Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλώς ήρθες.Είναι ήδη στο μυαλό μου αυτή η σκέψη εδώ και καιρό , όπως και η προσθήκη νέου θέματος που έχει να κάνει με java εφαρμογές για το κινητό μας.Το αρένα έφτασε τις 350 σελίδες σε σχετικά λίγο καιρό και εφόσον μιλάμε για κινητό με κλειστό λειτουργικό, καταδεινκύει ότι είμαστε πολλοί και είναι από μόνο του αξιοθαύμαστο γεγονός μια συσκευή κλειστού λειτουργικού να ελκύει τόσους πολλούς.Όχι άδκα βέβαια, διότι το κινητό είναι καλό μέσα στην ατέλειά του.

Μέσα στο Σαββατοκύριακο θα γίνουν αρκετά πράγματα.:)

 

Αυτο θα ηταν μια εξαιρετικη κινηση αλλα θελει αρκετο χρονο.

Θα περιμενω γιατι με ενδιαφερει το Arena αλλα ειμαι ακομα στην 20η απο τις 300 σελιδες!!

 

2 γρηγορες ερωτησεις :

Αυτο που διαβασα για το μειλ οτι εχει περιορισμο στα attachments ισχυει και για τον Opera mini? Δηλαδη αν ανεβασω αρχειο μεσω οπερα παλι δεν σαφηνει πανω απο 2 mb?

 

Το φλας δουλευει στο video?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σε ολους και θα ηθελα να κανω μια μικρη ερωτησουλα.Οταν περνω καποιο νουμερο η απο τις επαφες καλο καποιον διαπιστωνο αφου μου απαντησουν οτι κλειδωνη η οθωνη του κινητου και μου λεει να πατησω παρατεταμενα για ξεκλειδωμα χωρις βεβαια να εχω βαλει αυτοματο κλειδωμα του πληκτρολογιου.Ετσι γινεται η πρεπει να κανω καποια ρυθμιση και να μην μου το ζηταει αυτο? ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι απο τις πρωτες εκδοσεις...δοκιμασε αναβαθμιση απο pc suite που ειναι κ πιο ευκολο...κ αν δε σε ικανοποιησει η τελευταια της vodafone..να φλασαρεις στη γερμανικη P

 

Ευχαριστώ πολύ πάντως το google maps δούλεψε με wifi, το email δεν μπορω αλλά μάλλον διοτι είναι yahoo.com και οχι yahoo.gr πρέπει να βρω ρα pop και smtp settings

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους και θα ηθελα να κανω μια μικρη ερωτησουλα.Οταν περνω καποιο νουμερο η απο τις επαφες καλο καποιον διαπιστωνο αφου μου απαντησουν οτι κλειδωνη η οθωνη του κινητου και μου λεει να πατησω παρατεταμενα για ξεκλειδωμα χωρις βεβαια να εχω βαλει αυτοματο κλειδωμα του πληκτρολογιου.Ετσι γινεται η πρεπει να κανω καποια ρυθμιση και να μην μου το ζηταει αυτο? ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

Προφανώς είναι το πρώτο κινητό αφής που παίρνεις. Λοιπόν, έτσι πρέπει να κάνει, αν δεν κλείδωνε ακουμπώντας στο μάγουλό σου όταν μιλούσες, θα έκανε οτιδήποτε. Για σκέψου το.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου δεν το ειχα σκεφτη αυτο ναι ειναι το πρωτο touch κινιτο που παιρνω και προσπαθω να προσαρμοστω σε αυτο,απλα μου εκανε εντυπωση για τι ενα βραδυ που μιλαγα με το handsfree ειδα οτι ειναι κλειδωμενο και μου αναβοσβηναι η οθωνη.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ. και κατι αλλο. με την μπαταρια τη μπορουμε να κανουμε να κραταει περισσοτερο?ειναι ενα μιον αυτο ηπαρχει καποια αλλη μεγαλυτερη??????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου δεν το ειχα σκεφτη αυτο ναι ειναι το πρωτο touch κινιτο που παιρνω και προσπαθω να προσαρμοστω σε αυτο,απλα μου εκανε εντυπωση για τι ενα βραδυ που μιλαγα με το handsfree ειδα οτι ειναι κλειδωμενο και μου αναβοσβηναι η οθωνη.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ. και κατι αλλο. με την μπαταρια τη μπορουμε να κανουμε να κραταει περισσοτερο?ειναι ενα μιον αυτο ηπαρχει καποια αλλη μεγαλυτερη??????

 

το γυρνάς αποκλειστικα σε 2G χρήση και το αφήνεις να στρώσει..:)

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με το ξυπνητηρι. Αφου εκανα αναβαθμιση στην τελευταια γερμανικη εκδοση, παρατηρησα οτι το ξυπνητηρι χτυπαει αμα του καυ..σει

 

εβαλα ενα σημερα, δεν χτυπησε, οταν ξυπνησα το ειδα απλα ενεργοποιημενο σαν να μην εγινε τπτ, ουτε καν σε κατασταση αναβολης, κ μολις εβαλα ενα αλλο δοκιμαστικο, τοτε χτυπησε το προηγουμενο, 4 ωρες μετα απο την κανονικη του ωρα...

 

μπορει καποιος να βοηθησει; θα χρειαστω καποια στιγμη ξυπνητηρι για κατι σοβαρο κ θα την πατησω...

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα και εγκατεστησα το τραβελ αλλα ρε παιδια δεν μου εμφανιζει κανενα χαρτη παρα μονο το κερσορα τοποθεσιας...κατι παιχτηκε αλλα τι ??
Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει τους χαρτες αλλα δεν εχει οδηγιες πως να τους βαλω μεσα..και για αυτο δεν μπορω να τ κανω...;)
Link to comment
Share on other sites

ρίξε μια ματιά σε αυτό το thread...πρέπει ουσιαστικά οι χάρτες να είναι στο root του wetravel...πιστεύω πως εδώ θα βρείς την λύση

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2803474&highlight=wetravel#post2803474

Link to comment
Share on other sites

Mεταφέρθηκαν μηνύματα που είχαν να κάνουν με εκδόσεις firmware στο αντίστοιχο θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=250822

Θερμή παράκληση, να γράφουμε εκεί τα σχετικά μηνύματα/απορίες/ερωτήσεις/απαντήσεις. Ευχαριστώ.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα σε ολους , σαν ενας απλος κρυφος αναγνωστης του φορουμ μας κ εγω θελω μια χαρη.. Υπαρχει καποιος που να ειναι εν δυναμει να μου λινκαρει ενα γιου αρ ελ :p με το εορτολογιο αλλα οχι με περιορισμο κατεβασματος σαν το προηγουμενο απο το ραπιντσεαρ :D γιατι πιθανον να μην το προλαβω?

 

 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων, Cheers

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Όντας κάτοχος του Arena εδώ και λίγους μήνες, παρακολουθώ αυτό το thread και το έχω διαβάσει όλο με προσοχή. Έχω debranded συσκευή και αν και έχω δοκιμάσει όλες τις εκδόσεις κατέληξα στην V10c.

 

Πρόσφατα συνάντησα ένα πρόβλημα με τα προφίλ της συσκευής μου το οποίο δεν είδα να έχει αναφερθεί κάπου.

 

Όταν κάνω κλικ σε ένα προφίλ και το παραμετροποιήσω όπως θέλω εγώ, οι ρυθμίσεις χάνονται αν απενεργοποιήσω την συσκευή! Επίσης μόνο στο προφιλ Silent (Αθόρυβο) όταν του κάνω κλικ για να μπω στις επιλογές του, η κεφαλίδα του παραθύρου αναφέρει Normal (Κανονικό).

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Όντας κάτοχος του Arena εδώ και λίγους μήνες, παρακολουθώ αυτό το thread και το έχω διαβάσει όλο με προσοχή. Έχω debranded συσκευή και αν και έχω δοκιμάσει όλες τις εκδόσεις κατέληξα στην V10c.

 

Πρόσφατα συνάντησα ένα πρόβλημα με τα προφίλ της συσκευής μου το οποίο δεν είδα να έχει αναφερθεί κάπου.

 

Όταν κάνω κλικ σε ένα προφίλ και το παραμετροποιήσω όπως θέλω εγώ, οι ρυθμίσεις χάνονται αν απενεργοποιήσω την συσκευή! Επίσης μόνο στο προφιλ Silent (Αθόρυβο) όταν του κάνω κλικ για να μπω στις επιλογές του, η κεφαλίδα του παραθύρου αναφέρει Normal (Κανονικό).

 

Καμιά ιδέα;

Αυτά που αναφέρεις πρέπει να είναι προβλήματα της συγκεκριμένης έκδοσης λογισμικού.

Εγώ για παράδειγμα, δεν έχω τέτοιο πρόβλημα

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα σε ολους , σαν ενας απλος κρυφος αναγνωστης του φορουμ μας κ εγω θελω μια χαρη.. Υπαρχει καποιος που να ειναι εν δυναμει να μου λινκαρει ενα γιου αρ ελ :p με το εορτολογιο αλλα οχι με περιορισμο κατεβασματος σαν το προηγουμενο απο το ραπιντσεαρ :D γιατι πιθανον να μην το προλαβω?

Ευχαριστω εκ των προτερων, Cheers

Θα στο ανεβάσω μέσα στο Σαββατοκύριακο , εκτός αν κάποιος άλλος από εδώ το κάνει πιο σύντομα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που αναφέρεις πρέπει να είναι προβλήματα της συγκεκριμένης έκδοσης λογισμικού.

Εγώ για παράδειγμα, δεν έχω τέτοιο πρόβλημα

 

Απλά ξέχασα να αναφέρω ότι παλιότερα (με το ίδιο firmware) δεν μου το έκανε! Επίσης σήμερα δεν μου χτύπησε η αφύπνιση, παρόλο που όπως είδα μετά ήταν σεταρισμένη και ενεργοποιημένη! :blink:

 

Arena μου, Arena μου... :worry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια απλη εροτιση πιο λογισμικο ειναι το καλιτερο μεχρι τορα ποy να μην κολαει να μην εχει προβληματα να εχει βεβεα ελληνικα να παιζει βιντεο απο youtube και να εχει και το fm transmitter?

 

παιδια μια απλη εροτιση πιο λογισμικο ειναι το καλιτερο μεχρι τορα ποy να μην κολαει να μην εχει προβληματα να εχει βεβεα ελληνικα να παιζει βιντεο απο youtube και να εχει και το fm transmitter?

 

παιδια δεν χριαζετε να μου απαντισετε βρικα διαβασα το θεμα οδηγος φλασαρησματος και βρηκα την απαντηση ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να ρωτησο το εξης για οσους εχουνε το αρενα, στο μεου του κολαι το κινητο?

 

και κατι αλλο βρε παιδια τα flash τα πεζει οταν μπαινεισ internet me wifi?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους. Αγόρασα και εγώ το arena. Δεν μπορώ να πω οτι είμαι και πολύ ευχαριστημένος...

 

Αυτό που με ενδιαφέρει τώρα είναι να καταφέρω να δουλέψω το gps.

Προσπάθησα και εγώ το wetravel (έχω vodafone).

Κάποιο άλλο gps πρόγραμμα που να δουλεύει στο arena?????

 

Στο κρυφό μενού έχει μια επιλογή get position.... δεν μου βγάζει καποιο αποτέλεσμα....

μου βγάζει event_fix_failure......... σε εσάς τι βγάζει; (κρυφό μενού 1809#*900)

 

Τα λέμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ξέρω οτι αυτά που θα ρωτήσω έχουν χιλιοαπαντηθεί αλλά είναι 'άπειρες' οι σελίδες σε αυτό το topic και είναι πολύ κουραστική η ανάγνωση τους.

 

Είμαι ένα βήμα πριν πάρω τη συγκεκριμένη συσκευή και θέλω να μάθω κάποια πράγματα.

Το βιντεο σε τι μορφή αρχείου το αποθηκεύει?

Υπάρχει gps που να λειτουργεί στο συγκεκριμένο κινητό?

Αν συνδεθώ στο internet είτε με wi-fi είτε μεσω του παρόχου flash player υπάρχει? Video στο youtube παίζουνε?

Το fm trasmitter λειτουργεί? Αν όχι στην εργοστασιακή έκδοση, σε κάποια άλλη?

 

Αυτά απο εμένα, ελπίζω να βρω απαντήσεις στα ερωτηματα μου.

 

(ps: είμαι διαθετιμένος να αλλάξω firmware έτσι ώστε να έχω το καλύτερο δυνατό στον τομέα επιδόσεων, εφαρμογών κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω εισερχόμενη κλήση σβήνει η οθόνη και δεν ανταποκρίνεται το κινητό ότι και να πατήσω. Υπάρχει λύση στο πρόβλημα? γιατί είναι ενοχλητικό
Link to comment
Share on other sites

ξαναστελνω μετα απο πολυ καιρο λογω προβληματος ...:(

το κινητο εχει αρχισει πολλα κολληματα κ γενικα κανει οτι να ναι μαλλον επειδη βραχηκε λιγο απο αλκοολ(ισα ισα που ηταν βρεγμενο)...

αλλα παταω κ αλλα πιανει κ πολλες φορες δεν πιανει κ καθολου...

θα ηθελα βοηθεια κ το πιο πιθανον ειναι να το παω για σερβις...

1ον ποιο ειναι το τηλεφωνο της LG για σερβις κ αν πρεπει να κανω τιποτα γιατι ηδη το εχω φλασαρει?

ο spider θυμαμαι κατι ειχε γραψει γι αυτο....

 

ευχαριστω

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.πιστευω απο δευτερα να εχω στα χερια μου το καινουριο μου αρενα.η αληθεια ειναι οτι δεν το εψαξα και πολυ να ψαξω πληροφοριες πριν το παρω και θα ηθελα κανα 2 εστω και κατοπιν εορτης.η μπαταρια πραγματη κραταει λιγο,και πιστευετε οτι πρεπει να προβω αμεσα σε αναβαθμηση λογισμικου η φλασαρισμα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι καινουργιος στο Site και θελω να κανω μια ερωτηση.... Σε πολλα site οπως και σε αυτο... Για να εγκαταστισουμε ενα προγραμματακι οπως το WeTravel.... Πρεπει να εγκαταστισουμε το αρχειο .jad και οχι το αρχειο .jar .... Ρε παιδια ποτε δεν μπορεσα να το εγκαταστισω.... μου βγαζει σφαλμα... μοιπως γνωριζει κανενας κατι???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...