Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ φίλε τώρα κλείδωσε αμέσως και λειτουργεί κανονικά:)

 

Πια έκδοση φοράς φιλαράκι γιατί εμένα με την V10F αργεί αρκετά έως καθόλου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για σας πεδεσ και απο μενα θα ηθελα να ροτισο προτον ποσ κανο το κινιτο μοντεμ γιατι δεν εχο καταλαωι καθολου 2 τι ειναι το οπερα ποθ το βρισκω και 3 αν ξερετε κανα καλο site με θεματα για το αρενα μου

και κατι ακομα τι ειναι το s-class και το Viewty Smart και κατι ακομα αν περασο τιν γερμανικι εκδοσι στο κινιτο μου χανετε οτι εχο μεσα η οχι γτ αν ειναι να χανοντε να τα περασο στον ιπολογιστη προτα

Link to comment
Share on other sites

Πια έκδοση φοράς φιλαράκι γιατί εμένα με την V10F αργεί αρκετά έως καθόλου

 

την τελευταία ελληνική V10_c

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Έχω την V10p. Παίζει κανονικά youtube με wifi αλλά μόνο με τον browser του κινητού. Όταν μπαίνω youtube με το opera δε μου παίζει τα βίντεο. Τι να κάνω?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα αλλάζοντας από Wind σε Vodafone, ότι δεν μπορώ να στείλω MMS.

Οι ρυθμίσεις είναι σωστές, έκανα πειράματα με διάφορα firmware και ξαναγύρισα στο V10_c,

factory reset κλπ κλπ αλλά το αποτέλεσμα το ίδιο. Μετά από κάποια λεπτά μου βγάζει

internal error 15 που δεν καταφερα να βρώ τι σημαίνει.

Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα αλλάζοντας από Wind σε Vodafone, ότι δεν μπορώ να στείλω MMS.

Οι ρυθμίσεις είναι σωστές, έκανα πειράματα με διάφορα firmware και ξαναγύρισα στο V10_c,

factory reset κλπ κλπ αλλά το αποτέλεσμα το ίδιο. Μετά από κάποια λεπτά μου βγάζει

internal error 15 που δεν καταφερα να βρώ τι σημαίνει.

Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα.

Ευχαριστώ.

 

Αυτό ακριβώς το μήνυμα μου το έβγαζε και εμένα όταν πήγαινα να στείλω κάποιο μέιλ.

Τελικά, έπαιξα λίγο με τις ρυθμίσεις και το έφτιαξα. Θέμα ρυθμίσεως δηλαδή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε. Τις ρυθμίσεις τις έχω δει όλες.

Μαιλ και ιντερνετ έχω κανονικά με wifi και γρήγορα.

Το θέμα είναι πως ούτε ιντερνετ δεν έχω με wap που σημαίνει ούτε mms...

Ίαως οι ρυθμίσεις της Vodafone...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ άπαντες! Μόλις μπήκα εδώ, καθώς αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το Arena μου! Στα καλά καθούμενα τραβάει μόνο του restart! Και συνήθως πάνω σε αποστολή ή λήψη μηνύματος (αλλά όχι μόνο)! Έχει κανείς καμιά ιδέα???
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για ττην άμεση ανταπόκριση! Το συνδέω με τη suite αλλά δε βγάζει κάποιο μήνυμα για update? Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να το κάνω? Έχει την 10b.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις εγκατάσταση από το δισκάκι του τηλεφώνου.

 

Υ.Γ. Όσο για το δικό μου "πρόβλημα" χρειαζόταν ενεργοποίηση των MMS/WAP από τη Vodafone στο 1392. Πράγμα που σαν χρήστης πριν μια εβδομάδα της wind δεν γνώριζα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.slashgear.com/wp-content/uploads/2009/02/lg_arena_km900-453x480.jpg

 

LG Electronics has another phone in hiding and the said phone is the LG Arena KM900. This soon to be launched phone has a large touchscreen believed to be 240 x 400 resolution, WiFi, Bluetooth and a 5-megapixel camera with the ability to record HD video.

 

It also has an integrated GPS and an app for navigation, together with LG’s new “innovative S-Class 3D” GUI that looks more than a little iPhone-esque. DivX playback is also rumored.

 

http://www.unwiredview.com/2009/02/03/lg-arena-km900-multimedia-touchscreen-phone-pics-and-specs-leak/

Ρε παιδια ποτε βγηκε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Έχω το εξής πρόβλημα,προσπαθώ να συγχρονίσω το Arena μέσω του LG PC Suite με τις επαφές που έχω στο outlook αλλά μάταια.Έχω εγκαταστήσει -απεγκαταστήσει το suite 3 φορές έκανα factory reset το κινητό άλλες τόσες και τίποτα.Έχετε κάποια ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό και τι μπορώ να κάνω ? (Η s/w version είναι η V10c)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,Στέλιος.

Υ.Γ Ξέχασα να πω ότι μου γράφει 1) Ότι το τηλέφωνο δεν ανταποκρίνεται μετά από λίγα λεπτά συγχρονισμού και 2)Αμέσως,ότι διακόπηκε η σύνδεση και να το ξανασυνδέσω και να δοκιμάσω (το έχω απευθείας στο PC και όχι σε hub).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!! ειμαι καινουργιος στο forum και εχω το εξης προβλημα!! αγορασα το κινητο πριν λιγεσ μερες και μου εβγαλε προβλημα την 2η κιολας μερα!! τρεμοπαιζε η εικονα χωρις λογο!!! εψαχνα τα τηλεφωνα της vodafone επειδη μου στειλανε το κινητο με κουριερ αλλα τπτ!!ρωτουσα σε αλλα καταστηματα vodafone και μου λεγανε οτι το μονο που θα κανανε ηταν να το στελνανε για service!!! και τελικα αναγκαστικα το εδωσα για service κ περιμενω!!!μηπως εχετε καμια ιδεα τι θα μπορουσα να κανω η τι μπορω να κανω???
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!! ειμαι καινουργιος στο forum και εχω το εξης προβλημα!! αγορασα το κινητο πριν λιγεσ μερες και μου εβγαλε προβλημα την 2η κιολας μερα!! τρεμοπαιζε η εικονα χωρις λογο!!! εψαχνα τα τηλεφωνα της vodafone επειδη μου στειλανε το κινητο με κουριερ αλλα τπτ!!ρωτουσα σε αλλα καταστηματα vodafone και μου λεγανε οτι το μονο που θα κανανε ηταν να το στελνανε για service!!! και τελικα αναγκαστικα το εδωσα για service κ περιμενω!!!μηπως εχετε καμια ιδεα τι θα μπορουσα να κανω η τι μπορω να κανω???

Θα μπορούσες να ζητήσεις άμεση αντικατάσταση, τη δικαιούσαι.Οπότε τώρα ή περιμένεις ή τους παίρνεις τηλέφωνο και ζητάς νέα συσκευή.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι είμαι ο παραπάνω με το reboot problem!

Είμαι έτοιμος να προσπαθήσω να κάνω την αναβάθμιση μέσω internet μπας και σωθώ!

Ωστόσο, από την lg, εδώ στη Θεσσαλονίκη μου είπαν ότι είναι καλύτερα να τους το πάω για service, γιατί λέει δεν κάνουν μόνο αναβάθμιση, αλλά επαναπρογραμματισμό!

Τι εννοούν και τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδιά παρακολουθώ αρκετά τα μηνύματα σας εγώ μόλις πήρα το arena και επειδή έχει vodafone menu θα ήθελα να το αλλάξω(δεν γνωρίζω πως βλέπεις την έκδοση διότι πρώτη φορα περνώ lg)μήπως μπορείτε να μου πείτε πια εκδώσει να βάλω που να έχει fm "τρανσμιτερ" και ελληνικά, τον οδηγό φλασαρισματος τον έχω!

(μήπως μπορείτε να μου πείτε από που βλέπω τον έκδοση μου)

ευχαριστώ εκ των προτερων παιδιά!!

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell !
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδιά παρακολουθώ αρκετά τα μηνύματα σας εγώ μόλις πήρα το arena και επειδή έχει vodafone menu θα ήθελα να το αλλάξω(δεν γνωρίζω πως βλέπεις την έκδοση διότι πρώτη φορα περνώ lg)μήπως μπορείτε να μου πείτε πια εκδώσει να βάλω που να έχει fm "τρανσμιτερ" και ελληνικά, τον οδηγό φλασαρισματος τον έχω!

(μήπως μπορείτε να μου πείτε από που βλέπω τον έκδοση μου)

ευχαριστώ εκ των προτερων παιδιά!!

 

Μπορεις να δεις την εκδοση λογισμικου στο μενου\ρυθμισεις τηλεφωνου\πληροφοριες τηλεφωνου.Μια καλη καινουρια εκδοση ειναι η γερμανικη V10F.Περιεχει και την ελληνικη γλωσσα.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Το τρεμόπαιγμα συμβαίνει σε πολλούς χρήστες. Το βλέπω και εγώ κάπου κάπου τώρα τελευταία.

Για επαναπρογραμματισμό ψάξε για το GSMulti. Το χρησιμοποίησα και όντως το τηλέφωνο είναι πιο γρήγορο. Αυτό που κάνει είναι να σβήνει τα πάντα στο τηλέφωνο σε σχέση με την αναβάθμιση που περνάει τη νέα έκδοση. Κάποιος το έχει ανεβάσει με την έκδοση 10b.Μετά περνάς με την συνήθη διαδικασία την νέα έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την βοήθεια σου εγώ έχω την KM900AT_V10Η ! η v10f που μου προτείνεις έχει fm τρανσμιτεr (δεν καίγομαι πολύ γι αυτό) αρκεί να φύγει το vodafone live menu?
Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell !
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την βοήθεια σου εγώ έχω την KM900AT_V10Η ! η v10f που μου προτείνεις έχει fm τρανσμιτεr (δεν καίγομαι πολύ γι αυτό) αρκεί να φύγει το vodafone live menu?

 

Εχει και fm τρανσμιτερ.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Απο που μπορω να την κατεβασω?

 

Απο εδω:

http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/KM900/ANEUSV/V10f_00/V10F_00.kdz

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

ευχαρηστω πολυ..η διαδηκασια του φλασαρισματος ειναι αυτη στην 91 σελ αλλα εγω πως θα την περασω αφου ειναι .kdz?

(σορρι κιολας αλλα επειδη ειναι η πρωτη φορα που εχω lg και ειναι λιγο δυσκολα στην αρχη!)

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell !
Link to comment
Share on other sites

ευχαρηστω πολυ..η διαδηκασια του φλασαρισματος ειναι αυτη στην 91 σελ αλλα εγω πως θα την περασω αφου ειναι .kdz?

(σορρι κιολας αλλα επειδη ειναι η πρωτη φορα που εχω lg και ειναι λιγο δυσκολα στην αρχη!)

 

Στο παρακατω λινκ θα βρεις τον οδηγο του jimdem582 για φλασαρισμα με lg utilities.

http://www.mediafire.com/download.php?unnejexx4ne

και εδω τον οδηγο του mythoc για φλασαρισμα με UpTestEx.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257470

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...