Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:blink::blink:

 

Τι εννοείς ποια έκδοση το υποστηρίζει? Και οι δύο. Επιλέγεις Ελληνική γλώσσα και έχεις Ελληνικό μενού! :confused:

 

Επειδη εμένα δεν μου έχουν ελληνική γλώσσα (το έψαξα) υπάρχει περίπτωση το ίδιο firmware να κυκλοφορεί με διαφορετικές γλώσσες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τότε δεν είναι η open Europe ή η German. Αυτές υποστηρίζουν κανονικά τα Ελληνικά. Μήπως έχεις βάλει καμοιά Ταϊλανδέζικη έκδοση? Ρίξε μια ματιά στο αντίστοιχο θέμα με τα φλασαρίσματα του Arena. Εκεί θα βρεις link, πληροφορίες και tool για να περάσεις Ελληνική έκδοση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο με την οθονη που σε ορισμενα σημεια τρεμοπαιζει κ οχι συνεχεια η το αλλο που φαινεται απο κατω μερικες φορες τα γραμματα τι γινεται ειναι φυσιολογικο?

 

εφετζιλική πρέπει να είναι οτι σε λιγο απενεργοποιειται η οθόνη, άν εννοεις αυτο που κάνουν τα γράμματα σαν να λιωνουν και υποχωρουν προς τα κάτω. Ειναι για να σε προειδοποιησει οτι σε λίγο σβήνει η οθόνη. Ελπίζω. !

Link to comment
Share on other sites

Αν ακουμπήσεις πάνω στο όνομα της επαφής τότε σου ανοίγει από κάτω ένα μενου που σου λέει "Φωνητική κλήση", "Αποστολή μυνήματος", "Κλήση βίντεο". Ακουμπόντας πάνω σ' αυτό το μενού, σείρε το δάχτιλο προς τα αριστερά και θα εμφανιστούν και οι υπόλοιπες επιλογές. Μία από αυτές είναι το "Επέξ." (Επεξεργασία).;)

 

ουπς, με έσωσες 1000 ευχαριστώ, μου λύσες και αλλες απορίες, όπως αποθήκευση αριθμού που σε εχει καλέσει και δεν είναι αποθηκευμένος απο το ιστορικό. Αμ το χα δεί το βελάκι στην άκρη,τοσο καιρο στην ακρουλα παταω το βελάκι για να μήν ανοιξουν τα άλλα , το σέρνω τιποτα!!! , αυτο θέλει παρατεταμένα πάνω στα άλλα για να συρθεί.: thank you thank youO

Link to comment
Share on other sites

τελικα υπαρχει καποιος που πηρε gold μπαταρια (απο ebay χωρητικοτητας 1930 mah)? αξιζει λετε? να τολμησει ενα φιλαρακι την αγορα της?
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα πριν απο λιγο και το ψαχνω για να αδειασω την μπαταρια. Πρωτη εντυπωση? ΑΨΟΓΟ!!!!!
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο με την οθονη που σε ορισμενα σημεια τρεμοπαιζει κ οχι συνεχεια η το αλλο που φαινεται απο κατω μερικες φορες τα γραμματα τι γινεται ειναι φυσιολογικο?

 

αυτο το εχω και εγω...τρεμοπαιζει στις ακρες..πανω δεξια και εχει αλλοιωμενα χρωματα....πηρα την lg και θα το στειλω στο service

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι νεο μελος. Μολις αγορασα το LG Arena. Πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ θετικες. Το πηρα απο την vodafone που εριξε την τιμη του στα 187 ευρω. Στα λεφτα του δεν βρισκεις καλυτερο. Το μονο μειονεκτημα που εχω βρει μεχρι στιγμης ειναι η μπαταρια του. Αν και απ' οτι διαβασα ειναι προβλημα που το χουν πολλοι. Αλλα και παλι εμενα χωρις χρηση wifi και γενικα χρησιμοποιωντας το μονο για απλες κλησεις και μηνυματα μου κραταει με το ζορι μια μερα. Ρε παιδια ειναι φυσιολογικο αυτο??? Εχω αγανακτησει. Ευχαριστω οποιον μπει στον κοπο να απαντησει.
Link to comment
Share on other sites

Καλε που ειναι τα θεματα? Το ασπρο μαυρο που εχει?

 

Μπηκε για φορτιση. Αλλη μια ερωτηση. Στις τεσσερις οθονες, εκει που εχει τις επαφες με τις φωτο τους, μπορω να βαλω να βγαινει πρωτη αυτη που θελω εγω? π.χ. μου βγαζει πρωτα τη νυφη μου που ειναι απο Σ και εγω θελω τον αντρα μου που ειναι απο Α. Καμια ιδεα?

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

@AntiXrhstos φιλε βγαλε την δονηση οταν πατας την οθονη,χαμηλωσε οσο το δυνατον περισσοτερο την φωτεινοτητα και βαλε only 2g.Θα δεις μεγαλη διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

@AntiXrhstos φιλε βγαλε την δονηση οταν πατας την οθονη,χαμηλωσε οσο το δυνατον περισσοτερο την φωτεινοτητα και βαλε only 2g.Θα δεις μεγαλη διαφορα.

 

Σε ευχαριστω πολυ. Την δονηση αφης την εχω βγαλει και εχω ενεργοποιησει την εξοικονομηση ενεργειας απο τις ρυθμισεις. Θα βαλω και μονο 2G και ελπιζω να δω διαφορα. Δηλαδη να μην ανησυχω ουτε να το παω για σερβις??

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ. Την δονηση αφης την εχω βγαλει και εχω ενεργοποιησει την εξοικονομηση ενεργειας απο τις ρυθμισεις. Θα βαλω και μονο 2G και ελπιζω να δω διαφορα. Δηλαδη να μην ανησυχω ουτε να το παω για σερβις??

Επίσης, αν το έχεις κλειστό, θα δείς μεγαλύτερη διαφορά:p

Εγώ λέω, να χαρείς το κινητό σου και την οθόνη του και ας το φορτίζεις κάθε βράδυ, δεν χάλασε ο κόσμος....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, αν το έχεις κλειστό, θα δείς μεγαλύτερη διαφορά:p

Εγώ λέω, να χαρείς το κινητό σου και την οθόνη του και ας το φορτίζεις κάθε βράδυ, δεν χάλασε ο κόσμος....

 

Σωστος. Δεν ειμαι μιζερος. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο. Εννοειται στα λεφτα του δεν παιρνεις καλυτερο. Αλλα αν κραταγε λιιιιιιιιιγο παραπανω η μπαταρια θα ταν ακομα καλυτερα. Ευχαριστω πολυ παντως. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

to arena παιζει αρχεια .αvi? γιατι εμενα δεν τα παιζει

μολίς βάζεις την πρωτη sim μεσα ή βάλεις αλλη sim ξεκιναει ένα demo με τις δυνατοτητες του κινητου και δειχνει οτι παίζει avi.

Προσπαθησα να μεταφέρω και εγω avi μεσω pc suite στο κινητο αλλά δεννν...

Τα μετετραψα και με το cd που συνοδευεται η αγορα σε divx αλλα δενννν...

Κάπου πρεπει να κάνεις πρωτα register την συσκευή ...

Αν ξέρει κανείς βρε παιδιά ας μας πει και σε μας πως γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!ενδιαφερομαι να αγορασω το lg crystal και επειδη γνωριζω οτι ειναι παρεμφερες με το Arena αυτου του τοπικ μπορειτε να μου πειτε αν αξιζει αυτη η αγορα ή να παω στην πιο φτηνη λυση του arena?ειναι εξισου καλο το crystal με το arena?η οθονη του θα ειναι σαν του arena?ευχαριστω προκαταβολικα!!

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχει ασπρο και μαυρο θεμα η το εχω μπερδεψει με το 550? Δεν το βρισκω.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

to arena παιζει αρχεια .αvi? γιατι εμενα δεν τα παιζει

Δες και παρακάτω απάντησή μου, όχι δυστυχώς

μολίς βάζεις την πρωτη sim μεσα ή βάλεις αλλη sim ξεκιναει ένα demo με τις δυνατοτητες του κινητου και δειχνει οτι παίζει avi.

Προσπαθησα να μεταφέρω και εγω avi μεσω pc suite στο κινητο αλλά δεννν...

Τα μετετραψα και με το cd που συνοδευεται η αγορα σε divx αλλα δενννν...

Κάπου πρεπει να κάνεις πρωτα register την συσκευή ...

Αν ξέρει κανείς βρε παιδιά ας μας πει και σε μας πως γίνεται.

Το κινητο δεν υποστηρίζει divx,αφού θα πρέπει οποιοδήποτε βίντεο να μετατραπεί με τον convertor που υπάρχει στο cd.Δε θα ασχοληθείτε όμως με αυτό.

Αντιθέτως θα κατεβάσετε το XMEDIA RECODE, που είναι και δωρεαν και θα μετατρεψετε με αυτο οποιόδηποτε βίντεο σε mp4. Ετσι θα απολαύσετε την ανάλυση της οθόνης του αρένα. Το πρόγραμμα έχει και έτοιμο προφίλ για το κινητό, οπότε δε θα μπλέξετε με ρυθμίσεις.

Μην ασχοληθείτε καθόλου με registration και άλλα συναφή.

γεια σας!ενδιαφερομαι να αγορασω το lg crystal και επειδη γνωριζω οτι ειναι παρεμφερες με το Arena αυτου του τοπικ μπορειτε να μου πειτε αν αξιζει αυτη η αγορα ή να παω στην πιο φτηνη λυση του arena?ειναι εξισου καλο το crystal με το arena?η οθονη του θα ειναι σαν του arena?ευχαριστω προκαταβολικα!!

Οι οθόνες είναι ίδιες. Επίσης το αρένα έχει gps. Έχουν ακριβώς το ίδιο μενού και όσον αφορά στο γεγονός οτι το κρύσταλ έχει 8 μέγκαπιξελς , ενώ το αρένα 5, μην κολλήσεις σε αυτό, διότι και οι δύο κάμερες είναι πολύ κακές το βράδυ.Το κρύσταλ δηλαδή , όπως και το αρένα, δε φημίζεται για την ποιότητα στη φωτογραφική.Μη θαμπωθείς από τα 8 μεγκαπίξελς.

Καλημερα. Εχει ασπρο και μαυρο θεμα η το εχω μπερδεψει με το 550? Δεν το βρισκω.....

Δεν έχει θέματα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

 

Μπηκε για φορτιση. Αλλη μια ερωτηση. Στις τεσσερις οθονες, εκει που εχει τις επαφες με τις φωτο τους, μπορω να βαλω να βγαινει πρωτη αυτη που θελω εγω? π.χ. μου βγαζει πρωτα τη νυφη μου που ειναι απο Σ και εγω θελω τον αντρα μου που ειναι απο Α. Καμια ιδεα?

 

Κανεις?....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κανεις?....

Όχι, δεν μπορείς να ρυθμίσεις τη σειρά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πρόσφατα εμφανίστηκε ένα περίεργο θέμα μεταξύ του iphone 3g που έχω και του lg km900 arena που έχει το έταιρο ήμισυ . Ενώ στέλνω sms απο το iphone και έχω αναφορά παράδοσης επιτυχής , στο arena το sms δεν εμφανίζεται πουθενά. Να πώ οτι μερικά sms τα λαμβάνει κανονικά και άλλα καθόλου. Απο τον πάροχο οπου ανέφερα το πρόβλημα περιμένω να με ενημερώσει το αρμόδιο τεχνικό τμήμα . Εγώ απο την άλλη έκανα αλλαγή sim καρτων μήπως και φταίει κάτι στην sim αλλα πουθενά φώς.Υπάρχει περίπτωση να φταίει κάτι στο arena? ή γενικά έχει αντιμετωπίσει κανείς τέτοιο παρόμοιο θέμα?

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πρόσφατα εμφανίστηκε ένα περίεργο θέμα μεταξύ του iphone 3g που έχω και του lg km900 arena που έχει το έταιρο ήμισυ . Ενώ στέλνω sms απο το iphone και έχω αναφορά παράδοσης επιτυχής , στο arena το sms δεν εμφανίζεται πουθενά. Να πώ οτι μερικά sms τα λαμβάνει κανονικά και άλλα καθόλου. Απο τον πάροχο οπου ανέφερα το πρόβλημα περιμένω να με ενημερώσει το αρμόδιο τεχνικό τμήμα . Εγώ απο την άλλη έκανα αλλαγή sim καρτων μήπως και φταίει κάτι στην sim αλλα πουθενά φώς.Υπάρχει περίπτωση να φταίει κάτι στο arena? ή γενικά έχει αντιμετωπίσει κανείς τέτοιο παρόμοιο θέμα?

Ευχαριστώ !

 

Φίλε μου το ίδιο ακριβως πρόβλημα εχω κι εγω ! Μερικα ερχονται μερικα οχι και μου λεει το αλλο ατομο οτι ερχονται κανονικα αναφορες! Εχω Whats up παιζει να φταιει αυτο η το ARENA μας? Πωωωωωωωω....:mad:

LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάντως έκανα και αλλαγή sim στο iphone,ενεργοποίησα δλδ νέα sim απο την cosmote 15 € κόστισε, έκανα επαναφορά ρυθμίσεων στο arena μήπως και έβλεπα φώς αλλα.... τα ίδια σκ..τ@ . Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι αυτό το πράγμα. Να αναφέρω μόνο οτι το arena δεν έχει φλασαριστεί και έχει το επίσημο firmware απο cosmote. Περιμένω απάντηση απο το τεχνικό τμήμα της εν λόγω εταιρείας και ενημερώνω άμεσα. Αν υπάρχει και άλλος ομοιοπαθής ας έρθει στην παρέα μας να δούμε τι μπορεί να γίνει .
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το ίδιο ακριβως πρόβλημα εχω κι εγω ! Μερικα ερχονται μερικα οχι και μου λεει το αλλο ατομο οτι ερχονται κανονικα αναφορες! Εχω Whats up παιζει να φταιει αυτο η το ARENA μας? Πωωωωωωωω....:mad:

 

ξέχασα να αναφέρω οτι έχω πρόγραμμα συμβολαίου. Σίγουρα δεν παίζει ρόλο αν είσαι σε συμβόλαιο η σε καρτοκινητή. Είσαι συνδρομητής όπως και να έχει. Εγώ πάντως υποψιάζομαι οτι κάτι πρέπει να παίζει με το arena...είδωμεν αύριο

Link to comment
Share on other sites

Δες και παρακάτω απάντησή μου, όχι δυστυχώς

 

Το κινητο δεν υποστηρίζει divx,αφού θα πρέπει οποιοδήποτε βίντεο να μετατραπεί με τον convertor που υπάρχει στο cd.Δε θα ασχοληθείτε όμως με αυτό.

Αντιθέτως θα κατεβάσετε το XMEDIA RECODE, που είναι και δωρεαν και θα μετατρεψετε με αυτο οποιόδηποτε βίντεο σε mp4. Ετσι θα απολαύσετε την ανάλυση της οθόνης του αρένα. Το πρόγραμμα έχει και έτοιμο προφίλ για το κινητό, οπότε δε θα μπλέξετε με ρυθμίσεις.

Μην ασχοληθείτε καθόλου με registration και άλλα συναφή.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ Spidey. Το βρήκα στο isohunt θα δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...