Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Fm transmitter συνεχεια.

Κοιτάζοντας στο ελληνικο site της lg και στον εξομοιωτη του Arena: "http://arena.lgmobile.com/gr/" αν δειτε τα χαρακτηριστικά συσκευης θα δειτε οτι ο πομπος FM ειναι απενεργοποιημενος και μη διαθεσιμος για προεπισκοπηση, δεν ξερω αν εχει να κανει με καποιο ελληνικο νομο για απαγορευση στην ελλαδα αυτης της λειτουργιας του κινητου. Ολα τα περιμενω βασικα!!!! Εσεις τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Fm transmitter συνεχεια.

Κοιτάζοντας στο ελληνικο site της lg και στον εξομοιωτη του Arena: "http://arena.lgmobile.com/gr/" αν δειτε τα χαρακτηριστικά συσκευης θα δειτε οτι ο πομπος FM ειναι απενεργοποιημενος και μη διαθεσιμος για προεπισκοπηση, δεν ξερω αν εχει να κανει με καποιο ελληνικο νομο για απαγορευση στην ελλαδα αυτης της λειτουργιας του κινητου. Ολα τα περιμενω βασικα!!!! Εσεις τι λετε;

 

παιδια καμια απαντηση στην απατη τηs vodafone????

Link to comment
Share on other sites

To fm transmitter λειτουργει κανονικα κανει ανεματαδοση σε ραδιοφωνο σε οποια συχνοτητα θελετε εγω βρηκα συχνοτητα ετσι ωστε να μην εχει παρεμβολες ειναι στο εικονιδιο εργαλεια η μεσα στις επιλογες στην μουσικη υπαρχη η παραμετρος πομπος fm
Link to comment
Share on other sites

irovoudou εχεις το vodafone live Arena κινητο;

Το ρωταω γιατι αν το εχει φερει αποκλειστικα η vodafone για καποιο διαστημα το κινητο στην Ελλαδα, ολα τα υπολοιπα που εχουν κυκλοφορησει ισως εχουν ερθει απευθειας απο εξωτερικο και οχι διαμεσου της LG Ελλας. Ισως γιαυτο να εχουν ενεργο το Fm transmiter.

Link to comment
Share on other sites

Το Σάββατο το απόγευμα θα το έχω στα χέρια μου! Δεν κρατιέμαι:D

 

Το πήρε ο πατέρας μου σήμερα και αύριο που θα πάω στο χωριό θα το βρω να με περιμένει.

 

Ο λόγος είναι ότι έχουμε βάλει οικογενοιακό και πρέπει να γίνονται τα πάντα μέσω του πατέρα μου. Τι βλακεία και αυτή, μήπως είναι δυνατό ρε παιδιά με κάποια υπεύθυνη δήλωση του πατέρα μου ή κάτι άλλο να μπορώ να διαχειρίζομαι εγώ το πότε αλλάζω πρόγραμμα, πότε παίρνω κινητό κ.τ.λ.;

Η εικόνα στην υπογραφή δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Fm transmiter.....καλα τοσο σημαντικο ειναι πια?Θα μου πειτε γιατι να μην το εχει αλλα δεν σκαω κιολας για κατι που μαλλον θα μεινει στα αζητητα οσον αφορα τη χρηση του
Link to comment
Share on other sites

Ίσως για σένα, φίλε μου. Αν έχεις τη δυνατότητα να ακούς τα αγαπημένα σου τραγούδια (που έχεις αποθηκευμένα στο κινητό σου) στο στερεοφωνικό του αμαξιού σου (ειδικά αν έχεις και καλά-πολλά ηχεία), ε, δεν είναι άσχημο! ;)

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω επιδότηση στη vodafone, με προβληματίζετε όμως με αυτά που λέτε περι vodafone live... Να υποθέσω οτι το να πάρω debranded κινητό με την επιδότηση μου απο εκει μέσα είναι απλά ένα ευχάριστο όνειρο ή μπορεί όντως να γίνει κάτι τέτοιο?...
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω τη γνωμη σασ! πηρα το αρενα στο προγραμα με 45 ευρω παγιο και μετα απο 3 μηνεσ το παω σε χαμηλοτερο παγιο.σημερα στα καταστηματα vodafon ηρθε ενημερωση οτι το παγιο το ριχνεισ μετα απο 8 μηνεσ και οχι μετα απο 3 οπωσ μου ειπανε στην αρχη!τουσ πηρα τηλεφονο και τουσ ρωτησα το λογο και μου ειπανε οτι ετσι ειναι η νεα οδηγια!!!!!!αυτο δεν ειναι απατη τησ εταιρειas?!!!!!!!τι να κανω??!!αλlos kανενασ με το προβλημα αυτο?!!!!!

 

Το μικρότερο πάγιο που μπορείς να πας είναι το Οικονομικό 35 μετά από ένα μήνα ,χωρίς κάποια χρέωση. Μετά από 8 μήνες μπορείς να πας και στο Οικονομικό 20.

 

Σχετικά με το FM transmiter , ακόμα και αν είναι κλειδωμένο

- Θα ξεκλειδώσει μόλις γίνει de-branded το κινητό

- Μπορείς να αγοράσεις εξωτερικό με περίπου 12 Ευρώ

http://i281.photobucket.com/albums/kk201/sky004532/FM/M-FM-KU990-80.jpg

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=280321845376

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση...στο τηλεφωνο μου ειπαν οτι μετα απο 8 μηνεσ γινεται αλλαγη στο προγραμμα και τα πηρα ασχημα!οταν εκανα συνδεση μου ειπαν μετα απο 3...

τουλαχιστον αν μετα απο 1 μηνα παω στο προγραμμα 35 και μετα απο 8 στο 20 τι να πω...

μεγαλη απατη αυτο που εκαναν,,,,,

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που έψαξα λίγο για το transmitter δεν το βρήκα. Η συσκευή είναι vlive αλλά μέσα στις οδηγίες χρήσης αναφέρει ότι έχει, χωρίς να μπαίνει σε λεπτομέρειες..
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση...στο τηλεφωνο μου ειπαν οτι μετα απο 8 μηνεσ γινεται αλλαγη στο προγραμμα και τα πηρα ασχημα!οταν εκανα συνδεση μου ειπαν μετα απο 3...

τουλαχιστον αν μετα απο 1 μηνα παω στο προγραμμα 35 και μετα απο 8 στο 20 τι να πω...

μεγαλη απατη αυτο που εκαναν,,,,,

 

Παρακαλώ !:rolleyes: Τηλεφώνησα στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών για να διευκρινίσω το θέμα μιας και ενδιαφέρει και εμένα.

 

Για να επανέλθουμε στο θέμα , είμαι ανάμεσα στα Renoir και Arena. Το Arena είναι λοιπόν καλύτερα σε όλα εκτός από ανάλυση κάμερας και τα (προσωρινά) προβήματα λόγω Vodafone Live.Το Renoir από την άλλη έχει πολύ καλή camera αλλά υστερει (παραδόξως) στην ανάλυση video και στην ανάλυση οθόνης.

 

Μπορεί παρακαλώ κάποιος να ανεβάσει κάποιες φωτογραφίες στα 5 ΜΡ για να αποφανθούμε για τη ποιότητά τους ?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Το μικρότερο πάγιο που μπορείς να πας είναι το Οικονομικό 35 μετά από ένα μήνα ,χωρίς κάποια χρέωση. Μετά από 8 μήνες μπορείς να πας και στο Οικονομικό 20.

 

Σχετικά με το FM transmiter , ακόμα και αν είναι κλειδωμένο

- Θα ξεκλειδώσει μόλις γίνει de-branded το κινητό

- Μπορείς να αγοράσεις εξωτερικό με περίπου 12 Ευρώ

http://i281.photobucket.com/albums/kk201/sky004532/FM/M-FM-KU990-80.jpg

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=280321845376

As ειναι και ετσι φιλε μου με το οικονομικο 35 μετα απο ενα μηνα...

σχετικα με vodafone live υπαρχει τροποσ να το βγαλουμε μετα και να βαλοUμε το οριτζιναλ firmware απο την LG για να μην χασουμε και τα update?

ααα και το gps me to google maps δουλευει? εμενα με τιποτα και δεν ξερω τι φταιει...

και το video σε φωτισμο δωματιου χαλια μαυρα...ενω την ημερα ειναι φοβερο...

Link to comment
Share on other sites

...και το video σε φωτισμο δωματιου χαλια μαυρα...ενω την ημερα ειναι φοβερο...

 

Μπορείς σε παρακαλώ να ανεβάσεις ένα βιντεάκι στη μέγιστη ανάλυση ?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το fm transmitter και την ελλειψη του στα vodafone μοντελα εγινε γνωστο, δειτε στο eclick.gr τι γραφει:" original stock with out logos,το μονο με fm transmitter"

Αφενος μας διαβαζουν εδω (και καλα κανουν) , αφετερου ο theodosis μπορει και να τους το ειπε.

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=33822

Οσον αφορα τωρα το θεμα με το οτι ειναι κλειδωμενο /ανυπαρκτο το fm transmitter, νομικα και υπευθυνα (ειμαι δικηγορος) σας λεω το εξης:

ο καταναλωτης εχει δικαιωμα να ζητησει τα χρηματα του πισω εφοσον αγορασε προιον το οποιο δεν ανταποκρινεται πληρως στα χαρακτηριστικα που του εχουν πει(σας το λεω χονδρικα)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να ανεβάσεις ένα βιντεάκι στη μέγιστη ανάλυση ?:rolleyes:

hmmm δεν ειμαι σιγουροs πωσ να το ανεβασω γιατι πρωτη φορα γραφω στο site και θα χρειαστω βοηθεια..

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο στην Ελλαδα δεν θα εχει fmtrasmiter το εκοψε η επιτροπη τηλεεπικοινωνιων

 

εμ κάπως πρέπει να δικαιολογήσουν τον μισθο τους και αυτοί!!! Αυτό τους πείραξε... (αν ισχύει αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο στην Ελλαδα δεν θα εχει fmtrasmiter το εκοψε η επιτροπη τηλεεπικοινωνιων

 

 

Δε φαίνεται να έχει λογική βάση το παραπάνω....:worry:

 

Στο εμπόριο κυκλοφορούν πολλά προΐόντα με FM transmitter :

http://www.skroutz.gr/c/754/varrious-accessories-mp3.html?keyphrase=fm+transmitter

 

Δε μπορεί να είναι όλα τους παράνομα , εκτος και αν συγκεκριμένα το FM Transmitter του Arena δε πληρούσε τις προδιαγραφές μέγιστης ισχύος εκπομπής .

 

arxetypo,παρακαλώ αν γνωρίζεις κάτι παραπάνω διόρθωσέ με.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεω ειναι επισημο και σιγουρο

 

 

 

εννοουμε ραδιοφωνο? και αν ναι, τοτε ποιανου τα συμφερονται θιγονται και δεν θα υπαρχει ραδιοφωνο στην συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

irovoudou εχεις το vodafone live Arena κινητο;

Το ρωταω γιατι αν το εχει φερει αποκλειστικα η vodafone για καποιο διαστημα το κινητο στην Ελλαδα, ολα τα υπολοιπα που εχουν κυκλοφορησει ισως εχουν ερθει απευθειας απο εξωτερικο και οχι διαμεσου της LG Ελλας. Ισως γιαυτο να εχουν ενεργο το Fm transmiter.

 

Oχι δεν ειναι vodafone live

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να ανεβάσεις ένα βιντεάκι στη μέγιστη ανάλυση ?:rolleyes:

 

Συμφωνα με το gsmarena το βιντεο το αποθηκευει σε 3gp,πραγμα που δεν ειναι οτι καλυτερο.Μαλλον ειναι ξεπερασμενο.Επισης στο βιντεακι του gsmarena η κινηση των οχηματων δεν ειναι και τοσο ομαλη.Καμμια σχεση με το βιντεο του Ν82.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το βιντεο σε εξωτερικο χωρο ειναι πολυ καλο..μπορει και καλυτερο του n82. πολυ ομαλο στα 30 fps.σε εσωτερικο χωρο ομωσ ειναι χαλια μαυρα....πολυ σκοτεινο και με χιονια..

παιδια το gps δε δουλευει?το google maps de briskei στιγμα με τιποτα....και δε μ αφηνεο να κατεβασω και τη καινουργια εκδοση..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...