Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αμα η διαφορα iphone-arena ειναι τα τρικ αυτα φιλε μου να χαιρεσαι...γιατι οι εχοντες Iphone εδωσαν 200 ευροπουλα παραπανω για τι?? για να πινουν virtual μπυρα κ καφε?????

 

 

 

 

 

 

 

 

φιλε μου η διαφορα ηταν 100ε εγω πηρα το lg 380 και το αλλο εκανε 480ε.παρολο που δεν ξερω το κινητο μου τοσο καλα πιστευω οτι το αλλο εχει περισσοτερες δυνατοτητες,μακαρι να βγω ψευτης

 

μια λυση που την εφαρμοσα και δεν το μετανιωσα καθολου αφου το εψαξα παρα πολυ απο την αρχη που ειχε βγει το iphone ειναι η εξης:

 

αγορασα απο ebay ενα ωραιοτατο ολοκαινουργιο ipod touch (το ειχα παρει πριν απο 1 χρονο περιπου 150ευρω) και εχω ολες τις εφαρμογες του iphone εκτος του τηλεφωνου και του a-gps που τα εχει το αρενα μου και χωραει και στην τσεπη μου σε αντιθεση με το iphone που ειναι ομολογουμενως γκουμουτσα. επισης κατι αλλο που σκεφτομουν για την αγορα του iphone ειναι κατι το οποιο το παραδεχονται και σε αλλα σχετικα φορουμ οτι δηλαδη η μπαταρια δεν αντεχει οταν το χρησιμοποιεις σαν τηλεφωνο-gps-mp3player-video player-browser και apps!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η αναβαθμιση που σου εβγαλε αναφεροταν στον Pc suite η στο κινητο?? μην εγινε καμια στραβη κ ξεκινησε αναβαθμιση στο κινητο κ εσυ το εβγαλες...:lol:

αφου με τον υπολογιστη τα δοκιμασες ολα γιατι να μη κανεις ενα factory reset στο κινητο μηπως ειναι εκει το προβλημα?

 

Η αναβαθμιση αναφεροταν στο pc suite...μου περασε το καινουργιο pc suite πηγε να περασει και τους drivers αλλα κολησαμε στο usb drivers ...

Αν κανω factory reset θα χαθουν ολα και βαριεμαι να μπαινω παλι στην διαδικασια να τα ξαναπερναω...

Θα το δοκιμασω και στο pc του σπιτιου γιατι αυτα εγιναν στο γραφειο και θα δω πως θα παει...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το θέμα με την μπαταρία του Arena και την χωρητικότητά της, η οποία είναι 1000mAh, το οποίο θέμα εχει αναφερθεί κυρίως αρνητικά στο forum έχω να αναφέρω πως πολλές αρκετά καλές προτάσεις άλλων εταιριών δεν διαθέτουν μεγαλύτερη μπαταρία από το Arena ή διαθέτουν μικρότερη. Συγκεκριμένα:

 

-Sony Ericsson W995..930 mAh (ολοκαίνουργιο κινητό της SE)

-Sony Ericsson C905..930 mAh (το γνωστό σε όλους μας με την 8αρα κάμερα)

-Samsung U900..800 mAh

-HTC Touch Diamond 2..1100 mAh (εντάξει, λίγο παραπάνω)

-Samsung Pixon..1000 mAh (ίδια με το δικό μας)

 

Καλά υπάρχουν και κάποια που έχουν πολύ παραπάνω όπως:SE Xperia, Nokia 5800, Samsung Omnia..Αλλά το κινητό μας δεν έχει και τόσο μικρής χωρητικότητας μπαταρία όπως αναφέρεται παραπάνω..Πιστεύω πως 1000 mAh σύμφωνα και με τις επιλογές άλλων εταιριών είναι πολύ καλά..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, σκεφτομαι να παρω το arena αλλα θελω πρωτα να ρωτισω κατι,

 

εχει το κινητο shake control οπως το iphone?

ειναι ευκολο το κινητο να παρει εξτρα εφαρμογες οπως περνει το iphone?

 

απο αυτα που εχω ψαξει πιστευω οτι για τα λεφτα του το arena ειναι απο τα καλυτερα.

Μπορει γενικα να μου καποιος εντυπωσεις για το κινητο γιατι απο οσο εχω ψαξει δεν εχω βρει κατι.

ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή με ενδιαφέρει μια συσκευή με καλό βίντεο και gps θα ήθελα να ρωτήσω αν το gps του arena είναι λειτουργικό η είναι απλά να υπάρχει...υπάρχουν χάρτες για την ελλάδα? η λόγω λειτουργικού τίποτα?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το θέμα με την μπαταρία του Arena και την χωρητικότητά της, η οποία είναι 1000mAh, το οποίο θέμα εχει αναφερθεί κυρίως αρνητικά στο forum έχω να αναφέρω πως πολλές αρκετά καλές προτάσεις άλλων εταιριών δεν διαθέτουν μεγαλύτερη μπαταρία από το Arena ή διαθέτουν μικρότερη. Συγκεκριμένα:

 

-Sony Ericsson W995..930 mAh (ολοκαίνουργιο κινητό της SE)

-Sony Ericsson C905..930 mAh (το γνωστό σε όλους μας με την 8αρα κάμερα)

-Samsung U900..800 mAh

-HTC Touch Diamond 2..1100 mAh (εντάξει, λίγο παραπάνω)

-Samsung Pixon..1000 mAh (ίδια με το δικό μας)

 

Καλά υπάρχουν και κάποια που έχουν πολύ παραπάνω όπως:SE Xperia, Nokia 5800, Samsung Omnia..Αλλά το κινητό μας δεν έχει και τόσο μικρής χωρητικότητας μπαταρία όπως αναφέρεται παραπάνω..Πιστεύω πως 1000 mAh σύμφωνα και με τις επιλογές άλλων εταιριών είναι πολύ καλά..

 

δεν διαφωνώ οτι 1000mah είναι πάρα πολύ καλά...αλλά μην ξεχνάς οτι η οθόνη αφης τρώει πολύ περισσότερο απο τα SE που ανεφερες.....οπότε μάλλον η επιλογή μπαταρίας ήταν όντως λάθος της κατασκευάστριας LG!!

φιλικά πάντα.Χρήστος.

 

 

edit : τα κινήτα που ανέφερες και ωρες λειτουργείας τους...

-Sony Ericsson W995..930 mAh

Stand-by Up to 370 h (2G) / Up to 360 h (3G)

Talk time Up to 9 h (2G) / Up to 4 h (3G)

Music play Up to 20 h

 

 

-Sony Ericsson C905..930 mAh

Stand-by Up to 380 h (2G) / Up to 360 h (3G)

Talk time Up to 9 h (2G) / Up to 4 h (3G)

 

 

-Samsung U900..800 mAh

Stand-by Up to 407 h

Talk time Up to 6 h 25 min

 

 

-HTC Touch Diamond 2..1100 mAh

Stand-by Up to 500 h

Talk time Up to 5 h

 

 

-Samsung Pixon..1000 mAh (για το pixon δν ξέρω ποιό μοντέλο θες ....αλλα το M8800 έχει τα ακόλουθα...)

Stand-by Up to 290 h (2G) / 280 h (3G)

Talk time Up to 3 h 40 min (2G) / 4 h (3G)

 

και τώρα το arena μας με μπαταρία Li-Ion 1000 mAh...:

 

Stand-by Up to 300 h

Talk time Up to 3 h 50 min

Music play Up to 30 h

 

σύγκρινε και πες μου...

Link to comment
Share on other sites

μια λυση που την εφαρμοσα και δεν το μετανιωσα καθολου αφου το εψαξα παρα πολυ απο την αρχη που ειχε βγει το iphone ειναι η εξης:

 

αγορασα απο ebay ενα ωραιοτατο ολοκαινουργιο ipod touch (το ειχα παρει πριν απο 1 χρονο περιπου 150ευρω) και εχω ολες τις εφαρμογες του iphone εκτος του τηλεφωνου και του a-gps που τα εχει το αρενα μου και χωραει και στην τσεπη μου σε αντιθεση με το iphone που ειναι ομολογουμενως γκουμουτσα. επισης κατι αλλο που σκεφτομουν για την αγορα του iphone ειναι κατι το οποιο το παραδεχονται και σε αλλα σχετικα φορουμ οτι δηλαδη η μπαταρια δεν αντεχει οταν το χρησιμοποιεις σαν τηλεφωνο-gps-mp3player-video player-browser και apps!!!!

 

ok με όλα αυτα άλλα με το iphone μπορείς να μιλάς πάνω απο 10 ώρες ασταμάτητα...οπότε εξαρτάται γιατί παίρνεις το καθε κινήτο.!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή με ενδιαφέρει μια συσκευή με καλό βίντεο και gps θα ήθελα να ρωτήσω αν το gps του arena είναι λειτουργικό η είναι απλά να υπάρχει...υπάρχουν χάρτες για την ελλάδα? η λόγω λειτουργικού τίποτα?

 

Προσωπική μου συμβουλή να μην επιλέξεις το αρένα για το GPS του.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη ειμαι καινουργιος στα LG μπορει καποιος να μ πει πως κανουμε Factory reset στο κινητο ...8α το εκτιμουσα πολυ...
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλοριζικος πρωτα απολα...

καλο ειναι ομως να ριχνεις μια ματια πριν ποσταρεις την ερωτηση σου κ θα σου λυθουν παρα πολλες αποριες...η συγκεκριμενη εχει απαντηθει τελευταια αρκετες φορες...1809#*900* κ μετα την επιλογη factory reset...κανε backup πρωτα γιατι τα σβηνει ολα...

Link to comment
Share on other sites

χιλια συγνωμη αλλα μηπως μπορεις να μ πεις που το γραφω αυτο και τι παταω μετα??

 

ευχαριστω

 

Καλώς μας ήρθες.Πληκτρολογείς στην οθόνη κλήσης τον κωδικό, ανοίγει το κρυφο μενού και θα δεις την επιλογή factory reset.Οπως σου είπε και ο φίλος finaldestiny δε ζητάει επιβεβαίωση, οπότε φρόντισε να έχεις back up.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το θέμα με την μπαταρία του Arena και την χωρητικότητά της, η οποία είναι 1000mAh, το οποίο θέμα εχει αναφερθεί κυρίως αρνητικά στο forum έχω να αναφέρω πως πολλές αρκετά καλές προτάσεις άλλων εταιριών δεν διαθέτουν μεγαλύτερη μπαταρία από το Arena ή διαθέτουν μικρότερη. Συγκεκριμένα:

 

-Sony Ericsson W995..930 mAh (ολοκαίνουργιο κινητό της SE)

-Sony Ericsson C905..930 mAh (το γνωστό σε όλους μας με την 8αρα κάμερα)

-Samsung U900..800 mAh

-HTC Touch Diamond 2..1100 mAh (εντάξει, λίγο παραπάνω)

-Samsung Pixon..1000 mAh (ίδια με το δικό μας)

 

Καλά υπάρχουν και κάποια που έχουν πολύ παραπάνω όπως:SE Xperia, Nokia 5800, Samsung Omnia..Αλλά το κινητό μας δεν έχει και τόσο μικρής χωρητικότητας μπαταρία όπως αναφέρεται παραπάνω..Πιστεύω πως 1000 mAh σύμφωνα και με τις επιλογές άλλων εταιριών είναι πολύ καλά..

 

Σημασία δεν έχει η χωρητικότητα της μπαταρίας αλλά η τελική αυτονομία του κινητού.

Το arena είναι μέτριο σε αυτονομία, ειδικά αν το πολυκουράζεις. Επίσης θερμαίνεται πολύ εύκολα.

 

Πιστεύω ότι η συσκευή είναι πολύ ελαφριά (τουλάχιστον με όσα έχω συνηθίσει τα τελευταία χρόνια) συνεπώς ο κατασκευαστής θα μπορούσε άνετα να τοποθετήσει μια λίγο μεγαλύτερη μπαταρία (πχ 1200 mAh)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μια λυση που την εφαρμοσα και δεν το μετανιωσα καθολου αφου το εψαξα παρα πολυ απο την αρχη που ειχε βγει το iphone ειναι η εξης:

 

αγορασα απο ebay ενα ωραιοτατο ολοκαινουργιο ipod touch (το ειχα παρει πριν απο 1 χρονο περιπου 150ευρω) και εχω ολες τις εφαρμογες του iphone εκτος του τηλεφωνου και του a-gps που τα εχει το αρενα μου και χωραει και στην τσεπη μου σε αντιθεση με το iphone που ειναι ομολογουμενως γκουμουτσα. επισης κατι αλλο που σκεφτομουν για την αγορα του iphone ειναι κατι το οποιο το παραδεχονται και σε αλλα σχετικα φορουμ οτι δηλαδη η μπαταρια δεν αντεχει οταν το χρησιμοποιεις σαν τηλεφωνο-gps-mp3player-video player-browser και apps!!!!

 

επισης αν θελεις πλεον μπορεις να του βαλεις blue tooth και να μιλας μεσω skype!!!

ειναι καλη φαση το ipod touch

 

στέλνω δοκιμαστικό μήνυμα στο καρτοκινητο μου που είναι κλειστό και ενώ εκκρεμεί η αναφορά παράδοσης ,υπάρχει ήδη ένας "σφραγισμένος" φάκελος όταν πάω στο μηνυμα στα απεσταλμένα....οπότε και πάλι δεν μπορώ να ξέρω εαν παραδοθηκε ή οχι...

 

εμένα ισχυει αυτο...αν δεν εχει παραδωθει το μηνυμα δεν μου έχει αυτο το φακελακι!!!!

Link to comment
Share on other sites

τι αλλο μπορω να βαλω στο κινητο μου?

 

μπορεις να του βάλεις αυτοκόλλητα...(εκεινα τα κολλητηρια...που τα εξινες)

μπορεις να του βαλεις μια χαντρα θαλασσια...(μας ζηλευουν)

 

το κινητο προς το παρον δέχεται μονο εφαρμογές java ειναι πάρα πολλες....

αναμενουμε το app.store... (προγραμματακια σαν του iphone) να κανουμε θαυματα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά.Πως μπορώ στις "Συντομευσεις", να προσθέσω κι άλλες......συντομευσεις?Μετά την αναβάθμιση, μου βγάζει μονο 3.
Τώρα είμαι, ένας απο "αυτούς" που τα κατάφεραν.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά.Πως μπορώ στις "Συντομευσεις", να προσθέσω κι άλλες......συντομευσεις?Μετά την αναβάθμιση, μου βγάζει μονο 3.

 

κρατα πατημενη μεσα μια συντομευση...και μετα επεξεργασια αγαπημενων

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλό μήνα!Και για μας θα είναι σίγουρα καλός μιας και περιμένουμε το appstore!!!Αλήθεια ορίστηκε συγκεκρημένη ημερομηνία?Αν ναι πότε?

Αν όχι πάλι υπάρχει και κινέζικο appstore!Θα τα έχει όλα στα κινέζικα ή θα έχει και αγγλικές εφαρμογές?Μπορούμε να έχουμε πρόσβαση?Τουλάχιστον να πάρουμε μια ιδέα!;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

δεν διαφωνώ οτι 1000mah είναι πάρα πολύ καλά...αλλά μην ξεχνάς οτι η οθόνη αφης τρώει πολύ περισσότερο απο τα SE που ανεφερες.....οπότε μάλλον η επιλογή μπαταρίας ήταν όντως λάθος της κατασκευάστριας LG!!

φιλικά πάντα.Χρήστος.

 

 

edit : τα κινήτα που ανέφερες και ωρες λειτουργείας τους...

-Sony Ericsson W995..930 mAh

Stand-by Up to 370 h (2G) / Up to 360 h (3G)

Talk time Up to 9 h (2G) / Up to 4 h (3G)

Music play Up to 20 h

 

 

 

 

-Sony Ericsson C905..930 mAh

Stand-by Up to 380 h (2G) / Up to 360 h (3G)

Talk time Up to 9 h (2G) / Up to 4 h (3G)

 

 

-Samsung U900..800 mAh

Stand-by Up to 407 h

Talk time Up to 6 h 25 min

 

 

-HTC Touch Diamond 2..1100 mAh

Stand-by Up to 500 h

Talk time Up to 5 h

 

 

-Samsung Pixon..1000 mAh (για το pixon δν ξέρω ποιό μοντέλο θες ....αλλα το M8800 έχει τα ακόλουθα...)

Stand-by Up to 290 h (2G) / 280 h (3G)

Talk time Up to 3 h 40 min (2G) / 4 h (3G)

 

και τώρα το arena μας με μπαταρία Li-Ion 1000 mAh...:

 

Stand-by Up to 300 h

Talk time Up to 3 h 50 min

Music play Up to 30 h

 

σύγκρινε και πες μου...

 

Sorry..Δεν το σκέφτηκα αυτό με την οθόνη αφής. Επειδή ειναι το πρώτο κινητό που πρόκειτε να πάρω με οθόνη αφής, δεν σκέφτηκα πως θα επηρέαζε..Σαφώς και είναι λάθος της LG..Πάντως το κινητό που έχω τώρα Nokia 6290 (950 mAh), δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από το θέμα μπαταρία, αλλά νομίζω μπορεί να οφείλεται και στο ότι την πρώτη φορά που το φόρτισα, δεν το άφησα πολύ ώρα...

 

Ξέρεις κανά καλό tip σχετικά με την μπαταρία??? Με το που το παίρνουμε το κινητό, εξαντλούμε την μπαταρία, και μετά το φορτίζουμε πλήρως ή όχιι???

Link to comment
Share on other sites

Από το AppStore που αναμένεται, οι εφαρμογές που θα παίρνουμε, θα είναι δωρεάν ή όχι???

 

Και κάτι άσχετο: Τι επιτυγχάνουμε με το κρυφό μενού και τι κίνδυνοι υπάρχουν (αν υπάρχουν);;

Link to comment
Share on other sites

Από το AppStore που αναμένεται, οι εφαρμογές που θα παίρνουμε, θα είναι δωρεάν ή όχι???

 

Και κάτι άσχετο: Τι επιτυγχάνουμε με το κρυφό μενού και τι κίνδυνοι υπάρχουν (αν υπάρχουν);;

Σίγουρα κάποιες θα είναι.Αλλά λογικά όχι όλες!;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

εχω αρκετες μερες να μπω στο φορουμ και μιας κι εχω τωρα χρονο

ειπα να γραψω για καποια προβληματα που παρουσιαζει το κινητο

 

Το πιο σημαντικο ειναι οτι στα SMS δεν ενεργοποιειται το qwerty πληκτρολογιο και γενικα μολις το γυρισω στο πλαι δεν αλλαζει τιποτα. Ασε που ενω γραφω εξαφανιζεται απο μονο του το πληκτολογιο απο την οθονη

 

Επισης τρωει καποια κολληματα που τα εχω συνδυασει με εισερχομενη κληση την ωρα που ακουω μουσικη αλλαθελω να το τεσταρω λιγο ακομη πριν το επιβεβαιωσω

 

ΚΜ900ΑΤ_V10m

το λογισμικο που εχω.

Εχει βγει κατι καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

εχι βγει η εκδοση b_02 αλλα καλυτερα να περιμενεις την καινουρια open europe που ερχεται...συντομα ελπιζω..!!!

οσο για το qwerty σου...εχω την ιδια εκδοση κ τετοια κολπα δε μου κανει...το εχεις δοκιμασει αλλου αν γυριζει? οπως στο μενου για παραδειγμα?

κ στα sms εχει ενα κουμπι σπαστικο που απομακρυνει το πληκτρολογιο το παθαινω κ εγω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...