Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το google maps οταν το εχεις με 3g (ακομα κ το mgmaps) συγχρονιζουν πολυ γρηγορα...αλλα χρεωνουν κιολας...! το θεμα ειναι να πιανουν εξισου γρηγορα κ σε αλλες καταστασεις..

οταν δοκιμασεις τους χαρτες πες μου...επομενο project οταν εχω χρονο θα ειναι χαρτες ολης της ελλαδας σε ζουμ 1-16 (17 ειναι το μεγιστο νομιζω κ θα θελει εναν αιωνα να κατεβαζει...)

απο 15 σε 16 η μονη διαφορα ειναι οτι δε βγαζει τα νουμερα στις οδους

πρωτα λεω να το κανω για την αττικη βεβαια να δω πως παει...οποιος θελει χαρτη αττικης ειναι καπου στα 46mb...η με msn η το ανεβαζω megashares κ ειμαστε οκ

 

δεν νομιζω να χρεωθηκα γιατι ημουν συνδεδεμενος με wifi...anyway...μπορειτε να μου πειτε ενα καλο προγραμμα για msn messenger που να δουλευει με wifi και οχι gprs;;;;;...

BECK23
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω παντως να σας πω οτι πρωτη φορα που χρησιμοποιησα το google maps ημουν εξω και δεν εκανε πανω απο 10 δευτερα να στνθεθει......αν και τωρα θα βαλω η το mgmaps h to το we travel

 

μαλλον εισαι ο μοναδικος που το λεει αυτο ..........

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να χρεωθηκα γιατι ημουν συνδεδεμενος με wifi...anyway...μπορειτε να μου πειτε ενα καλο προγραμμα για msn messenger που να δουλευει με wifi και οχι gprs;;;;;...

 

οταν ειπες ''εξω'' νομιζα οτι εννοουσες στο δρομο η καπου αλλου που δεν ειχε wifi...οταν εισαι συνδεδεμνεος στο νετ συγχρονιζει πολυ πιο γρηγορα..

δοκιμασε το ebuddy ειναι μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

το ebuddy ειναι μια χαρα και free προγραμματακι οποτε αξιζει δοκιαμσε το :D

 

ξερετε αν μπορουμε να προσθεσουμε επιπλεον widgets και αν ναι απο ποιο site?

ευχαριστω

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χτες από έναν φίλο. Μου έκανε εντύπωση ότι στο δισκάκι του έχει και το αρχείο που χρειάζεται για να κάνει συγχρονισμό επαφών και ημερολογίου στο Mac μου. Μόνο που δεν μεταφέρει και τις φωτογραφίες από τις επαφές. Για όχι smartphone είναι πολύ καλό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία όσοι το έχετε αγοράσει από τον γερμανό μην προσπαθήσετε να κάνετε αναβάθμιση.Εγώ το έκανα και κλείδωσε to fm transmitter.Τώρα βέβαια δεν ξέρω πως θα το επαναφέρω στην προηγούμενη έκδοση.Φοβάμαι πως και αυτά που έχουν fm transmitter ενδέχεται να κλειδώσουν την λειτουργία μέσω των αναβαθμίσεων.Αν ξέρετε τίποτα άλλο πείτε το.Αυτό το στηρίζω στο γεγονός πως, μάλλον, δεν το επιτρέπει το ΕΣΡ οπότε και η lg αφαιρεί.
Link to comment
Share on other sites

το ebuddy ειναι μια χαρα και free προγραμματακι οποτε αξιζει δοκιαμσε το :D

 

ξερετε αν μπορουμε να προσθεσουμε επιπλεον widgets και αν ναι απο ποιο site?

ευχαριστω

δουλευει χωρις gprs;εχει δοκιμασει κανεις το we travel;ειναι πολυ καλο και εχει και φωνητικη πλοηγηση, αλλα ειναι δυσκολη οραγματοποιησην των ρυθμισεων.....αν καποιος το εχει εφκαταστησει και ξερει να μου το πει....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

πριν μια εβδομάδα περίπου πήρα και εγώ το Arena!

είμαι πολύ ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές από το κινητό..

εύχρηστο μενού, εντυπωσιακό σαν κινητό και πολύ προσεγμένη κατασκευή...

υπάρχουν όντως πολλά μικροπροβλήματα όπως αναφέρθηκε αλλά θα ήθελα να σταθώ σε ένα που αναφέρθηκε μόλις 2-3 ποστ πριν...

το θέμα Messenger...

δοκίμασα με web messenger, e-buddy κτλ αλλά δεν εχω καταφέρει να κάνω κάτι να δουλέψει... το e-buddy απλά δεν συνδέεται καν...

έχω το unbranded κινητό, με fm-transmitter που δουλεύει κανονικότατα και το πήρα από πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

 

και μια ερώτηση: υπάρχει τρόπος η λίστα με τα βιντεο/ταινιες που είναι μέσα στο κινητο να εμφανίζονται με τους τιτλους των αρχείων και όχι σε μικρογραφίες (thumbnails)? Ετσι όπως μου τα δείχνει τώρα δεν φαίνονται καθόλου οι τίτλοι των video παρά μόνο ενα μαύρο πλαίσιο με το κουμπάκι του play στη μέση.

 

γενικά το κινητό ειναι super. χθες το πήρα και έχω μείνει κατ ενθουσιασμένος!

 

επίσης, ξερει κανείς πως απενεργοποιειται η λειτουργια σβησιματος της οθόνης όταν κατά τη διάρκεια των κλήσεων το κινητό είναι κοντά στο αυτί?

Το ρωτάω γιατί όταν το κινητό είναι στη δερμάτινη θήκη του, ο αισθητήρας (που μάλλον βρίσκεται κοντά στο ηχείο) ενεργοποιείται και η οθόνη δεν ανάβει όταν καλώ ή δέχομαι κλήσεις!

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous...exo to arena edo kai mia evdomada...tha epairna to iphone alla epeidi exo to ipod touch eipa na dokimaso kai kati allo...loipon me liga logia:

 

1. to kinito gia ta lefta tou einai poly kalo kai eimai poly eyxaristimenos idiaitera apo to menu kai to megethos/varos tou kinitou (se sxesi me iphone as poume)

 

2. gia anaparagogi mousikis skizei (vazei kato kai to ipod touch xalara)

 

3. sigoura omos xreiazetai epeigontos sovari anavathmisi apo tin lg gia na einai antagonistiko kai na min mas ta spaei me youtube kai gps

 

kai telos 4. thema gps...mpika sto kryfo menu kai arxika, xoris na peiraxo tipota rithmiseis, dokimasa na vro doryforous alla xoris apotelesma...meta to evala se stand alone kai apenergopoiisa tin epilogi gia cosmote gprs, cosmote internet klp kai to evala me wifi kai mou vrike doryforous...meta vgika sto kanoniko menu kai dokimasa na trexo gmaps, amaze kai mgmaps kai den etrexe kanena...thelei akoma psaximo alla sto kryfo menu exei polles rythmiseis gia to gps tis opoies kapoios pio empeiros me gps isos tha mporouse na vgalei kapoia akri...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι κάνατε την αναβάθμιση χρειάστηκε να κάνετε restore μετά, ή δεν έχασε τπτ το τηλέφωνο (επαφές - ρυθμήσεις)?

 

Πάντως καλό είναι σίγουρα, αλλά τα κουλά του τα κάνει. Χτες για παράδειγμα δεν ήθελε με τπτ να πάρει τηλέφωνο. Επέλεγα επαφή, επέλεγα νούμερο, αλλά μ' έγραφε κανονικά. Κλείσημο - άνοιγμα και συνήρθε.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι κάνατε την αναβάθμιση χρειάστηκε να κάνετε restore μετά, ή δεν έχασε τπτ το τηλέφωνο (επαφές - ρυθμήσεις)?

 

Πάντως καλό είναι σίγουρα, αλλά τα κουλά του τα κάνει. Χτες για παράδειγμα δεν ήθελε με τπτ να πάρει τηλέφωνο. Επέλεγα επαφή, επέλεγα νούμερο, αλλά μ' έγραφε κανονικά. Κλείσημο - άνοιγμα και συνήρθε.

 

Αυτο θα με ενδιεφερε και εμενα?

Χανει τις ρυθμισεις του? για τις επαφες δεν με νοιαζει και τοσο αφου τις εχω στο outlook ολες...

Αλλα αληθεια αυτη τη αναβαθμιση τι αλλαζει? τι παραπανω δηλαδη εχει?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να επιλεξεις μια μικροτερη περιοχη φιλε μου...οχι ολη την ελλαδα για παραδειγμα...κ ναι κανει αρκετη ωρα...πες μας που ακριβως εχεις σκαλωσει..στο gmap maker κολλας κ κατεβαζει για πολυ ωρα?? γενικα πανως αργει μη σε ανησυχει αυτο...

 

8a dokimasw file mou kai se euxaristw gia to endiaferon..8a prospa8hsw na katebasw shmera mono Attikh na dw..kati allo to BOLT kai to EBuddy pou ta briskw na mporw na ta perasw..kai 8a mporw na exw kai msn me auta??

Link to comment
Share on other sites

οποιος εκανε αναβαθμιση, αυτη ελυσε κανεναν προβλημα η απλα διορθωθηκαν καποια προβληματα εσωτερικα που δε φαινονται αμεσα στο χρηστη?

 

δε μπορει να μη δουλευει το ebuddy εμενα μια χαρα δουλευει

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia to exw mia evdomada alla exw provlima me ta bluetooth pou exw ena nokia kai ena sony ericsson, den anagnwrizei kanena. tha mporouse kapios na mou pei poia bluetooth einai compatible me to arena giati kalesa tin etairia kai mou eipane kalytera na parw Lg bluetooth pragma to opio den thelw. pio sygekrimena endiaferomai gia Jabra bt530 kai nokia bh_804. eyxaristw poly

Παιδια εχω διαβασει διαφορες σελιδες απο τα ποστ σας γι αυτο το κινητο...

Εχω επιδοτηση 380 ευρω απο τη voda και λεω να τη χρησιμοποιησω μεσω πλαισιου...

Τωρα εχω το samsung f480 και ομολογω οτι δεν θα το αλλαζα αν δεν ειχα τετοια επιδοτηση...

Οποτε ψαχνω κατι παρομοιο...μεγαλη touch οθονη...Gps δεν με νοιαζει(εχω ξεχωριστο) και φυσικα δεν θελω να μπλεξω παλι με windows mobile..

Τελικα να το χτυπησω το κινητακι η να περιμενω κατι αλλο?Οντως ειναι πολυ ομορφο..

Τελικα στο πλαισιο εχει unbranted συσκευες? Γιατι και στο samsung το εβγαλα το vl γιατι μου δημιουργουσε πολλα προβληματα...

Τι προτεινετε?

Σας ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος αν το κινητο εχει λειτουργια φακου??? δοκιμασα με κλειστη οθονη τοσο τα πληκτρα εντασης οσο κ της καμερας αλλα δεν εγινε τπτ...καμια ιδεα??
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος αν το κινητο εχει λειτουργια φακου??? δοκιμασα με κλειστη οθονη τοσο τα πληκτρα εντασης οσο κ της καμερας αλλα δεν εγινε τπτ...καμια ιδεα??

 

 

 

 

kalispera paidia to exw mia evdomada alla exw provlima me ta bluetooth pou exw ena nokia kai ena sony ericsson, den anagnwrizei kanena. tha mporouse kapios na mou pei poia bluetooth einai compatible me to arena giati kalesa tin etairia kai mou eipane kalytera na parw Lg bluetooth pragma to opio den thelw. pio sygekrimena endiaferomai gia Jabra bt530 kai nokia bh_804. eyxaristw poly

Link to comment
Share on other sites

ti ennoas leitourgia fakou?

loipon egw diabasa ksanadiabasa,akrh me to GPS den bgazw..perasa xartes kai loipa..ekana ry8miseis alla pws sthn euxh tous diabazei kai briskei to shma??h egw eimai dumphead h auto 8elei petama...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα

Περιμενω κι εγω το τηλεφωνο (απο Vodafone δυστυχως)

 

Σε καποιο αλλο φορουμ (ξενογλωσσο) βρηκα βημα-βημα οδηγιες για αναβαθμιση και καποιον Ελληνα ο οποιος το εκανε και του λειτουργησε ο FM Trasnimitter και δεν υπαρχει πλεον το VF Live μενου

 

Μπορω να βαλω λινκ εδω για το φορουμ αυτο η απαγορευεται?

Να παραθεσω τις οδηγιες (στα αγγλικα) και τα λινκ ειναι επισης μια εναλλακτικη

 

Σχετικα με την ερωτηση του φακου ειχα το Κ750 που το φλας αναβε και λειτουργουσε σαςν φακος

Πολυ πολυ χρησιμο για μενα σε πολλες περιπτωσεις (θα μου πεις παιρνεις κινητο ή φακο αλλα με οντως βγηκε χρησιμο).

Παντα ελεγα οποιο κινητο παρω θα προσεξω αν το χει. Το εψαξε κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα

Περιμενω κι εγω το τηλεφωνο (απο Vodafone δυστυχως)

 

Σε καποιο αλλο φορουμ (ξενογλωσσο) βρηκα βημα-βημα οδηγιες για αναβαθμιση και καποιον Ελληνα ο οποιος το εκανε και του λειτουργησε ο FM Trasnimitter και δεν υπαρχει πλεον το VF Live μενου

 

Μπορω να βαλω λινκ εδω για το φορουμ αυτο η απαγορευεται?

Να παραθεσω τις οδηγιες (στα αγγλικα) και τα λινκ ειναι επισης μια εναλλακτικη

 

Σχετικα με την ερωτηση του φακου ειχα το Κ750 που το φλας αναβε και λειτουργουσε σαςν φακος

Πολυ πολυ χρησιμο για μενα σε πολλες περιπτωσεις (θα μου πεις παιρνεις κινητο ή φακο αλλα με οντως βγηκε χρησιμο).

Παντα ελεγα οποιο κινητο παρω θα προσεξω αν το χει. Το εψαξε κανεις?

 

Σε διάφορα μενού που κοίταξα δέν το έχει αλλά μέσω το κρυφού μενού μπορείς να το ενεργοποιήσεις.

Σχετικά με το gps (άκουσα πολλούς που τους βγάζει μεγάλη απόκλιση το google κ δεν δουλεύει κανένα εναλλακτικό και και και), εγκατέστησα το we-travel και δουλεύει άψογα! Με χρήση του αυτόνομου gps, βρίσκει τη θέση μου σε λιγότερο από 2 λεπτά (πρέπει να στέκεσαι ακίνητος). Επίσης δοκίμασα την πλοήγησή του, και όλα είναι στην εντέλεια. φωνητικές οδηγίες, κλπ όλα δουλεύουν τέλεια. Έχει μικρή απόκλιση. Επίσης, έχει καλή χαρτογράφηση με πολλά pois. Ακολούθησα αυτό τον οδηγό για εγκατάσταση (http://we-travel.co.cc/wiki/index.php?title=Installation). Θέλει υπομονή για εγκατάσταση και παραμετροποίηση, αλλά το αποτέλεσμα ήταν άψογο. Αξίζει!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα

Περιμενω κι εγω το τηλεφωνο (απο Vodafone δυστυχως)

 

Σε καποιο αλλο φορουμ (ξενογλωσσο) βρηκα βημα-βημα οδηγιες για αναβαθμιση και καποιον Ελληνα ο οποιος το εκανε και του λειτουργησε ο FM Trasnimitter και δεν υπαρχει πλεον το VF Live μενου

 

Μπορω να βαλω λινκ εδω για το φορουμ αυτο η απαγορευεται?

Να παραθεσω τις οδηγιες (στα αγγλικα) και τα λινκ ειναι επισης μια εναλλακτικη

 

Σχετικα με την ερωτηση του φακου ειχα το Κ750 που το φλας αναβε και λειτουργουσε σαςν φακος

Πολυ πολυ χρησιμο για μενα σε πολλες περιπτωσεις (θα μου πεις παιρνεις κινητο ή φακο αλλα με οντως βγηκε χρησιμο).

Παντα ελεγα οποιο κινητο παρω θα προσεξω αν το χει. Το εψαξε κανεις?

Βαλε το λινκ.Λειτουργια φακου μπορεις να βαλεις να βιντεοσκοπει με το φλας ανοιχτο.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

re si puzzle diladi mporo na agoraso apo plaisio me epidotisi vl kai na to paro kai xoris vl ? tha exei FM TRAnsmitter?

 

Ναι. Αυτό έκανα κι εγώ. Και έχει FM Transmitter. Αρκεί να ζητήσεις συσκευή που ΔΕΝ είναι VL.

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το λινκ.Λειτουργια φακου μπορεις να βαλεις να βιντεοσκοπει με το φλας ανοιχτο.

 

http://www.mylgarena.com/index.php?topic=274.0

 

Κι επειδη δεν θυμαμαι αν θελει εγγραφη για να διαβασεις τα ποστ το κανω

παραθεση και το οριτζιναλ κειμενο

 

This will work only on Windows XP with an internet connection.

 

Also, I don't take any responsibility for any damage caused to your phone by following this procedure. However, if you complete all the steps as given, you won't encounter any problems.

 

Things you'll have to download:

1. LG PC Suite (if you don't have it)

2. LG-Utils.zip http://www.assembla.com/spaces/ks360/documents/aEZLwobzar3RzFeJe5afGb/download?filename=LG-Utils.zip

3. B2CAppSetup.exe http://csmg.lgmobile.com:9002/client/app/B2CAppSetup.exe

4. Firmware http://csmg.lgmobile.com:9002//csmg/b2c/client/b2c_version_mode.jsp?model=KM900 (for which firmware goto http://www.mylgarena.com/index.php?topic=185.0)

 

Note: Installing some other network firmware will cause your phone to lose operator specific customizations.

 

Also, remove memory card from your phone.

 

 

Lets begin.....

1. Install LG PC Suite and the modem drivers. Make sure the add/remove programs list shows

LG MC USB Modem Driver

LG USB Modem driver

LG GSM Device Driver

2. Connect your phone to the computer and select PC Suite Mode.

3. Extract the contents of LG-Utils.zip into your C: drive such that

the path of the folder will be C:/LG-Utils/

4. Place the firmware you have downloaded into your C: drive.

5. Install B2CAppSetup.exe(make sure your internet connection is on)

6. Go to C:/LG-Utils and run KP500-Utils-EN.exe

7. A DOS Window will appear.

Type: I

Phone Model: KM900

File(.CAB): V10G_00.cab (Change this to whatever firmware you have downloaded)

Version (SW Version): V10G_00 (Again change this to the firmware you have downloaded without the .cab in

the end)

8. A window will appear. Select the following options

Choose Country: Other

Language: English

9. Click update.

 

LG Update screen will show all information with regard to connection to phone, unpacking of files, transfer to phone, etc are all displayed in the bottom scrolling window. At the end of the process, the phone will reboot and your firmware will be upgraded.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ξέρει κάποιος σίγουρα να μου πεί εαν μου φέρουν απο Αμερική το arena αν 8α υπαρχει πρόβλημα στην λειτουργία του εδω? Στην φόρτιση ή τίποτα με τις συχνότητες?

 

(Δεν πρόλαβα να κοιτάξω αν έχει απαντηθεί η ερώτηση μου γιατι δεν πρόλαβα)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...