Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα απέκτησα κι εγώ το Arena..Φορτίζεται εδώ και τρεις ώρες. Έχει εμφανιστεί το μύνημα (Full Battery)..Είναι φυσιολογικό να μου το εμφανίσει τόσο νωρίς;;Ξέρω ότι πρέπει συνολικά να το φορτίσω 14 ώρες..Στις επόμενες φορτίσεις πόσες ώρες πρέπει να το φορτίσω;;;

 

Θα το κάνεις 3 πλήρεις φορτίσεις-αποφορτίσεις.

 

Περιμένω να δω περί Garmin και wetravel.Είδα τα posts, λόγω έλλειψης χρόνου, αλλά και χρήσης του υπολογιστή για άλλα πράγματα δεν υπήρχε περιπτωση να μπω στη διαδικασία μετατροπής.Αν δούμε φως όμως, θα ασχοληθώ με τον χάρτη της Ελλάδας.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα το κάνεις 3 πλήρεις φορτίσεις-αποφορτίσεις.

 

Περιμένω να δω περί Garmin και wetravel.Είδα τα posts, λόγω έλλειψης χρόνου, αλλά και χρήσης του υπολογιστή για άλλα πράγματα δεν υπήρχε περιπτωση να μπω στη διαδικασία μετατροπής.Αν δούμε φως όμως, θα ασχοληθώ με τον χάρτη της Ελλάδας.

Καλά αν συμβεί αυτό πιστεύω θα μιλάμε για ένα υπερπλήρες gps!!!

----------------------------

άσχετο αλλά 7 ο μήνας.Κανένα νέο από appstore???

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Καλά αν συμβεί αυτό πιστεύω θα μιλάμε για ένα υπερπλήρες gps!!!

----------------------------

άσχετο αλλά 7 ο μήνας.Κανένα νέο από appstore???

 

Aς δούμε πρώτα τι θα γίνει με το Garmin, αν θα δουλεύουν οι χάρτες.Κρατάω επιφυλάξεις.Μακάρι να έχουμε τον χάρτη μας σε Garmin επίπεδο.Για το appstore υπομονή.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Aς δούμε πρώτα τι θα γίνει με το Garmin, αν θα δουλεύουν οι χάρτες.Κρατάω επιφυλάξεις.Μακάρι να έχουμε τον χάρτη μας σε Garmin επίπεδο.Για το appstore υπομονή.

μακάρυ για το garmin!ααααχ πόσο υπομονή για το appstore ποια?:p

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Katarxas kalhspera! Parakolou8w tis ekselikseis ston tomea ths kinhths thlefwnias edw k ligous mhnes epeidh skeftomai na kanw thn kinhsh gia agora neou thlefwnou..Kinhtro mou to gegonos oti den exw arketa kalh mpataria gia na akouw mousikh k na milaw sto thlefwno mou opws kataferna kapote me to SE w550i. (pragmatika den teleiwne me tpt h mpataria tou!)

Sto 8ema mas omws pou einai h agora enos LG Arena.. sta xrhmata tou gia arxh den nomizw oti yparxei kapoios aksiologos antipalos auth th stigmh (350 eurw)..

Parolo tou oti eimai ligaki epifilaktikos me ta afhs...to doulepsa ligo se katasthma hlektronikwn k den eixa kanena problem..

Ystera omws vlepw diafora post-parapona na lene oti to thlefwno einai full apo bugs...crasharei monimws dixws logo k ta synafh...8a h8ela kapoion loipon pou gnwrizei na mou apanthsei antikeimenika sauto to 8ema k na mou pei an einai eukolo ti akrivws paizei me auto to "flasarisma"...einai kati antistoixo me to update?? Apaiteitai mono sthn VL ekdosh h 8a xreiastei na to kanw k egw pou 8a parw sketh th syskeuh ?? Genikotera 8elw na mou peite ti k an antimetwpisw xaza h k sovara provlhmata me auth th syskeuh k pws lynontai..

 

p.s. kata kyrio logw milaw k akouw mousikh sto thlefwno k an tyxei paizw k me thn camera ligo..mpataria apo oti exw diavasei exei metria pros kalh alla akousa oti ginetai na agorasw 1300mah... isxyei kati tetoio?!?!? me sygxwreite an sas kourazw alla me kaiei arketa to 8ema...

Euxaristw prokatavolika!

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

Guest ispector
...Ystera omws vlepw diafora post-parapona na lene oti to thlefwno einai full apo bugs...crasharei monimws dixws logo k ta synafh...8a h8ela kapoion loipon pou gnwrizei na mou apanthsei antikeimenika sauto to 8ema k na mou pei an einai eukolo ti akrivws paizei me auto to "flasarisma"...einai kati antistoixo me to update?? Apaiteitai mono sthn VL ekdosh h 8a xreiastei na to kanw k egw pou 8a parw sketh th syskeuh ?? Genikotera 8elw na mou peite ti k an antimetwpisw xaza h k sovara provlhmata me auth th syskeuh k pws lynontai...

 

κάποιοι αναφέρουν προβλήματα με το κινητό, αλλά όλα λύθηκαν είτε με update σε κάποια άλλη έκδοση, είτε με αντικατάσταση της συσκευής (ελάχιστες περιπτώσεις).

φλασάρισμα είναι η διαδικασία κατά την οποία φορτώνεις κάποιο firmware σε μια μνήμη (eeprom). το update σε αυτήν την περίπτωση κάνει αυτή τη δουλεία, φορτώνει το νέο firmware στη μνήμη του κινητού.

το φλασάρισμα είναι εύκολο αρκεί να ακολουθήσεις τον οδηγό του finaldestiny86 Flash_KM900-finaldestiny86.rar

όσοι φλασάρουν το κινητό τους το κάνουν γιατί θέλουν να απαλλαγούν από τα ενοχλητικά vf εικονίδια, να διορθώσουν κάποιο bug του κινητού (πχ youtube over wifi) ή να ενεργοποιήσουν κάποιες λειτουργίες που είναι απενεργοποιημένες στις συσκευές που έρχονται στην Ελλάδα (πχ fm transmiter).

για οποιοδήποτε πρόβλημα προκύψει μπορείς να το ποστάρεις στο forum και σε λίγες ώρες θα έχεις τη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες ώρες ανεβαίνουν οι χάρτες για το We-travel με την υπογραφή της Garmin. Ένας φίλος τους ετοιμάζει τώρα.

 

 

NIKOLASIRA, είναι πολύ χρονοβόρο. Αν επιθυμείς μπορείς να σταματήσεις την πρόοδό σου (εάν άρχισες!)

 

Έκανα όλη ην διαδικασία όπως μου είπες στο LAPTOP με VISTA HOME BASIC και δεν είχα κανένα πρόβλημα καλά είναι όμως να παίξουμε και λίγο μ’ αυτά ας είναι και λίγο χρονοβόρα όσο πιο πολλοί τόσο καλύτερα

Για το trekbuddy δημιουργείς εύκολα χάρτες και άτλαντες αλλά θέλει πολύ δουλειά με κάθε πόλη και νομό γιαυτό μακάρι να καταφέρουμε κάτι

Τέλος έχω αλλάξει πολλά κινητά μέχρι σήμερα και την LG δεν την είχα και πολύ εμπιστοσύνη αλλά με το ARENA νομίζω ότι έκανε την επανάσταση

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα

 

σας παρακαλώ επειδή έχω χαθεί στις τόσες σελίδες του συγκεκριμένου θέματος και ίσως να μην το πρόσεξα πώς μπορώ να βάλω μουσική μέσα στο arena , εννοώ μέσα στον φάκελο μουσική να βάλω ένα ολόκληρο cd ??

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ένας φίλος που είχε αναλάβει να κάνει χάρτες, τελείωσε χθες αλλά έλεγξα τους χάρτες και είναι προβληματικοί. Έτσι, NIKOLASIRA, συνέχισε την προσπάθειά σου. Έλυσα το πρόβλημα με το pc αλλά μιας που ξεκίνησές εσύ, τελείωσε το και αν υπάρξει πρόβλημα τότε θα προσπαθήσω κι εγώ. Περιμένω νέα.
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ : η εικονα που θα φορτωσετε να ειναι διαστασεων 240x240 ...!!!! αλλιως ειτε δε το βλεπει σαν εικονα το κινητο...ειτε κολλαει...στην εκδοση m αυτο γινεται παντως οταν πας να ανοιξεις τη μουσικη...!

 

Συγγνώμη, προκαταβολικά γιατί αυτό που θα ρωτήσω δεν είναι τόσο σημαντικό σε σχέση με άλλα θέματα. Επειδή οι περισσότερες εικόνες που έχω για τα album είναι μεγαλύτερου μεγέθους από αυτό που αναφέρεται στις οδηγίες για τα album arts, μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο πρόγραμμα για να τις μετατρέψω;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα

 

σας παρακαλώ επειδή έχω χαθεί στις τόσες σελίδες του συγκεκριμένου θέματος και ίσως να μην το πρόσεξα πώς μπορώ να βάλω μουσική μέσα στο arena , εννοώ μέσα στον φάκελο μουσική να βάλω ένα ολόκληρο cd ??

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

Με το LG PC Suite. Πολύ εύκολα μεταφέρεις μουσικά αρχεία από το σκληρό σου δίσκο στο κινητό στο φάκελο "μουσική"

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. καταρχήν να σας ευχαριστήσω όλους σχετικά με τις πολύτιμες πληροφορίες που δίνετε. Διάβασα ΟΛΕΣ τις σελίδες προκειμένου να βγάλω άκρη με χάρτες, youtube, φλασάρισμα. Το φλασάρισμα λοιπόν το κατάφερα. 2 απορίες έχω:

 

1. Έχω την έκδοση V10_Μ. Το ράδιο δουλεύει, αλλά όχι και το youtube μέσω wifi. Νομίζω αυτό θα λειτουργήσει με την 10_T ή κάνω λάθος?

 

2. Στο wetravel έχω κάνει την εγκτάσταση ΣΩΣΤΑ & έβαλα internal gps. Παρολαυτα δεν μου λειτουργεί το gps (δεν με βρίσκει) ακόμη και ακίνητος σε εξωτερικό χώρο. Η ρύθμιση gps στο κινητό είναι στο "αυτόνομο". Καμια ιδέα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

^

1. To youtube via WIFI δουλεύει μόνο σε μια νέα έκδοση της vodafone. Η νεα λειτουργία θα ενσωματωθεί μαζί με άλλες βελτιώσεις στην νέα Open Europe που αναμένεται μέσα στον Ιούλιο.

 

2. Αφού έχεις ρυθμίσει internal gps και έχεις κάνει τις ρυθμίσεις που είπα, κλείσε το πρόγραμμα, βγές σε ανοιχτό χώρο και άνοιξέ το. Σε 2-3 λεπτά πρέπει να σε βρεί. Για να κατελάβεις οτι έπιασε δορυφόρο, πρέπει η ταχύτητα να λέει 0km/h.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, προκαταβολικά γιατί αυτό που θα ρωτήσω δεν είναι τόσο σημαντικό σε σχέση με άλλα θέματα. Επειδή οι περισσότερες εικόνες που έχω για τα album είναι μεγαλύτερου μεγέθους από αυτό που αναφέρεται στις οδηγίες για τα album arts, μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο πρόγραμμα για να τις μετατρέψω;

 

μπορεις να αλλαξεις τις διαστασεις κ με το nero photosmart (νομιζω η πλειοψηφια απο μας εχει ολο το πακετο nero) αλλα κ με δεξι κλικ κ ιδιοτητες πανω στην εικονα που θελεις να μετατρεψεις

ειναι πολυ απλο παντως μην ανησυχεις...ψαξε google κυκλοφορουν τοσα πολλα προγραμματα για resize...το βραδυ που θα ειμαι σπιτι θα σου δωσω περισσοτερες πληροφοριες αν δεν εχεις βγαλει ακρη

Link to comment
Share on other sites

Με το LG PC Suite. Πολύ εύκολα μεταφέρεις μουσικά αρχεία από το σκληρό σου δίσκο στο κινητό στο φάκελο "μουσική"

 

 

σε ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το κάνω.;););)

 

ανοίγω την ΜΟΥΣΙΚΉ και μετά τοποθετώ μέσα ένα ολόκληρο cd απο τον σκληρό μου δίσκο αλλά δεν μπορώ να τα μεταφέρω δεν μου βγάζει επιλογή στο τηλέφωνο

 

τι κοτσάνα κάνω βρε παιδιά

Link to comment
Share on other sites

^Τα πράγματα είναι πάρα πολύ απλά. Απλά σύνδεσε το κινητό σου σε λειτουργία μαζικής αποθήκευσης. Μετά πήγαινε Ο υπολογιστής μου->LG ARENA->Sounds και εκεί κάνε επικόλληση τα τραγούδια της αρεσκείας σου (Σάν να περνάς αρχεία σε φλασάκι ;)) Μήν μπλέκεις με pc suite.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, προκαταβολικά γιατί αυτό που θα ρωτήσω δεν είναι τόσο σημαντικό σε σχέση με άλλα θέματα. Επειδή οι περισσότερες εικόνες που έχω για τα album είναι μεγαλύτερου μεγέθους από αυτό που αναφέρεται στις οδηγίες για τα album arts, μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο πρόγραμμα για να τις μετατρέψω;

 

Κατέβασε το irfan view και κάνε resize , δουλεύει πολύ απλά και το προγραμματάκι είναι free.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

φίλε jimdem582 αυτό θα μεταφέρει τα τραγούδια επιλογής μου στον φάκελο μουσική ή στον φάκελο προεπιλεγμένοι ήχοι ?
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το κάνω.;););)

 

ανοίγω την ΜΟΥΣΙΚΉ και μετά τοποθετώ μέσα ένα ολόκληρο cd απο τον σκληρό μου δίσκο αλλά δεν μπορώ να τα μεταφέρω δεν μου βγάζει επιλογή στο τηλέφωνο

 

τι κοτσάνα κάνω βρε παιδιά

Το LG PC Suite III έχει πολύ κατατοπιστικό manual. Πήγαινε στο menu "βοήθεια" και στο κεφάλαιο "αρχεία" και θα βρεις όλη τη διαδικασία. Είναι απλό: όταν συνδέεις το κινητό με το PC και ανοίγεις το LGPCSuite πατάς το εικονίδιο "αρχεία" και μεταφέρεις ότι θέλεις από και προς το κινητό.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

 

Ίσως είναι ασχετο το θεμα βρε παιδια αλλα εχω προβληματιστει..:

 

Arena ή Renoir???

Το απόγευμα πάω να το πάρω. Arena λέω..

Απλά με έποιασε η ανασφάλεια της τελευταίας στιγμής!

Τι λέτε??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

 

Ίσως είναι ασχετο το θεμα βρε παιδια αλλα εχω προβληματιστει..:

 

Arena ή Renoir???

Το απόγευμα πάω να το πάρω. Arena λέω..

Απλά με έποιασε η ανασφάλεια της τελευταίας στιγμής!

Τι λέτε??

 

Όπως σου είπα, Αρένα.. :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα, Αρένα.. :)

 

Αν θες να περιμενεις, άνοιξε ενα νεο θεμα στους Διαξιφισμούς και πάρε εκεί και άλλες απαντήσεις.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' όλα ευχαριστώ και τους δυο για την ανταπόκριση (Finaldestiny & Spidey), θα τα δοκιμάσω πάραυτα!

 

Τώρα κάτι που δεν μου φαίνεται φυσιολογικό να συμβαίνει.

Έβαλα καμιά 40αριά mp3 μέσα, τα διαβάζει κανονικότατα και τα στοιχεία που είχαν στα tags. Χάρηκα κι εγώ, λέω μια χαρά την βγάλαμε.

Πατάω δημιουργία νέας λίστας αναπαραγωγής, την ονομάζω "rock" και ξεκινάω τσούκου τσούκου να μαρκάρω τα κομμάτια ένα ένα με την σειρά που τα ήθελα (αυτό έκανα και παλιά στο ericsson). Μέχρι κι εδώ όλα ονειρεμένα.

Πατάω το προσθήκη και φουπ! Μου βγάζει επάνω ένα τίτλο "user list" κι από κάτω την επιγραφή "κανένα κομμάτι". Στο γκρίζο πλαίσιο λοιπόν αρχίζω να ψάχνω την λίστα μου...πουθενά. "Θα έγινε κάποιο σφάλμα", σκέφτηκα. Πάω να την ξαναφτιάξω και μου λέει ότι υπάρχει! Αλλά που υπάρχει και πως θα την βρω??

 

Ξέρει κανείς κάτι γύρω απ' το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...