Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια δε βαζει καποιος τις ακριβής ρυθμίσεις της συνδεσιμότητας του τηλεφώνου όταν μπαίνεις με wifi ή με voda για το internet και κατεπέκταση για το gps...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα

1.Κατεβασα τον οπερα μινι απο εδω κ το κινητο μου εγραψε οτι <<η εφαρμογη δεν ειναι αξιόπιστη>>.Θα έχω καποιο πρόβλημα αν την ανοίξω?

2.Το κινητό είναι VL συσκευή,δεν έχει FM Trans,παρόλαυτα στο κρυφό μενού εχει επιλογή FMT on-off.Πάτησα on αλλά δεν εβγαλε τίποτα στο κανονικό μενου..Ξέρει κανείς κάτι??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα

1.Κατεβασα τον οπερα μινι απο εδω κ το κινητο μου εγραψε οτι <<η εφαρμογη δεν ειναι αξιόπιστη>>.Θα έχω καποιο πρόβλημα αν την ανοίξω?

2.Το κινητό είναι VL συσκευή,δεν έχει FM Trans,παρόλαυτα στο κρυφό μενού εχει επιλογή FMT on-off.Πάτησα on αλλά δεν εβγαλε τίποτα στο κανονικό μενου..Ξέρει κανείς κάτι??

 

1-Όχι

2-Προφανώς ειναι για κινητα με το fm τρανσμιτερ.(για να τεσταρεις αν δουλευει)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ασχολήθηκα με το PC suite.

Eiναι πολύ χρήσιμο. Εφτιαξα όλες τις επαφές μου στο PC (περίπου 150) με την ευκολία του keyboard και τα πέρασα αστραπιαία στο τηλέφωνο με το USB. Εβαλα και φωτογραφίες στις επαφές μου από φωτό που είχα ήδη στο PC μου. Το μυστικό είναι πως οι φωτό που προορίζονται γιά τις επαφές πρέπει να έχουν ανάλυση 480Χ480. Ετσι δεν χρειάζεται να φωτογραφίζεις από την αρχή τις επαφές σου.

Μία ερώτηση. Είναι αλήθεια πως είναι απαραίτητος ο MediaPlayer11 γιά να μεταφερθούν οι μουσικές στο τηλέφωνο? Ρωτάω γιατί έχω παλιό PC με MediaPlayer9.

Πήγαινε στον <Υπολογιστή μου> φαίνεται εκεί ο σκληρός του κινητού.Ανοιξε τονκαι κανε αντιγραφή-επικ. τα τραγούδια σου πανω στο φακελο της μουσικής,Δε χρειάζεται το pc-suite.

Link to comment
Share on other sites

Tip για να σωζουμε φωτος στον browser του κινητού κ στον οπερα.Απλα παταμε κ κραταμε το δαχτυλο σε μια φωτο.
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Kάτι ακόμα.Ο opera mini εδώ είναι παλαιάς έκδοσης(2.0.4) στο site του opera για τα LG δεν έχει στις επιλογές το ΑRΕΝΑ.Tί πρέπει να κάνω.Να βάλω καποιο ασχετο κινητό LG?
Link to comment
Share on other sites

Με τη μπαταρία από ότιί διάβασα στους περισσότερους κρατάει λίγο! Και με προβλημάτισε αρκετά!

 

Μια μερουλα η μπαταρια του! Χωρις και πολλα πολλα wifi ή gps...δεν μου αρεσει και πολυ αυτη η ιδεα να ειμαι συνεχεια με τον φορτιστη αγκαλια!

Link to comment
Share on other sites

Μια μερουλα η μπαταρια του! Χωρις και πολλα πολλα wifi ή gps...δεν μου αρεσει και πολυ αυτη η ιδεα να ειμαι συνεχεια με τον φορτιστη αγκαλια!

 

μηπως εισαι λιγο υπερβολικος?...το φορτισες καλα την πρωτη φορα να κανει τον κυκλο της η μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

to kleidoma vgenei an tin apanergopoihseis stis epiloges rithmiseis tilefonou kai balto apenergopoimeno....kai na fenetai stin othoni oli ifoto sou san fonto prepei na vgazeis fotos sta 5mpx....
Link to comment
Share on other sites

Αλλες 2 αποριες! 1) Οταν δημιουργω φακελους για να βαλω τις φωτο στην επιλογη "ΕΙΚΟΝΕΣ" ειναι ολα οΚ! Αλλα οταν μπαινω στην επιλογη " ΣΥΛΛΟΓΗ" παλι φαινονται ολες χυμα... Επισης οταν διαλεγω μια φωτο για εικονα κλησης την αποθηκευει και 2 η φορα..:(.. 2) Υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει αυτο το αναβοσβημα της οθονης οταν την πλησιαζεις ΠΧ στο αυτι σου?!?

 

otan vazeis foto se epafes pragmati tis kanei mia megistopoihsh...esi mporeis na sviseis tis mikres kai na afiseis tis megales an einai apo allo kinito an einai apo aytes pou travikses koita poia einai i antegrameni kai diegrapse tin tha meinei mono i mia mesa stin sylogh kai kanonika mesa stin epafh...

Link to comment
Share on other sites

μηπως εισαι λιγο υπερβολικος?...το φορτισες καλα την πρωτη φορα να κανει τον κυκλο της η μπαταρια?

 

emena 3 meres krataei i mpataria...tora an esi file eisai 10ores kai akous mousiki kai paizeis oli tin ora me to kinito...e mia mera poli sou krataei

Link to comment
Share on other sites

κ μενα τοσο μου κραταει...γιαυτο απορησα με το φιλο που του τελειωσε τοσο γρηγορα...
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι χρονο αναμονης εχει αν καθομαι μονο να το κοιταζω και να το παρατηρω...

την πρωτη φορα με το bt μονιμα ανοιχτο οπως κανω με ολες μου τις συσκευες κρατησε 1 μερα,με αρκετο ψαξιμο βεβαια.

ακομα ομως και χωρις αρκετο ψαξιμο δε το βλεπω ως τωρα να ειναι προθυμο για να κλεισει 2 μερες αναμονης.

μιλαω περιπου μιση ωρα στο κινητο,μουσικη δεν ακουω,το βλεπω αδιαφορο αυτο,wifi σπανια μιας και ο broswer του ειναι για γελια και κλαμματα με τα lag που τραβαει.

δε με αγχωνει τοσο ομως αυτο οσο για τα 4 restarts που τραβηξε σημερα.παραξενο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα η μπαταρια 1 μερα , αλλα ανοιχτο ολο το 24ωρο λογω δουλειας και σχετικα ολιγο απο ομιλια και ολιγο απο ψαξιμο

 

δεν το βλεπει το PC σαν αφαιρουμενο στην επιλογη "μαζικη αποθηκευση" , παει να συνδεθει και βγαζει μηνυμα οτι υπαρχει προβλημα και δεν λειτουργει κανονικα ??? αυριο θα το δοκιμασω και στο laptop στο γραφειο και θα δω .

 

Το ΜΕΓΑΛΟ προβλημα ειναι με τισ επαφες μου (εχω περιπου 1600 τηλεφωνα λογω δουλειας) αλλα το νοκια 6300 που εχω δεν εχει μαζικη αποστολη των επαφων οπως τα sony που διαβασα παραπανω , αν καποιος γνωριζει τροπο αποστολης των επαφων με ΣΩΖΕΙ :cry:

Link to comment
Share on other sites

Kάτι ακόμα.Ο opera mini εδώ είναι παλαιάς έκδοσης(2.0.4) στο site του opera για τα LG δεν έχει στις επιλογές το ΑRΕΝΑ.Tί πρέπει να κάνω.Να βάλω καποιο ασχετο κινητό LG?

 

Δεν θα τον βάλεις μέσω pc. Θα πας από τον browser του κινητού, νομίζω mini.opera.com χωρίς www και θα τον βάλεις από εκεί. (κάντο μέσω wifi)

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα μαγκες.

να κανω και εγω μια ερωτηση,γιατι δεν μπορω να συνδεθω μεσω wifi ρε παιδες?

εχω τον κωδικο αλλα δεν συνδεεται.το λαπ τοπ συνδεεται κανονικα.

το μοντεμ εναι αυτο που δινει η HOL fritzbox καπως το λεει.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα η μπαταρια 1 μερα , αλλα ανοιχτο ολο το 24ωρο λογω δουλειας και σχετικα ολιγο απο ομιλια και ολιγο απο ψαξιμο

 

δεν το βλεπει το PC σαν αφαιρουμενο στην επιλογη "μαζικη αποθηκευση" , παει να συνδεθει και βγαζει μηνυμα οτι υπαρχει προβλημα και δεν λειτουργει κανονικα ??? αυριο θα το δοκιμασω και στο laptop στο γραφειο και θα δω .

 

Το ΜΕΓΑΛΟ προβλημα ειναι με τισ επαφες μου (εχω περιπου 1600 τηλεφωνα λογω δουλειας) αλλα το νοκια 6300 που εχω δεν εχει μαζικη αποστολη των επαφων οπως τα sony που διαβασα παραπανω , αν καποιος γνωριζει τροπο αποστολης των επαφων με ΣΩΖΕΙ :cry:

 

δοκιμασες μηπως παιζει η περιπτωση να τις περασεις ολες στο Outlook κ απο εκει στο κινητο?

 

κ το προβλημα με τη μαζικη αποθηκευση το εχω κ εγω δυστυχως....! ο μονος τροπος για να δουλεψει σωστα ειναι να αφαιρεσω οποια αλλη usb συσκευη εχω...wireless-hdd...κ μετα παιζει κανονικα χωρις κανενα προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

κ το προβλημα με τη μαζικη αποθηκευση το εχω κ εγω δυστυχως....! ο μονος τροπος για να δουλεψει σωστα ειναι να αφαιρεσω οποια αλλη usb συσκευη εχω...wireless-hdd...κ μετα παιζει κανονικα χωρις κανενα προβλημα..

 

δεν το βλεπει το PC σαν αφαιρουμενο στην επιλογη "μαζικη αποθηκευση" , παει να συνδεθει και βγαζει μηνυμα οτι υπαρχει προβλημα και δεν λειτουργει κανονικα ??? αυριο θα το δοκιμασω και στο laptop στο γραφειο και θα δω .

 

 

Μην συνδέετε το κινητό σε USB Hub. Συνδέστε το απευθείας πάνω στον υπολογιστή. Και φυσικά μόλις το συνδέσετε θα πρέπει να επιλέξετε Μαζική Αποθήκευση από την οθόνη του κινητού σας.

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

οταν το ειχα πανω σε hubaki δε δουλευε καθολου...! μετα κατι εγινε αλλα με τα προβληματα που ανεφερα...
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να προσθεσω εικονιδια στη πλευρα του κυβου "συντομευσεις"????

εχω κολήσει:cry::cry:

aggression gets back to u!!
Link to comment
Share on other sites

To FM Transmitter μου δούλεψε μιά χαρά. Και παρ'όλο που η άδεια συχνότητα που βρήκα (91,5) είχε παράσιτα, η μουσικη του κινητού έπαιξε τέλεια εξαφανίζοντας τα παράσιτα. Βέβαια το έβαλα δίπλα στο ραδιόφωνο.

Το πρόβλημα είναι πως δεν υπάρχουν άδειες συχνότητες και έχει πολύ ψάξιμο.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να προσθεσω εικονιδια στη πλευρα του κυβου "συντομευσεις"????

εχω κολήσει:cry::cry:

 

Ακουμπα ελαφρά μια συντόμευση παρατεταμένα.:)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...