Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://i216.photobucket.com/albums/cc172/antonis86/i8t3sar8.jpg

 

Ενδιαφερον ετσι???

 

Τί είναι αυτό πάλι;

 

(ρε παιδιά γιατί όταν πάω να κάνω εγκατάσταση το we travel.jar μου λέει μεγάλο μέγεθος αρχείου" και δεν το κάνει;)

Link to comment
Share on other sites

Τί είναι αυτό πάλι;

 

(ρε παιδιά γιατί όταν πάω να κάνω εγκατάσταση το we travel.jar μου λέει μεγάλο μέγεθος αρχείου" και δεν το κάνει;)

 

Μια απ' τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κάτι άλλο και έκανα εγκατάσταση (το αρχείο v00.02 rc26) αλλά κόλλησε το κινητό. Μήπως έχει κανένας οδηγίες εγκατάστασης we travel; Κάποιος είπε ότι υπάρχουν στο forum του we travel αλλά δεν το βρίσκω
Link to comment
Share on other sites

μονο ο beck23 το εχει δοκιμασει κ παιζει καλα...οποτε περιμενετε να σας πει τι ακριβως εχει κανει η να δωσει καποιο link με οδηγο...εγω ισως ασχοληθω αυριο κ θα σας πω αποτελεσματα...
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακουστε....ή μαλλον καλυτερα διαβάστε:lol:....αν και ειμαι σε περίοδο εξεταστικής θα κάτσω να φτιάξω έναν mini οδηγό για το we travel....μπορει και σήμερα...
BECK23
Link to comment
Share on other sites

α οκ απλά είχε μόνο τα αρχικά του και δε το κατάλαβα.Βασικά επειδή έκανα σχεδόν αμέσως την αναβάθμηση δε ξέρω αν είχε από πριν και που βρίσκεται για να δω αν το έχω και τώρα...

Πήγαινε στο μενού:

Εργαλεία/Πομπός FM

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακουστε....ή μαλλον καλυτερα διαβάστε:lol:....αν και ειμαι σε περίοδο εξεταστικής θα κάτσω να φτιάξω έναν mini οδηγό για το we travel....μπορει και σήμερα...

 

Ευχαριστούμε προκαταβολικά γιατί και λίγο η ηλικία! μετά τα σαράντα….

Link to comment
Share on other sites

http://i216.photobucket.com/albums/cc172/antonis86/i8t3sar8.jpg

 

Ενδιαφερον ετσι???

 

Κάποια πληροφορία παραπάνω έχουμε για το συγκεκριμένο;;;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Κάποια πληροφορία παραπάνω έχουμε για το συγκεκριμένο;;;:blink:

 

Αποτελεί μέρος της έκδοσης 10c που κυκλοφόρησε πρίν απο λίγες μέρες στις Ασιατικές χώρες και λογικά θα συμπεριλαμβάνεται στη νέα ενημέρωση που έρχεται και στην Ελλάδα σε λίγες μέρες.

Ονομάζεται Handwriting tool και είναι εργαλείο που αναγνωρίζει τη γραφή. Δηλαδή, σχεδιάζουμε με το δάκτυλο τα γράμματα και αυτό τα αναγνωρίζει. Θα ενσωματωθεί στο πληκτρολόγιο (εκει που έχει ένα βελάκι πανω απο τα πλήκτρα και εαν το πατήσεις βγάζει "Αντιγραφή" κ.α). Επίσης, η νέα έκδοση έχει και το προγραμμα Tag-it που βρίσκει τις πληροφορίες των τραγουδιών. Είδατε? Κάθε αναβάθμιση έχει και μια μικρή βελτίωση. Είμαστε ακόμη στην αρχή!...

Link to comment
Share on other sites

Αποτελεί μέρος της έκδοσης 10c που κυκλοφόρησε πρίν απο λίγες μέρες στις Ασιατικές χώρες και λογικά θα συμπεριλαμβάνεται στη νέα ενημέρωση που έρχεται και στην Ελλάδα σε λίγες μέρες.

Ονομάζεται Handwriting tool και είναι εργαλείο που αναγνωρίζει τη γραφή. Δηλαδή, σχεδιάζουμε με το δάκτυλο τα γράμματα και αυτό τα αναγνωρίζει. Θα ενσωματωθεί στο πληκτρολόγιο (εκει που έχει ένα βελάκι πανω απο τα πλήκτρα και εαν το πατήσεις βγάζει "Αντιγραφή" κ.α). Επίσης, η νέα έκδοση έχει και το προγραμμα Tag-it που βρίσκει τις πληροφορίες των τραγουδιών. Είδατε? Κάθε αναβάθμιση έχει και μια μικρή βελτίωση. Είμαστε ακόμη στην αρχή!...

 

Το σημαντικό είναι ένα! Τ9 θα έχει με αυτό το τρόπο; Όχι τίποτα άλλο, αλλά για εμάς των θετικών επιστημών είναι σωτηρία πολλές φορές...

 

Ελπίζω να συνεχιστεί η δουλειά των αναβαθμίσεων όπως πάει μέχρι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Κατ αρχην να πω οτι εχω παρει το Arena εδω και εναν μηνα περιπου και σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος.

Επισης να πω οτι εχω διαβασει πολλες φορες θεματα εδω και τα βρισκω χρησιμοτατα,και σας ευχαριστω ολους γι αυτο.!

Προσπαθησα πριν λιγες μερες να αναβαθμισω το Arena( απο VODAFONE αγορασμενο) σε λειτουργικο vista ακολουθωντας τις οδηγιες του φιλου finaldestiny αλλα δεν τα καταφερα τελικα.

Εχω συνδεση Cosmote, δεν μπορω να κανω ευκολα παρεμβαση σ αυτο,αλλα και θα ηθελα να εχω τον περιβοητο fm transmitter κατ αρχην, και ισως και αλλα πραγματα στο μελλον,οπως ενεργοποιηση e-mail, mobile internet,κ.λ.π.

Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος απο σας αν μπορω να τοποθετησω φακο μεγενθυνσης εικονας (zoom) στην καμερα, οπως εχουν τα i phone της Apple.

Αυτα τα ολιγα για την ωρα, σας ευχαριστω πολυ για την κατανοηση,μιας και ειμαι κατοικος ασχετου και μπουμπουνα γωνια...

Link to comment
Share on other sites

1η χαζή ερώτηση..αν στο pc μου έχω ασύρματο ιντερνετ με wi-fi τότε στο κινητό θα μπορώ να έχω και δωρεαν ιντερνετ στο κινητό μου μέσω της σύνδεσης wi-fi????

και μια 2η χαζή ερώτηση οι αναβαθμίσεις για το ARENA θα γίνονται αυτόματα στα κινητά μας ή θα πρέπει εμείς να κάνουμε κάτι συγκεκριμένο..??? αν το πάρω το κινητό από germano ξέρει κανείς άμα θα έχει το fm transmitter????

Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη ερωτηση ναι...κ στη δευτερη το συνδεεις μεσω pc suite κ σου βγαζει ειδοποιηση για το αν υπαρχει καποια διαθεσιμη αναβαθμιση κ ακολουθως την κανει μονο του...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Κατ αρχην να πω οτι εχω παρει το Arena εδω και εναν μηνα περιπου και σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος.

Επισης να πω οτι εχω διαβασει πολλες φορες θεματα εδω και τα βρισκω χρησιμοτατα,και σας ευχαριστω ολους γι αυτο.!

Προσπαθησα πριν λιγες μερες να αναβαθμισω το Arena( απο VODAFONE αγορασμενο) σε λειτουργικο vista ακολουθωντας τις οδηγιες του φιλου finaldestiny αλλα δεν τα καταφερα τελικα.

Εχω συνδεση Cosmote, δεν μπορω να κανω ευκολα παρεμβαση σ αυτο,αλλα και θα ηθελα να εχω τον περιβοητο fm transmitter κατ αρχην, και ισως και αλλα πραγματα στο μελλον,οπως ενεργοποιηση e-mail, mobile internet,κ.λ.π.

Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος απο σας αν μπορω να τοποθετησω φακο μεγενθυνσης εικονας (zoom) στην καμερα, οπως εχουν τα i phone της Apple.

Αυτα τα ολιγα για την ωρα, σας ευχαριστω πολυ για την κατανοηση,μιας και ειμαι κατοικος ασχετου και μπουμπουνα γωνια...

 

φιλε μου πανω πανω ο οδηγος που εχω φτιαξει λεει οτι ειναι μονο για XP...λογικο ειναι μη καταφερεις κατι..οταν τελειωσω την εξεταστικη θα φτιαξω κ εναν αλλο που ειναι για vista(κ θα θελησω καποιους δοκιμαστες παρακαλω..!!!! γιατι δεν εχω τα vista...)

βασικα χρειαζεται καποια dll αρχεια να αντικατασταθουν στο φακελο lg utils τπτ παραπανω...

οσο για το φακο δε γνωριζω κατι αλλα αμφιβαλλω κατα ποσο κατι τετοιο εχει αξιολογα αποτελεσματα...

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι αν το handwriting tool θα υποστηριζει ελληνικα.

 

ναι κ εγω κραταω τις επιφυλαξεις μου πανω σε αυτο...! αγγλικα θα εχει σιγουρα λογικα οποτε θα το χαρουμε για να παιξουμε...απο εκει κ περα αν θα ειναι κ πρακτικο θα το δουμε..

Link to comment
Share on other sites

Το βελτιωμένο "Arena" απο την CYON μια θυγατρική του ομίλου LG Electronics. Το μοντέλο ονομάζεται CYON "Show" και έχει μερικές ενδιαφέρουσες βελτιώσεις (software & hardware)

 

http://www.youtube.com/watch?v=yBM73OGPX3A

Link to comment
Share on other sites

παιδεια τελικα υπαρχει τροποσ να δουλεβει το Gps χωρις να σε χρεωνει?

 

κανε ενα γρηγορο διαβασμα στις σελιδες του φορουμ κ θα βρεις τροπους που να δουλευει χωρις χρεωση...ενδεικτικα προγραμματα ειναι το we travel , trekbuddy κ mgmaps( που θελει λιγο περισσοτερο χρονο να ασχοληθεις)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παίδες το αποφάσισα τελικά και σήμερα παρήγγειλα το αρενα.. ελπίζω σε λίγες μέρες να το έχω στο χέρια μου.. (παίζει και φορητότητα αριθμού στη μέση)..

 

βασικά ημουν μεταξύ αυτού και του renoir(λόγω καλύτερης κάμερας) αλλά με τράβηξε το s-class ui.. είναι μεγάλο πλεονέκτημα να έχεις ενα λειτουργικό που είναι το τελευταίο της εταιρίας.. λογικά θα το υποστηρίξει στο full και θα το αναβαθμίζει συνέχεια..προσωπικά αναμένω μέχρι τέλος 2009 τα περισσότερα μειονεκτήματα να έχουν ελαχιστοποιηθεί (πχ να τραβάει βίντεο σε mp4 είναι καθαρά θέμα software).

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα!είμαι νεος χρήστης του arena.....

για την ακρίβεια είμαι χρήστης 1 μέρας...

θα ήθελα να ρωτήσω..:

1) O "πομπός FM" διαγράφεται στην επίσιμη αναβάθμισει.?

2) Σε τι βοηθάει το φλασαρισμα??διάβασα τα ποστ αλλα δεν έβγαλα άκρη...

 

κανε ενα γρηγορο διαβασμα στις σελιδες του φορουμ κ θα βρεις τροπους που να δουλευει χωρις χρεωση...ενδεικτικα προγραμματα ειναι το we travel , trekbuddy κ mgmaps( που θελει λιγο περισσοτερο χρονο να ασχοληθεις)

 

3) Ενα Site που μπορώ να κατεβάσω κάποιο απο τα gps που λειτουργεί?

 

Ευχαριστώ......!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να πω κάτι για το handwriting tool. Πριν το ARENA ήμουν κάτοχος του LG KP500(Cookie) το οποίο είχε αυτό το tool. Αναγνώριζε κανονικά τα ελληνικά γράμματα αν και ήθελε συγκεκριμένο τρόπο γραφής. Πολλές φορές μπέρδευε τα γράμματα αν δεν τα έκανες καθαρά και έγραφε οτι ήθελε. Πάντως για να ξέρετε, δεν είναι εύκολο να γράψεις μήνυμα γρήγορα. Σε καθυστερεί πολύ.

Για τις αναβαθμίσεις που αναφέρατε παρα πάνω δυστυχώς δεν θα έχω την τύχη να τις κάνω μιας και ακόμα δεν κατάφερα να το φλασάρω. Μια ερώτηση που θα ήθελα να κάνω για το φλασάρισμα είναι η εξής. Αναφέρθηκε κάτι για το Γερμανικό firmware πως δεν βάζεις τις επαφές αλφαβητικά στα Ελληνικά. Αυτό ισχύει και για το Open Europe? Για να ξέρω από εδώ και πέρα να προσπαθώ με την Europe και όχι με την German.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πανω πανω ο οδηγος που εχω φτιαξει λεει οτι ειναι μονο για XP...λογικο ειναι μη καταφερεις κατι..οταν τελειωσω την εξεταστικη θα φτιαξω κ εναν αλλο που ειναι για vista(κ θα θελησω καποιους δοκιμαστες παρακαλω..!!!! γιατι δεν εχω τα vista...)

βασικα χρειαζεται καποια dll αρχεια να αντικατασταθουν στο φακελο lg utils τπτ παραπανω...

οσο για το φακο δε γνωριζω κατι αλλα αμφιβαλλω κατα ποσο κατι τετοιο εχει αξιολογα αποτελεσματα...

 

Ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση finaldestiny86.

Οντως ειχες αναφερει οτι ηταν δοκιμασμενο σε xp και γι αυτο ρωτησα και γω που ειμαι vistakias.

Σου ευχομαι καθε επιτυχια στην εξεταστικη, και το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα, και οσο για μενα..... εχω υπομονη να περιμενω τις απαντησεις σου οποτε ειναι ετοιμεςΟσο για εθελοντης δοκιμαστης, δεν ξερω αν αυτο ειναι εφικτο, γιατι δεν ειμαι γατονι και μενω και στην αλλη ακρη της Ελλαδας,κι αν προκυψει κατι, κλαφτα Χαραλαμπε μετα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...