Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον ,εχω δυο ερωτησουλες.

 

1ον , πειτε μου ενα λογο να χρησιμοποιω τον opera mini και οχι το δικο του browser. δεν βρηκα ουτε ενα πλεονεκτημα. ουτε zoom με αφη ουτε ταχυτητα . γενικα , χωρις πλακα θα θελα να μαθω, γιατι ισως να μην τα εχω παρει εγω ειδηση.

 

2ον , καποιος που εβαλε την καινουργια V10o_02 , ασ μου πει. το GPS κλειδωνει οντως πιο γρηγορα? ειναι σημαντικο. το ρωτησα και πιο πριν αλλα δεν ειχε δοκιμασει κανεις.

 

ευχαριστωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πατάω πάνω στο εικονίδιο και δεν γίνεται τίποτα. Και τα εικονίδια αναβοσβήνουν όλη την ώρα και καμιά φορά εξαφανίζονται.Βάζω και μια εικόνα του μηνύματος που μου βγάζει:

 

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει γιατι δεν μπορώ ούτε το WeTravel να βάλω εαν δεν το φτιάξω.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ,εχω δυο ερωτησουλες.

 

1ον , πειτε μου ενα λογο να χρησιμοποιω τον opera mini και οχι το δικο του browser. δεν βρηκα ουτε ενα πλεονεκτημα. ουτε zoom με αφη ουτε ταχυτητα . γενικα , χωρις πλακα θα θελα να μαθω, γιατι ισως να μην τα εχω παρει εγω ειδηση.

 

2ον , καποιος που εβαλε την καινουργια V10o_02 , ασ μου πει. το GPS κλειδωνει οντως πιο γρηγορα? ειναι σημαντικο. το ρωτησα και πιο πριν αλλα δεν ειχε δοκιμασει κανεις.

 

ευχαριστωωωωωωωω

Υπάρχει τεράστια διαφορά στην ταχύτητα και μόνο για αυτό αξίζει ο όπερα.Βάλε τις εικόνες σε χαμηλή ποιότητα στις ρυθμίσεις.

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει γιατι δεν μπορώ ούτε το WeTravel να βάλω εαν δεν το φτιάξω.

Το συνδέεις μέσω hub μήπως;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν ειναι η ιδεα μου η αν το εκανε κ απο πριν...αλλα με την Ο ο οπερα μου κανει αδικαιολογητα νερα...δλδ παει καρε καρε οταν κανω περιηγηση σε μια σελιδα..σαν σπασιματα.. κ εβαλα κ χαμηλη αναλυση στις φωτογραφιες...

ακομα κ ετσι ειναι καλυτερος απο το μαμα browser Παντως..!:lol:

Link to comment
Share on other sites

όχι κατευθείαν στην θύρα του υπολογιστή μου.πατάω μαζική αποθήκευση και μοθ βγάζει κατι εικονίδια στον υπολογιστή μου που αναβοσβήνουν και μολις πατάω πάνω τους μου βγάζει ένα μύνημα(αυτό)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όταν δοκιμάζω εγκατάσταση του we travel μου βγάζει ένα μύνημα κατά την ολοκλήρωση που λέει "Αποτυχία ελέγχου ταυτότητας" ή κάτι τέτοιο. Ζητάει να είναι ενεργοποιημένο το wifi και τέλος δεν υπάρχει πουθενά στο μενού εφαρμογές ή παιχνίδια. Τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

αυτό το wetravel θα με τρελάνει εμένα πάντως. ότι και να έχω κάνει "αυτόνομο" ή "υποβοηθούμενο" gprs, δεν κλειδώνει με τίποτα, όση ώρα κι αν το αφήσω. τι στο καλό να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όταν δοκιμάζω εγκατάσταση του we travel μου βγάζει ένα μύνημα κατά την ολοκλήρωση που λέει "Αποτυχία ελέγχου ταυτότητας" ή κάτι τέτοιο. Ζητάει να είναι ενεργοποιημένο το wifi και τέλος δεν υπάρχει πουθενά στο μενού εφαρμογές ή παιχνίδια. Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

πριν ξεκινησεις πρεπει το προφιλ των εφαρμογων java να ειναι στο wifi για να μη χρεωθεις...αμα δεν εχεις δικτυο το αφηνεις στο αντιστοιχο της εταιρειας κινητης τηλεφωνιας που εισαι (cosmote vodafone wind)

ρυθμισεις - συνδεσιμοτητα - java- προφιλ για να δεις τις υπαρχουσες ρυθμισεις

μετα την εγκατασταση θα στο βγαλει κανονικα στις εφαρμογες μην ανησυχεις

Link to comment
Share on other sites

αυτό το wetravel θα με τρελάνει εμένα πάντως. ότι και να έχω κάνει "αυτόνομο" ή "υποβοηθούμενο" gprs, δεν κλειδώνει με τίποτα, όση ώρα κι αν το αφήσω. τι στο καλό να κάνω?

 

ΠΑΝΤΑ αυτονομο κ την πρωτη φορα που θα το χρησιμοποιησεις φροντισε να εισαι σε ανοιχτο χωρο (καποιο χωραφι ειναι οτι πρεπει..!:lol:) για να βρει σημα καπως πιο γρηγορα

αρα αυτο που πρεπει να κανεις ειναι...υπομονη...!!

α κ κατι αλλο...αν απο τα 64km/h Που σου εμφανιζει στην αρχη καποια στιγμη γραψει 0 σημαινει οτι εχει βρει σημα αλλα δεν υπαρχει χαρτογραφηση για την περιοχη σου (εμενα ετσι εκανε συνεχεια)

Link to comment
Share on other sites

αυτό το wetravel θα με τρελάνει εμένα πάντως. ότι και να έχω κάνει "αυτόνομο" ή "υποβοηθούμενο" gprs, δεν κλειδώνει με τίποτα, όση ώρα κι αν το αφήσω. τι στο καλό να κάνω?

Μη παιδεύεσαι, αυτό το κινητό ΔΕΝ είναι navigator. Ούτε είναι δυνατόν να γίνει ποτέ σωστό navigator σαν αυτά που ξέρουμε. Τέλος.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Μη παιδεύεσαι, αυτό το κινητό ΔΕΝ είναι navigator. Ούτε είναι δυνατόν να γίνει ποτέ σωστό navigator σαν αυτά που ξέρουμε. Τέλος.

 

:(:(:( το ειδα να το λενε κι αλλοι αυτο μεσα στο forum. τελικα δεν αξιζει σαν ενα μετριο navigator....

Link to comment
Share on other sites

Μη παιδεύεσαι, αυτό το κινητό ΔΕΝ είναι navigator. Ούτε είναι δυνατόν να γίνει ποτέ σωστό navigator σαν αυτά που ξέρουμε. Τέλος.

 

+1!

Πλακα εχει να παιζεις με αυττο, αλλα οχι για να σε παει στον προορισμο σου!

Link to comment
Share on other sites

Όταν ενεργοποιώ το wi-fi στο κινητό μου βρίσκει το δίκτυο Cyta που έχω σπίτι αλλά έχει ένα κλειδί δίπλα από την επιλογή "Σύνδεση".Όταν πατάω το "Σύνδεση" μου βγάζει μήνυμα να εισάγω κλειδί ασφαλείας.Αυτό το κλειδί ασφαλείας ποιο είναι, από που μπορώ να το δώ;;;
Link to comment
Share on other sites

+1!

Πλακα εχει να παιζεις με αυττο, αλλα οχι για να σε παει στον προορισμο σου!

 

 

Εγώ είμαι από επαρχεία και η μόνη διαφορά που διαπίστωσα με τους garmin στα nokia είναι ότι μπορείς να δώσεις τον αριθμό της οδού που θες κατά τ’ άλλα δουλεύει μια χαρά

Αν το βάλεις χωρίς gps σου βγάζει ακριβός την περιοχή σου με την σωστή χαρτογράφηση

Το wetravel έχει ένα σωρό έξτρα ρυθμίσεις εκτός από τις default δοκιμάστε να παίξτε λίγο μαζί και να του αφιερώσετε και λίγο χρόνο μην τα περιμένουμε όλα έτοιμα

Link to comment
Share on other sites

α, κατι καινουργιο που συνεβει στο κινητο. σας ετυχε ποτε να στελνετε sms π.χ στον κωστα, αλλα το report να γραφει π.χ. μαρια??????? η πλακα ειναι οτι οταν παω στο folder sent το ονομα του sms ειναι το κανονικο!!!!
Link to comment
Share on other sites

Όταν ενεργοποιώ το wi-fi στο κινητό μου βρίσκει το δίκτυο Cyta που έχω σπίτι αλλά έχει ένα κλειδί δίπλα από την επιλογή "Σύνδεση".Όταν πατάω το "Σύνδεση" μου βγάζει μήνυμα να εισάγω κλειδί ασφαλείας.Αυτό το κλειδί ασφαλείας ποιο είναι, από που μπορώ να το δώ;;;

Τον κωδικό θα τον βρεις κάτω από το modem. WPA key θα λέει και θα εισάγεις την ακολουθία με τους αριθμούς και τα γράμματα. (Κι εγώ Cyta έχω ;))

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό που είχε μέσα στο κουτί της συσκευασίας !!!;)

απλως δεν το εχω και θα ηθελα να το κατεβασω απο το διαδικτιο,ενταξει ( kyris ) ?

Link to comment
Share on other sites

απλως δεν το εχω και θα ηθελα να το κατεβασω απο το διαδικτιο,ενταξει ( kyris ) ?

Ορίστε φίλε μου: Θα μπεις εδώ. Θα επιλέξεις στο "select manufacturer" το LG. Μετά θα πατήσεις το "LG Arena>" και είσαι οκ! ;) (Μόνο στα Αγγλικά υπάρχει και είναι online)

Link to comment
Share on other sites

Με την εγκατασταση και τους χαρτες απο τον φιλο του garmin δουλευει εχει ενα lag αλλα για gps κινητου καλο ειναι.

 

Απλως μετα την πρωτη φορα που δουλευει μετα την εγκατασταση δεν λειτουργει και πρεπει να το ξαναπερασω απο την αρχη, το εχει παρατηρησει κανεις?

 

Εχει δοκιμασει κανεις το αρενα με καλα 50~100Ε ακουστηκων για να μας πει την διαφορα απο τα μαμα hand free, εγω δοκιμασα αυτα που ειχα απο το sony walkman mou NWZ-818, και είχε βελτίωση ο ήχος στις μεσαιες και πριμα.

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

το κινητο δεχετε MicroSD SDHC καρτα μνημης ?

 

Ναι. Κανένα πρόβλημα. Εγώ το έχω με μια 8άρα τώρα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

σε μένα σχετικά με το we travel στο βήμα 8 "8. Αφού πατήσετε ορισμός δικαιωμάτων, στα : local_connectivity, read_user_data_access, write_user_data_access και location, επιλέξτε "Να επιτρέπεται πάντα""

έχει μόνο τις επιλογές "ερώτηση" και "να μην επιτρέπεται ποτέ"

οπότε πως προχωρώ στο επόμενο βήμα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

μετά την εγκατάσταση του we travel, δούλεψε κανονικά την πρώτη φορά.

Από τότε όταν πάω να τρέξω την εφαρμογή δεν φορτώνει και σταματάει στο δεύτερο στάδιο φόρτωσης.

 

Όσο για τους χάρτες Garmin, που θα τους κατεβάσω (όπως αναφέρθηκε πιο πριν) και πως θα γίνει η εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...