Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν αλλάξω δίκτυο (από vodafon σε cosmote) το Unbranded Arena μου έμπαινε κανονικά στο Ιντερνετ χωρίς καμμία ρύθμιση. Από προχτές που είμαι Cosmote και παρ'όλη την επαφή μου με το τεχνικό τμήμα δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτε. Ο τεχνικός της Cosmote προσπάθησε επί μιά ώρα να με καθοδηγήσει τηλεφωνικά να κάνω κάποιες ρυθμίσεις αλλά μάταια. Στο τέλος μου είπε πως το Arena είναι πολύ καινούργιο και δεν το ξέρει!!!

Ρε παιδιά, τί κάνω τώρα?

Ξέρει κανείς τις αναγκαίες ρυθμίσεις γιά να έχει το κινητό αυτό πρόσβαση στο INTERNET?

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια οι χρηστες του Αρενα μπορειτε να μου πειτε πως μπαινει ενα mp3 για ηχος κλησης σε μια επαφη???

Απιστευτο ....δεν μπορω να το βρω !!!:mad:

 

Ευχαριστω

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια οι χρηστες του Αρενα μπορειτε να μου πειτε πως μπαινει ενα mp3 για ηχος κλησης σε μια επαφη???

Απιστευτο ....δεν μπορω να το βρω !!!:mad:

 

Ευχαριστω

 

επαφές, επεξεργασία, περισσότερα, ήχος κλήσης.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Kalispera!Thelo mia apli voitheia..diavasa arketa apta parapano ma xathika ligo...eimai metaksy arena k nokia 5800..dn m endiaferoun tainies ktl...na einai omorfo ,kai ta dyo einai, me oraio menu, to arena an k dn to exo dei live prepei na einai kalitero, na min kollaei polu kai na mpanei sto internet....epeidi k ta duo ta exoun ola auta to kuriotero mou kritirio einai poio mporei na leitourgisei os gps dorean kai poio mporei na mpei pio aneta sto internet, oste na vlepo ta mail mou, youtube xalara..mporei kapoios na voithisei??to arena m aresei pio polu ma diavasa tosa k kleino pros to 5800..to exei k i kopela mou k ok einai mia xara..an mporo se kapoio na exo gps dorean esto k me kapoio eksoteriko programma tha to protimiso...kai nai tha mporousa na paro ena gps ma exo idi ena ,exo 3 amaksia e dn thelo kathe fora na tou allazo thesi...elpizo kapoios na mporesei na m pei..euxaristo k suggnomi gia tin kseni grammatoseira..
Link to comment
Share on other sites

1. To Arena εχει πολυ ευχρηστο μενου κατα την γνωμη μου

2. Καποιος ειπε για μπαταρια, απο πληρη φορτιση με κανονικη χρηση-τιποτα σουπερ-σαν τηλεφωνο αλλα ξεσκισμα στο wifi oταν ειμαι σπιτι με παει 2 μερες για πληρρη ξεοφρτωση. Δεδομενου του wifi και του σερφαρισματος και και νομιζω ενα 3αρι μερες για κανονικη χρηση μενωντας ανοιχτο 24 ωρες το εχει και ισως 3,5. Not bad κατα την γνωμη μου. Ισως ο φιλος δεν φορτισε καλα την 1η φορα την μπαταρια

3. Ερωτησουλα: Eχει το πολυ ευχρηστο feature του "σημειωματαριου" κατα την κληση. ΟΜΩΣ εχω ενα προβληματακια, οταν εχω ΚΑΙ πληρκτρολογιο για να πατησω dtmf τονους(πχ σε ενα συστημα κρατησεων εισητηριων σινεμα) παιζει κτλ κομπλε, παταω τα κουμπια, μιλαω με το κεντρο και την ωρα που θελω να σημειωσω τον κωδικο βλεπω οτι εχει μεινει το Keyboard και δεν μπορουσα να βρω κουμπι να εμφανιστει ΚΑΙ το σημειωματαριο για να σημειωσω τον κωδικο. Μπορει να βοηθησει κανεις?

 

ΥΓ. Εχει σεταρει κανεις push mail στο Αρενα να μου πει πως?gmail με ενδιαφερει κυριως που προς το παρον το παιζω σαν Pull

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να κάνουμε "καλιμπράρισμα" της οθόνης όπως στα Viewty και Renoir για να γίνει η αφή πιο ακριβής? :worry:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, κατι που ξεχασα.

Επειδη εχω gps ξεχωριστη συσκευη, δεν ασχοληθει καθολου και δεν εχω καταλαβει...τι ακριβως προβλημα λετε ολοι οτι εχει με το gps?

Ρωταω γιατι ενδιαφερεται ενας φιλος και τον νοιαζει το gps, και θελω να το ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να κάνουμε "καλιμπράρισμα" της οθόνης όπως στα Viewty και Renoir για να γίνει η αφή πιο ακριβής? :worry:

 

επειδη το εψαξα αυτο γιατι τα χοντροδαχτυλα μου δεν ειναι συμβατα με το τηλ δεν βρηκα κατι.αν βρει καποιος ας το πει.

επισης δεν καταφερα να συνδεθω με το wifi!!!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω αν καποιος εχει βαλει skype ? και αν δουλευει σωστα?

ψαχνω στο φορουμ και δεν βλεπω κατι ..

ευχαριστω...

Α! και με τους χαρτες (οχι οτι τρελενομαι για gps) αλλα μπορω να βαλω εκτος απο google maps?(γιατι λετε οτι ειναι "κλειστο "κλπ//)

ευχαριστω ξανα.

Link to comment
Share on other sites

επαφές, επεξεργασία, περισσότερα, ήχος κλήσης.

 

Παω σε μια επαφη - > επεξεργασια και μου εχει τα παρακατω -> αποθηκευση σε -> ονομα -> αριθμος -> διευθυνση email -> μελος ομαδας

 

ΗΧΟΣ ΚΛΗΣΗΣ που το λεει γιατι παλι δεν το βρισκω??

ΗΕLP PLS....

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το έχω 2-3 μέρες το κινητάκι στην κατοχή μου και ακόμα το "ψάχνω".

 

α) Η οθόνη ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ! Φοβερή ευκρίνεια που φαίνεται από την πρώτη ενργοποίησή του και την εμφάνιση του logo της LG. Θαμπώνεις πραγματικά!

 

β) Η χρήση του μενού πολύ γρήγορη και εύχρηστη! Η απόκριση είναι ένα κλικ κάτω σε σχέση με το iPhone (το έχω δουλέψει λίγο και αυτό). Πολύ ικανοποιητική! Μια μικρή παρατήρηση-ένσταση στο ότι μπορείς να κάνεις κάποιες ενέργειες (όπως κλήσεις) από πολλά διαφορετικά μενού. Λογικό από τη μια για να "γεμίσει" όλο το καινούργιο λειτουργικό της LG, από την άλλη κάπου χάνεσαι. Λες: "Τι θέλω να κάνω? Να στείλω μήνυμα. Πού να πάω? Ε, εντάξει, κάπου θα το βρω στο μενού, δεν γίνεται! :p" ΟΚ, είναι θέμα συνήθειας και τίποτα άλλο.

 

γ) WiFi -> Στη δουλειά μπήκα στο φτερό. Σπίτι δεν μπορώ όσο προσπάθησα. Περίεργο αλλά θέλει κι άλλο ψάξιμο.

UPDATE: Μπήκα και στο σπίτι τελικά.

 

δ) GPS -> Δεν το έχω ψάξει ακόμα στα σοβαρά.

UPDATE: Μπήκα με Wi-Fi στο Google Maps και με βρήκε στο φτερό και μέσα στο σπίτι! Όχι βέβαια Γλυφάδα, αλλά κέντρο Αθήνα. :p

 

ε) DivX -> Πάμε στα περίεργα τώρα. Λοιπόν, έβαλα 3 βιντεάκια να δω τι παίζει. Το πρώτο ήταν ένα DivX που το είχα μετατρέψει από παλιά με το DivX Converter και μου έπαιζε στο Viewty κανονικά. Στην πρώτη απόπειρα δεν το έπαιξε. Δεν υποστηρίζεται και κάτι τέτοια. ΟΚ λέω, λογικό αφού το ίδιο είχα διαβάσει και εδώ πέρα. Το δεύτερο ήταν ένα βιντεάκι από YouTube που το είχα μετατρέψει σε .mp4 από εδώ -> http://www.mediaconverter.org/ . ΟΚ, το έπαιξε κανονικά σε ανάλυση 720*480. Το τρίτο ήταν το ίδιο YouTube βιντεάκι αλλά το μετέτρεψα με το XMedia Recode σε mp4. Δεν έπαιζε! Περίεργο λέω. Ο φίλος Spidey και κάποια άλλα παιδιά εδώ μέσα είχαν πει ότι το XMedia Recode δουλεύει. Και μετά τι έκανα? Δοκίμασα ξανά το πρώτο βιντεάκι (DivX από Viewty που δεν μου έπαιξε την πρώτη φορά) και ακουγόταν μόνο ο ήχος και όχι η εικόνα! Ξαναπροσπάθησα και το έπαιξε κανονικά! Και ήχο και εικόνα! Θα τρελαθούμε λέω. Έβαλα και άλλο βιντεάκι DivX (που το είχα και αυτό στο Viewty με μετατροπή από το DivX Converter) και το έπαιξε κανονικά! Το δοκίμασα πολλές φορές. Μόνο μια φορά ακουγόταν μόνο ο ήχος και η εικόνα με "χιόνια" και όλες τις άλλες φορές κανονικά!

 

UPDATE: Τελικά ΟΚ με το XMedia Recode. Έβαζα ανάλυση 800*480 και όχι 720*480.

 

Συνοπτικά,

 

- μου παίζει DivX videos που τα είχα μετατρέψει με το DivX Converter, αλλά τι να το κάνω? Η ανάλυση είναι 320*240!

 

- μου παίζει DivX videos το http://www.mediaconverter.org/ σε ανάλυση 720*480.

 

- ΔΕΝ μου παίζει βιντέκια από το XMedia Recode (ΑΚΥΡΟ!), αλλά ίσως κάνω κάποιο λάθος. Γι'αυτό έχω ρωτήσει ποιες ρυθμίσεις βάζετε εσείς και σας παίζουνε, αλλά δεν πήρα απάντηση. Ε, φανταστικέ φίλε Spidey? Ε? Ε? :p:D:lol:

 

- .AVI δεν παίζει με την ΚΑΜΙΑ!

 

UPDATE:

στ) Το FM Transmitter παίζει καμπάνα! Και καλύτερα σε ψηφιακό παρά σε αναλογικό ραδιόφωνο.

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καψωνια της LG αυτα. Σου λεει τοσο κοπο καναμε για να φτιαξουμε το σουπερ ντουπερ κινητο, να μην παιδευτει και ο κοσμος λιγο; Βαλε τους γριφους πως θα παιξουν τα βιντεο, το gps, το wifi, to fm trasmitter.. γενικα να λυσουν και να δεσουν το firmware του κινητου να γινουν και αυτοι τεχνικοι βρε αδελφε!!

Και αμα θελετε τηλεφωνο τα καρτοτηλεφωνα υπαρχουν ακομα, τι να το κανετε το κινητο; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τόσες σελίδες που έχω διαβάσει στο thread ακόμη δεν έχω καταλάβει γιατί παιδεύονται κάποιοι με xilisoft και λοιπούς converter όταν το xmedia recode έχει ειδικό προφίλ για το arena που δεν χρειάζεται να γίνει καμία ρύθμιση και σου μετατρέπει το βίντεο σε mp4 720*480 πλήρως συμβατό και χωρίς αλχημείες. Βέβαια δεν έχει επιλογή για ενσωμάτωση υποτίτλων, αλλά πόσο μαζοχιστής πρέπει να είναι κάποιος για να βγάζει τα μάτια του με υπότιτλους σε 3'' οθόνη...
Link to comment
Share on other sites

οι υποτιτλοι αμα γινει ολη αυτη η διαδικασια που λεμε διαβαζονται μια χαρα κ δε βγαζει κανενος τα ματια πιστεψε με...!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

http://www.mylgarena.com/index.php

 

εκει πρεπει να εχει πολλα...by antoniodel το link

 

ego pantos ta katevasa kai paizoun kanonika .....

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

 

Παω σε μια επαφη - > επεξεργασια και μου εχει τα παρακατω -> αποθηκευση σε -> ονομα -> αριθμος -> διευθυνση email -> μελος ομαδας

 

ΗΧΟΣ ΚΛΗΣΗΣ που το λεει γιατι παλι δεν το βρισκω??

ΗΕLP PLS....

 

 

pigene se mia epafh epano patise tin kai epilegeis xrisi os ..... sou anoigei to menu kai exei kato kato sto telos perisotera....to patas kai epilegeis ton ixo...:lol:

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Τόσες σελίδες που έχω διαβάσει στο thread ακόμη δεν έχω καταλάβει γιατί παιδεύονται κάποιοι με xilisoft και λοιπούς converter όταν το xmedia recode έχει ειδικό προφίλ για το arena που δεν χρειάζεται να γίνει καμία ρύθμιση και σου μετατρέπει το βίντεο σε mp4 720*480 πλήρως συμβατό και χωρίς αλχημείες. Βέβαια δεν έχει επιλογή για ενσωμάτωση υποτίτλων, αλλά πόσο μαζοχιστής πρέπει να είναι κάποιος για να βγάζει τα μάτια του με υπότιτλους σε 3'' οθόνη...

 

Με το Avirecomp και το Xilisoft οπως παρουσιαστηκαν εδω μεσα εκανα δουλεια και μαλιστα φαινεται πεντακαθαρα και με υποτιτλους απλα ειναι χρονοβορο. Νομιζω οτι ειναι η καλυτερη και ολοκληρωμενη λυση. Τωρα αν καποιος δεν θελει υποτιτλους μπορει να ακολουθησει την παραπανω λυση πιο ευκολα. Οσο για το μαζοχιστης που λες γιατι να παιδευεσαι με κινητο και δεν την βλεπεις την ταινιουλα στην 42' σου στο σπιτι? Ετσι για να μη παιδευεσαι καθολου. Μην ανοιγετε το κουτακι και πετατε μπαρουφες...ειναι ενα κινητο και συμβιβαζεσαι μ'αυτο. Θα δεις 2 ή 3 ταινιες σ'ολη την ιστορια του δεν ειναι για συνεχεια.Βλεπεις κανονικοτατα και πεντακαθαρα αρκει να μην εχεις πολλους βαθμους μυωπια!

Link to comment
Share on other sites

Με το Avirecomp και το Xilisoft οπως παρουσιαστηκαν εδω μεσα εκανα δουλεια και μαλιστα φαινεται πεντακαθαρα και με υποτιτλους απλα ειναι χρονοβορο. Νομιζω οτι ειναι η καλυτερη και ολοκληρωμενη λυση. Τωρα αν καποιος δεν θελει υποτιτλους μπορει να ακολουθησει την παραπανω λυση πιο ευκολα. Οσο για το μαζοχιστης που λες γιατι να παιδευεσαι με κινητο και δεν την βλεπεις την ταινιουλα στην 42' σου στο σπιτι? Ετσι για να μη παιδευεσαι καθολου. Μην ανοιγετε το κουτακι και πετατε μπαρουφες...ειναι ενα κινητο και συμβιβαζεσαι μ'αυτο. Θα δεις 2 ή 3 ταινιες σ'ολη την ιστορια του δεν ειναι για συνεχεια.Βλεπεις κανονικοτατα και πεντακαθαρα αρκει να μην εχεις πολλους βαθμους μυωπια!

 

sumfono pos i diadikasia einai poli xronobora...alla emena mou ekane convert mono ta 5 prota lepta tis tainias ...den tin exo olokliri...tora isos einai kapoia rithmisi pou mou ksefeygei...

Link to comment
Share on other sites

sumfono pos i diadikasia einai poli xronobora...alla emena mou ekane convert mono ta 5 prota lepta tis tainias ...den tin exo olokliri...tora isos einai kapoia rithmisi pou mou ksefeygei...

 

Είναι trial το προγραμμα, πρέπει να το "αγοράσεις"

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Τόσες σελίδες που έχω διαβάσει στο thread ακόμη δεν έχω καταλάβει γιατί παιδεύονται κάποιοι με xilisoft και λοιπούς converter όταν το xmedia recode έχει ειδικό προφίλ για το arena που δεν χρειάζεται να γίνει καμία ρύθμιση και σου μετατρέπει το βίντεο σε mp4 720*480 πλήρως συμβατό και χωρίς αλχημείες. Βέβαια δεν έχει επιλογή για ενσωμάτωση υποτίτλων, αλλά πόσο μαζοχιστής πρέπει να είναι κάποιος για να βγάζει τα μάτια του με υπότιτλους σε 3'' οθόνη...

 

to katevasa kai arxisa idi na kano convert mia tainoula .....apo oti blepo kala paei...thanks gia tin sumbouli

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Όπως εχει αναφερθει το XmediaRecode κανει μια χαρα τη δουλεια του.Εχει ετοιμο προφιλ για το αρενα.οι ρυθμισεις που βαζω ειναι

Audio track 1

sample rate-44100

rate-128

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!σκοπευω να πουλησω το samsung omnia με τα 8gb,για να παρω το arena.

1)γενικως,ειναι καλο κινητο? τρωει κολληματα και τετοια,η δουλευει αψογα?

2)εχει ελληνικο μενου? και μπορει να στελνει ελληνικα sms 160 χαρακτηρων?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...