κ ελπιζω να πανε ολα καλα σε περιπτωση που το δοκιμασω...!

δε μπορω να αλλαξω μονο το πισω κ μπροστα να ειναι silver.. δε λεει..!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

θα το κατεβασω για να το εχω...λογικα θα λεει κ τι κατσαβιδια χρειαζονται κ ελπιζω να πανε ολα καλα σε περιπτωση που το δοκιμασω...!

δε μπορω να αλλαξω μονο το πισω κ μπροστα να ειναι silver.. δε λεει..!! :lol:

Αν το καταφέρεις, δοκίμασε και το νέο το ρόζ να μας πεις εντυπώσεις.:lol: (βάλτο στις κοπέλας σου το κινητό το ροζ! Θα της αρέσει πολύ:))

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κανένας δεν χρησιμοποιεί ΒΤ (ακουστικό) ?

θα ψήσετε τα κεφάλια σας :lol::lol:

αν κάποιος πάντως έχει βρεί κάποιο μοντέλο εκτός απο το SE 702 που έχει αναφερθεί παλαιότερα θα με έσωζε γιατί εγώ μόνο ΒΤ (λόγω αυτοκινήτου) , αλλά με καλωδιάκη όπως το clip v της i-tech γιατί με τα άλλα πάει προς robocopp:lol:

πάντως θέλει μεγάλη προσοχή γιατί κάνει κλήσεις με το παραμικρό που δεν θέλεις στον τελευταίο αριθμό του ιστορικού

και αν δεν το καταλάβεις .........:X:cry::dash::knife:

Link to comment
Share on other sites

τη μαυρη εκδοση την εχει δει καποιος απο κοντα?

σκεφτομαι αν δεν ειναι πολυ δυσκολο...να τσιμπησω απο το ebay ολα τα πλαστικα κομματια κ να τα αντικαταστησω (δε το εχω ψαξει ακομα αλλα σε κατι τετοια το ebay ειναι μανουλα:lol:)

 

Και σήμερα το πρωί σκεφτόμουν για το καπάκι πίσω, για να φύγει το λογότυπο της voda.Το μαύρο, κακά τα ψέματα είναι πολύ πιο όμορφο..

:thanks::D:thanks::lol:

Τίποτα φίλε μου.

ρε παιδιά κανένας δεν χρησιμοποιεί ΒΤ (ακουστικό) ?

θα ψήσετε τα κεφάλια σας

αν κάποιος πάντως έχει βρεί κάποιο μοντέλο εκτός απο το SE 702 που έχει αναφερθεί παλαιότερα θα με έσωζε γιατί εγώ μόνο ΒΤ (λόγω αυτοκινήτου) , αλλά με καλωδιάκη όπως το clip v της i-tech γιατί με τα άλλα πάει προς robocopp:lol:

πάντως θέλει μεγάλη προσοχή γιατί κάνει κλήσεις με το παραμικρό που δεν θέλεις στον τελευταίο αριθμό του ιστορικού

και αν δεν το καταλάβεις .........

 

Είχα ενα i-tech αλλά κάπου το έχασα ..Πλάκα πλάκα πρέπει να το βρω.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Και γω μαυρο voda εχω!!

Βασικα δεν το λες και μαυρο...

Σκουρο καφε θα του ταιριαζε νομιζω..

Μαρεσει πολυ περισσοτερο απο το ασημι ειδικα στο πισω μερος..

Και εγω θελω να εξαφανισω το voda απο πισω παντως!!!

Link to comment
Share on other sites

αστο μην το βρεις και που το εχω τρέμει η ψυχή μου κάθε φορά :cry::cry::cry:

για να μην την πατάω βρήκα το εξής κολπάκι , κάθε φορά που μου κάνουν μία κλήση ή κάνω εγώ , μετά κάνω κααι μια κλήση στις πληροφορίες υπολοίπου της vodafon που είναι δωρεάν και είναι και τηλεφωνητής και έτσι το σώζω , αλλά άνθρωπος είσαι ρε αδερφέ αν το ξεχάσεις ...... και ρίξεις κανένα μπινελίκι σε κανένα κάφρο να σε ακούει κιόλας :X

γιαυτό πρέπει να το δοκιμάσουν όλοι όσοι έχουν τέτοιου τύπου ΒΤ

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑ ΚΙΝΔΥΝΟΣ !!!!!!!!!!!!! :!::!:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κανένας δεν χρησιμοποιεί ΒΤ (ακουστικό) ?

θα ψήσετε τα κεφάλια σας :lol::lol:

αν κάποιος πάντως έχει βρεί κάποιο μοντέλο εκτός απο το SE 702 που έχει αναφερθεί παλαιότερα θα με έσωζε γιατί εγώ μόνο ΒΤ (λόγω αυτοκινήτου) , αλλά με καλωδιάκη όπως το clip v της i-tech γιατί με τα άλλα πάει προς robocopp:lol:

πάντως θέλει μεγάλη προσοχή γιατί κάνει κλήσεις με το παραμικρό που δεν θέλεις στον τελευταίο αριθμό του ιστορικού

και αν δεν το καταλάβεις .........:X:cry::dash::knife:

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1224042&Manufacturer=Samsung&category=69978020&catalog=22&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BEEF60278A122B5EF11F74F7E3F293E593FD9341840BBF64925A57B214B324F1EA692BF79C5E7F79151B522BCDD4DEBF40D46160257DE19B43313FE6B963DF2537F85B87A826C274667C90541784B7B2FE960BB4FCA3FDCCB3E31700622F1336AD55E6B7A532D6001C59B3000ED270486B6D3F08DEEE476CA5

 

Εγω παντως χρησιμοποιω αυτο to bt...του εχω βαλει και ενα ζευγαρι ακουστικα που μπαινουν με κορδολι πισω απο το λαιμο και τα χρησιμοποιω και οταν ακουω και μουσικη....

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος και εχεις και ασυρματα τη μουσικη σου απο το bt...!!!

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1224042&Manufacturer=Samsung&category=69978020&catalog=22&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BEEF60278A122B5EF11F74F7E3F293E593FD9341840BBF64925A57B214B324F1EA692BF79C5E7F79151B522BCDD4DEBF40D46160257DE19B43313FE6B963DF2537F85B87A826C274667C90541784B7B2FE960BB4FCA3FDCCB3E31700622F1336AD55E6B7A532D6001C59B3000ED270486B6D3F08DEEE476CA5

 

Εγω παντως χρησιμοποιω αυτο to bt...του εχω βαλει και ενα ζευγαρι ακουστικα που μπαινουν με κορδολι πισω απο το λαιμο και τα χρησιμοποιω και οταν ακουω και μουσικη....

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος και εχεις και ασυρματα τη μουσικη σου απο το bt...!!!

 

αυτά δουλεύουν κανονικά ? (κλήση με δύο κλικ )

και με τα ακουστικά τι γίνεται οταν δεν μιλάς , πως τα βολεύεις ? δεδομένου ότι εγω μιλάω για χρήση μέσα στο αυτοκίνητο οπότε δεν νομίζω ότι θα βολεύει τόσο καλωδιομάνι :confused:

 

το είδα και εγώ και μου φαίνεται καλό αλλά με τα καλώδια των ακουστικών τι γίνεται ρε παιδί ?????????

Link to comment
Share on other sites

αυτά δουλεύουν κανονικά ? (κλήση με δύο κλικ )

και με τα ακουστικά τι γίνεται οταν δεν μιλάς , πως τα βολεύεις ? δεδομένου ότι εγω μιλάω για χρήση μέσα στο αυτοκίνητο οπότε δεν νομίζω ότι θα βολεύει τόσο καλωδιομάνι :confused:

 

Μα δεν υπαρχει καλωδιομανη....τα ακουστικα σκεψου οτι ειναι σε στυλ κολιε...περναει ενα κορδονι γυρω απο το λαιμο και απο το κορδονι βγαινει το δεξι και αριστερο ακουστικο....και το bt κρεμεται σαν κολιε απο το λαιμο...

Ειναι οτι πιο βολικο ειχα σε bt...

Η κληση γινεται με ενα κλικ...αλλα σκεψου οτι ετσι οπως το φορας ειναι σχεδον αδυνατον να πατηθει...ασε που δεν πατιεται και ευκολο...

Και επισης για μουσικη ειναι φανταστικο...εχει και κουμπια για μπρος πισω κτλ...το συστηνω ανεπιφυλακτα!!!

http://images.google.gr/imgres?imgurl=http://www.headphoneworld.com/p/images/big/PH_SHE3600.jpg&imgrefurl=http://www.headphoneworld.com/p/Philips_SHE3600_Neckstrap_Earphones.htm&usg=__nfXHlJSihx7MLUBcqao8tWOi-b4=&h=650&w=225&sz=17&hl=el&start=7&um=1&tbnid=5BSZss1g87JCdM:&tbnh=137&tbnw=47&prev=/images%3Fq%3Dphilips%2Bshe%2B3600%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:el:official%26sa%3DN%26um%3D1

Αυτα ειναι τα ακουστικα που εχω και στην ελλαδα κοστιζουν 8-10 ευρω...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΓΚΕΣ ΑΠΙΤΥΧΙΑ 100% οι χάρτες δουλεύουν άψογα γράφεις τα πρώτα τρία γράμματα της πόλης που θες με αγγλικούς χαρακτήρες και ο.κ. το Γ το γράφεις GH
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΓΚΕΣ ΑΠΙΤΥΧΙΑ 100% οι χάρτες δουλεύουν άψογα γράφεις τα πρώτα τρία γράμματα της πόλης που θες με αγγλικούς χαρακτήρες και ο.κ. το Γ το γράφεις GH

κ που θα το βρουμε αυτο το προγραμμα με αυτους τους χαρτες? εχω μονο ενα wetravel με κακη αποκριση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του αρενα και μπορωνα πω πως ειναι ενα πολυ ωραιο κινητο. Καποια πραγματα ομως με εχουν απογοητεψει. Ο browser δεν ειναι οτι καλυτερο κολλαει και κρασαρει συχνα ενω στις ληψεις μου βγαζει συχνα σφαλμα επικοινωνιας. Επισης εχει περιορισμενο multitask. Κατα τα αλλα η αφη ειναι τελεια και ειδικα το κουερτυ πληκτρολογιο ανεξαρτητα απο το οτι εχει ειπωθει οτι ειναι δυσκολο. Δυστυχως επαληθευεται και καποιος εδω στο φορουμ οτι δηλαδη μπορει να παει κατα λαθος το χερι στο κοκκινο κουμπι και αντιο σε οτι εκανες.

Αποτι βλεπω υπαρχουν πολλοι που ασχολουνται με αυτο το κινητο αντιθετα με το θρεντ του σαμσουνγκ τζετ. Πριν λοιπον με παραπεμψετε στους διαξιφισμους θα ηθελα να ρωτησω για πιο λογο πιστευετε οτι το αρενα ειναι καλυτερο αφου υστερει σε οθονη ταχυτητα και σταθεροτητα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

προχτες εκανα αναβαθμηση στο KM900AT-00-VI0o-262-XXX-JUN-29-2009

δεν ξερω γιατι λεει Ιουνιο αλλα τεσπα.

Παντως παίζει κανονικά youtube απο wifi.

Το κινητο ειναι αγορασμενο απο το Πλαίσιο στο Αττικα, unbranded και εχει FM transmiter

Τωρα μένει να επικοινωνίσω με Wind για να μου ακυρώσουν τα wind plus, mms & TV.

Γενικά δέν μου αρέσει που τα έχουν προεγκατεστημένα τα καινούρια LG , για την ακρίβεια αυτο που μου την σπάει είναι οτι δέν μπορείς να διαγράψείς τα profiles...

Link to comment
Share on other sites

Αν το καταφέρεις, δοκίμασε και το νέο το ρόζ να μας πεις εντυπώσεις.:lol: (βάλτο στις κοπέλας σου το κινητό το ροζ! Θα της αρέσει πολύ:))

 

δε το ηξερα οτι παιζει κ περιπτωση ροζ...χωρις πλακα οταν οργανωθω λιγο κ υπαρχει διαθεσιμο κατι τετοιο στο ebay θα το κανω κ θα σας πω εντυπωσεις αν το καταφερω κ αξιζει...

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΓΚΕΣ ΑΠΙΤΥΧΙΑ 100% οι χάρτες δουλεύουν άψογα γράφεις τα πρώτα τρία γράμματα της πόλης που θες με αγγλικούς χαρακτήρες και ο.κ. το Γ το γράφεις GH

Ωραία, γίνε πιο αναλυτικός αν θέλεις.Πως το έκανες, πόση ώρα σου πήρε και για ποια περιοχή, κλπ κλπ.

Ειμαι κατοχος του αρενα και μπορωνα πω πως ειναι ενα πολυ ωραιο κινητο. Καποια πραγματα ομως με εχουν απογοητεψει. Ο browser δεν ειναι οτι καλυτερο κολλαει και κρασαρει συχνα ενω στις ληψεις μου βγαζει συχνα σφαλμα επικοινωνιας. Επισης εχει περιορισμενο multitask. Κατα τα αλλα η αφη ειναι τελεια και ειδικα το κουερτυ πληκτρολογιο ανεξαρτητα απο το οτι εχει ειπωθει οτι ειναι δυσκολο. Δυστυχως επαληθευεται και καποιος εδω στο φορουμ οτι δηλαδη μπορει να παει κατα λαθος το χερι στο κοκκινο κουμπι και αντιο σε οτι εκανες.

Αποτι βλεπω υπαρχουν πολλοι που ασχολουνται με αυτο το κινητο αντιθετα με το θρεντ του σαμσουνγκ τζετ. Πριν λοιπον με παραπεμψετε στους διαξιφισμους θα ηθελα να ρωτησω για πιο λογο πιστευετε οτι το αρενα ειναι καλυτερο αφου υστερει σε οθονη ταχυτητα και σταθεροτητα.

Είσαι κάτοχος του Αρένα και ρωτάς για το Samsung;Εδώ δε νομίζω να σου απαντήσει κάποιος για το Samsung, δεν το έχει κάποιος από εδώ από όσο ξέρω.Οπότε τι απάντηση να πάρεις;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μπαταρία δεν είναι τόσο ψόφια όσο λένε μερικοί.

Αφησα το κινητό ανοιχτό από Σαββατο πρωί μέχρι πολύ αργά το βράδυ της Κυριακής. Στο ενδιάμεσο τράβηξα 2-3 βιντεάκια του ενός λεπτού στο slowmotion, 2-3 φωτό, έκανα μερικά τηλέφωνα, είδα δυό-τρεις φορές τον καιρό, χάζεψα λίγο το χάρτη, κατέβασα τα e-mail μου, και κυρίως έπαιξα μουσική, πολύ μουσική, στέλνοντάς την με το FMtransmitter σε ένα φορητό minisystem. Τελικά το FMtransmitter δεν τρώει ΚΑΘΟΛΟΥ μπαταρία και έπαιξε άψογα. Επίσης δεν έχω διαπιστώσει υψηλες θερμοκρασίες. Μιά χαρά κρύο-κρύο ήταν παρ' όλο τον καύσωνα. Α, και κάτι άλλο, έφαγε και μιά τούμπα από ενάμισυ μέτρο σε πλακάκια χωρίς καμμιά επίπτωση. Το τηλεφωνάκι είναι μιά χαρά, να μη το ματιάσω. Εκανα και ένα πείραμα, την ώρα που έπαιζε μουσική με το FMtransmitter του έκανα από αλλού μιά κλήση. Σταμάτησε προσωρινά τη μουσική και έδειξε στην οθόνη τον καλούντα αλλά χωρίς άλλο ήχο κλήσης. Εκεί θέλει λίγο προσοχή για να μη χαθεί κάποιο σημαντικό τηλέφωνο. Τελικά αν κάποιος δεν το χρησιμοποιεί για χαζά πράγματα (παιχνίδια, ταινίες κλπ) που τρώνε μπαταρία, η αυτονομία του είναι καλή. Και συγνώμη γιά το χαρακτηρισμό "χαζά" αλλά δεν μπορώ να μη θεωρώ "χαζό" ως κριτήριο για την αγορά ενός κινητού την επίδοσή του στα παιχνίδια και την προβολή ταινιών. Αν αυτό έχει καταντήσει "must" τότε μάλλον έχουμε ξεφύγει...

Εχουμε γίνει θύματα των διαφημιστών που μας προσθέτουν νέες "ανάγκες".

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πιστεύω ότι ο Music Player που έχει είναι κάπως πρωτόγονος!

Ούτε στο k750 της SE, δεν μου είχε συμβεί να μην μπορώ να βάλω τα κομμάτια με την σειρά που θέλω να παίζουν. Ο μόνος τρόπος για να γίνει αυτό είναι μέσω των "αγαπημένων" αλλά εκεί η ποσότητα των κομματιών μπορεί να είναι πολύ περιορισμένη! Για mp3 player εγώ το θεωρώ πολύ λίγο. Τώρα αν με κάποια αναβάθμιση ή μέσω του appstore μας έρθει κάποιος άλλος player θα χαρώ πααάρα πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πιστεύω ότι ο Music Player που έχει είναι κάπως πρωτόγονος!

Ούτε στο k750 της SE, δεν μου είχε συμβεί να μην μπορώ να βάλω τα κομμάτια με την σειρά που θέλω να παίζουν. Ο μόνος τρόπος για να γίνει αυτό είναι μέσω των "αγαπημένων" αλλά εκεί η ποσότητα των κομματιών μπορεί να είναι πολύ περιορισμένη! Για mp3 player εγώ το θεωρώ πολύ λίγο. Τώρα αν με κάποια αναβάθμιση ή μέσω του appstore μας έρθει κάποιος άλλος player θα χαρώ πααάρα πολύ!!

Γιατί το λες αυτό, αφού μπορείς να κάνεις playlist. edit: μπορείς να κατεβάσεις τον kdplayer αν δε σου αρέσει του αρένα. Υπόψιν όμως, οτι θα χάσεις το dolby που προσφέρει εκπληκτική ποιότητα στα τραγούδια

 

@Kyris. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. (Ναι, και το δικό μου έφαγε πέσιμο χωρίς να πάθει την παραμικρή λακκούβα!) Αυτοί που την χαρακτηρίζουν "ψόφια" θέλουν να ακούνε με τις ώρες μουσική, με τις ώρες wi-fi, βίντεο, παιχνίδια ΑΛΛΑ να κρατάει και 4 μέρες η μπαταρία! Έλεος. Με μέτρια ή λίγο εκτεταμένη χρήση η μπαταρία του με ικανοποιεί απόλυτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα jimdem!!

Ερώτηση: Playlist έχω καταφέρει να φτιάξω, αλλά το μόνο που κάνουν είναι να μου έχουν μέσα τα κομμάτια με αλφαβητική σειρά. Υπάρχει κάτι άλλο που δεν έχω δει;

 

Κι άλλη ερώτηση: Ο kdplayer θα παίζει και τα video αν τον βάλω; Συγγνώμη δεν έχω κάτσει ποτέ να ασχοληθώ τόσο πολύ με ένα κινητό και δεν το 'χω.

 

Τελευταία ερώτηση, φαντάζομαι ότι τον περνάω μέσα από το pcsuite σαν εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα jimdem!!

Ερώτηση: Playlist έχω καταφέρει να φτιάξω, αλλά το μόνο που κάνουν είναι να μου έχουν μέσα τα κομμάτια με αλφαβητική σειρά. Υπάρχει κάτι άλλο που δεν έχω δει;

 

Κι άλλη ερώτηση: Ο kdplayer θα παίζει και τα video αν τον βάλω; Συγγνώμη δεν έχω κάτσει ποτέ να ασχοληθώ τόσο πολύ με ένα κινητό και δεν το 'χω.

 

Τελευταία ερώτηση, φαντάζομαι ότι τον περνάω μέσα από το pcsuite σαν εφαρμογή;

Δεν, ξέρω. Εμένα (μερικά, όχι όλα) τα βγάζει με τη σειρά που τα επέλεξα. Για το kd player, απλά κατεβάζεις τη java εφαρμογή και την περνάς στο κινητό. Μόνο ήχους παίζει όχι βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...