Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις εγινα κι εγω κατοχος του πολυποθητου Arena. Αλλα με το που το ειδα μου δημιουργηθηκε μια μικρη απορια στο μυαλο. Σε σας ηρθε φορτισμενο με φουλ μπαταρια? Το πηρα απο Multirama.

 

Όχι.Κατά 99% κανένα κινητό δεν έρχεται φουλ φορτισμένο.Έχει μια ταινία ασφαλείας το κουτί.Την είδες;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειχε ενα μικρο αυτοκολητο που ελεγε "η ποινη διωκεται ποινικα Multirama" και επιανε το κατο μερος εκει που κουμπωνει με μαγνητη αλλα απο εκει που ανοιγει δεν το επιανε. Εκτος αυτου εχει κατι μικρες γρατσουνιες πισω κατω κατω. Επισης το κινητο δεν ηταν τελεια κλεισμενο στη σακουλιτσα του και η σακουλα της μπαταριας ηταν ανοιχτη! Το παω πισο ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα κι' εγώ να αναβαθμίσω στην V10o_02 και μάλιστα σε Win7.

Ακολούθησα κάποιες οδηγίες απ' το handy-faq.de και έβαλα το αρχείο .kdz στο desktop μου αντί κατευθείαν στο C:. Το path που δίνετε αλλάζει αντίστοιχα σε C:\Users\όνομα\Desktop\αρχείο.kdz.

 

Παρόλ' αυτά δεν μπορώ να πώ οτι έχω δεί καμιά ουσιαστική διαφορά από άποψης ταχύτητας. Το youtube μέσω wi-fi δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη το gps το δοκίμασα πρίν κάνω factory reset και πάλι δεν μπορούσε να κλειδώσει. Θα το ξαναεγκαταστήσω όταν βρώ χρόνο και θα γράψω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ειχε ενα μικρο αυτοκολητο που ελεγε "η ποινη διωκεται ποινικα Multirama" και επιανε το κατο μερος εκει που κουμπωνει με μαγνητη αλλα απο εκει που ανοιγει δεν το επιανε. Εκτος αυτου εχει κατι μικρες γρατσουνιες πισω κατω κατω. Επισης το κινητο δεν ηταν τελεια κλεισμενο στη σακουλιτσα του και η σακουλα της μπαταριας ηταν ανοιχτη! Το παω πισο ετσι?

 

Έφυγες ήδη....Το κινητό έρχεται με κλειστά τα πάντα, σακουλίτσες και τα σχετικά...Ωραίοι...

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia.

Thellw na sas kanw mia ewthsh gia to LG Arena, exete dokimasei an o browser pou exei fortonei kanonika tis HTML selides opws ston ypologisti h fortonei mono WAP selides me Wi Fi? Episi einai grigoros h sernetai?

Sas eyxaristw!:)

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα σε μια σελιδα και μου λεει "προς το παρον δεν υποστηριζονται τα flash animations" για ενα βιντεο. Αλλαζει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του forum. Τελικά το πέρασα το pc suite αλλά με το που βάζω το Arena λέει να κάνω update το πρόγραμμα. Πατάω ενημέρωση που βγάζει, πάει 100% και μετά κολλάει... Τι να κάνω....; Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω τι γίνεται με το φλασάρισμα που λέτε....; Έχω VL, θα υπάρχει πρόβλημα με το φλασάρισμα...;

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia.

Thellw na sas kanw mia ewthsh gia to LG Arena, exete dokimasei an o browser pou exei fortonei kanonika tis HTML selides opws ston ypologisti h fortonei mono WAP selides me Wi Fi? Episi einai grigoros h sernetai?

Sas eyxaristw!:)

 

ολα τα φορτωνει καλα κ εχει καλο browser...αλλα προσωπικα για μενα καλυτερος ειναι ο Opera mini Που ειναι διαθεσιμος για το κινητο κ λειτουργει αψογα..κ χωρις χρεωση μεσω wi fi κ ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του forum. Τελικά το πέρασα το pc suite αλλά με το που βάζω το Arena λέει να κάνω update το πρόγραμμα. Πατάω ενημέρωση που βγάζει, πάει 100% και μετά κολλάει... Τι να κάνω....; Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω τι γίνεται με το φλασάρισμα που λέτε....; Έχω VL, θα υπάρχει πρόβλημα με το φλασάρισμα...;

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

 

για το προγραμμα που σου κολλαει δε ξερω τι παιζει..αν το εβαλες για πρωτη φορα μαλλον κανει αναβαθμιση το Pc suite κ οχι το κινητο..

οσο για το φλασαρισμα δεν υπαρχει κανενα προβλημα οποια εκδοση λογισμικου κ αν εχεις...κατεβασε τον οδηγο μου η καλυτερα το λινκ που εχει ο jimdem (εχει πολλες χρησιμες πληροφοριες για το κινητο + τον οδηγο φλασαρισματος μου) κ οτι απορια εχεις εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε

Link to comment
Share on other sites

Μου γράφει send the arguments.... Loading...... και μετά τίποτα.

Μου βγάζει πάλι το αρχικό menu!

 

Κάνε τροποποίηση σε παρακαλώ το αρχικό σου μήνυμα, μη γράφεις συνεχόμενα.Τι λειτουργικό έχεις;xp ή vista;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,θα ηθελα να φλασαρω το κινητο με την εκδοση V100, μηπως μπορει καποιος να μου δωσει εναν "οδηγο" για να τα καταφερω??
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και μου έβγαλε το επόμενο βήμα αλλά κολλάει στην αρχή που ελένχει κάποια πράγματα. Πριν φτάσει στο 100% περίπου.....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,θα ηθελα να φλασαρω το κινητο με την εκδοση V100, μηπως μπορει καποιος να μου δωσει εναν "οδηγο" για να τα καταφερω??

 

καλησπερα κ σε σενα φιλε μου...καλο θα ηταν να ριξεις μια ματια στις προηγουμενες σελιδες του φορουμ...θα σου λυθουν πολλες αποριες κ οχι μονο πανω στο φλασαρισμα..

κοιτα την υπογραφη μου κ κατεβασε τα αρχεια...η τον οδηγο που εχει ο φιλος jimdem στη δικη του..κ οτι απορια εχεις εδω ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

Για το GPS εκτός από το wetravel εχουμε κανενα αλλο προγραμμα?

Η έκδοση Ο πετάει για όσους το σκέφτονται να φλασάρουν, ελπίζω βέβαια να βγεί και άλλη πιο βελτιωμένη προσεχώς(έχουμε κάποια πληροφορία για αυτο?)

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω έχετε βρεί java εφαρμογές που να υποστηρίζουν την αφή και να είναι συμβατές με το αρενα?

Link to comment
Share on other sites

ερχεται (συντομα ελπιζω) η νεα open europe που λογικα θα ειναι εξισου καλη με την Ο κ θα εχει επιπλεον handwriting...

οσο για τις εφαρμογες δε το εχω ψαξει για να ειμαι ειλικρινης...στο mylgarena ισως μπορουν να βοηθησουν περισσοτερο γιατι εχει ολοκλητο thread με παιχνιδια κ εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

καταφερα επιτελους και περασα τη v10O κ εγω!!!

 

να πω τι εκανα μηπως βοηθησω κ αλλους φιλους:

αφου ειχα δοκιμασει αρκετες φορες χωρις επιτυχια,

Α) εκανα uninstall απο το pc ΤΑ ΠΑΝΤΑ που αφορουν το lg [μεχρι και το pcsuite].

Β) κατεβασα πάλι τα παντα από τον οδηγο του jimdem.

Γ) ακολουθησα τις οδηγιες του οδηγου βημα-βημα

και... ετοιμο!!!

 

το προβλημα που νομιζω οτι ειχα, ηταν οτι δεν ειχα περασει σωστα ολους τους drivers.

Αυτα!

 

Με λιγα λογια οσοι θελετε αλλα δεν τα καταφερνετε, καντε uninstall τα παντα κ ξανακατεβαστετα ολα απτην αρχη.

Ελπιζω να βοηθησει κ αλλους αυτο!

Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγει το παραθυρο του dos για να δωσω τις εντολες παταω C:\V100_02.kdz σωστα? γιατι δεν γινεται τπτ.
Link to comment
Share on other sites

ναι μετα το Ι κ το ΚΜ900 γραφεις C:\V10O_02.kdz...προσοχη ειναι Ομικρον κ οχι 0 μηδεν..ισως εκει να ειναι το προβλημα..
Link to comment
Share on other sites

ναι μετα το Ι κ το ΚΜ900 γραφεις C:\V10O_02.kdz...προσοχη ειναι Ομικρον κ οχι 0 μηδεν..ισως εκει να ειναι το προβλημα..

 

αυτο γραφω κ εγω με Ομικρον αλλα τπτ.

τι αλλο μπορει να ειναι?

 

καπου σε μια σελιδα παραπανω εχεις γραψει κατι για τα αρχεια dll.

αυτα τα αλλαζω σε κατι αλλο?

 

καταφερα να φλασαρω το κινητο στην V100_02. χωρις ομως να θελω να απογοητευσω κανεναν δεν παρατηρησα διαφορα στην ταχυτητα του κινητου κ στο youtube παω να δω βιντεο κ μου βγαζει συνεχεια συνδεση,δεν το αναπαραγει.

 

 

συνεχομενα μηνυματα,χρησιμοποιησε την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gifμηνυματος

Link to comment
Share on other sites

Σατανικη συμπτωση!!! Κατι μπορει να παιζει με την παρτιδα της Wind:ninja:

Που ειναι το service να πεταχτω;:superman:

 

 

πάρε τηλ. στο 801 11 200 900 να ρωτήσεις αν έχουν κάποιο κοντά σου..

 

εγω θα το πάω σινωπης 16 πίσω απο τον πύργο των αθηνών.. είναι ανοιχτά 9-5

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...