Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι πολύ ωραίο κινητό αλλά έχει κάποια προβλήματα. Τα βασικά για μένα είναι με τη σειρά:

1. η κάμερα αργει πάρα πολύ να τραβήξει φωτο μετά το κλικ.

2. δεν παίζει divx χωρις πρώτα μετατροπή

3. δεν παίζει youtube

4. για να πας στις μνήμες ραδιοφώνου από 6 και πάνω πρέπει να κάνεις τάμα (δεν πετυχαίνεται το βέλος με τίποτα)

5. GPS πρέπει οπωσδήποτε να είσαι online

 

Ελπίζω κάποια από αυτά να φτιαχτούν μετά από αναβάθμιση. Κατά τα άλλα είναι κουκλί και το s class είναι φοβερό. Η οθόνη πολύ γρήγορη και τα γραφικά super. Είναι ένα πολύ ωραίο παιχνιδάκι-gadgetακι.

 

Φιλέ το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ γιατί δεν ήξερα.. δεν πατάς το βελάκι μετά της έξι μνήμες Προς αριστερά το σέρνεις όχι το βελάκι …;)

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kalispera...kapoios an ksereis an mpenei i karta on the go internet tis cosmote mesa sto arena kai poies oi rithmiseis...an kserei gia na mpeno internet kai gps mesa apo to arena...

 

ps1 ..exo wind karta mesa sto arena kai den thelo na tin xreono...

 

ps2 to arena to pira apo germano kai einai cosmote menu mesa viouty

Link to comment
Share on other sites

επειτα απο χρηση λιγων ημερων μπορω να πω οτι ειναι φανταστικη συσκευη το αρενα σαν τηλεφωνο αλλα και στα multimedia.το μονο που με προβληματιζει ειναι

 

 

1.θα εχει υποστηριξη απο την LG το αρενα σε update του λειτουργικου της???

2.θα βγουν εφαρμογες και παιχνιδια,(σαν του iphone)OXI JAVA που να εκμεταλευονται το hardware του arena??

η θα παραμεινη μια συσκευη ως εχει???

3.εχει ελπιδες να κυκλοφορισουν gps programs σαν το garmin,nav n go,destinator???(εχει παραγελλιες η lg πανω απο 1 εκ.συσκευες αρενα,ισως φτιαξουν κατι....)

4.εχει μελλον το s-class???

 

τι γνωμη εχουν οι εχοντες γνωση και μη ?????:)

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με τις αναβαθμίσεις στο λειτουργικό, έχει ανακοινωθεί ότι θα βγει κάτι; Εμείς με το KU990 περιμέναμε όταν βγήκε και περιμέναμε και περιμέναμε και τελικά ακόμα περιμένουμε :D
Link to comment
Share on other sites

επειτα απο χρηση λιγων ημερων μπορω να πω οτι ειναι φανταστικη συσκευη το αρενα σαν τηλεφωνο αλλα και στα multimedia.το μονο που με προβληματιζει ειναι

 

 

1.θα εχει υποστηριξη απο την LG το αρενα σε update του λειτουργικου της???

2.θα βγουν εφαρμογες και παιχνιδια,(σαν του iphone)OXI JAVA που να εκμεταλευονται το hardware του arena??

η θα παραμεινη μια συσκευη ως εχει???

3.εχει ελπιδες να κυκλοφορισουν gps programs σαν το garmin,nav n go,destinator???(εχει παραγελλιες η lg πανω απο 1 εκ.συσκευες αρενα,ισως φτιαξουν κατι....)

4.εχει μελλον το s-class???

 

τι γνωμη εχουν οι εχοντες γνωση και μη ?????:)

Ως αναλυτής :lol::p η άποψή μου είναι η εξής:

1.Κατα 99% ναι για 2 λογους.α) ειναι η πρωτη συσκευή με το sclass, δε θα την αφησει ετσι, β)κρινοντας απο το lg renoir , το οποιο δεχτηκε απανωτες αναβαθμισεις(απο νοεμβριο 08 -ιανουαριο 09_)

2.Κατα 99,9% οχι.Ειχαν εξαγγείλει ενα app store στα προτυπα του i-phone, αλλα η ιδεα δε φαινεται να υλοποιείται.

3.Ουτε κατά διάνοια, το λειτουργικο ειναι κλειστο.

4.Θα δειξει..

σχετικά με τις αναβαθμίσεις στο λειτουργικό, έχει ανακοινωθεί ότι θα βγει κάτι; Εμείς με το KU990 περιμέναμε όταν βγήκε και περιμέναμε και περιμέναμε και τελικά ακόμα περιμένουμε :D

 

Αναμένεται αναβαθμιση μεσα Μαϊου, η οποια οπως φημολογείται θα διορθωσει το youtube over wifi.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

και γιατί να γίνει η αναβάθμιση μετά το release (ενώ ήξεραν το πρόβλημα πριν καν εμφανιστεί στην αγορά); Μακάρι να είναι έτσι αλλά δε πιστεύω πως θα συμβεί!
Link to comment
Share on other sites

και γιατί να γίνει η αναβάθμιση μετά το release (ενώ ήξεραν το πρόβλημα πριν καν εμφανιστεί στην αγορά); Μακάρι να είναι έτσι αλλά δε πιστεύω πως θα συμβεί!

 

Για να τα αρπαξουν οι operators.Τους κραζουν ολοι για αυτο το θεμα,θεωρω οτι θα διορθωθεί.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

τότε γιατί δεν έκαναν το ίδιο με το viewty?

 

To viewty ειναι πονεμενη ιστορια, δεν υποστηριχθηκε καθολου.Δεν υπηρχε καν δυνατοτητα αναβαθμισης απο το ιντερνετ.Η πολιτικη τους αλλαξε με το ρενουαρ.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρεληφθη ,θα πεσει η σχετικη φορτιση και θα επανελθω για εντυπωσεις και ερωτησεις απο τους παλιοτερους κατοχους!

 

Καμια θηκη ξερετε που θα βρω? Υπαρχει τιποτα καλο?

Link to comment
Share on other sites

Αλλες 2 αποριες! 1) Οταν δημιουργω φακελους για να βαλω τις φωτο στην επιλογη "ΕΙΚΟΝΕΣ" ειναι ολα οΚ! Αλλα οταν μπαινω στην επιλογη " ΣΥΛΛΟΓΗ" παλι φαινονται ολες χυμα... Επισης οταν διαλεγω μια φωτο για εικονα κλησης την αποθηκευει και 2 η φορα..:(.. 2) Υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει αυτο το αναβοσβημα της οθονης οταν την πλησιαζεις ΠΧ στο αυτι σου?!?
Link to comment
Share on other sites

loipon exo epidotisi 150 euro stin vodafone kai eimai anamesa se nokia 5800 kai lg ARENA.exo kataliksei vasika na paro to lg alla ayta pou diavazo me ta provlimata tou lg stin vodafone exo ksenerosei...ti na kano **** !!!
Link to comment
Share on other sites

Επισης οταν διαλεγω μια φωτο για εικονα κλησης την αποθηκευει και 2 η φορα..:(.

Δεν την αποθηκεύει δεύτερη φορά. Την κοπιάρει και την μικραίνει σε ανάλυση και την ψιλομαζεύει γιά να μπει στις επαφές. Μην την σβύσεις!!! Χρειάζεται.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ασχολήθηκα με το PC suite.

Eiναι πολύ χρήσιμο. Εφτιαξα όλες τις επαφές μου στο PC (περίπου 150) με την ευκολία του keyboard και τα πέρασα αστραπιαία στο τηλέφωνο με το USB. Εβαλα και φωτογραφίες στις επαφές μου από φωτό που είχα ήδη στο PC μου. Το μυστικό είναι πως οι φωτό που προορίζονται γιά τις επαφές πρέπει να έχουν ανάλυση 480Χ480. Ετσι δεν χρειάζεται να φωτογραφίζεις από την αρχή τις επαφές σου.

Μία ερώτηση. Είναι αλήθεια πως είναι απαραίτητος ο MediaPlayer11 γιά να μεταφερθούν οι μουσικές στο τηλέφωνο? Ρωτάω γιατί έχω παλιό PC με MediaPlayer9.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μου φαίνεται λογικό , από την άποψη ότι αφού λειτουργεί σαν memory stick θα μεταφέρονται ακόμα και με drag n' drop (εκτός αν κάτι δεν κατάλαβα).

 

Να προσθέσω κι εγώ μια ερώτηση...

Όταν φτιάχνει κάποιος μια λίστα στο τηλέφωνο...

α) Μπορεί αυτή να περιέχει και video και μουσική, δηλαδή να είναι μεικτή;

β) Το πιο σημαντικό: Όταν έχεις φτιάξει μια λίστα και θέλεις να μετακινήσεις ένα κομμάτι λίγο πιο πάνω ή λίγο πιο κάτω είναι εφικτό αυτό, ή θέλει από την αρχή όλη η λίστα; (Ρωτώ γιατί στο Κ810 δυστυχώς ήταν έτσι και το myphone explorer ήταν που με έσωσε).

Link to comment
Share on other sites

Poleitai lg arena vl!Agora 13/4/09, se aristi katastasi me apodeiksi kai ola ta synodeytika toy,300 € opoios paidia endiaferetai as moy steilei pm.i polisi ginetai gia oikonomikous logous.
Link to comment
Share on other sites

Αλλες 2 αποριες! 1) Οταν δημιουργω φακελους για να βαλω τις φωτο στην επιλογη "ΕΙΚΟΝΕΣ" ειναι ολα οΚ! Αλλα οταν μπαινω στην επιλογη " ΣΥΛΛΟΓΗ" παλι φαινονται ολες χυμα... Επισης οταν διαλεγω μια φωτο για εικονα κλησης την αποθηκευει και 2 η φορα..:(.. 2) Υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει αυτο το αναβοσβημα της οθονης οταν την πλησιαζεις ΠΧ στο αυτι σου?!?

 

αναβοσβηνει γιατι εχει αισθητηρα..δεν μπορεις να κανεις κατι νομιζω...:worry:

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρεληφθη ,θα πεσει η σχετικη φορτιση και θα επανελθω για εντυπωσεις και ερωτησεις απο τους παλιοτερους κατοχους!

 

Καμια θηκη ξερετε που θα βρω? Υπαρχει τιποτα καλο?

στο ebay υπαρχουν διαφορες..απο σιλικονι, απο πλαστικο...και ειναι πολυ φθηνες! :D

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

Το Dolby for Mobile είναι μόνο για τα τραγούδια ή και για τα videos? :confused:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Το Dolby for Mobile είναι μόνο για τα τραγούδια ή και για τα videos? :confused:

 

και για τα βιντεο!! ειναι φανταστικη η αισθηση να βλεπεις ταινια στο κινητο!:D

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γίνει κάτι να μπορούμε να δούμε ταινία με dragndrop χωρίς να χρειάζεται να κάνουμε 1 ώρα μετατροπη... Που να κάτσεις τώρα να περιμένεις την μετατροπή για να την δεις στο κινητό; Την βλέπεις στο pc μεχρι να γίνει..
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεις να βαλεις αλλο φυλλομετρητη:lol:(browser) για την ακριβεια επιβαλλεται γιατι ο ενσωματωμενος ειναι χαλια τουλαχιστον ως προς το lag

Δυο καλες επιλογες ειναι:1)opera mini 4.2

2)bolt που μπορεις να τον κατεβασεις απο http://www.boltbrowser.com/ με αυτο τον browser μπορεις και να κατεβασεις και video το http://www.youtube.com

Κατα τα αλλα οπως ξαναειπα το κινητο ειναι πολυ καλο (με το gps να λειτουργει αψογα:))με μονο μειονεκτημα για μενα τουλαχιστον την πολυ μικρη διαρκεια ζωης της μπαταριας

 

Φίλε εμένα γιατί δεν τρέχει τον bolt; Πάω να τον κάνω εγκατάσταση και μου βγάζει μη εγκυρη περιγραφή!

 

Και ποια έκδοση opera min έβαλες αφού δεν έχει για το δικό μας LG;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εμένα γιατί δεν τρέχει τον bolt; Πάω να τον κάνω εγκατάσταση και μου βγάζει μη εγκυρη περιγραφή!

 

Και ποια έκδοση opera min έβαλες αφού δεν έχει για το δικό μας LG;

 

Για τον οπερα θα κατεβασεις τη generic εκδοση 4.2, παιζει μια χαρα.Για τον bolt θα κατεβασεις την unsigned,νομιζω ειναι η τελευταια απο τις διαθεσιμες.Και τα 2 τα κατεβασα μεσω κινητού.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

παντως εμενα στο μοναδικο σημειο που καταφερε να με εντοπισει με το GPS!!!

παλι με εβγαλε στην σιγκαπουρη!!!!

οπουδηποτε αλλου απλα μου λεει οτι δεν μπορει να εντοπισει την τοποθεσιά μου!!!

 

τελικα με το FM Transmiter...

υπαρχει καποιος με VL και το έχει...που θελει να μου πει τι λογισμικο έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γίνει κάτι να μπορούμε να δούμε ταινία με dragndrop χωρίς να χρειάζεται να κάνουμε 1 ώρα μετατροπη... Που να κάτσεις τώρα να περιμένεις την μετατροπή για να την δεις στο κινητό; Την βλέπεις στο pc μεχρι να γίνει..

υποτιθεται οτι δεν το κανεις για να βλεπεις ταινιες σπιτι σου..αλλα για οταν εισαι εκτος..:blink: ενταξει εχει μια χρονοβορα διαδικασια(τουλαχιστον προς το παρον) αλλα αξιζει η ποιοτητα και το αποτελεσμα! :D

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...