Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το ''κακη βιβλιοθηκη'' εννοεις την κατανομη των τραγουδιων?? εγω βαζω αλμπουμ ολοκληρα μεσα...μετα παω μουσικη κ επιλεγω να μου τα εμφανιζει ετσι για να μη μπλεκομαι...

αμα πας απο τους ηχους νομιζω τα βγαζει αλφαβητικα κ ειναι οντως χαλια..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μια παρακληση...μη κανετε παραθεση ΟΛΟ τον οδηγο..απλα πειτε την απορια σας για το gps...

αυτο που ειδα μολις τωρα ειναι οτι στα advanced-files οταν φτασουμε στο others παταμε πρωτα οκ για να μπουμε στο we travel κ μετα το επιλ.-> set as root...το εκανα λαθος 3 φορες κ απορουσα ενω τα ειχα καταφερει αλλη φορα...!

ενα στοιχειο αυτο..κ ενα αλλο..σε οσους υπαρχει θεμα με τον ορισμο δικαιωματων...ΠΡΙΝ κανετε εγκατασταση βαζετε σαν ημερομηνια στο κινητο 1/1/09 κ μετα πατε στο jad κ θα ειναι ολα οκ μετα..τα ευσημα πανε στο φιλο beck23 για τη βοηθεια αυτη...

 

να σαι καλα φιλε μου...δεν εκανα τπτ παρα μονο το καθηκον μου...δηλαδη να βοηθησω για να βρεθει μια λυση επιτελουσ....χαχαχαχχα

BECK23
Link to comment
Share on other sites

θα βρεθει...ας ελπισουμε να μας ικανοποιει κιολας ομως...
Link to comment
Share on other sites

:( εγω δεν μπορω να το φλασαρω....μου λεει οτι δεν μπορει να κανει extract το φακελο με το cab που του δινω και μου ζηταει το αρχειο με καταληξη wdb δεν ξερω τι να κανω.Αφου το βρισκει και ξεκινα κανονικα την αποσυμπιεση μετα βγαζει προβλημα.Το αρχειο αυτο παντως υπαρχει και εγω το αποσυμπιεζω κανονικα με το winrar:worry:.Μου βγαζει μυνημα try out ot decrypt WDB file.........Merged file open fail!!Where is your image file to download into phone?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

:( εγω δεν μπορω να το φλασαρω....μου λεει οτι δεν μπορει να κανει extract το φακελο με το cab που του δινω και μου ζηταει το αρχειο με καταληξη wdb δεν ξερω τι να κανω.Αφου το βρισκει και ξεκινα κανονικα την αποσυμπιεση μετα βγαζει προβλημα.Το αρχειο αυτο παντως υπαρχει και εγω το αποσυμπιεζω κανονικα με το winrar:worry:.Μου βγαζει μυνημα try out ot decrypt WDB file.........Merged file open fail!!Where is your image file to download into phone?

 

το ίδιο ακριβώς πρόβλημα είχα.

πήγαινε εδώ http://uk.lgmobile.com/web/web.product.manualSoftwareRF.laf κ κατέβασε phone software update km900 europe open, κ μετά κάνε install το

LGUSBModemDriver_WHQL_ML_Ver_4.9.4_All_NP.exe

ξεκίνα την διαδικασία φλασαρίσματος κ όταν κάνει το πρώτο reset κάνε install drivers απο τον φάκελο flashusb.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

ειδες τελικα καπου χρησιμευσε κ αυτο το αρχειο...!ισως οχι στους drivers αλλα για να ανοιξει το f/w...

την πρωτη φορα εμενα σταματησε 2 φορες το εκλεισα κ το ανοιξα παλι...τη δευτερη ομως πηγε καρφι μονο του χωρις κανενα λαθος η οτιδηποτε αλλο κ τελειωσε πολυ γρηγορα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους και πολλα συγχαρητηρια (παλι) σε ολα τα παιδια που βοηθουν για να εχουμε την καλυτερη δυνατη χρηση στα τηλεφωνα μας. Εννοιται οτι πρεπει να παρετε ολοι credits για beta testers αφου γνωριζετε πολυ περισσοτερα απο αυτους που πουλανε τισ συσκευες και θεωρουνται authorised.

Στο δικο μου θεμα αν μπορει καποιος να αποσαφηνισει καποια πραγματακια¨

1) ποια η λογικη να υπαρχουν 2 εικονιδια για messaging και write message οταν κανουν το ιδιο πραγμα?

 

2)στο mail. χμμμμ μαλλον δεν κανς εγω κατι σωστα μιας και κάνω νεο account βαζω τα στοιχεια του hotmail και ενοιται δεν παιζει ( μιλαμε παντα με wifi) ειμαι σιγουρος οτι κανω εξυπναδες -ως συνηθως

 

3)απο θεμα firmware εχει βγει κατι καινουργιο για αναβαθμιση?αν ναι, εχουμε πληροφοριες?

 

4)στο θεμα φλασαρισματος τωρα. το κινητο ειναι vl (δωρο) αλλα εγω εχω free2go wind και σε γενικες γραμμες δεν εχω προβλημα, αν εξαιρεσω οτι ψιλοσυχνα χανει το σημα και ειμαι χωρις network.Δεν ξερω αν ειναι λογο vl. Στο θεμα φλασαρισματος, πρεπει πρωτα να κανω backup ολα τα αρχεια , επαφες,βιντεο,φωτογραφιες ή δεν ειναι απαραιτητο?αν δεν κανει κοπο σε καπιο μπορει παραλληλα να στειλει το ιδανικο λινκ για φλασαρισμα ωστε να φυγουν ολεσ οι vodafonoαηδιες?

 

ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους και πολλα συγχαρητηρια (παλι) σε ολα τα παιδια που βοηθουν για να εχουμε την καλυτερη δυνατη χρηση στα τηλεφωνα μας. Εννοιται οτι πρεπει να παρετε ολοι credits για beta testers αφου γνωριζετε πολυ περισσοτερα απο αυτους που πουλανε τισ συσκευες και θεωρουνται authorised.

Στο δικο μου θεμα αν μπορει καποιος να αποσαφηνισει καποια πραγματακια¨

1) ποια η λογικη να υπαρχουν 2 εικονιδια για messaging και write message οταν κανουν το ιδιο πραγμα?

 

2)στο mail. χμμμμ μαλλον δεν κανς εγω κατι σωστα μιας και κάνω νεο account βαζω τα στοιχεια του hotmail και ενοιται δεν παιζει ( μιλαμε παντα με wifi) ειμαι σιγουρος οτι κανω εξυπναδες -ως συνηθως

 

3)απο θεμα firmware εχει βγει κατι καινουργιο για αναβαθμιση?αν ναι, εχουμε πληροφοριες?

 

4)στο θεμα φλασαρισματος τωρα. το κινητο ειναι vl (δωρο) αλλα εγω εχω free2go wind και σε γενικες γραμμες δεν εχω προβλημα, αν εξαιρεσω οτι ψιλοσυχνα χανει το σημα και ειμαι χωρις network.Δεν ξερω αν ειναι λογο vl. Στο θεμα φλασαρισματος, πρεπει πρωτα να κανω backup ολα τα αρχεια , επαφες,βιντεο,φωτογραφιες ή δεν ειναι απαραιτητο?αν δεν κανει κοπο σε καπιο μπορει παραλληλα να στειλει το ιδανικο λινκ για φλασαρισμα ωστε να φυγουν ολεσ οι vodafonoαηδιες?

 

ευχαριστω και παλι

 

1)αυτα τα εικονιδια που ειναι που λες? μηπως εμφανιζονται μονο στις vl συσκευες...γιατι εμενα που ειναι unbranded τα εικονιδια για το μυνημα ειναι κατω διπλα απο τις επαφες για γρηγορα και μετα μεσα στο μενου κανονικα...εσυ που αλλου εχεις δηλαδη?

 

3)εχει βγει αλλα δεν νομιζω οτι εχει καποια εντυπιωσιακη αλλαγη...εννοω οτι αν δεν εχεις προβληματα δεν χρειαζεται να την αλλαξεις...βεβαια να ξερεις οτι εσενα που η συσκευη ειναι vl δεν ισχυουν τα firmware που βγαινουν για τις unbraded...

 

4)Περι σηματος...να εχεις καλυτερα το δικτυο σε λειτουργια gsm μονιμως και μονο οταν θες να μπεις νετ θα το βαζεις 3g....κι αυτο γιατι οποτε το εχεις 3g οταν δεν πιανει (χανει το σημα) και γυρναει σε gsm και το αντιστροφο...βαλε το μονιμα gsm kai θα σου λυθει το προβλημα...δεν εχει σχεση το οτι εχεις βαλει καρτα free2go

...

Οσον αφορα την αναβαθμιση ενα παιδι που την εκανε ειπε δεν εχασε τιποτα...αλλα για κακο και για καλο κρατα ενα back up στο pc...δεν ειναι τιποτα...

Τα αρχεια βαλτα σε ενα φακελο και τις επαφες συγχρονισε τες με το outlook...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα backup τις επαφες στο pc suite για να ειμαι σιγουρος...

το πρωτο φλασαρισμα δε μου εσβησε κατι...αλλα εκανα factory reset για να ξαναφλασαρω κ εκει εφυγαν τα λιγα αρχεια που ειχα μεσα..

κ εγω απο vl συσκευη αλλαξα σε unbranded Λογισμικο...δεν εχει καθολου vodafone κ εχει νεα εικονιδια οπως youtube google κτλ....κ πομπο ραδιοφωνου αν σε ενδιαφερει...ακομα σε δοκιμη ειναι κ σημερα παρατηρησα στο sms μπαινει ελαχιστα πιο αργα κ σε ξεκιναει παντα με Τ9

Link to comment
Share on other sites

οταν βρισκομαι στο κεντρικο μενου ( αυτο που εχει ολες μα ολες τις επιλογες- ειναι αυτο που μπαινεις οταν πατας το εικονιδιο με τις 4 τελιες) communication, multimedia, utilities, settings, στο communication εχει 2 εικονιδια messaging και write message ( το write message εικονιδιο εχει σαν σημα το φακελο του μυνηματος και μια πενα κατω δεξια) τα οποια κανουν το ιδιο ακριβως πραγμα.

τωρα το αλλο που μου ειπες φιλε (gms και 3g) σχετικα με το σημα απο που το ρυθμιζω?

 

eyxaristw kai pali

Link to comment
Share on other sites

οταν βρισκομαι στο κεντρικο μενου ( αυτο που εχει ολες μα ολες τις επιλογες- ειναι αυτο που μπαινεις οταν πατας το εικονιδιο με τις 4 τελιες) communication, multimedia, utilities, settings, στο communication εχει 2 εικονιδια messaging και write message ( το write message εικονιδιο εχει σαν σημα το φακελο του μυνηματος και μια πενα κατω δεξια) τα οποια κανουν το ιδιο ακριβως πραγμα.

τωρα το αλλο που μου ειπες φιλε (gms και 3g) σχετικα με το σημα απο που το ρυθμιζω?

 

eyxaristw kai pali

 

Σε εμενα unbranded εχει ενα εικονιδιο για τα μηνυματα...

Για το αλλο πηγαινε ρυθμισεις συνδεσιμοτητας, επιλογη δικτυου, και στο δευτερο που λεει λειτουργεια δικτυου βαλε μονο gsm...ετσι θα γλιτωνεις πολυ και απο την μπαταρια σου...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

ακομα σε δοκιμη ειναι κ σημερα παρατηρησα στο sms μπαινει ελαχιστα πιο αργα κ σε ξεκιναει παντα με Τ9

 

Αν το απενεργοποιήσεις το Τ9 μια φορά, θα σταματήσει να μπαίνει με αυτό.

 

4)το κινητο ειναι vl (δωρο) αλλα εγω εχω free2go wind και σε γενικες γραμμες δεν εχω προβλημα, αν εξαιρεσω οτι ψιλοσυχνα χανει το σημα και ειμαι χωρις network.Δεν ξερω αν ειναι λογο vl.

 

Δεν έχει σχέση ότι έχεις Wind. Είναι αυτό που σου απάντησε ο άλλος ο φίλος.

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακια, απεκτησα το ARENA πριν λιγες μερες και ακομη το ''ψαχνω''.

Σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος με την επιλογη μου αυτην.

Δεν σας κρυβω οτι πριν το επιλεξω ειχα λαβει σοβαρα υπ οψιν τα σχολια σας εδω.

Ηθελα αν γνωριζει καποιος να μου πει σε τι αρχειο να μετατρεπω τα αρχεια μου πριν τα περασω στο κινητο για να ειναι καλυτερη η λειτουργια του? ( εννοω τα videos τις φωτογραφιες και την μουσικη) Και σε τι διαστασεις μου προτεινετε να τα μετατρεπω?

Επισης πως μπορω να κανω αναβαθμιση καθοτι ειμαι ασχετου με το θεμα?

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

οταν βρισκομαι στο κεντρικο μενου ( αυτο που εχει ολες μα ολες τις επιλογες- ειναι αυτο που μπαινεις οταν πατας το εικονιδιο με τις 4 τελιες) communication, multimedia, utilities, settings, στο communication εχει 2 εικονιδια messaging και write message ( το write message εικονιδιο εχει σαν σημα το φακελο του μυνηματος και μια πενα κατω δεξια) τα οποια κανουν το ιδιο ακριβως πραγμα.

τωρα το αλλο που μου ειπες φιλε (gms και 3g) σχετικα με το σημα απο που το ρυθμιζω?

 

eyxaristw kai pali

 

ρυθμισεις->συνδεσιμοτητα->επιλογη δικτύου->λειτουργια δικτυου...

BECK23
Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακια, απεκτησα το ARENA πριν λιγες μερες και ακομη το ''ψαχνω''.

Σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος με την επιλογη μου αυτην.

Δεν σας κρυβω οτι πριν το επιλεξω ειχα λαβει σοβαρα υπ οψιν τα σχολια σας εδω.

Ηθελα αν γνωριζει καποιος να μου πει σε τι αρχειο να μετατρεπω τα αρχεια μου πριν τα περασω στο κινητο για να ειναι καλυτερη η λειτουργια του? ( εννοω τα videos τις φωτογραφιες και την μουσικη) Και σε τι διαστασεις μου προτεινετε να τα μετατρεπω?

Επισης πως μπορω να κανω αναβαθμιση καθοτι ειμαι ασχετου με το θεμα?

Ευχαριστω πολυ.

 

 

οπως κ να βαλεις τις φωτο μια χαρα θα ειναι κ θα τις εμφανιζει οκ...για βιντεακια κ avi θελει ειδικη μετατροπη που εχει αναφερθει πιο πριν...

οσο για αναβαθμιση σημερα θα ξεκινησω εναν οδηγο στα ελληνικα με ολα τα απαραιτητα αρχεια κ οταν τελειωσω θα το ανεβασω σε megashares να το δειτε οσοι ενδιαφερεστε

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ερωτηση....λετε να υπαρχχει καποιο java προγραμμα που να ειναι σαν virtual windows mobile;;;πως ειναι στα linux που υπαρχουν virtual windows...
BECK23
Link to comment
Share on other sites

πολυ προχωρημενη σκεψη....εδω δε γινεται καλα καλα στους υπολογιστες με σοβαρους επεξεργαστες κ ειναι γεματα ασυμβατοτητες...εσυ ψαχνεις να βρεις κατι τετοιο?? κ ειδικα στο αρενα που δε μπορουμε το we travel ν δουλεψει??? χχαχα:lol:
Link to comment
Share on other sites

πολυ προχωρημενη σκεψη....εδω δε γινεται καλα καλα στους υπολογιστες με σοβαρους επεξεργαστες κ ειναι γεματα ασυμβατοτητες...εσυ ψαχνεις να βρεις κατι τετοιο?? κ ειδικα στο αρενα που δε μπορουμε το we travel ν δουλεψει??? χχαχα:lol:

 

eimai poli proxooooo!!!xaxaxa...gt tha itan gamatw...tha mporousame na pairname kai destinator...kai oti thelame....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω ενα ευχαριστω για ΟΛΑ αυτα που μαθαινουμε για το κινητό μας :)

και να σας πω το προβλημα μου.

gps....

-λοιπον απο το κρυφο μενου μετα απο κανα 15' βρηκε δορυφορους

-μπαινω στο google maps.....2' οκ!!!

-μπαινω στο mgmaps....1' ok!!!

λεω ενταξυ σωθηκα....

ημουν εκτος Αθηνων και σε συνδεση 3G....

ερχομαι αθηνα....

δεν δουλευει το GPS...δεν βρισκει δορυφορους το κρυφο μενου...τιποτα....

.....

θα περιμενω....

αααα εκανα και ενα factory reset....

aggression gets back to u!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το δικο μου εχει την km900at_v10i δεν ξερω ποια ειναι αυτη ακριβως η εκδοση... πρεπει να ειναι η open γερμανιας αλλα εχει και ελληνικα και δουλευει κανονικα το fm transmiter. Η τελευταια παντως εκδοση πρεπει να ειναι η V10m_02...

κατι αλλο που δεν εχω καταλαβει... εγω που θελω να κανω απλα μια αναβαθμιση πρεπει να κανω flash η μπορει να μου κανει το update το προγραμματακι της LG καθως εμένα δεν ειναι VL???

Link to comment
Share on other sites

Περι Αναβαθμισης...

http://gr.lgmobile.com/web/web.product.manualSoftwareRF.laf

Μεσα στο site θα δειτε οτι για το δικο μας μοντελο υπαρχουν διαθεσιμες δυο αναβαθμισης...

Μια open europe και μια που λεει greece....

Δεν εχω δοκιμασει καμια αλλα φανταζομαι οτι οσοι εχουμε unbranded συσκυες και θελουμε να κανουμε την αναβαθμιση καλυτερα θα ηταν να παμε στην open europe εκδοση ωστε να μην χασουμε και τοn fm transmitter...Φανταζομαι οτι οσοι ανεφεραν οτι μετα την αναβαθμιση εχασαν τον transmitter θα περασαν την εκδοση greece οπου και προφανως θα εχει κλειδωθει το προγραμμα μιας και δεν επιτρεπετε στη χωρα μας απο το ραδιοτηλεοπτικο...!!!

Οποιος δοκιμασει καποια αναβαθμιση ας μας πει επιτελους τι αλλαζει στο τηλ!!!

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως μια χαρα θα σου κανει τη δουλεια το επισημο προγραμματακι...αλλα μη κανεις αναβαθμιση γιατι πιθανοτατα θα χασεις το fm trans.. κ σε βλεπω να σου πεταει καμια v10b μεσα να σε τρελανει..χχαχα

καλα εισαι εσυ..αν θες να παιξεις κιολας με το κινητο δοκιμασε να φλασαρεις...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...