Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω τουσ πιο εξιδικευμένους με το arena πώσ μπορώ να κάνω την αναβάθμιση για να βγάλω το vodafone που έχω και να μπορώ να περάσω όποιο άλλο μικροπρογραμμα θέλω χωρίς όμωσ να χάσω το fm trasmision.

Επίσης θα ήθελα να ρωτίσω αν είναι διαθέσιμο το app store τησ lg.Θα μπορώ να κατεβάσω μικροεφαρμογές σαν το iphone?Συγγνώμη για τις χαζές ερωτήσεις αλλα είμαι νέος στο κινιτό και δν το έχω μάθει ακόμα καλά!!!Αλωστε για αυτο είστε εσεισ για να μ λύσετε τισ απορείες.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Το appstore αυτή τη στιγμή δεν έχει εφαρμογές για το Αρένα και δεν είναι διαθέσιμο και για Ευρώπη.Για να κάνεις το κινητό σου unbranded θα πρέπει να φλασάρεις.Έχει αναφερθεί κατά κόρον, δες την υπογραφή του μελους jimdem582 ή του finaldestiny86 υπάρχει οδηγός.

Ρε παιδιά έλεος!εχω ρωτήσει 2 πραγματάκια πιο πάνω και δεν μου απανταντε.

Γενικά να ξέρεις ότι όποιος είναι να απαντήσει, θα απαντήσει.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

sorry αλλα πώσ γίνετε να βρω αυτά τα άρθρα που μ είπεσ για να κάνω flashing??μπορείσ να μ δώσεισ το url για να μπω γτ ειμαι καινούριοσ εδω κδν σκαμπαζω πολλα.

επίσησ όταν κάνω flashing τί επιπλέον μπορώ να κάνω στο κινητό??παρακαλώ απάντησε γτ μ είναι πλ χρήσιμα.

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

επίσησ όταν κάνω flashing τί επιπλέον μπορώ να κάνω στο κινητό??παρακαλώ απάντησε γτ μ είναι πλ χρήσιμα.

ευχαριστώ!

Εντάξει φίλε μην εξάπτεσαι. Σε φόρουμ είμαστε όχι σε chatroom! Επίσης, δεν μας χρηματοδοτεί η LG έτσι ώστε να έχουμε άμεση υποστήριξη, απλά όταν έχουμε ευκαιρία, απαντάμε. Έχουμε κι άλλες δουλειές, δεν μπορούμε όλη τη μέρα να είμαστε σε ένα pc και να παρέχουμε τεχνική υποστήριξη για την οποία δεν πληρωνόμαστε ούτε μας είπε η LG να το κάνουμε.

 

Στο θέμα μας. Μπες στην ιστοσελίδα που αναφέρω στην υπογραφή μου και κατέβασε τον "οδηγό εκτεταμένης αξιοποίησης" Εκεί θα βρεις αναλυτικότατες οδηγίες για το πως θα κάνεις φλασάρισμα. Προς το παρών, μόνο το software περνάς με το φλασάρισμα. Στο μέλλον, όταν καταφέρουν να "σπάσουν" το s-class, θα μπορούμε να κάνουμε κι άλλα πράγματα (πχ custom φόντα στις σελίδες του κύβου κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

δν εξάπτομαι ρε φιλαράκο απλα έκανα μια άλλη ερώτηση απο κάτω για ξέχασα να το πω πιο πάνω.τεσπα.και κατι αλλο αν δν σου είναι κόπος πωσ κ απο που μπορω να καταβάσω firmwares??
Link to comment
Share on other sites

δν εξάπτομαι ρε φιλαράκο απλα έκανα μια άλλη ερώτηση απο κάτω για ξέχασα να το πω πιο πάνω.τεσπα.και κατι αλλο αν δν σου είναι κόπος πωσ κ απο που μπορω να καταβάσω firmwares??

Όχι, δε λέω για το τελευταίο σου μήνυμα αλλά για τη βιασύνη σου γενικά.

 

Αν θες να φλασάρεις σε συμβουλεύω να κατεβάσεις σύντομα το software γιατί η LG κλείδωσε τη σελίδα με τα software και είναι θέμα χρόνου πότε θα αλλάξει και τις διευθύνσεις για κατέβασμα. Την πλήρη λίστα με τα software που βγήκαν μέχρι τις 3/8, θα τη βρείς εδώ. Επίσης, στην σελίδα που έχω στην υπογραφή μου θα βρεις σχεδόν τα πάντα για το αρένα. Σε συμβουλεύω να ρίξεις ένα καλό διάβασμα στα αρχεία για να έχεις μια πλήρη εικόνα του κινητού και να το μάθεις καλύτερα. Έπειτα, αν έχεις κι άλλες απορίες, γι αυτό είναι το φόρουμ! Όλοι είμασταν αρχάριοι αλλά με ψάξιμο καταφέραμε και γίναμε πιο "έμπειροι"

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα πώσ γίνετε να βρω αυτά τα άρθρα που μ είπεσ για να κάνω flashing??μπορείσ να μ δώσεισ το url για να μπω γτ ειμαι καινούριοσ εδω κ δν σκαμπαζω πολλα.

επίσησ όταν κάνω flashing τί επιπλέον μπορώ να κάνω στο κινητό??παρακαλώ απάντησε γτ μ είναι πλ χρήσιμα.

ευχαριστώ!

 

Όπως σωστά σου απάντησε ο jimdem582 , εδώ είμαστε forum, άρα όποτε κάποιος είναι διαθέσιμος και ξέρει να απαντήσει σε κάποιο πρόβλημα μέλους, απαντάει.

Επίσης , επειδή είσαι νέος στην παρέα μας και δε γνωρίζεις, θα σε παρακαλέσω να μη γράφεις σε μορφή chat (γτ,πλ,μ,δν).Να χρησιμοποιείς το κουμπί της τροποποίησης όποτε κρίνεται απαραίτητο,ώστε να μη γράφεις συνεχόμενα posts.

Και πάλι καλώς ήρθες.:)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

οκ.σασ ευαριστω πλ.αλλα τι διαφορά έχει στα firmwares το GREECE V10b_00

απο το VODAFONE(GREECE) V10v_02.εγώ το έχω πάρει απο vodafone αρα πρέπει να κατεβάσω το vodafone για να λειτουργήσει το update και το flash??

Link to comment
Share on other sites

οκ.σασ ευαριστω πλ.αλλα τι διαφορά έχει στα firmwares το GREECE V10b_00

απο το VODAFONE(GREECE) V10v_02.εγώ το έχω πάρει απο vodafone αρα πρέπει να κατεβάσω το vodafone για να λειτουργήσει το update και το flash??

Αν θες να βγάλεις όλα τα εικονίδια της vodafone και να μπορείς να βάλεις κι άλλα προγράμματα, πρέπει να βάλεις μια ανοιχτή έκδοση. Προτείνω την τελευταία open europe. Με αυτή, δεν θα έχεις το branding της vodafone, θα μπορείς να βάλεις προγράμματα και θα έχεις και πομπό fm.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η τελευταια εκδοση που εχει βγει? Εγω εχω την V10B,υπαρχει πιο προσφατη? Sorry αλλα λογο καλοκαιρινων διακοπων εμεινα λιγο πισω και τα ποστ αυξανοντε τρομακτικα γρηγορα για να τα διαβασω ολα... :)
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η τελευταια εκδοση που εχει βγει? Εγω εχω την V10B,υπαρχει πιο προσφατη? Sorry αλλα λογο καλοκαιρινων διακοπων εμεινα λιγο πισω και τα ποστ αυξανοντε τρομακτικα γρηγορα για να τα διαβασω ολα... :)

 

Αν αναφέρεσαι στην open europe, δεν βγήκε νεότερη. Αν αναφέρεσαι στην greek, ναι, βγήκε η V10C

δηλαδή να βάλω αυτή που λέει greece.?

Βάλε την open europe για να είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

εχω την open europe αξιζει να δοκιμασω την V10C? εχει τιποτα περισσοτερο να προσφερει?

Σ'ευχαριστω για την αμεση απαντηση...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω βρεί μερικά παιχνιδάκια και apps για το κινητό σε αυτή την ιστοσελίδα http://www.lgarenaforum.co.uk για να τα εγκαταστήσω στο κινητό πρέπει να το έχω κάνει flash??
Link to comment
Share on other sites

Εχω βρεί μερικά παιχνιδάκια και apps για το κινητό σε αυτή την ιστοσελίδα http://www.lgarenaforum.co.uk για να τα εγκαταστήσω στο κινητό πρέπει να το έχω κάνει flash??

 

Μπορείς να εγκαθιστάς οποιόδηποτε πρόγραμμα java συμβατό με το κινητό.Το φλασάρισμα δεν παίζει ρόλο σε αυτό, αλλοίμονο αν ήταν έτσι.. :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

εχω φαει ολο το ιντερνετ να βρω αυτονομη την νεα ελληνικη εκδοση. δυστυχως ... τζιφος

 

Δε μου κάνει καμία εντύπωση που κλειδώσανε τις εκδόσεις.Οι διαρροές ήταν τεράστιες, από εποχής Renoir(πως να ξεχάσω 2 το πρωί που πειραματιζόμουν με αραβική έκδοση στο ρενουάρ; :D ).Τα γνωστά sites/forums ανεβάζανε εκδόσεις συνέχεια και το ίδιο έγινε και με το Αρένα τώρα.Η lg είναι φειδωλή εταιρία όσον αφορά το λογισμικό της προς τους χρήστες και το sdk της, οπότε αναμενόμενο.Στην τελική σου λέει, πήγαινέ το στο σέρβις ή αναβάθμισέ το από το pc suite.

 

Για να βοηθήσω όσους ψάχνουν για τις αυτόνομες εκδόσεις τις ελληνικές τις καινούριες (8-8-2009) είναι οι εξής :

Greece KM900 ACSM V10C 01_3 2009-08-08 (csm=cosmote)

Greece KM900 AGRC V10C 01_3 2009-08-08 Greece KM900 AGRC V10C 01_3 2009-08-08 (open greek)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Δε μου κάνει καμία εντύπωση που κλειδώσανε τις εκδόσεις.Οι διαρροές ήταν τεράστιες, από εποχής Renoir(πως να ξεχάσω 2 το πρωί που πειραματιζόμουν με αραβική έκδοση στο ρενουάρ; :D ).Τα γνωστά sites/forums ανεβάζανε εκδόσεις συνέχεια και το ίδιο έγινε και με το Αρένα τώρα.Η lg είναι φειδωλή εταιρία όσον αφορά το λογισμικό της προς τους χρήστες και το sdk της, οπότε αναμενόμενο.Στην τελική σου λέει, πήγαινέ το στο σέρβις ή αναβάθμισέ το από το pc suite.

 

Για να βοηθήσω όσους ψάχνουν για τις αυτόνομες εκδόσεις τις ελληνικές τις καινούριες (8-8-2009) είναι οι εξής :

Greece KM900 ACSM V10C 01_3 2009-08-08 (csm=cosmote)

Greece KM900 AGRC V10C 01_3 2009-08-08 Greece KM900 AGRC V10C 01_3 2009-08-08 (open greek)

 

Διάβασα κι αλλού οτι οι τελευταίες ελληνικές εκδόσεις βγήκαν στις 8/8. Όμως εγώ έκανα update στις 4/8. Σύνδεσα το κινητό μου σε pc suite τώρα και δεν μου βγάζει οτι έχει νέα έκδοση, οπότε μάλλον πρόκειται για λάθος.

Link to comment
Share on other sites

πώσ μπορώ να εγκαταστήσω ανοιχτέσ εκδόσεισ??πρεπει να του κάνω flash πρώτα???

Μόνο με φλασάρισμα μπορείς να βάλεις ανοιχτές εκδόσεις στην περίπτωσή σου. Και πάλι, αν βάλεις μια ανοιχτή και μετά κάνεις κανονικό update θα σου περάσει της vodafone

Link to comment
Share on other sites

η 10c βελτιώνει κάτι σημαντικό? εγω γιατι είχα διαβάσει για 10ο?

Έχει ακριβώς τα ίδια πλεονεκτήματα (και μειονεκτήματα) της O, δεν έχει πομπό ΑΛΛΑ ομαδοποιεί αρχεία με ελληνικούς χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειμαι και εγω κατοχος εδω και 2 εβδομαδων του lg arena και εχει περασμενα απο το εργοστασιο την εκδοση v10i.

youtube μεσω wifi δεν επιτρεπει ωστοσο διαβασα οτι με την νεα ελληνικη εκδοση αυτο διορθωνεται.

επισης θα ηθελα να ρωτησω κατι αλλο για την μπαταρια : μεσω του κρυφου μενου στην κατηγορια eng mode υπαρχει επιλογη για battery status και εκει λεει καπου για capacity. μετα απο πληρη φορτιση που του εκανα εδειξε 70 και οχι 100 ως θα επρεπε. σε εσας τι δειχνει?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειμαι και εγω κατοχος εδω και 2 εβδομαδων του lg arena και εχει περασμενα απο το εργοστασιο την εκδοση v10i.

youtube μεσω wifi δεν επιτρεπει ωστοσο διαβασα οτι με την νεα ελληνικη εκδοση αυτο διορθωνεται.

επισης θα ηθελα να ρωτησω κατι αλλο για την μπαταρια : μεσω του κρυφου μενου στην κατηγορια eng mode υπαρχει επιλογη για battery status και εκει λεει καπου για capacity. μετα απο πληρη φορτιση που του εκανα εδειξε 70 και οχι 100 ως θα επρεπε. σε εσας τι δειχνει?

 

ευχαριστω

Καλωσήρθες, ούτε εγώ μπορώ να το καταλάβω αυτό με τη χωρητικότητα! Και πλήρες έλεγε 70 και όταν είχε 2 γραμμές! Θα προσπαθήσω να βρω ένα πρόγραμμα που θα μας εμφανίζει τις ακριβείς λεπτομέρειες για τη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...