Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Anyway , σημασια εχει οτι τωρα δουλευει κανονικα , εκτος απο καποιες στιγμες , οχι παντα , καποιες σκιες στην οθονη , απο το κεντρικο σκιν της οθονης κλειδωματος.

:)

 

Γνωστό πρόβλημα που δεν έχει λύση.

Διάλεξε ένα screensaver που δεν έχει τόσο έντονες αντιθέσεις σκούρων χρωμάτων και δεν θα φαίνεται το πρόβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωστό πρόβλημα που δεν έχει λύση.

Διάλεξε ένα screensaver που δεν έχει τόσο έντονες αντιθέσεις σκούρων χρωμάτων και δεν θα φαίνεται το πρόβλημα.

 

Ένα από τα πολλά προβλήματα που έβγαζε και σε μένα. Δεν ξέρω όμως τι ακριβώς φταίει. Η κατάσταση όντως διορθώνεται αν βάλεις screensaver με σκούρα χρώματα αλλά είναι πολύ εκνευριστικό ειδικά όταν το χρησιμοποιείς για να δεις ταινία...

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην μεση περιπου της οθονης στα δεξια αλλα κ στα αριστερα η οθονη τρεμοπαιζει....τι φταιει?παω για αλλαγη?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην μεση περιπου της οθονης στα δεξια αλλα κ στα αριστερα η οθονη τρεμοπαιζει....τι φταιει?παω για αλλαγη?

 

Και σε εμένα το ίδιο κάνει αλλά μόνο από αριστερά και μόνο όταν το κινητό έχει ζεσταθεί (π.χ. αν βρίσκεται στον ήλιο ή αν ασχολούμαι πάνω από 20 λεπτά με αυτό). Είναι λίγο εκνευριστικό αλλά τι να κάνεις. Δεν φαίνεται πολύ πάντως, τουλάχιστον στο δικό μου κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το ίδιο κάνει αλλά μόνο από αριστερά και μόνο όταν το κινητό έχει ζεσταθεί (π.χ. αν βρίσκεται στον ήλιο ή αν ασχολούμαι πάνω από 20 λεπτά με αυτό). Είναι λίγο εκνευριστικό αλλά τι να κάνεις. Δεν φαίνεται πολύ πάντως, τουλάχιστον στο δικό μου κινητό.

 

ο λογος που το κανει αυτο ομως?θα υπαρξει προβλημα στην πορεια?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ξέρω τι φταίει και αν θα υπάρξει πρόβλημα αργότερα. Πάντως δεν επηρεάζει καθόλου το κινητό προς το παρόν. Ούτε κολλημένα pixels έχω δει ποτέ ούτε τίποτα. Και στο κλείδωμα της οθόνης αλλά και σε ταινίες είναι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας μηπως γινετε ν αλλαξουμε θεμα στο κινητο ή τα εικονιδια?στο youtube ειδα κατι σχετικα βιντεο κ ηταν απο ελληνικο κινητο!παιχνιδια accelometers οπωσ τα m-toys υπαρχουν?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ παλι παιδια!μολις σημερα μου εφεραν το κινητο παλι πισω απο το σερβις που το ειχα στειλει πριν τα χριστουγεννα αλλα τελος καλο ολα καλα...

και το ευχαριστω ειναι πως ενω μου ειπαν πως το προβλημα που ειχε ηταν υγρασια(οπως φανταζομουν δλδ) κοστισε μονο 40 ευρω και οχι κατι 200 που ειχε γραψει ενας φιλος για τον ιδιο λογο...

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε φίλοι τι έπαθα! Έχω στείλει το κινιτό στο σέρβις εδώ και 15 μέρες γιατί τα έπαιξε η οθόνη αφής. Το παίρνω πίσω σήμερα το μεσημέρι. Όλα καλά με την οθόνη. Έχει τώρα ένα άλλο προβλημα. Εμφανίζει συνεχώς επάνω αριστερά το εικονίδιο των ακουστικών, ενώ εγώ δεν έχω συνδέσει ακουστικά. Έτσι, δεν μπορώ ούτε να ακούσω τον άλλο όταν με παίρνει τηλέφωνο, αλλά ούτε και αυτός εμένα. Έκανα αναβάθμιση, έκανα factory reset, έκανα 700ες επανεκκινήσεις, αλλά εις μάτην! Μέχρι που πριν λίγο το brickαρα και το έσωσα με GSMulti. Πήρα και το σέρβις και μου λέει ο τύπος ότι θα έρθει κούριερ να το πάρει την Τρίτη. Άλλες 15 μέρες τσάμπα και αν είναι μόνο 15... Αν εσείς έχετε κάποια πρόταση, ευχαρίστως να την ακούσω, αλλά πραγματικά έχω απογοητευτεί απ' την LG...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τι σχέση έχει με το πρόβλημά μου η γλώσσα ή δεν απαντάς σε μένα? Πληροφοριακά πάντως, αγγλικά έχω.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Έχω αναφέρει και στο παρελθόν το προβλημα μου αλλα δεν πήρα απάντηση. Κατα καποιον μαγικό τρόπο καποια αρχεια μου απο το κινιτο διαγράφονται και δημιουργουνται αλλα αρχεια χωρις ονομα (πχ περναω ενα βιντεο και διαγραφεται το βιντεο και δημιουργουνται τα αρχεια) (!) και οταν παταω ιδιοτιτες πανω σε ενα απο αυτα τα αρχεια λεει πως και καλα πιανουν 4-5 GB το καθενα.. Και ρωταω τωρα εγω... Πως γινεται αν γινεται να διαγραφτουν αυτα τα αρχεία? Εχω flasharei το κινητο μου 3 φορες (για αλους λογους) αλλα οι φακελοι αυτοι εκει σταθεροι... ενα μικρο παραδειγμα... http://img37.imageshack.us/img37/374/21173168.png

 

ολος μαζι ο φακελος ταχα πιανει 650 GB.. τα'παιξε το κινητο.. οποιαδήποτε προταση-βοηθεια-γνώμη θα ήταν ευπροσδεκτη.

Edited by Street
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια? Το τηλεφωνο της Lg για να δωσω το αρενα ποιο ειναι? Θα μου παρουν λεφτα για κουριερ η για τον ελεγχο που θα κανουν? υπενθυμιζω πως δε πιανει η οθονη αφης.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια? Το τηλεφωνο της Lg για να δωσω το αρενα ποιο ειναι? Θα μου παρουν λεφτα για κουριερ η για τον ελεγχο που θα κανουν? υπενθυμιζω πως δε πιανει η οθονη αφης.

Ευχαριστω

 

801 11 200 900

Αν είσαι μέσα στην εγγύηση, δεν θα πληρώσεις ούτε το κούριερ, ούτε επισκευή...

Link to comment
Share on other sites

801 11 200 900

Αν είσαι μέσα στην εγγύηση, δεν θα πληρώσεις ούτε το κούριερ, ούτε επισκευή...

 

Εχω βαλει ομως αλλο λογισμικο! Ειχα κοσμοτε κ εβαλα τη γερμανικη

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει ομως αλλο λογισμικο! Ειχα κοσμοτε κ εβαλα τη γερμανικη

Αν θέλουν να είναι τυπικοί, μπορούν να αρνηθούν να το κοιτάξουν.Θεωρώ όμως ότι δε θα έχεις πρόβλημα, γιατί γενικά δεν έχει αναφερθεί κάτι και πολλά κινητά της LG πάνε σέρβις φλασαρισμένα και δεν υπάρχει πρόβλημα.Αν θες να είσαι τελείως οκ, βάλτο στον υπολογιστή και άσε να σου περάσει κάποια ελληνική από το πρόγραμμα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουν να είναι τυπικοί, μπορούν να αρνηθούν να το κοιτάξουν.Θεωρώ όμως ότι δε θα έχεις πρόβλημα, γιατί γενικά δεν έχει αναφερθεί κάτι και πολλά κινητά της LG πάνε σέρβις φλασαρισμένα και δεν υπάρχει πρόβλημα.Αν θες να είσαι τελείως οκ, βάλτο στον υπολογιστή και άσε να σου περάσει κάποια ελληνική από το πρόγραμμα.

 

φιλε αυτο ηθελα να κανω αλλα δε γινεται γιατι θελει επιβεβαιωση απο το κινητο κ οπως προειπα δε δουλευει ι αφη, συνεπως δε μπορω να κανω κατι γιατι θελει επιβεβαιωση. :(

Link to comment
Share on other sites

γινεται να κανουμε τα java οπως opera mini να τρεχουν πιο γρηγορα? κολανε.. δεν ειναι smooth ενοω..
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

γινεται να κανουμε τα java οπως opera mini να τρεχουν πιο γρηγορα? κολανε.. δεν ειναι smooth ενοω..

 

δυστυχως οχι,ομως αν αναβαθμισεις στην τελευταια γερμανικη,η την open europe κατι μπορει να γινει.....

Link to comment
Share on other sites

γινεται να κανουμε τα java οπως opera mini να τρεχουν πιο γρηγορα? κολανε.. δεν ειναι smooth ενοω..

 

Εχω παρατηρησει οτι με την εξοικονομηση ενεργειας στο On οι εφαρμογες αργουνε δοκιμασε να το κλεισεις και πιστευω οτι θα δεςι διαφορα

Link to comment
Share on other sites

γινεται να κανουμε τα java οπως opera mini να τρεχουν πιο γρηγορα? κολανε.. δεν ειναι smooth ενοω..

 

Κλείσε το κινητό σου. Βάλτο στην πρίζα και όταν εμφανίσει την οθόνη που δείχνει ότι φορτίζει, πάτα παρατεταμένα το κουμπί on/off μέχρι να σε βγάλει στην οθόνη εισαγωγής του PIN. Βάλε τον κωδικό σου και περίμενε να ανοίξει. Μόλις ανοίξει και σου εμφανίσει την κεντρική οθόνη, βγάλε το καλώδιο από το κινητό. Άνοιξε οποιαδήποτε εφαρμογή η παιχνίδι θες και απόλαυσε την τεράστια διαφορά!;):D (Δεν είναι πλάκα. Δουλεύει 100%! Απλά κάθε φορά που το απενεργοποιείς, για να δουλεύει γρήγορα θέλει την παραπάνω διαδικασία.)

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντώ σε εσένα; Γιατί το λες αυτό; Απλώς δεν μπήκα online καθόλου.

 

Απλώς ανέφερα ότι πολλοί γνωστοί μου είχαν τα ίδια προβλήματα με εσένα, όπως κι εγώ και με την αλλαγή της γλώσσας από Ελληνικά η AUTO σε Αγγλικά, λύθηκαν όλα. Τέρμα οι επανεκκινήσεις σε κάθε sms ή κλήση κλπ. Απλώς σου έδωσα μία ιδέα που πιθανώς να ήταν η λύση στο πρόβλημά σου. Μην επιτίθεσαι αμέσως :-)

Link to comment
Share on other sites

εχω την τελευτεα γερμανικη. την V10F, δεν χρησημοποιω εξηκονομιση ενεργειας, και πραγματι το εχω δοκιμασει αυτο jimdem αλλα καθε φορα που το κανω υστερα απο λιγο το κινητο κολαει.. και μονο με βγαλσιμο της μπαταριας επαναφερεται. δεν ξερω γιατι αλλα το εχω παρατηρισει καμια 10αρια φορες.. thanks anyway
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντώ σε εσένα; Γιατί το λες αυτό; Απλώς δεν μπήκα online καθόλου.

 

Απλώς ανέφερα ότι πολλοί γνωστοί μου είχαν τα ίδια προβλήματα με εσένα, όπως κι εγώ και με την αλλαγή της γλώσσας από Ελληνικά η AUTO σε Αγγλικά, λύθηκαν όλα. Τέρμα οι επανεκκινήσεις σε κάθε sms ή κλήση κλπ. Απλώς σου έδωσα μία ιδέα που πιθανώς να ήταν η λύση στο πρόβλημά σου. Μην επιτίθεσαι αμέσως :-)

 

Δεν επιτέθηκα, απλά ρώτησα γιατί μου φάνηκε κάπως άσχετο με το πρόβλημά μου. Πάντως δοκίμασα αλλαγή γλώσσας και δεν έκανε τπτ. Μέχρι και κινέζικα το έβαλα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα με το arena μου.το πηρα πριν τρεις μερες και εχω προβλημα με την μνημη του.μου δειχνει οτι ειναι γεματη. συγκεκριμενα χωρις να εχω τιποτα μεσα στο κινιτο ο φακελος αλλα εχει 5g γεμματα ενω ειναι αδιος.τι μπορω να κανω για να σβησω ολλα τα αρχια απο το κινιτο...???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...