Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια back up πως κανουμε?δεν το πηρα ακομα,δυστηχως δεν μου ηρθε σημερα αλλα το ανχος του πρωταρη βλεπετε

 

Μέσα στη συσκευασία έχει ένα CD. Το κάνεις εγκατάσταση και σου βγάζει το PC suite. Συνδέεις το κινητό με USB με τον υπολογιστή, περιμένεις λίγο να συγχρονιστούν και μετά μπορείνα κάνεις ότι θέλεις. Απο το να παίξεις με τις επαφές και τα υπόλοιπα αρχεία του κινητού σου μέχρι να κάνεις back up ή restore (αχρείαστο να είναι :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

οταν μπούμε στο κρυφό μενού έχει μια επιλογή Usage Info μόνο που ζητάει έναν κωδικό εκεί.Γνωρίζει κανείς τί βάζουμε?
Link to comment
Share on other sites

Εχω διαγραψει ολα τα αρχεια απο τη μνημη αλλα ακομα λεει πως χρησιμοποιω 2,5 γιγαμπαιτ. Τι πρεπει να κανω για να απελευθερωσω το χωρο? Και που ειναι κρυμενα αυτα τα αρχεια. Σημειωνω οτι αυτο εγινε αφοτου εξαφανιστηκαν καποια βιντεο που δεν τα βλεπει ουτε ο υπολογιστης.
Link to comment
Share on other sites

Και excel,

όχι powerpoint όμως.

 

Βέβαια, μην περιμένετε ότι θα διαβάζετε με τρελή άνεση.

Η μεγάλη ανάλυση της οθόνης βοηθάει, αλλά οι3 ίντες αποδεικνύονται λίγες για μεγάλα κείμενα....

 

 

Υπάρχει εφαρμογή για τα PDF. Μόνο που είναι πολύ αργή!:mad:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω και ένα άλλο θεματάκι: Ο ήχος απο το ακουστικό όταν μιλάω είναι πολύ δυνατός. Με ξεκουφαίνει και ας το κατεβάζω στο τέρμα απο το κουμπάκι στο πλάι. Μήπως υπάρχει κανένας άλλος τρόπος ρύθμισης του ακουστικού;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω και ένα άλλο θεματάκι: Ο ήχος απο το ακουστικό όταν μιλάω είναι πολύ δυνατός. Με ξεκουφαίνει και ας το κατεβάζω στο τέρμα απο το κουμπάκι στο πλάι. Μήπως υπάρχει κανένας άλλος τρόπος ρύθμισης του ακουστικού;

Να χαν όλοι τα ίδια προβλήματα...:rolleyes:

Εδώ σε άλλα κινητά στήνεις αυτί για να ακούσεις και εσένα σε ενοχλεί η δυνατή ένταση:blink:.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω δυνατή ένταση δεν υπερβάλλω.. Είναι σαν να έχω ανοιχτή ακρόαση. Αφού με τέρμα χαμηλωμένη την ένταση κρατάω το τηλέφωνο μακρυά απο το αυτί γιατί δεν παλεύεται...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου προτεινεται να το παρω για δωρο Χριστουγεννων?Ειμαι 14 χρονων(:cry:) κ το θελω κυριος για μουσικη και video καμια φορα . Εχει μεγαλη ενσωματομενη μνημη>?Αντεχει στις τουμπες?Οι φοτο καλες?
Link to comment
Share on other sites

σου πρωτεινω το nokia 5800 αν θες βιντεο και ηχο ...υστερει ομως στην φωτωγραφικη.εχουν και τα 2 8 gb.ανοιξε θεμα στους διαξιφισμους αν θεσ περισσοτερες γνωμες:)
Link to comment
Share on other sites

σου πρωτεινω το nokia 5800 αν θες βιντεο και ηχο ...υστερει ομως στην φωτωγραφικη.εχουν και τα 2 8 gb.ανοιξε θεμα στους διαξιφισμους αν θεσ περισσοτερες γνωμες:)

 

Thanks!!:D

Link to comment
Share on other sites

20-30 ευρά για ένα Mp3 αν θές μουσική, 100 ευρά για ένα κινητό με καλή μπαταρία και τα άλλα 100+ ευρά που περισσεύουν απο αυτά που θα έδινες για το αρένα κάντα βολτες με τους φίλους σου, cd, περιοδικά οτιδήποτε άλλο πιο δημιουργικό απο ένα κινητο-gadjet .Στην ηλικία σου καλυτερα να μαζεύεις εμπειρίες παρά άχρηστες συσκευές.

 

Φιλικά πάντα και με σεβασμό στο λέω χωρίς να θέλω να σε μειώσω επειδή είσαι 14.ίσα ίσα σε αυτή την φάση καλύτερα να ζείς 5 πράγματα και να γεμίζεις παρά να τα σκορπάς σε κινητο.

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησα τον πολυ καλο οδηγο του jimdem582 για το wetravel αλλα οταν παω να ορισω δικαωματα δεν μου εχει σαν επιλογη το "Να επιτρεπεται παντα", μονο "Ερωτηση" και "Να μην επιτρεπεται"

 

Τι πρεπει να αλλάξω;

 

το firmware ειναι V10c

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου προτεινεται να το παρω για δωρο Χριστουγεννων?Ειμαι 14 χρονων(:cry:) κ το θελω κυριος για μουσικη και video καμια φορα . Εχει μεγαλη ενσωματομενη μνημη>?Αντεχει στις τουμπες?Οι φοτο καλες?

 

μεγαλη χωρητικοτητα εχει σιγουρα με τα 8gb...οποτε θα σε βολεψει σε αυτο το θεμα...οσο για τις τουμπες οπως ολα τα κινητα δεν ειναι για να πεφτει..αρα παρε κ καμια θηκη αν νομιζεις οτι εισαι απροσεκτος..

κ για τις φωτογραφιες ειναι απλα μετριες σε συνθηκες με φως κ κακες στο σκοταδι..

με τις κανονικες ρυθμισεις βεβαια γιατι οσοι ασχολουνται με τα iso λενε οτι υπαρχει καποια βελτιωση

Link to comment
Share on other sites

20-30 ευρά για ένα Mp3 αν θές μουσική, 100 ευρά για ένα κινητό με καλή μπαταρία και τα άλλα 100+ ευρά που περισσεύουν απο αυτά που θα έδινες για το αρένα κάντα βολτες με τους φίλους σου, cd, περιοδικά οτιδήποτε άλλο πιο δημιουργικό απο ένα κινητο-gadjet .Στην ηλικία σου καλυτερα να μαζεύεις εμπειρίες παρά άχρηστες συσκευές.

 

Φιλικά πάντα και με σεβασμό στο λέω χωρίς να θέλω να σε μειώσω επειδή είσαι 14.ίσα ίσα σε αυτή την φάση καλύτερα να ζείς 5 πράγματα και να γεμίζεις παρά να τα σκορπάς σε κινητο.

Πέτρος

Το ξερω αλλα οι αλλοι φιλοι μου εχουν ακριβα κινητα(w995,i-phone,n-95,jet,touch HD) κ εγω καθομαι με το ταπεινο 5320 .Περισσοτερο νευριαζω που τα αγοραζουν μονο για να τα δειχνουν κ δεν ξερουν τιποτα .Ο αλλοσ με το w995 με ρωτουσε που αποθηκευνται τα τραγουδια κ πωσ βρισκει wlan .Οι φιλοι δεν αντικαθιστονται με κανενα κινητο η οτιδηποτε αλλο. Ασε που επεσε κατω σημερα το 5320 κ εσπασε το καπακι του.

Link to comment
Share on other sites

μεγαλη χωρητικοτητα εχει σιγουρα με τα 8gb...οποτε θα σε βολεψει σε αυτο το θεμα...οσο για τις τουμπες οπως ολα τα κινητα δεν ειναι για να πεφτει..αρα παρε κ καμια θηκη αν νομιζεις οτι εισαι απροσεκτος..

κ για τις φωτογραφιες ειναι απλα μετριες σε συνθηκες με φως κ κακες στο σκοταδι..

με τις κανονικες ρυθμισεις βεβαια γιατι οσοι ασχολουνται με τα iso λενε οτι υπαρχει καποια βελτιωση

 

thanks δεν με νοιαζει η φοτο τοσο πολυ οσο για τις τουμπες ειναι απο το bmx οι περισσοτερες αρα πρεπει ν παρω θηκη.

Link to comment
Share on other sites

κ για τις φωτογραφιες ειναι απλα μετριες σε συνθηκες με φως κ κακες στο σκοταδι..

με τις κανονικες ρυθμισεις βεβαια γιατι οσοι ασχολουνται με τα iso λενε οτι υπαρχει καποια βελτιωση

 

Για την ακρίβεια, η μόνη ρύθμιση ISO που αξίζει είναι τα 100.

 

Σε οτιδήποτε άλλο ο θόρυβος είναι πολύς, ειδικά το βράδυ.

Οπότε, δεν τίθεται θέμα ρύθμισης του ISO.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω αλλα οι αλλοι φιλοι μου εχουν ακριβα κινητα(w995,i-phone,n-95,jet,touch HD) κ εγω καθομαι με το ταπεινο 5320 .Περισσοτερο νευριαζω που τα αγοραζουν μονο για να τα δειχνουν κ δεν ξερουν τιποτα .Ο αλλοσ με το w995 με ρωτουσε που αποθηκευνται τα τραγουδια κ πωσ βρισκει wlan .Οι φιλοι δεν αντικαθιστονται με κανενα κινητο η οτιδηποτε αλλο. Ασε που επεσε κατω σημερα το 5320 κ εσπασε το καπακι του.

 

φιλτατε πιτσιρικα....ειμαι 20 ετων...σου μιλαω σαν ατομο σκαλωμενο με την τεχνολογια και εχω να σου πω το εξης....:εχω φυσικα περάσει απο την ηλικια σου και ειχα μεγαλο κολλημα με τα τεχνολιγοκα προηγμενα κινητα....αλλα με την εμπειρια που εχω πια σου λεω να μην παρεις τετοιο κινητο για να την λες στου φιλους σου....πραγματικα ειναι χαζο και θα το καταλαβεις οταν θα φτασεις στην ηλικια μου....προσπαθησε καλυτερα να τις λες στους φιλους για γκομενες ας πουμε :D:p....πραγματικα αυτοι θα ειναι τοτε που θα ζηλευουν...αν θες μια ακομη συμβουλη....δεν ξερω την οικονομικη κατασταση της οικογενιας αλλα θα ηταν καλυτερο ας πουμε να αρχισεις σιγα σιγα να μαζευεις λεφτα και να σε βοηθησουν και οι γονεις να παρεις ενα αυτοκινητο οταν θα εισαι στην καταλληλη ηλικια....ισως σου ακουγεται τρελο τωρα αλλα μπορει να φτασεις στα 20 και να ''ζηλευεις'' τους φιλους που θα εχουν ενα αυτοκινητο (ευτυχως δεν βρισκομαι σε τετοια θεση)..ελπιζω να καταλαβες αν και ειναι λιγο δυσκολο για την ηλικια σου....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

φιλτατε πιτσιρικα....ειμαι 20 ετων...σου μιλαω σαν ατομο σκαλωμενο με την τεχνολογια και εχω να σου πω το εξης....:εχω φυσικα περάσει απο την ηλικια σου και ειχα μεγαλο κολλημα με τα τεχνολιγοκα προηγμενα κινητα....αλλα με την εμπειρια που εχω πια σου λεω να μην παρεις τετοιο κινητο για να την λες στου φιλους σου....πραγματικα ειναι χαζο και θα το καταλαβεις οταν θα φτασεις στην ηλικια μου....προσπαθησε καλυτερα να τις λες στους φιλους για γκομενες ας πουμε :D:p....πραγματικα αυτοι θα ειναι τοτε που θα ζηλευουν...αν θες μια ακομη συμβουλη....δεν ξερω την οικονομικη κατασταση της οικογενιας αλλα θα ηταν καλυτερο ας πουμε να αρχισεις σιγα σιγα να μαζευεις λεφτα και να σε βοηθησουν και οι γονεις να παρεις ενα αυτοκινητο οταν θα εισαι στην καταλληλη ηλικια....ισως σου ακουγεται τρελο τωρα αλλα μπορει να φτασεις στα 20 και να ''ζηλευεις'' τους φιλους που θα εχουν ενα αυτοκινητο (ευτυχως δεν βρισκομαι σε τετοια θεση)..ελπιζω να καταλαβες αν και ειναι λιγο δυσκολο για την ηλικια σου....

Βασικα το κινητο μου νομιζω οτι μου χρειαζετε δεν το περνω για να τους την λεω.Οσο για την οικονομικη κατασταση ειμαστε μια απλη μεση οικογενεια ομως εγω κ ο πατερας μου εχουμε μια τρελα για την τεχνολογια.Οστοσο οτι εχω αγορασει μεχρι στιγμης(ps3(οταν πρωτοβγηκε) ,i7 για το pc,και τα bmx)τα εχω παρει μονος μου απο δικες μου οικονομιες γιατι δεν μου αρεσει να στηριζομαι στους γονεις μου)

 

υ/γ:Τις γκομενες τις εχουμε για αυτο παμε για κινητο :p

Link to comment
Share on other sites

LG Arena connecting people :P μετά από 2 εβδομάδες με το iphone 3gs μπορώ να πω ότι το αρένα δεν το αλλάζω για το iphone και ας ακούγεται τρελό. Το ότι δεν έχει gps είναι το μόνο αρνητικό αλλά δεν πειράζει γιαυτό έχω συσκευή gps (και το iphone :P).

 

Καμια ιδέα για μετατροπή mkv αρχείων (το xmediarecode δεν μπορεί) με υπότιτλους για το αρένα μας???

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Βασικα το κινητο μου νομιζω οτι μου χρειαζετε δεν το περνω για να τους την λεω.Οσο για την οικονομικη κατασταση ειμαστε μια απλη μεση οικογενεια ομως εγω κ ο πατερας μου εχουμε μια τρελα για την τεχνολογια.Οστοσο οτι εχω αγορασει μεχρι στιγμης(ps3(οταν πρωτοβγηκε) ,i7 για το pc,και τα bmx)τα εχω παρει μονος μου απο δικες μου οικονομιες γιατι δεν μου αρεσει να στηριζομαι στους γονεις μου)

 

υ/γ:Τις γκομενες τις εχουμε για αυτο παμε για κινητο :p

 

χαιρομαι που τα παιρνεις μονος σου...αυτο δειχνει υπευθυνο και συνειδητοποιημενο ατομο...απλα ετσι οπως εγραψεσ στο πρωτο post φανηκες σα να ηθελες να την λες στουσ φιλους σου...οσο για το κινητο θα στο προτεινα ανεπυφυλακτα....αρκετα καλο αλλα περιοριστικο με το κλειστο λειτουργικο....για κοιτα ομως και το omnia II.....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για να μην ψάχνω στις 307 σελίδες του τοπικ :rolleyes: : Το LG μου ειναι Vodafone. Μόνο με φλασάρισμα παίζει Youtube?
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορω να βαλω κανα παιχνιδακι?(εννοω θα ειναι σαν το symbian)Σκεφτομαι ν βαλω we travel και ν φτιαξω το transmiter.

To omnia ΙΙ ποσο κανει?

soz για το off-topic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...