Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε παιδιά δεν έχω καταλάβει κάτι. Υπάρχουν άτομα που αγοράζουν ένα κινητό για να βλέπουν ταινίες????

Δεν είναι λίγο μαζοχιστικό να παρακολουθείς μιά ταινία σε μια οθονίτσα μιά σταλιά?

Εγώ το ανάποδο θεωρώ φυσιολογικό. Να τραβάς την ταινιούλα σου στο κινητό και μετά να την βλέπεις σε μεγάλη οθόνη.

Επίσης δεν καταλαβαίνω ΠΟΤΕ κάποιος θα κάτσει να δει μιά ταινία στο κινητό. Οταν φυλάει σκοπιά? όταν τον στήσει η γκόμενα στο ραντεβού? ...και πάλι, πόση ώρα θα στηθεί γιά να δει ολόκληρη την ταινία? όταν οδηγάει? όταν τρώει? γιατί να μη κάτσει σαν άνθρωπος να την απολαύσει σε μιά οθόνη της προκοπής με την μπυρίτσα του?

Κανένας δεν ασχολείται με τη χρηστικότητά του Arena σαν ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

Οποιος θέλει GPS να αγοράσει GPS. Τσάμπα είναι πλέον.

Οποιος θέλει INTERNET να ανοίξει τον υπολογιστή του.

Οποιος θέλει καλές νυχτερινές φωτό και βίντεο να αγοράσει μιά φωτογραφική ή μία βιντεοκάμερα. Σε ένα κινητό αυτά είναι απλά βοηθήματα.

Ετσι όπως περιγράφουν κάποιοι τις διαδικασίες να πάρεις μιά ταινία, να την μετατρέψεις από το ένα φορμά στο άλλο γιά να την βάλεις μέσα στο κινητό για να την δεις από κει, μοιάζει με απόλυτο μαζοχισμό.

Το μόνο που καταλαβαίνω είναι η χρήση του σα mediaplayer μουσικής. Αυτό, ναι, χρειάζεται.

Αλλα οι ταινίες?????

Εχουμε παρανοήσει τελείως?

 

Πολυ σωστο το σκεπτικο σου.Δηλαδη λες να δωσουμε βαση μονο στη χρηστικοτητα της συσκευης.Εφοσων δεν σε ενδιαφερουν ουτε οι φωτο ουτε το βιντεο ουτε οι δυνατοτητες οι multimedia του κινητου, παρα μονο η χρηστικοτητα του, εδωσες 400 ευρα μονο για τη χρηστικοτητα?Αυτο δεν ειναι μαζοχισμος?

Υπαρχουν απειρα τηλεφωνα που ειναι πολυ ευχρηστα και πρακτικα με 30 ευρα

 

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος ενός LG Arena και θα ήθελα να μοιραστώ τις εντυπώσεις μου μαζί σας.

 

Το κινητό έχει μερικές τρανταχτές αδυναμίες με πρώτη και καλύτερη την λήψη φωτογραφιών σε κλειστό χώρο με φωτισμό δωματίου. Τα αποτελέσματα είναι τόσο άσχημα που ουσιαστικά κάνουν την συγκεκριμένη χρήση του απαγορευτική. Ωστόσο, σε εξωτερικές φωτογραφίες το Arena είναι πάρα πολύ καλό και αυτό υποδεικνύει ότι υπάρχει η πιθανότητα το σφάλμα να είναι software........

 

Επιτελους μια συνοπτικη περιεκτικη παρουσιαση των θετικων και αρνητικων του κινητου.Πανω κατω χωρις να ειμαι κατοχος αυτη την εικονα εχω κι εγω για το

ARENA.

Link to comment
Share on other sites

στο xilisoft που εχει αναφερθει το εβαλα..αν θυμαμαι καλα στο ultimate converter κ στις ρυθμισεις επιλεγω το blackberry απο τα κινητα..λεει στην παρενθεση κιολας .mp4...οτι βοηθεια θελεις στειλε..

καποιες σελιδες πριν ενας φιλος προτεινε μια λυση χωρις το σταδιο απο το avirecomp κατι που μειωνει πολυ το χρονο...δε το δοκιμασα εγω..αλλα προσπαθησε το κ πες μας

 

 

ekana ta panta me to xilsoft ekana tin tainia me enosomatomenous upotitlous alla molis tin evala sto convetrer gia na tin kano mp4 mou kanei mono ta 5 prota lepta ...kanonika omos ta 5 lepta me upotitlous klp...ti den kano kala gia na tin kanei olh tin tainia..

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω εν μερει με τον Kyris. Αγοραζουμε ενα τετοιο κινητο γιατι ναι μεν μας αρεσουν ολα αυτα που παρεχει(καλη καμερα,3d γραφικα,gps κλπ.)αλλα παραλληλα πρεπει να δινουμε βαση στον κυριο σκοπο του..τη χρηση σαν τηλεφωνο! Αν τελικα ολα αυτα που(λεγεται οτι)κανει δεν τα κανει σωστα και μας παιδευει με ενα σωρο μετατροπες και χακεριες τοτε ποιος ο λογος να το παρουμε; Αν ειναι να λειτουργει σωστα μονο σαν τηλεφωνο παιρνουμε κινητο με 30 ευρω μονο για να τηλεφωνουμε! Δεν ειμαι κατα της εξελιγμενης τεχνολογιας και ειδικα στα κινητα αλλα θελω αυτο που παιρνω να με καλυπτει σε ολα χωρις να μου βγαζει την πιστη! Να δινω 400 ευρω και να περιμενω αναβαθμισεις για να δουλεψουν σωστα αυτα που θα επρεπε να θεωρουνται δεδομενα(συμφωνα με τις διαφημισεις της LG)ειναι για μενα κοροϊδια. Καλυτερα να δωσω 300 η λιγοτερα που θα εχει μετα απο κανα χρονο και να εχουν διορθωθει τα οποια προβληματα υπαρχουν.
Link to comment
Share on other sites

πολύ γκρίνια έπεσε ρε παιδιά.

 

προσωπικά δεν το έχω δουλέψει το κινητό αλλά περιμένω πώς και πώς να μου έρθει.

 

όσον αφορά την μετατροπή των αρχείων video. σιγά την ταλαιπωρία. πόσες ώρες περνάτε μπροστά στο pc, είτε για ενημέρωση, είτε για διάβασμα, είτε για ξύσιμο (facebook, chatting κτλ.)? Ας τρέχει και μια εφαρμογή μετατροπής video παράλληλα. τσάμπα δωσαμε τόσα λεφτά σε επεξεργαστές, μνήμες, σκληρούς κτλ?

μή σας πώ ότι υπάρχουν ήδη ταινίες και επεισόδια σε mp4 φορματ, έτοιμα για downloading.

 

για το gps τώρα. πόσες ώρες πιστέυετε θα κρατάει η μπαταρία του κινητού σας αν για παράδειγμα θέλετε να βλέπετε ταινίες, να πλοηγήστε στους δρόμους, να σερφάρετε στο νέτ και να ακούτε και μουσική? για καμιά κλήση ή κανένα μήνυμα θα φτάνει η μπαταρία ή δεν σας νοιάζει και πολύ?

 

τις φωτογραφίες και τα video γιατί τα θέλετε να είναι τόοοσο άπιαστα? ταινίες μικρού μήκους σκοπεύετε να γυρίσετε? τον γάμο σας?

 

προτείνω τα επόμενα σχόλια να είναι τέτοια ώστε να βοηθηθούν αυτοί που επέλεξαν να αγοράσουν το κινητό αυτό και δεν το μετάνιωσαν. όσοι το μετάνιωσαν να το πουλήσουν τώρα που είναι νωρίς και όσοι κάνουν έρευνα αγοράς να διαβάσουν τις προηγούμενες 60 και κάτι σελίδες του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

ekana ta panta me to xilsoft ekana tin tainia me enosomatomenous upotitlous alla molis tin evala sto convetrer gia na tin kano mp4 mou kanei mono ta 5 prota lepta ...kanonika omos ta 5 lepta me upotitlous klp...ti den kano kala gia na tin kanei olh tin tainia..

 

prepei na katevaseis to spasmeno!! gi'auto sou metatrepei mono ta 5 prwta lepta! giati profanws auto pou exeis katevasei einai trial!!:p

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Μανο7979 δεν ειναι γκρινια.Απλα προσπαθουμε εμεις που δεν εχουμε την συσκευη να εχουμε μια οσο γινεται ποιο αντικειμενικη εικονα για τις δυνατοτητες της συσκευης.Ναι να δωσω 400 και 500 ευρα για μια συσκευη,αλλα να ξερω και

γιατι τα δινω.Επισης λογικο ειναι καποιος που εδωσε 400 ευρα και βλεπει οτο η

συσκευη δεν ανταποκρινεται σε αυτα που υποσχεται η LG να θελει να εκφρασει τον πονο του να διαμαρτυρηθει,αλλα και να ενημερωσει και τους υποψηθιους αγοραστες.Προτεινω λοιπον να μην ξαναπροτεινεις το τι θα γραφει ο καθενας

Link to comment
Share on other sites

να κανω κι εγω τον απολογισμό μου...

μετα από 3 εβδομαδες...

μπαταρία...μετρια αλλά όχι κακή!

φωτογραφία... εξωτερικό χωρο ή καλό φωτισμό παρα πολύ καλή..αλλά το ku990 ήταν καλήτερο..

wifi αρκετά καλό σερφαρεις ευκολα... δεν παιζει utube!

ραδιο-mp3 player πολυ καλός ήχος!

ταινίες δεν εχω δει...

χτυπάω το κεφάλι μου στον τοιχο που πήρα VL...και δεν έχω fm transmitter...

οποιος μαθει κάτι γι αυτο(αν μπορω να το βρω καπως) παρακαλώ ας ενημεωσει...

 

δεν κλαίω τα λεφτά μου...αν ήθελα iphone επρεπε να δωσω αλλα 100 euro

και αυτό ειναι πιο ομορφο...(κατ εμε!!)

αν βρω και τροπο να έχω το FM transmitter... δεν το αλλάζω ευκολα...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πολλοι θεωρειτε τοσο σημαντικο το fm transmitter και γινεται τοση φασαρια γι'αυτο; Συμφωνοι ειναι μια ενδιαφερουσα λειτουργια που δεν συνανταται ευκολα σε κινητο αλλα προσωπικα θα ηταν το τελευταιο που θα κοιταζα για να το παρω. Μου αρκει που εχει ραδιοφωνο!
Link to comment
Share on other sites

ekana ta panta me to xilsoft ekana tin tainia me enosomatomenous upotitlous alla molis tin evala sto convetrer gia na tin kano mp4 mou kanei mono ta 5 prota lepta ...kanonika omos ta 5 lepta me upotitlous klp...ti den kano kala gia na tin kanei olh tin tainia..

 

βρες ενα σπασμενο κωδικο να το εχεις full το προγραμμα φιλε μου...απο κανα τορεντ

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι αυτή την στιγμή η αγορά του Arena στα 400€ δεν αξίζει για τους λόγους που έχουν αναφέρει όλοι. Ακόμα δεν νομίζω (μακάρι να κάνω λάθος) οτί η LG θα τα φτιάξει με κάποιο fw update.

 

Αν πέσει η τιμή του στα 300€ θα είναι πιό ενδιαφέρουσα αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Μανο7979 δεν ειναι γκρινια.Απλα προσπαθουμε εμεις που δεν εχουμε την συσκευη να εχουμε μια οσο γινεται ποιο αντικειμενικη εικονα για τις δυνατοτητες της συσκευης.Ναι να δωσω 400 και 500 ευρα για μια συσκευη,αλλα να ξερω και

γιατι τα δινω.Επισης λογικο ειναι καποιος που εδωσε 400 ευρα και βλεπει οτο η

συσκευη δεν ανταποκρινεται σε αυτα που υποσχεται η LG να θελει να εκφρασει τον πονο του να διαμαρτυρηθει,αλλα και να ενημερωσει και τους υποψηθιους αγοραστες.Προτεινω λοιπον να μην ξαναπροτεινεις το τι θα γραφει ο καθενας

 

και εγώ προτείνω να μην μου ξαναπροτείνεις το τι θα ξαναπροτείνω το τι θα γράφει ο καθένας

Link to comment
Share on other sites

λοιπον....εχουμε καμια ιδεα για παιχνιδια που θα επαιζαν στο arena???

 

http://www.mylgarena.com/index.php

 

εκει πρεπει να εχει πολλα...by antoniodel το link

Link to comment
Share on other sites

και εγώ προτείνω να μην μου ξαναπροτείνεις το τι θα ξαναπροτείνω το τι θα γράφει ο καθένας
:lol:

Χαλαρωστε ρε παιδια. Καθε προταση και αποψη δεκτη.. δεν επιβαλλει κανεις τη γνωμη του! ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.mylgarena.com/index.php

 

εκει πρεπει να εχει πολλα...by antoniodel το link

 

εχεις δοκιμασει?? ή θα ανοιγουμε καπακι για να βγαλουμε μπαταρια??:):)

aggression gets back to u!!
Link to comment
Share on other sites

Kαταρχην ας περιμενουμε λιγο την αναβαθμιση, τωρα κλεινει ενα μηνα το κινητο.

Υπαρχουν αρκετα παιχνιδια για viewty που παιζουν στο ρενουάρ.Θα τεσταρω κ στο αρενα κ θα σας πω.Αν παιζουν κατι θα κανουμε :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

για να ειναι το φορουμ για το αρενα μαλλον θα το εχουν δοκιμασει ηδη εκεινοι που τα ανεβαζουν τα παιχνιδια...εγω δε το δοκιμασα ακομα..(καπακι δεν εχει χρειαστει να βγαλω παντως..!)
Link to comment
Share on other sites

ειναι κλειστο λογισμικο της lg...κοινως δε δεχεται εφαρμογες 3rd party περα απο java...

αμα ανατρεξεις στις προηγουμενες σελιδες θα παρεις μια πολυ καλη γευση για το τι παιζει με το κινητο...στο προτεινω...καλο διαβασμα..!:lol:

Link to comment
Share on other sites

ειναι κλειστο λογισμικο της lg...κοινως δε δεχεται εφαρμογες 3rd party περα απο java...

αμα ανατρεξεις στις προηγουμενες σελιδες θα παρεις μια πολυ καλη γευση για το τι παιζει με το κινητο...στο προτεινω...καλο διαβασμα..!:lol:

 

Εσύ το έχεις?Είναι καλό?Αν δεν πάρω αυτό θα πάρω το samsung g-810.Ποιο λες να επιλέξω?

...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τελειως διαφορετικα τηλεφωνα αλλα αν σε νοιαζει να βγαζεις καλες φωτογραφιες παρε το Samsung..δεν συγκρινεται! Ειναι βεβαια και πιο "παχυδερμο" αλλα γουστα ειναι αυτα!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω καλεσα την LG και ρωτησα αν τα vf live , my view , plus κινητα (BRANDED KAI UNBRANDED) εχουν την συγκεκριμενη δυνατοτητα και ηταν κατηγορηματικοι....οτι στην Ελλαδα απαγορευτηκε απο την ΕΕΤΤ.

ΑΡΑ δεν φταινε τα branded κινητα λοιπον!

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω καλεσα την LG και ρωτησα αν τα vf live , my view , plus κινητα (BRANDED KAI UNBRANDED) εχουν την συγκεκριμενη δυνατοτητα και ηταν κατηγορηματικοι....οτι στην Ελλαδα απαγορευτηκε απο την ΕΕΤΤ.

ΑΡΑ δεν φταινε τα branded κινητα λοιπον!

 

Καλησπέρα και από μένα! Σας έχει κολλήσει ποτέ και να μην ανοίγει και μετά αφού εμφανίζει κόλλημα οθόνης στο αρχικό μενού με βγάλσιμο μπαταρίας να είναι πάλι οκ????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Σας έχει κολλήσει ποτέ και να μην ανοίγει και μετά αφού εμφανίζει κόλλημα οθόνης στο αρχικό μενού με βγάλσιμο μπαταρίας να είναι πάλι οκ????

 

Αυτά που μου έχει κάνει εμένα είναι τα εξής:

1-μου εχει κολλησει 2 φορες κ επρεπε να βγει η μπαταρια.

2-καποιες φορές, οταν ακούω μουσική και πάει στο επόμενο τραγούδι, δεν ακουγεται ο ηχος κ πρεπει να πατησω pause και μετα ξανα play.Προβληματακια που θα λυθουν με αναβαθμιση.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...