Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απλά δε θέλω να μπλέξω με ταχυδρομεία γιατί βαριέμαι με τέτοια ζέστη.

 

πέρα απο αυτό, είδες μεγαλύτερη ταχύτητα σε σχέση με την γερμανική;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω γερμανικη εχω κ μπορω να πω παει παααρα πολυ καλα...ελληνικη δεν εχω δοκιμασει βεβαια...απλα κ εγω οπως ολοι..περιμενω την open europe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν από λίγα λεπτά βγήκε η νέα Open Greek V10C! Έχει όλα τα πλεονεκτήματα της νέας Γερμανικής O αλλά δεν έχει FMT (Γι'αυτό δεν φταίει η LG αλλά η κυβέρνηση). Είμαι άκρως ευχαριστημένος καθώς όλοι οι τομείς και ειδικά η ταχύτητα βελτιώθηκε αισθητά, επίσης γίνεται youtube μέσω wifi και γενικά έχει πολλές βελτιώσεις. Σε όποιον δεν τον ενδιαφέρει ο πομπός και έχει unbranded συσκευή, το προτείνω ανεπιφύλακτα!

 

Update: Μαζί με την Ελληνική V10c βγήκε και η νέα V10c της cosmote

 

link? :confused:

που την βρήκες?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Σκεφτομαι να αγορασω και γω το κινητο αυτο...Εσεις,οι πλεον χρηστες του ΑΡΕΝΑ ,γνωριζοντας τα υπερ και τα κατα αυτης της συσκευης...Τι θα με συμβουλευατε...?Να το αγορασω ή οχι ?
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ αναβάθμιση της ελληνικής έκδοσης (το δικό μου είναι από wind) και πράγματι τώρα παίζει youtube μέσω wifi.

Αυτό που ακόμα με παιδεύει είναι το email. Ενώ μπορώ να στείλω email, όταν κάνω ανάκτηση νέων μου βγάζει "πλήρες email" (θα έπρεπε να κατεβάσει τα καινούρια μηνύματα). Αυτό το έκανε και πριν την αναβάθμιση. Γνωρίζει κανείς τί φταίει;

 

link? :confused:

που την βρήκες?

Let me be your fantasy
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να πει καμιά λεπτομέρεια γύρω απο την νέα έκδοση του λογισμικού; Άντε γιατί μου την έχει βαρέσει το θέμα με τις λίστες στην open German V10o!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Σκεφτομαι να αγορασω και γω το κινητο αυτο...Εσεις,οι πλεον χρηστες του ΑΡΕΝΑ ,γνωριζοντας τα υπερ και τα κατα αυτης της συσκευης...Τι θα με συμβουλευατε...?Να το αγορασω ή οχι ?

 

εγω λεω ΝΑΙ με 1000..!!!

προσωπικα με εχει αφησει απολυτα ευχαριστημενο κ κατι παραπανω..!

Link to comment
Share on other sites

παιδακια καλημερα..μια βοηθεια. εβαλα κ εγω την v10B_02!εβαλα κ το wetravel. μια χαρα λοκαρε βρηκε το μεροσ που ειμαι. παω απο το μενου του προγραμματος ''navigate to'' κ γραφω στο ''city name'' και τι γραφω ''αθ,αθήνα,ath,athina κλπ." τιποτα. κ δρομους γραφω τιποτα..

καμια ιδεα ρε παιδια???

Link to comment
Share on other sites

παιδακια καλημερα..μια βοηθεια. εβαλα κ εγω την v10B_02!εβαλα κ το wetravel. μια χαρα λοκαρε βρηκε το μεροσ που ειμαι. παω απο το μενου του προγραμματος ''navigate to'' κ γραφω στο ''city name'' και τι γραφω ''αθ,αθήνα,ath,athina κλπ." τιποτα. κ δρομους γραφω τιποτα..

καμια ιδεα ρε παιδια???

 

Ποίους χάρτες έχεις:

Δοκίμασε δύο πράγματα

Κατέβασε του garmin που μετέτρεψα και δώσε με αγγλικούς χαρακτήρες

Και κοίτα αν έχεις δώσει σωστό root στο wetravel

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια

Χθες καταφερα τελικα να κανω αναβαθμηση σε ω10ο_02 ολα καλα και ωραια εκανα και factory reset

αλλα δεν μπορω να κανω τπτ στις επαφες

αντιγραφη απο σιμ επαναφορα κλπ μου βγαζει "απετυχε"

Με το που παταω νεα επαφη κανει επανεκηνηση

ΤΙ ΚΑΝΩ????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν από λίγα λεπτά βγήκε η νέα Open Greek V10C! Έχει όλα τα πλεονεκτήματα της νέας Γερμανικής O αλλά δεν έχει FMT (Γι'αυτό δεν φταίει η LG αλλά η κυβέρνηση). Είμαι άκρως ευχαριστημένος καθώς όλοι οι τομείς και ειδικά η ταχύτητα βελτιώθηκε αισθητά, επίσης γίνεται youtube μέσω wifi και γενικά έχει πολλές βελτιώσεις. Σε όποιον δεν τον ενδιαφέρει ο πομπός και έχει unbranded συσκευή, το προτείνω ανεπιφύλακτα!

 

Update: Μαζί με την Ελληνική V10c βγήκε και η νέα V10c της cosmote

 

που θα βρούμε την V10C jimdem582?

Link to comment
Share on other sites

που θα βρούμε την V10C jimdem582?

Απλά συνδέεις το κινητό σε pc suite mode και σου εμφανίζει ότι υπάρχει νέο λογισμικό. Πατάς να γίνει αναβάθμιση κ είσαι οκ. Υπ'όψιν, οτι μαζί με τα καλά της γερμανικής O πήρε και τα bugs της, δηλαδή υπάρχει ένα θέμα με τις playlists (δηλαδή δε σ'αφήνει να αποθηκεύσεις μια playlist). Το bug αυτό όμως, θα λυθεί με τη νέα V10C_02 open greek που αναμένεται (τώρα για το πότε, δεν ξέρω)

Link to comment
Share on other sites

Απλά συνδέεις το κινητό σε pc suite mode και σου εμφανίζει ότι υπάρχει νέο λογισμικό. Πατάς να γίνει αναβάθμιση κ είσαι οκ. Υπ'όψιν, οτι μαζί με τα καλά της γερμανικής O πήρε και τα bugs της, δηλαδή υπάρχει ένα θέμα με τις playlists (δηλαδή δε σ'αφήνει να αποθηκεύσεις μια playlist). Το bug αυτό όμως, θα λυθεί με τη νέα V10C_02 open greek που αναμένεται (τώρα για το πότε, δεν ξέρω)

 

έχω ήδη την γερμανικη έκδοση. να περασω την V10C ή δεν θα εχει καμια σπουδαια διαφορα? τι με συμβουλευεις?

Link to comment
Share on other sites

έχω ήδη την γερμανικη έκδοση. να περασω την V10C ή δεν θα εχει καμια σπουδαια διαφορα? τι με συμβουλευεις?

Ίδιες είναι, απλά η O έχει fmt αλλά δεν ομαδοποιεί τα ελληνικά αρχεία, ενώ η C τα ομαδοποιεί αλλά δεν έχει fmt. Άμα δε σ'ενδιαφέρει το fmt αλλά θες ομαδοποίηση ελληνικών αρχείων, τότε κάνε, αλλιώς κράτα την O

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενημέρωσα την LG Hellas για το bug του νέου software. Θα ξαναδοκιμάσω να κάνω update μήπως λυθεί το πρόβλημα με την playlist και αν δε λυθεί, τότε μου είπαν ότι θα ενημερώσουν το ευρωπαϊκό τμήμα software για να λύσουν το πρόβλημα και να εκδώσουν νέα αναβάθμιση. Αναμείνατε νέα.
Link to comment
Share on other sites

Τι , δηλαδή το έχει και η Ελληνική το πρόβλημα με τις λίστες??

Ρε που να τους πάρει , μία κύρια απαίτηση έχω κι εγώ από το κινητό, την μουσική και την οργάνωση της και είναι το μοναδικό το οποίο πάει από το κακό στο χειρότερο!!

Link to comment
Share on other sites

Τι , δηλαδή το έχει και η Ελληνική το πρόβλημα με τις λίστες??

Ρε που να τους πάρει , μία κύρια απαίτηση έχω κι εγώ από το κινητό, την μουσική και την οργάνωση της και είναι το μοναδικό το οποίο πάει από το κακό στο χειρότερο!!

 

Γιατί δε φλασάρεις πίσω στην open europe (που δεν έχει youtube via wifi), αλλά είναι οκ με λίστες.Δε μπορώ να φανταστώ το κινητό χωρίς playlists..

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βρε παιδιά, μην κάνετε έτσι! Ένα bug είναι που θα λυθεί σύντομα. Να σας θυμίσω ότι και στο iPhone OS V3, υπάρχει ένα bug που επιτρέπει χάκερ να αποκτήσουν τον πλήρη έλεγχο τηλεφώνου! (Εμάς οι playlists δεν είναι τίποτα σοβαρό!). Όμως, με την V3.0.1 έκδοση που βγήκε χθες, λύθηκε το πρόβλημα. Έτσι θα γίνει και με την C ή την O. Θα βγάλουν την C_02 και O_02 που θα διορθώσουν το bug. Απλά περιμένουμε. Το ότι θα διορθωθεί είναι σίγουρο! ;)
Link to comment
Share on other sites

Για την open Europe είμαστε ακόμα σε αναμονή, έτσι?

Προσωπικα δεν βάζω την Ελληνική αφού έχει πρόβλημα. Μένω στην open Europe γιατί και εγώ τα θέλω τα play list. Και δεν με ενοχλεί αν είναι και ένα δευτερόλεπτο πιο αργό.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σχετικά με τις Playlist, δεν υπάρχει η δυνατότητα να τις φτιάξουμε από το Pc?

 

Γιατί από το τηλέφωνο είναι κάπως δύσκολο, ειδικά όταν υπάρχουν αρκετά giga μουσικής περασμένα μέσα.....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ποίους χάρτες έχεις:

Δοκίμασε δύο πράγματα

Κατέβασε του garmin που μετέτρεψα και δώσε με αγγλικούς χαρακτήρες

Και κοίτα αν έχεις δώσει σωστό root στο wetravel

 

αδερφε κατεβασα αυτους τους χαρτες http://www.mediafire.com/download.php?njmmimxzvwe

 

για πες μια αυτο με το ρουτ!

 

jimdem να σε ρωτησω. η νεα open europe θα χει fmt??

 

μηπως μπορει να δωσει καποιος λινκ για τη γερμανικη σε cab?

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε φλασάρεις πίσω στην open europe (που δεν έχει youtube via wifi), αλλά είναι οκ με λίστες.Δε μπορώ να φανταστώ το κινητό χωρίς playlists..

 

Απ' την μεριά σου έχεις δίκιο αλλά επειδή δεν μπορώ να φλασάρω κάθε μέρα κι επειδή είμαστε εν αναμονή της open Europe, απλά περιμένω να βγει για να φλασάρω κατ'ευθείαν εκεί. Αν η νέα έκδοση της cosmote ήταν ok με τις λίστες δεν θα είχα πρόβλημα να γυρίσω εκεί (μιας και το fmt δεν με απασχολεί ιδιαίτερα) αλλά κι αυτή απ'ότι είδα κινείται στα χνάρια της open German.

Link to comment
Share on other sites

jimdem θελω σε παρακαλω να σε ρωτησω κατι. η οποιος αλλος ξερει. εγω κατα σειρα εχω δοκιμασει τις εκδοσεις : αρχικη της vodafon , την open europe b2 κ μετα την γερμανικη. η πιο σταθερη ηταν η europe αλλα εχω κρατησει την γερμανικη λογω του καταπληκτικου χρονου που κλειδωνει το gps. μηπως το δοκιμασες αυτο στη νεα ελληνικη? για μενα ειναι πολυ σημαντικο , μεχρι που ανεχομα bugs της γερμανικης γι αυτο τον λογο.
Link to comment
Share on other sites

αδερφε κατεβασα αυτους τους χαρτες http://www.mediafire.com/download.php?njmmimxzvwe

 

για πες μια αυτο με το ρουτ!

 

jimdem να σε ρωτησω. η νεα open europe θα χει fmt??

 

μηπως μπορει να δωσει καποιος λινκ για τη γερμανικη σε cab?

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ!!!!!!

 

Αυτοί είναι οι χάρτες ξεζιπάρισε τους στον φάκελο map του we travel και αντικατέστησε τα αρχεία

Εγώ αποθήκευσα τα πάντα στην μνήμη του κιν στον φάκελο others

Μετά πήγενε στο wetravel mεnυ \ settings \ advanced \ files \ others \ we travel χωρίς να το ανοίξεις eπιλ set wetravel root δώσε χώρα και πόλη

Ή στις ρυθμίσεις gps δώσε no gps κ.λ.π. κλήσε το πρόγραμμα και ξαναάνοιξέτο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...