Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eυτυχως που πηρα το ρενουαρ,και δεν τσιμπησα απο το ιντερφεις του αρενα!:lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μη τρελαθουμε κιολας περιμενοντας

οτι μια καμερα cmos θα τραβηξει ποτε καλυτερη φωτο απο την πιο απλουστερη point&shoot φωτογραφικη ουτε βεβαια να παιζει ολες τις Divx καγκουροεκδοχες.

 

βασικα ...σε δουλεια να βρισκομαστε παιδευοντας το :cool:

Καλυτερη φωτο ισως δεν τραβηξει.. δες ομως κινητα οπως το ZN5 που κοστιζει 150 ευρω πλεον τι φωτο βγαζει..ισαξια απλης ψηφιακης! Η ακομα και το Viewty. Για μενα θα επρεπε να βγαζει λιγο καλυτερες φωτο και ας μην ειναι φωτοκινητο. Οσο για τα divx η παιζει η δεν παιζει. Τι παιδευουν τον κοσμο με ενα σωρο μετατροπες; Προσωπικα αδιαφορω για το να βλεπω ταινιες στο κινητο αλλα κουβεντα να γινεται...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Arena, αυτό που θέλω να μάθω είναι αν έχει κάποια αρνητικά η συσκευή (π.χ. ένταση ακουστικού, κάμερα κ.λ.π.). Σε μια ματιά που του έριξα μου φάνηκε ότι έχει πιο αργή ανταπόκριση η οθόνη αφής από το Samsung M8800 που έχω τώρα.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι θες να το αλλαξεις φιλε; Το Pixon ειναι πολυ καλο και σιγουρα βγαζει καλυτερες φωτο απο το αρενα. Απο θεμα ηχου ομως το αρενα σκιζει!
Link to comment
Share on other sites

Σωστα, δεν το διευκρινισα. Εγω πιστευω οτι ακουγεται πολυ καλα απο το ηχειο του.. με ακουστικα δεν ξερω αλλα οσοι το εχουν εδω νομιζω ειναι πολυ ευχαριστημενοι!
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εννοούσα αν έχει γενικά κάτι αρνητικό σαν συσκευή!
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Τα "αρνητικά" μιας συσκευής είναι συνάρτηση των αναγκών του κάθε χρήστη και των απαιτήσεων του από την εκάστοτε συσκευή , αν διαβάσεις και ποιο πίσω θα δεις ότι ο κάθε ένας συγκεντρώνεται σε διαφορετικά πράγματα ανάλογα με την χρήση του.

Εξαρτάται για τι χρήση το θέλεις και κατά πόσο το κοιτάς ως εργαλείο ή ως gadjet .

Εγώ που το χρησιμοποιώ στην δουλεία μου δεν μπορώ να πω ότι με καλύπτει λόγω μειονεκτημάτων τα οποία είναι αρνητικά για μένα , αλλά δεν κρύβω ότι μου αρέσει και το "παιδεύω" ακόμα το θέμα , όσο αντέξω ….. μετά θα δούμε

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω έχω την έκδοση ΚΜ900ΑΤ_V10I VER 1.1 μπορω να το φλασαρω να βάλω κατι καλύτερο που να έχει ενεργοποιημένο και το fm transm ? το δικο μου είναι vodafone
Link to comment
Share on other sites

kalhspera kai aklws me brhkate..:P proxtes phra to ARENA alla prospa8w na kateasw opws lene oi odhgeies google maps kai peran tou oti kanei 10 wres den yparxei allos tropos na ta balw??epishs kati akoma,ginetai na dhmiourghsw dikh mou music playlist??
Link to comment
Share on other sites

Έχω μετατρέψει τα βιντεάκια μου με το XMedia Recode σε ανάλυση 720*480. Όταν παίζουν σε landscape όμως, παρ'όλο που πατάω το + στην οθόνη για zoom, πάντα αφήνει 2 μαύρες λωρίδες αριστερά και δεξιά της οθόνης. Διορθώνεται αυτό ή το κάνει λόγω μικρότερης ανάλυσης? (Η οθόνη του κινητού έχει ανάλυση 480*800)

 

Υπενθύμισις... :D

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Για YouTube videos ή άλλα streaming videos αυτή η σελίδα (http://www.mediaconverter.org/) τα μετατρέπει σε mp4 με ανάλυση 720*480. Βάζεις το link, κάνεις τις ρυθμίσεις που πρέπει (δλδ mp4 και 720*480), το κατεβάζεις και παίζει απ'ευθείας στο κινητό.

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Τα "αρνητικά" μιας συσκευής είναι συνάρτηση των αναγκών του κάθε χρήστη και των απαιτήσεων του από την εκάστοτε συσκευή , αν διαβάσεις και ποιο πίσω θα δεις ότι ο κάθε ένας συγκεντρώνεται σε διαφορετικά πράγματα ανάλογα με την χρήση του.

Εξαρτάται για τι χρήση το θέλεις και κατά πόσο το κοιτάς ως εργαλείο ή ως gadjet .

Εγώ που το χρησιμοποιώ στην δουλεία μου δεν μπορώ να πω ότι με καλύπτει λόγω μειονεκτημάτων τα οποία είναι αρνητικά για μένα , αλλά δεν κρύβω ότι μου αρέσει και το "παιδεύω" ακόμα το θέμα , όσο αντέξω ….. μετά θα δούμε

 

 

σωστος ετσι ειναι !!! :)

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Υπενθύμισις... :D

 

τσεκαρε αυτο το λινκ: http://www.mylgarena.com/index.php?topic=212.30

 

και μια ερώτηση: υπάρχει τρόπος η λίστα με τα βιντεο/ταινιες που είναι μέσα στο κινητο να εμφανίζονται με τους τιτλους των αρχείων και όχι σε μικρογραφίες (thumbnails)? Ετσι όπως μου τα δείχνει τώρα δεν φαίνονται καθόλου οι τίτλοι των video παρά μόνο ενα μαύρο πλαίσιο με το κουμπάκι του play στη μέση.

 

γενικά το κινητό ειναι super. χθες το πήρα και έχω μείνει κατ ενθουσιασμένος!

Link to comment
Share on other sites

kalhspera kai aklws me brhkate..:P proxtes phra to ARENA alla prospa8w na kateasw opws lene oi odhgeies google maps kai peran tou oti kanei 10 wres den yparxei allos tropos na ta balw??epishs kati akoma,ginetai na dhmiourghsw dikh mou music playlist??

 

δοκιμασε να επιλεξεις μια μικροτερη περιοχη φιλε μου...οχι ολη την ελλαδα για παραδειγμα...κ ναι κανει αρκετη ωρα...πες μας που ακριβως εχεις σκαλωσει..στο gmap maker κολλας κ κατεβαζει για πολυ ωρα?? γενικα πανως αργει μη σε ανησυχει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Μολις με 8 ευρω το απεκτησα κι εγω απο επιδοτηση της vodafone μεσω πλαισιου φυσικα επελεξα να μην ειναι vodafone live....

Πριν ειχα το f480 το οποιο πραγματικα ειχα αγαπησει πολυ μεχρι και χτες που το βρηκα να τρωει η σκυλα μου την ωρα που ρυθμιζα το lgaki...

Δηλωνω πραγματικα γοητευμενος και πολυ ευκολο στην ρυθμιση καθως και την χρησιμοποιηση του lg pc suite...

Το μονο κακο για μενα προς το παρων ειναι οτι δεν εχει καλο πιασιμο και γλυστραει ευκολα απο το χερι...θελει ομολογομουνως προσοχη!!!!

Και οτι για να βαλω ξεχωριστο ηχο κλησης σε καποια επαφη θα πρεπει να βαλω την επαφη σε καποια ομαδα....εκτος κι αν κανω λαθος σε αυτο οποτε θα ηθελα τη βοηθεια σας..Μπορεις να βαλεις ξεχωριστο ηχο κλησης σε μια επαφη και αν ναι πως?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μολις με 8 ευρω το απεκτησα κι εγω απο επιδοτηση της vodafone μεσω πλαισιου φυσικα επελεξα να μην ειναι vodafone live....

Πριν ειχα το f480 το οποιο πραγματικα ειχα αγαπησει πολυ μεχρι και χτες που το βρηκα να τρωει η σκυλα μου την ωρα που ρυθμιζα το lgaki...

Δηλωνω πραγματικα γοητευμενος και πολυ ευκολο στην ρυθμιση καθως και την χρησιμοποιηση του lg pc suite...

Το μονο κακο για μενα προς το παρων ειναι οτι δεν εχει καλο πιασιμο και γλυστραει ευκολα απο το χερι...θελει ομολογομουνως προσοχη!!!!

Και οτι για να βαλω ξεχωριστο ηχο κλησης σε καποια επαφη θα πρεπει να βαλω την επαφη σε καποια ομαδα....εκτος κι αν κανω λαθος σε αυτο οποτε θα ηθελα τη βοηθεια σας..Μπορεις να βαλεις ξεχωριστο ηχο κλησης σε μια επαφη και αν ναι πως?

 

νομιζω πρεπει να ειναι αποθηκευμενη στο κινητο η επαφη κ οχι να ειναι σε καποια ομαδα φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πρεπει να ειναι αποθηκευμενη στο κινητο η επαφη κ οχι να ειναι σε καποια ομαδα φιλε μου

 

Εχεις δικιο...πας επεξεργασια επαφης και μετα στα περισσοτερα...thanks

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως να σας πω οτι πρωτη φορα που χρησιμοποιησα το google maps ημουν εξω και δεν εκανε πανω απο 10 δευτερα να στνθεθει......αν και τωρα θα βαλω η το mgmaps h to το we travel
BECK23
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!Πήρα και εγώ το LG Arena από τον Γερμανό.Είναι my view;Ήθελα να ρωτήσω το εξής αν συμβαίνει και στους άλλους.Όταν στο ημερολόγιο βάζω κάποια εργασία με ειδοποίηση "έγκαιρη" τότε μου εμφανίζει το εικονίδιο "ημερολόγιο-πρόγραμμα"(τετραγωνάκι).Όταν βάζω χωρίς ειδοποίηση εξαφανίζεται.Έκανα μέσω Internet αναβάθμιση σε έκδοση V10b.Τέλος μπορείτε να μου πείτε πώς μπορώ να επαναφέρω την προηγούμενη έκδοση?Ευχαριστώ και συγνώμη ανα σας ζάλισα.
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως να σας πω οτι πρωτη φορα που χρησιμοποιησα το google maps ημουν εξω και δεν εκανε πανω απο 10 δευτερα να στνθεθει......αν και τωρα θα βαλω η το mgmaps h to το we travel

 

το google maps οταν το εχεις με 3g (ακομα κ το mgmaps) συγχρονιζουν πολυ γρηγορα...αλλα χρεωνουν κιολας...! το θεμα ειναι να πιανουν εξισου γρηγορα κ σε αλλες καταστασεις..

οταν δοκιμασεις τους χαρτες πες μου...επομενο project οταν εχω χρονο θα ειναι χαρτες ολης της ελλαδας σε ζουμ 1-16 (17 ειναι το μεγιστο νομιζω κ θα θελει εναν αιωνα να κατεβαζει...)

απο 15 σε 16 η μονη διαφορα ειναι οτι δε βγαζει τα νουμερα στις οδους

πρωτα λεω να το κανω για την αττικη βεβαια να δω πως παει...οποιος θελει χαρτη αττικης ειναι καπου στα 46mb...η με msn η το ανεβαζω megashares κ ειμαστε οκ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...