Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση finaldestiny86.

Οντως ειχες αναφερει οτι ηταν δοκιμασμενο σε xp και γι αυτο ρωτησα και γω που ειμαι vistakias.

Σου ευχομαι καθε επιτυχια στην εξεταστικη, και το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα, και οσο για μενα..... εχω υπομονη να περιμενω τις απαντησεις σου οποτε ειναι ετοιμεςΟσο για εθελοντης δοκιμαστης, δεν ξερω αν αυτο ειναι εφικτο, γιατι δεν ειμαι γατονι και μενω και στην αλλη ακρη της Ελλαδας,κι αν προκυψει κατι, κλαφτα Χαραλαμπε μετα...

 

Φιλε μου, απο την ομορφη Ξανθη(με την ωραια παλια πολη κ τις γιορτες κρασιου)η αναβαθμιση γινεται και στα vista,vista εχω, απλως πρεπει να υπαρχει driver usb αλλος.

Πρωτα κανεις εγκατασταση το LGUSBModemdriver, και μετα απο τον φακελο flash usb, εγκαθιστας τον infineon usb driver.

Μετα ακολουθεις τον οδηγο του finaldestiny.Το φλασαρισμα παντως - ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΩ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΛΕΩ-γινεται με την προσωπικη ευθυνη του καθενος.

 

http://rapidshare.com/files/245202636/LGUSBModemDriver_WHQL_ML_Ver_4.9.4_IFXG_NP_v2.rar.html

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και απο εμένα!είμαι νεος χρήστης του arena.....

για την ακρίβεια είμαι χρήστης 1 μέρας...

θα ήθελα να ρωτήσω..:

1) O "πομπός FM" διαγράφεται στην επίσιμη αναβάθμισει.?

2) Σε τι βοηθάει το φλασαρισμα??διάβασα τα ποστ αλλα δεν έβγαλα άκρη...

 

 

 

3) Ενα Site που μπορώ να κατεβάσω κάποιο απο τα gps που λειτουργεί?

 

Ευχαριστώ......!

 

1)Οπως ξερω απο παιδια εδω, και η εκδοση κοσμοτε αφαιρει τον πομπο(η βονταφον σιγουρα γιατι βοντα ειχα).Αιτια ειναι η ανεκδιηγητη αποφαση της ΕΕΤΤ να τον αφαιρει για λογους κατα τη γνωμη μου ηλιθιους.

Προς γνωση ολων η lg στις αναβαθμισεις της χρησιμοποιει για εμας εδω 3.α)μια εκδοση της βοντα, 2)μια εκδοση της κοσμοτε κ 3) μια εκδοση η οποια λεγεται open greek,η λεγομενη ανοιχτη εκδοση-προφανως κ η ανοιχτη εκδοση αφαιρει τον πομπο.Για αυτο οσοι εχουμε φλασαρει , εχουμε οι περισσοτεροι τη γερμανικη open η οποια υποστηριζει πληρως τα ελληνικα.

2)Το φλασαρισμα επιτρεπει στον χρηστη να ξεπερνα τις δυσκολιες των branded εκδοσεων και να βαζει στο κινητο οποια εκδοση(open) θελει.(πχ για καθαρα τεστ λογους ειχα περασει παλιοτερα στο ρενουαρ μου την αραβικη ανοιχτη εκδοση).Διοτι, οταν το κινητο ειναι branded ειτε κοσμοτε ειτε βονταφον, ο χρηστης δεν μπορει να αναβαθμισει με τον τυπικο τροπο απο το επισημο προγραμμα της lg, καθως το προγραμμα αναζητα αναβαθμιση εκδοσης branded,κοσμοτε ή βονταφον.Αμεση συνεπεια ειναι οτι ενω η lg δινει νεες ανοιχτες εκδοσεις, οι αντιστοιχες των εταιριων ειτε αργουν να βγουν ειτε δε βγαινουν καθολου.Θα σου δωσω ενα παραδειγμα που εχει να κανει με το ρενουαρ το lg kc910.Οταν αγορασα το κινητο branded της κοσμοτε τον Νοεμβριο του 2008, το κινητο φορούσε την εκδοση v10b cosmote greek.Η συγκεκριμενη εκδοση ειχε διαφορα σημαντικα προβληματα.Τον Μαρτιο η lg κυκλοφορησε την τελευταια εκδοση(ειχα προηγηθει κ αλλες) την v10k OPEN GREEK.Τον ιδιο μηνα η κοσμοτε ειχε την ιδια πρωτη εκδοση.

3)Κανε ενα search στο google για το wetravel, αν κ προσωπικα δεν ασχολουμαι με το gps, γιατι πχ το we travel ειναι ελλειπεστατο εδω στη Λάρισα.Δουλευει παντως.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

1)Οπως ξερω απο παιδια εδω, και η εκδοση κοσμοτε αφαιρει τον πομπο(η βονταφον σιγουρα γιατι βοντα ειχα).Αιτια ειναι η ανεκδιηγητη αποφαση της ΕΕΤΤ να τον αφαιρει για λογους κατα τη γνωμη μου ηλιθιους.

Προς γνωση ολων η lg στις αναβαθμισεις της χρησιμοποιει για εμας εδω 3.α)μια εκδοση της βοντα, 2)μια εκδοση της κοσμοτε κ 3) μια εκδοση η οποια λεγεται open greek,η λεγομενη ανοιχτη εκδοση-προφανως κ η ανοιχτη εκδοση αφαιρει τον πομπο.Για αυτο οσοι εχουμε φλασαρει , εχουμε οι περισσοτεροι τη γερμανικη open η οποια υποστηριζει πληρως τα ελληνικα.

2)Το φλασαρισμα επιτρεπει στον χρηστη να ξεπερνα τις δυσκολιες των branded εκδοσεων και να βαζει στο κινητο οποια εκδοση(open) θελει.(πχ για καθαρα τεστ λογους ειχα περασει παλιοτερα στο ρενουαρ μου την αραβικη ανοιχτη εκδοση).Διοτι, οταν το κινητο ειναι branded ειτε κοσμοτε ειτε βονταφον, ο χρηστης δεν μπορει να αναβαθμισει με τον τυπικο τροπο απο το επισημο προγραμμα της lg, καθως το προγραμμα αναζητα αναβαθμιση εκδοσης branded,κοσμοτε ή βονταφον.Αμεση συνεπεια ειναι οτι ενω η lg δινει νεες ανοιχτες εκδοσεις, οι αντιστοιχες των εταιριων ειτε αργουν να βγουν ειτε δε βγαινουν καθολου.Θα σου δωσω ενα παραδειγμα που εχει να κανει με το ρενουαρ το lg kc910.Οταν αγορασα το κινητο branded της κοσμοτε τον Νοεμβριο του 2008, το κινητο φορούσε την εκδοση v10b cosmote greek.Η συγκεκριμενη εκδοση ειχε διαφορα σημαντικα προβληματα.Τον Μαρτιο η lg κυκλοφορησε την τελευταια εκδοση(ειχα προηγηθει κ αλλες) την v10k OPEN GREEK.Τον ιδιο μηνα η κοσμοτε ειχε την ιδια πρωτη εκδοση.

3)Κανε ενα search στο google για το wetravel, αν κ προσωπικα δεν ασχολουμαι με το gps, γιατι πχ το we travel ειναι ελλειπεστατο εδω στη Λάρισα.Δουλευει παντως.

 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες αλλά θέλω κάτι ακόμα..

έκανα αλλαγή πλακέτας γιατί ειχε ένα πρόβλημα με την φόρτιση..ενώ το κινητό ηταν της βονταφον το απελευθέρωσε τελείως απο τετοια δικτυα κλπ κλπ...

αν κάνω αναβάθμιση απο LG ΘΑ εχω πρόβλημα ??

ευχαριστώ και πάλι ...

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia , tha ithela na rwtisw an xerei kaneis an mporw kai pou na vrw m toys na valw sto arena h kai alla tetoia kolpatzidika pragmata pou ginontai me to accelerometer opws exei to i phone

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia , tha ithela na rwtisw an xerei kaneis an mporw kai pou na vrw m toys na valw sto arena h kai alla tetoia kolpatzidika pragmata pou ginontai me to accelerometer opws exei to i phone

 

http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=accelerometer+games&aq=f

 

:google:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sorry που ξαναρωταω, αλλα εχει παιξει κανεις με επιτυχια βιντεακια απο youtube μεσω 3G? Το δικο μου προσπαθεί αλλα βγάζει σφάλμα χρόνου αναμονής... Ξερει κανεις τιποτα ή να το παω στο service? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Γενικα οσοι το εχετε ειστε γενικα ευχαριστημενοι???

 

Ναι φίλε δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις δυσαρεστημένο χρήστη παρά μόνο αν το θες για gps...

(α και άκυρο όποιος ξέρει πως ρυθμίζεται το gps ας μου στείλει ένα pm να βοηθήσει λίγο!)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα andrea

σαν κινητο που προσπαθεί να ενσωματώσει αρκετές νέες τεχνολογίες μαζί έχει τα κωλύματα του (και από οτι φαίνεται σε καθε έναν εμφανίζονται διαφορετικά, π.χ. σε μενα ακομη και οταν απλα μιλαω στο τηλεφωνο). Σε γενικες γραμμες όμως είναι πολύ ανθεκτικό (κάτι που δεν πίστευα αρχικά), όμορφο και λειτουργικό. Τώρα τα διάφορα μείον πιστεύω ότι με τις κατάλληλες αναβαθμίσεις θα φτιάξουν.

Με λίγα λόγια εγώ είμαι πολύ χαρούμενη που το διάλεξα -και δεν σου κρύβω ότι το πήρα με τη λογική ότι σε λίγες μέρες από την αγορά θα το πούλαγα- και τελικά το κράτησα.

Link to comment
Share on other sites

To gps θελει συνδεση στο internet ή όχι??

και ναι και όχι!Αν χρησιμοποιήσεις google maps ναι θες internet.Aν πάλι όχι και θες κάτι σε wetravel(αυτό που με καίει)δε χρειάζεται internet...;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια sorry που ξαναρωταω, αλλα εχει παιξει κανεις με επιτυχια βιντεακια απο youtube μεσω 3G? Το δικο μου προσπαθεί αλλα βγάζει σφάλμα χρόνου αναμονής... Ξερει κανεις τιποτα ή να το παω στο service? :worry:

 

κοιταξες τις ρυθμισεις του browser να ειναι στο vodafone live?? δε νομιζω να το δοκιμασει κανεις μεσω 3G γιατι χρεωνει τρελαααα...!!! :lol: (αναμενουμε ολοι να τα παιζει μεσω wifi...)

Link to comment
Share on other sites

κοιταξες τις ρυθμισεις του browser να ειναι στο vodafone live?? δε νομιζω να το δοκιμασει κανεις μεσω 3G γιατι χρεωνει τρελαααα...!!! :lol: (αναμενουμε ολοι να τα παιζει μεσω wifi...)

 

Μμμμμ :lol::lol:μαλλον γι αυτο δεν μου ελεγε κανεις τιποτα χαχαχα

Ναι, εχω φτιαξει και τις ρυθμισεις ροης και του browser. Απλα εχω καθε μηνα τα 30MB δωρεαν οποτε ειπα να δοκιμασω το youtube και αφου δεν επαιζε φοβηθηκα μηπως ειχε κανα προβλημα τελικα.

Σ ευχαριστω πολυ ομως για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

προταση μου ειναι να χρησιμοποιεις τα 30mb σου στην ανανεωση του καιρου η σε καποιο messenger παρα στο youtube...!! χαχαχα :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας , χτες αγόρασα το arena και έμεινα πολυ ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές.

Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι αν δοκίμασε κανείς να κάνει αναβάθμιση (από το πακέτο του finaldestiny86 {σωστός ο παίχτης}) σε περιβάλλον vista ...

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με αυτό το (μην το πω) we travel, το έχει βάλει κανείς και να παίζει χωρίς σύνδεση; Αν ναι, θα μας πει και εμάς πως το έκανε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας , χτες αγόρασα το arena και έμεινα πολυ ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές.

Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι αν δοκίμασε κανείς να κάνει αναβάθμιση (από το πακέτο του finaldestiny86 {σωστός ο παίχτης}) σε περιβάλλον vista ...

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

o spidey το δοκιμασε με επιτυχια...αλλα κατεβασε νομιζω το νεο b2capp απο το lg.com που ειναι ειδικα για vista..αρα οτι αποριες εχετε σε εκεινον...απο τις 3/7 θα αρχισω να φτιαξω εναν οδηγο με τη συνεργασια του αν θελει μιας κ του πετυχε για εσας που δεν εχετε ΧΡ

Link to comment
Share on other sites

finaldestiny86 ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αλλά δε κρατήθηκα και το εκανα μέσω του b2capp !!!

Αυτό που με δυσαρέστησε είναι ότι δε ξεφορτώθηκα τα VF Logos ....

Σα μενού πάντως είναι πολυ πιο γρήγορο !

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με αυτό το (μην το πω) we travel, το έχει βάλει κανείς και να παίζει χωρίς σύνδεση; Αν ναι, θα μας πει και εμάς πως το έκανε;

 

Τι εννοεις χωρις συνδεση? Το wetravel ενώρα πλοηγησης δεν κατεβαζει χαρτες ουτε σε χρεωνει. Ειναι ανοιχτο προγραμμα, μονο που δεν εχουμε ολοκληρωμενους ελληνικους χαρτες...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

το μονο που τα κανει κ τα 2 ειναι το xilisoft αλλα εχει προβλημα με ην κωδικοποιηση των υποτιτλων...!! κ δεν εχει ρυθμισεις για να αλλαξει κατι δυστυχως..πολυ ταλαιπωρια για ενα θεμα που ελπιζω να αλλαξει με το επερχομενο update...ας δινουν τη δυνατοτητα να βλεπει κ να ενεργοποιει τους υποτιτλους οπως τα dvd player (δε ξερω ποσο ευκολο η δυσκολο ειναι..απλα το ελπιζω να μπορουν να το κανουν..)

 

Εγώ δεν ξέρω αν παίζει στο κινητό αλλά έχω δοκιμάσει ένα τρόπο:

-Κατεβάστε το πρόγραμμα Avi ReComp: Εκεί εισάγετε το βίντεο ΑVI, εισάγετε επίσης τους ελληνικούς υπότιτλους. Στο τέλος, δημιουργείται ένα βίντεο AVI με ενσωματωμένους τους ελληνικούς υπότιτλους.

-Κατεβάστε το πρόγραμμα Xmedia Recode εκεί εισάγεται το προηγούμενο βίντεο που δημιουργήσατε με το παραπάνω πρόγραμμα και επιλέγεται προφίλ LG και από κάτω LG ARENA (mp4) και δημιουργείται mp4 βίντεο με ελληνικούς υπότιτλους που αναγνωρίζονται ελληνικοί και όχι ότι να''ναι..

 

Τώρα κατά 99,9% θα παίζει στο Arena ελπίζω...

 

Σόρυ, σε περίπτωση που έχει λυθεί αυτό το θέμα αλλά το ποστ αυτό εγώ τώρα το είδα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Μπορεί κανείς να μου πει αν έχει περάσει τη V10m_02 στο κινητό του και όταν ελέγξει την version τι αναφέρει?

 

Το δικό μου το έχω φλασάρει αρκετές φορές με την συγκεκριμένη αναβάθμιση. Αλλά κατά την διάρκεια του φλασαρίσματος παρατήρησα ότι αναφέρει ως υπάρχουσα version V10m_00 και νέα V10m_02 αλλά και όταν ελέγχω την version μου λέει V10_m με ημερομηνία 27-APR-2009 ενώ θα έπρεπε να λέει 1-06-2009 που είναι η τελευταία έκδοση.

 

Εννοείται ότι έχω κατεβάσει την υποτιθέμενη τελευταία αναβάθμιση 1-6-2009 από όλα τα sites και φόρουμς και ως cab και kdz και το αποτέλεσμα μετά το φλασάρισμα είναι πάντα το ίδιο δλδ version πάντα 27-apr-2009.

 

Υπάρχει πραγματικά αναβάθμίση V10M_02 ως τρίτη έκδοση με ημ/νια 1-6-2009

ή απλώς είναι μύθος και υπάρχει μόνο 27-ΑΠΡ-2009?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στον γερμανό και χρησιμοποίσα το LG Renoir ζωντανά..Η απόκριση της οθόνης δεν ήταν και πολύ καλή...Του Arena πως είναι πάντα σε σχέση με του Renoir??? Ακούω ότι έχει καλή απόκριση, αλλά σε σχέση με του Renoir πώς είναι???
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στον γερμανό και χρησιμοποίσα το LG Renoir ζωντανά..Η απόκριση της οθόνης δεν ήταν και πολύ καλή...Του Arena πως είναι πάντα σε σχέση με του Renoir??? Ακούω ότι έχει καλή απόκριση, αλλά σε σχέση με του Renoir πώς είναι???

 

Επειδη τα εχω κ τα 2 , καμια σχεση.Πολυ πολυ καλυτερη του αρενα, εξαλλου ειναι κ αλλης τεχνολογιας η οθονη.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...