Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα μου αρχισε απο εχτες κατι ψιλοκολληματα...:worry::worry:

κολλαει το screensaver και δεν ξεκολλαει με τιποτα εβγαλα 2 φορες την μπαταρια:mad::mad:

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

factory reset εκανες αφου το πηρες απο τη wind??
Link to comment
Share on other sites

Αυτό νομίζω συμβαίνει γιατί δεν είσαι συνδεδεμένος στο internet ή έχεις κάποιο firewall που το μπλοκάρει.

 

δεν εχω firewall και ειμαι συνδεδεμενος κανονικα :(

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

αμα εχεις vl συσκευη δεν υπαρχει κατι να αναβαθμισεις...αμα εχεις unbranded γινεται αλλα μπορει να χασεις fm transmitter..

αν παλι θελεις να φλασαρεις κατεβασε τα αρχεια απο την υπογραφη μου

δεν είναι vodafone η συσκευή.Αν και έχω εμπειρία στο φλασάρισμα(από sony ericsson...)θα προτειμούσα να μη ρισκάρω.Οπότε αν έχει η lg πρόγραμμα αναβάθμησης σε κάποια ιστοσελίδα θα με ενδιεφερε....;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν έχει ξαναναφερθεί, αλλά πλέον βρέθηκε ο τρόπος και για flashάρισμα .kdz αρχείων, οπότε μπορεί να περαστεί πλέον και η 3η version της V10M_02 που κυκλοφόρησε 1η Ιουνίου.

 

Πως? Για δώσε λεπτομέριες? Υπάρχει δλδ και άλλη έκδοση του V10m που βγήκε αργότερα? Γνωρίζει κανείς το γιατι και τι διαφορές έχει? Με ενδιαφέρει πολύ για την επιλογή λειτουργείας δικτύου, μόνον UMTS, που την χάσαμε με την αναβάθμιση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πως? Για δώσε λεπτομέριες? Υπάρχει δλδ και άλλη έκδοση του V10m που βγήκε αργότερα? Γνωρίζει κανείς το γιατι και τι διαφορές έχει? Με ενδιαφέρει πολύ για την επιλογή λειτουργείας δικτύου, μόνον UMTS, που την χάσαμε με την αναβάθμιση.

 

Δεν γνωρίζω δυστυχώς τι διαφορές έχει η έκδοση αυτή. Λογικά εφόσον δεν έχει διαφορετική ονομασία δεν νομίζω να έχει κάποια ορατή διαφορά, απλά να διορθώνει μερικά επιπλέον bugs. Η πρώτη έκδοση του v10m_02 είχε βγει 7 Μαίου, μετά από κάποιες ώρες αποσύρθηκε, βγήκε νέα έκδοση στις 14 Μαίου (σε αυτή αναφέρονται στα προηγούμενα post), και κυκλοφόρησε τρίτη έκδοση την 1η Ιουνίου, την οποία δεν μπορούσε κανείς να φλασάρει μέχρι πριν 2-3 μέρες λόγω του ότι δεν ήταν σε μορφή cab αλλά kdz. Πλέον τον τρόπο για φλασάρισμα kdz αρχείων μπορείς να βρεις στο mylgarena.com.

Link to comment
Share on other sites

καποια dll αρχεια αλλαζουν στο lg utils κ η διαδικασια ειναι η ιδια ακριβως..!

καλα νεα λοιπον..

οταν εχω χρονο θα δοκιμασω κατευθειαν την εκδοση v10t που εχει βγει..δε ξερω αν ειναι μεταγενεστερη της v10m_02 3rd version...παντως δοκιμες θα κανω σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

γεια.ξεπερασα τα προβληματα πηγα και σε ενα φιλο με xp αλλα τιποτα ολο retry k retry.οποτε νευριασαμε το αποσυνδεσα και σταματησα.ευτυχως λειτουργει αλλα βλεπω κολληματα κτλ.μαλλον την εκοψα στα μισα... πρεπει να κανω factory reset να επανελεθει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

factory reset εκανες αφου το πηρες απο τη wind??

 

χρειαζεται.??

θα βελτιωσει κατι.??

θα διαβαζει και τα τηλεφωνα σωστα.??

ξερετε τι αλλο μου κανει.??

μου βγαζει διπλα γραμματα στον καταλογο..:confused::confused:

δηλαδη ...προχωραω Α....Β...Γ...κ.λ.π. και μολισ φτασω στο τελος ξαναρχιζει Α..Β.. αλλα με αλλες επαφες..:worry::blink::blink::wacko:

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

μετα απο καθε φλασαρισμα καλο ειναι να γινεται το factory reset...πρωτα εννοειται επρεπε να ειχες κανει backup...

@stavros αμα εισαι απο αθηνα κ εχεις μεταφορικο μεσο να βρεθουμε να το φτιαξουμε μαζι

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ...προχωραω Α....Β...Γ...κ.λ.π. και μολισ φτασω στο τελος ξαναρχιζει Α..Β.. αλλα με αλλες επαφες.

 

 

Είναι τα αγγλικά... Πρώτα τα Ελληνικά, μετά τα Αγγλικά...δεν είναι πρόβλημα αυτο!

Link to comment
Share on other sites

καλα τα πηγες...

κανε factory reset...κ ξανα τη διαδικασια απο την αρχη...κ θα παει στο 100% χωρις κανενα προβλημα...!

κ ετσι οπως ειναι να το αφησεις ισως εχει καποια μικρα bugs...απλα για να εισαι σιγουρος κ να μη χρειαστει να το ξανακανεις αργοτερα καντο τωρα να τελειωνεις...

 

κ πως κανω factory reset?απο που?χανονται κ τα αρχεια απο την memory card?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί θα φρικάρω...πηγαινοντας στο κρυφό μενού πατάω έκδοση S/W και μου γράφει "KM900AT-00-V10b-202-XXX-MAY-07-2009"

 

προσπαθώ να περάσω την έκδοση V10M_02 αλλά δεν μπορώ...

(το "MAY-07-2009 είναι η ημερομηνία του S/W μου??)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κανω κ το ξανα κανω κ μου βγαζει αυτο:

21:23:42 : [C:\LGMobileUpgrade] µð·ºÅ丮 »èÁ¦ ½Ãµµ

21:23:42 : RemoveDirectory1 Error(2):C:\LGMobileUpgrade

21:23:42 : Start Date : 2009-06-08 21:23:42

21:23:42 : [C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone] µð·ºÅ丮 »èÁ¦ ½Ãµµ

21:23:42 : RemoveDirectory1 Error(2):C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone

21:23:42 : *****CheckOS Start********

21:23:42 : Microsoft_Windows_XP_Home Edition_

21:23:42 : *****CheckPCSyncPrograms Start*****

21:23:43 : PCSyncPrograms Not Found

21:23:43 : SetEmerModeAT()

21:23:43 : _IsConnectedPhone Call

21:23:51 : _IsConnectedPhone(1)

21:23:59 : ***** Port => 10

21:23:59 : Ç óýíäåóç ìå ôï ôçëÝöùíï óáò åëÝã÷åôáé...

21:23:59 : dwWaitResetTime(40000 ms)

21:24:00 : Phone Mode(1)

21:24:00 : *****GetPhoneType Start*****

21:24:39 : Phone Type : INF

21:24:39 : *****GetPhoneBinaryVersion Start*****

21:24:44 : Phone Bin Version : V10I_00

21:24:44 : *****GetPhoneModel Start*****

21:24:49 : Phone Model : KM900

21:24:49 : *****Get ESN / IMEI / MEID Start*****

21:24:54 : ESN/IMEI/MEID : 352154031592586

21:24:54 : *****GetPhoneNumber Start*****

21:24:59 : Phone Number : 35215403159258600

21:25:03 : ÀÎÁõ °Ë»ç ÆĶó¸ÞŸ - ESN_IMEI : 352154031592586, Model : KM900

21:25:03 : *******CheckBinVersion***************

21:25:03 : New Bin Version(V10M_02), Current Ver(V10I_00)

21:25:03 : *****Start _GetBatteryLevel*****

21:25:08 : Battery(2)

21:25:11 : ResetPhone...

21:25:12 : *****CheckPCSyncPrograms Start*****

21:25:13 : PCSyncPrograms Not Found

21:25:14 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê½ÃÀÛ.

21:25:14 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê...

21:25:14 : ****************CheckAndDownload********************

21:25:14 : ******Extract Start C:\V10M_02.cab*****

21:25:14 : Model Dll Dir(C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone\)

21:25:14 : ExtractInfo Error(0)

21:25:14 : [C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone] µð·ºÅ丮 »èÁ¦ ½Ãµµ

21:25:14 : RemoveDirectory1 Error(2):C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\LGMOBILEAX\Phone

21:25:15 : !pUpgrade->StartProcessing ... PostMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR

21:25:15 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê½ÃÀÛ.

21:25:15 : CLGMobileHttp Class ¼Ò¸ê...

21:25:15 : Page_Error ºÎºÐÀÔ´Ï´Ù

21:25:15 : OnStepMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR delete m_pLGCyonUpdate

κ μολις παει 100% λεει οτι η αναβαθμιση του lg τηλεφωνου δεν μπορει να πραγματοποιηθει λογο σφαλματος που παρουσιαστηκε στο συστημα εχω κανει factory reset αλλα κ παλι τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι νεος κατοχος του lg arena τι εννοειτε φλασαρισμα και πως μπορω να δω εαν χρειαζετε αναβαθμιση ?λιγη βοηθεια για να μπορω να το χρησημοποιω πιο ευκολα,

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα! Εμένα δεν έχει πέσει ποτέ κάτω αλλά το κάνει σε απροσδιόριστο χρόνο....

παιδιά ήμουν έτοιμος να το πάω service για τον ίδιο λόγο, αλλά τελικά δείχνει απλό: είχα καλύψει τον proximity sensor (δίπλα στο σήμα LG) με screen protector. Μόλις το έβγαλα όλε....!!!!!ελπίζω να βοηθήσει μην αρχίσουμε να τα πετάμε από ορόφους!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Σχετικα με το φλασαρισμα.Πιστευω οτι ειμαι απο την μειοψηφια εκεινη η οποια δεν ειχε και την πιο ευκολη δουλεια για να το φλασαρει. Το κινητο ηταν vl. Οταν λεμε οτι ειχα δοκιμασει τα παντα (ακομα και με ultrex που λεει ο λογος) αλλα κανενα αποτελεσμα. Μια εβγαζε code error 2 μια code error 4 και γενικοτερα δεν την παλευε καθολου.

Οντας απελπισμενος ειπα, ας δοκιμασω κατι αλλο. Να κανω ενα factory reset στο κινητο και μετα να αρχισω ξανα την διαδικασια φλασαρισματος.

Που λετε, κανω το reset και μετα αρχιζω την επιχειρηση BARBAROSA.

Μια φορα μου ζητησε να βγαλω τη μπαταρια και τα λοιπα και μετα....GOOOOOOAAALLLLL..το κινητο φλασαριστηκε.

Εδω να αναφερω οτι αφου γεμιζε αρκετες φορες την μπαρα στο 100/100 ειχε μεινει και μια τελευταια φορα η οποια προφανως ηταν η τελευταια. Φτανει στο 100/100 και μετα εβγαλε ενα error. Για καλο και για κακο ξανακανα ena reset και το μηχανακι δουλευει φωτια και λαβρα.μια χαρα.

Επισης οταν ειχα vl ( ενω χρισημοποιουσα wind) σημα χανοταν συνεχεια. Τα παιδια εδω μου ειπαν να αλλαζα μια ρυθμιση σχετικα με gsm αλλα το προβλημα υπηρχε κανονικα. Με το φλασαρισμα εχει λυθει πληρως το προβλημα αυτο.

Επισης, ο κυβος μου φαινεται οτι κουνιεται πιο ορθολογικα, και γενικοτερα η εντυπωση που μου δινει το κινητο ειναι οτι ειναι σε καλυτερη φαση απο πριν με το vl.

Ενοειται οτι λειτουργει και το fm transmitter.

Η γνωμη μου ειναι οτι σαφως και θα πρεπει να φλασαρετε το κινητο οσοι ειστε σε branded συσκευη.

 

Χαιρετω

 

Ps: finaldestiny και ολοι οσοι βοηθησατε, thanx

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σε όλες τις επαφές φωτογραφίες που είχα στο PC.

 

Μια ερώτηση. Τις φωτογραφίες στις επαφές, τις έβαλες στο Outlook στο PC ή τις έβαλες κατευθείαν στο τηλέφωνο.

 

Γιατί έχω περασμένες όλες μου τις επαφές στο Outlook 2003 SP3 και το ρημάδι το pc suite ιιι δεν περνάει τις φωτογραφίες και κάποια άλλα στοιχεία κατα το συγχρονισμό.

 

Όποια βοήθεια θα είναι χρήσιμη

 

Ευχαριστώ :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, γιατί όταν γράφω SMS μετά τους 60 χαρακτήρες το στέλνει σαν διπλό μήνυμα? Πώς αλλάζει αυτό? :worry:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

σβυστε τα off topik... με πηρατε απο τα μουτρα λες και σπαμαρισα ρε σεις...:X:X:(
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Η Apple παρουσιάζει το iPhone 3G S, ρίχνει στο μισό την τιμή του παλιού μοντέλου

 

Associated Press

To αναβαθμισμένο λογισμικό των iPhone δέχεται και φωνητικές εντολές

Σαν Φρανσίσκο

 

 

 

 

Η φημολογία επιβεβαιώθηκε, τουλάχιστον εν μέρει: Η Apple παρουσίασε το νέο iPhone 3G S με βελτιωμένες επιδόσεις και νέα χαρακτηριστικά όπως βιντεοκάμερα, και παράλληλα μείωσε στα 99 δολάρια την τιμή για το προηγούμενο μοντέλο 3G.

 

Στις 17 Ιουνίου κυκλοφορεί το αναβαθμισμένο λειτουργικό σύστημα του τηλεφώνου με εγγενή υποστήριξη για ελληνικά, σημαντικές μειώσεις τιμών και για τα MacBook.

 

Οι ανακοινώσεις έγιναν το βράδυ της Δευτέρας στο Διεθνές Συνέδριο Προγραμματιστών που πραγματοποιεί η Apple στο Σαν Φρανσίσκο. Μόνη απογοήτευση ήταν η απουσία του διευθύνοντα συμβούλου Στιβ Τζομπς, ο οποίος τελικά δεν διέκοψε την αναρρωτική άδεια που έχει λάβει μέχρι τα τέλη Ιουλίου.

 

Για όλα τα βαλάντια

 

To νέο iPhone 3 θα κυκλοφορήσει στις ΗΠΑ και σε ορισμένες ευρωπαϊκές αγορές στις 17 Ιουνίου, οπότε θα αρχίσουν να λήγουν τα διετή συμβόλαια όσων είχαν αγοράσει τα πρώτα μοντέλα και ο ανταγωνισμός θα ενταθεί από το πολυσυζητημένο Palm Pre, που τιμάται 200 δολάρια και θεωρείται καλός αντίπαλος του iPhone.

 

Το iPhone 3G S έχει την ίδια εμφάνιση με τον προκάτοχό του, διαθέτει όμως ισχυρότερο επεξεργαστή, μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας, πυξίδα, φωτογραφική μηχανή με ανάλυση 3 Mpixel (από τα 2 μέχρι σήμερα) και αυτόματη εστίαση, καθώς και βιντεοκάμερα.

 

Το S στην ονομασία του σημαίνει Speed, δηλαδή ταχύτητα, εξήγησε ο επικεφαλής του τμήματος μάρκετινγκ της Apple Φίλιπ Σίλερ.

 

Η έκδοση με μνήμη 16 Gbyte τιμάται 199 δολάρια (με διετές συμβόλαιο κινητής), ενώ το μοντέλο με 32 Gbyte 299 δολάρια.

 

Ελληνικά!

 

Η νέα έκδοση του λογισμικού για το iPhone θα είναι διαθέσιμη δωρεάν από τις 17 Ιουνίου, ανακοινώθηκε στο Σαν Φρανσίσκο.

 

Η έκδοση 3.0 του λειτουργικού προσφέρει εγγενή υποστήριξη για περισσότερες γλώσσες όπως τα εβραϊκά, αραβικά και (επιτέλους!) ελληνικά.

 

Η λίστα των βελτιώσεων περιλαμβάνει: αντιγραφή, αποκοπή και επικόλληση, φωνητικές εντολές, αναπαραγωγή ενοικιασμένων ταινιών, υποστήριξη για τις συσκευές GPS της TomTom (τουλάχιστον στις ΗΠΑ) και λειτουργία modem για τη σύνδεση υπολογιστών στο Διαδίκτυο μέσω του iPhone (σε δίκτυα που υποστηρίζουν tethering).

 

Επίσης, η λειτουργία Find my iPhone συνδέεται στην υπηρεσία Mobile Me της Apple και δείχνει τη θέση του κινητού στο χάρτη. Σε περίπτωση που το τηλέφωνο κλαπεί, η νέα λειτουργία όχι μόνο το εντοπίζει αλλά επιτρέπει στον κάτοχο να διαγράψει από απόσταση όλες τις αποθηκευμένες πληροφορίες.

 

Ακόμα, το νέο λειτουργικό επιτρέπει στους προγραμματιστές να αναπτύσσουν επιπλέον περιεχόμενο για υφιστάμενες εφαρμογές, για παράδειγμα νέες πίστες για βιντεοπαιχνίδια που ήδη κυκλοφορούν στην αγορά.

 

Μέχρι σήμερα η Apple έχει πουλήσει 40 εκατομμύρια iPhone και iPod Touch, ανακοινώθηκε τη Δευτέρα

 

(ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕς ΑΠΟ ΤΟ in.gr)

32 Gbyte 299 δολάρια.???????:X:X

250 € δηλαδη..!!να αρχισω να νοιωθω βλακας.???:blink::blink::wacko:

 

Ψιλο-off topic γιατί υπάρχει και στην αρχική σελίδα του Myphone.

 

Για να μήν παρεξηγούμαστε:

 

Το iPhone 3G S θα πωλείται στην τιμή των 199 δολαρίων και των 299 δολαρίων για την έκδοση των 16GB και 32GB αντίστοιχα.

Όλες οι προαναφερθείσες τιμές αφορούν στην αγορά του κινητού με... υποχρεωτική, 24μηνη σύνδεση στο δίκτυο της AT&T.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, δοκίμασα τις αλλαγές που προτείνονται στο mylgarena, και όντως φλασάρεται πλέον κανονικά και με τα kdz αρχεία.

 

Δυστυχώς βέβαια, η πολυπόθητη επιλογή <UMTS only> δεν υπήρχε ούτε στην τελευταία έκδοση του V10M:(

Το σήμα όμως επανήλθε στα φυσιολογικά του.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, γιατί όταν γράφω SMS μετά τους 60 χαρακτήρες το στέλνει σαν διπλό μήνυμα? Πώς αλλάζει αυτό? :worry:

 

Πηγαινε ρυθμισεις μηνυματων και βαλε στο κωδικοποιηση χαρακτηρων .. προεπιλεγμενη αλφαβητος...μηπως το ειχες βαλεις καταλαθος στο unicode? στο unicode γενικα να ξερετε οτι καθε γραμμα πιανεται σαν διπλο...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Η Apple παρουσιάζει το iPhone 3G S, ρίχνει στο μισό την τιμή του παλιού μοντέλου

 

Associated Press

To αναβαθμισμένο λογισμικό των iPhone δέχεται και φωνητικές εντολές

Σαν Φρανσίσκο

 

 

 

 

Η φημολογία επιβεβαιώθηκε, τουλάχιστον εν μέρει: Η Apple παρουσίασε το νέο iPhone 3G S με βελτιωμένες επιδόσεις και νέα χαρακτηριστικά όπως βιντεοκάμερα, και παράλληλα μείωσε στα 99 δολάρια την τιμή για το προηγούμενο μοντέλο 3G.

 

Στις 17 Ιουνίου κυκλοφορεί το αναβαθμισμένο λειτουργικό σύστημα του τηλεφώνου με εγγενή υποστήριξη για ελληνικά, σημαντικές μειώσεις τιμών και για τα MacBook.

 

Οι ανακοινώσεις έγιναν το βράδυ της Δευτέρας στο Διεθνές Συνέδριο Προγραμματιστών που πραγματοποιεί η Apple στο Σαν Φρανσίσκο. Μόνη απογοήτευση ήταν η απουσία του διευθύνοντα συμβούλου Στιβ Τζομπς, ο οποίος τελικά δεν διέκοψε την αναρρωτική άδεια που έχει λάβει μέχρι τα τέλη Ιουλίου.

 

Για όλα τα βαλάντια

 

To νέο iPhone 3 θα κυκλοφορήσει στις ΗΠΑ και σε ορισμένες ευρωπαϊκές αγορές στις 17 Ιουνίου, οπότε θα αρχίσουν να λήγουν τα διετή συμβόλαια όσων είχαν αγοράσει τα πρώτα μοντέλα και ο ανταγωνισμός θα ενταθεί από το πολυσυζητημένο Palm Pre, που τιμάται 200 δολάρια και θεωρείται καλός αντίπαλος του iPhone.

 

Το iPhone 3G S έχει την ίδια εμφάνιση με τον προκάτοχό του, διαθέτει όμως ισχυρότερο επεξεργαστή, μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας, πυξίδα, φωτογραφική μηχανή με ανάλυση 3 Mpixel (από τα 2 μέχρι σήμερα) και αυτόματη εστίαση, καθώς και βιντεοκάμερα.

 

Το S στην ονομασία του σημαίνει Speed, δηλαδή ταχύτητα, εξήγησε ο επικεφαλής του τμήματος μάρκετινγκ της Apple Φίλιπ Σίλερ.

 

Η έκδοση με μνήμη 16 Gbyte τιμάται 199 δολάρια (με διετές συμβόλαιο κινητής), ενώ το μοντέλο με 32 Gbyte 299 δολάρια.

 

Ελληνικά!

 

Η νέα έκδοση του λογισμικού για το iPhone θα είναι διαθέσιμη δωρεάν από τις 17 Ιουνίου, ανακοινώθηκε στο Σαν Φρανσίσκο.

 

Η έκδοση 3.0 του λειτουργικού προσφέρει εγγενή υποστήριξη για περισσότερες γλώσσες όπως τα εβραϊκά, αραβικά και (επιτέλους!) ελληνικά.

 

Η λίστα των βελτιώσεων περιλαμβάνει: αντιγραφή, αποκοπή και επικόλληση, φωνητικές εντολές, αναπαραγωγή ενοικιασμένων ταινιών, υποστήριξη για τις συσκευές GPS της TomTom (τουλάχιστον στις ΗΠΑ) και λειτουργία modem για τη σύνδεση υπολογιστών στο Διαδίκτυο μέσω του iPhone (σε δίκτυα που υποστηρίζουν tethering).

 

Επίσης, η λειτουργία Find my iPhone συνδέεται στην υπηρεσία Mobile Me της Apple και δείχνει τη θέση του κινητού στο χάρτη. Σε περίπτωση που το τηλέφωνο κλαπεί, η νέα λειτουργία όχι μόνο το εντοπίζει αλλά επιτρέπει στον κάτοχο να διαγράψει από απόσταση όλες τις αποθηκευμένες πληροφορίες.

 

Ακόμα, το νέο λειτουργικό επιτρέπει στους προγραμματιστές να αναπτύσσουν επιπλέον περιεχόμενο για υφιστάμενες εφαρμογές, για παράδειγμα νέες πίστες για βιντεοπαιχνίδια που ήδη κυκλοφορούν στην αγορά.

 

Μέχρι σήμερα η Apple έχει πουλήσει 40 εκατομμύρια iPhone και iPod Touch, ανακοινώθηκε τη Δευτέρα

 

(ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕς ΑΠΟ ΤΟ in.gr)

32 Gbyte 299 δολάρια.???????:X:X

250 € δηλαδη..!!να αρχισω να νοιωθω βλακας.???:blink::blink::wacko:

 

Ειναι εντελως off topic και πραγματικα με αφηνει παγερα αδιαφορο το apple iphone ktl....για πολλους λογους που ομως δεν ειναι της παρουσης να συζητηθουν σε αυτο το topic...

Εδω ειμαστε για να συζηταμε μονο για το lg arena km900 και να δινουμε λυσεις σε τυγχον προβληματα και απορειες που προκυπτουν απο τα μελη μας...

Δεν το λεω με κακια απλα ετσι μπορει να γεμισει ενα Post με απειρες σελιδες ''off topic''...

Σκεφτειτε και αυτους που πρεπει να διαβασουν απο την αρχη για να παρουν μια ενημερωση για το δικο μας τηλεφωνο.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...