Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατεβασα χτες το lg tool κ εχει καποιες εκδοσεις εκει...το δοκιμασε κανεις αν με τα διαθεσιμα updates υπαρχει καμια διαφορα?

 

κ κατι αλλο...στα linux εχω προβλημα με τη μαζικη αποθηκευση οταν το συνδεω..δε ξερω αν γινεται το ιδιο κ στα windows γιατι το βαζω στο pc suite εκει..καπου το ειχε αναφερει κ αλλο παιδι νομιζω

 

Δε νομίζω να ειναι διαφορετικες οι εκδοσεις , εχει τις 10a και την vodafone που ειναι αυτη που εχουν ηδη ολα τα vl μοντελα.

Στα windows δεν υπαρχει προβλημα με τη μαζικη αποθηκευση.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ok ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση spidey...

α δοκιμασα ebuddy απο το km500 κ δουλεψε μια χαρα για οποιον ενδιαφερεται...μεσω του browser το κατεβασα κ ηταν ολα οκ...

γραψε λαθος..δε μπορω να βγαλω πληκτρολογιο...! μονο τα νουμερα εμφανιζει κ ειναι καπως αδυνατο να γραψει καποιος...! χαχα...

συγχρονιζει κανονικα παντως χωρις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που ξαναεπαναλαμβανω

 

καποιες ερωτησουλες

1) δεν εχω καταλαβει τι χρειαζεται για να παιξει divx/xvid

2) το gps ποιο λογο υπαρξης εχει; μονο για να βλεπεις την θεση σου με το google earth και geo-tag; πλοηγηση μπορει να κανει; εχει μεσα καποιο προγραμμα; πουλανε καποιο επισημο απο την lg για αυτην την δουλεια;

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που ξαναεπαναλαμβανω

 

καποιες ερωτησουλες

1) δεν εχω καταλαβει τι χρειαζεται για να παιξει divx/xvid

2) το gps ποιο λογο υπαρξης εχει; μονο για να βλεπεις την θεση σου με το google earth και geo-tag; πλοηγηση μπορει να κανει; εχει μεσα καποιο προγραμμα; πουλανε καποιο επισημο απο την lg για αυτην την δουλεια;

 

1)Λοιπον, για αγνωστους λογους, το αρενα δε μπορει να παιξει ουτε αρχεια avi απο το ρενουαρ κ το viewty.Δλδ, βιντεο που εχω τραβηξει με το ρενουαρ δεν παιζουν:wacko:

Διαβασα πριν οτι καποιος λεει οτι πρεπει να κανεις register το divx με τον κωδικο που υπαρχει στο αρενα (συνδεσιμοτητα-divx vod), αλλα δε βγαζω ακρη.

Ο converter που υπαρχει κανει δουλεια αλλα σε αναλυση μικρη.

Xρησιμοποιω το xilisoft video converter και κανω κωδικοποιηση σε mp4(υποστηριζει πολλες αναλυσεις ) και λειτουργει.

2)Πλοηγηση απο το google maps , δουλευει και με το mgmaps, λογικα θα δουλευει κ με το gps amaze.H lg δεν πουλαει κατι.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

οταν βαζεις ενα αρχειο στην συντομευση αγαπημενα η μια επαφη ,

 

τοτε μειωνεται ο χωρος της μνημης? δηλαδη το κινητο αντιγραφει το ιδιο αρχειο 2 φορες? υπαρχει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

σε κανα μηνα βγαινει το καινουργιο Bluetooth 3, θα υπαρχει η δυνατοτητα να ενσωματωθει στο κινητο η θα βγαινει για τις νεες μονο συσκευες?
Link to comment
Share on other sites

καλά δεν παίζεστε με τίποτα! Σε λίγο θα ρωτήσετε αν φτιάχνει και μέτριο ή μόνο γλυκό...και αν μπορεί να προσθέσει γάλα ή θα πρέπει να το φλασάρουμε πρώτα!!!!!
Link to comment
Share on other sites

:lol: Και που εισαι ακομα.. μονιμο αγχος μας εχουν γινει πια τα κινητα! Λιγοι πλεον ενδιαφερονται για την αυτη καθεαυτη του χρηση σαν τηλεφωνο... (θα μου πεις με τοσα που κανει μονο τηλεφωνο δεν ειναι αλλα οκ.:p)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ενδειξη της μπαταριας ειναι το κλασσικο της LG μετα την πρωτη γραμμουλα να πεφτει αποτομα; Υποθετω παντως οτι θα κραταει το πολυ 3 μερες με μικρη χρηση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ενδειξη της μπαταριας ειναι το κλασσικο της LG μετα την πρωτη γραμμουλα να πεφτει αποτομα; Υποθετω παντως οτι θα κραταει το πολυ 3 μερες με μικρη χρηση.

 

Κάπως έτσι. Με μικρή χρήση να υπολογίζεις περίπου 1 γραμμή κάθε μέρα. Με μέτρια 2 μέρες και με έντονη κάθε βράδυ φόρτιση.

Η εικόνα στην υπογραφή δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστω οτι αμα τραβας αρκετες φωτογραφιες η βιντεο πρεπει να'χεις παντου ενα φορτιστη στην τσεπη! Κριμα. Επρεπε σε ενα τετοιο κινητο με τοσες δυνατοτητες να βαλουν πιο ισχυρη μπαταρια οπως αυτη του omnia.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε spidey, εχεις δοκιμασει αν μπαινει η μπαταρια του renoir στο arena? Ισως η επιδοση της να ειναι καλυτερη απο την μαμισια!

Για τσεκαρε... ;)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο που δεν μπορω μπορω να καταλαβω ειναι πως μπαινουν οι φοτο στα αλμπουμ... ενω εχω τραγουδια που στο pc εμφανιζει την εικονα τοu Album οταν το μεταφερω στο κινητο τπτ... εχει βρει καποιος τον τροπο??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και Χρόνια Πολλά.

Ρε παιδιά την πρώτη φορά μου βρήκε κανονικά τη θέση μου στο σπίτι με wifi, και σε χρόνο dt.

Απο τότε δε μπορεί να τη βρεί, παρότι μου βρίσκει αλλες διευθύνσεις κανονικά. Δεν έχω αλλάξει τίποτα στις ρυθμίσεις, εκτός ότι έκανα διαγραφή χάρτη, που δεν νομίζω να έχει σχέση. Επίσης δώστε το link για mg maps να το περάσουμε και μεις.... Εχει και Ελληνικά??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο που δεν μπορω μπορω να καταλαβω ειναι πως μπαινουν οι φοτο στα αλμπουμ... ενω εχω τραγουδια που στο pc εμφανιζει την εικονα τοu Album οταν το μεταφερω στο κινητο τπτ... εχει βρει καποιος τον τροπο??

 

μηπως πρεπει να περασεις κ στο κινητο φωτο απο το αλμπουμ που θες?? για κοιτα κ τις ιδιοτητες του καθε τραγουδιου μηπως βγαζει καποιο εικονιδιο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και Χρόνια Πολλά.

Ρε παιδιά την πρώτη φορά μου βρήκε κανονικά τη θέση μου στο σπίτι με wifi, και σε χρόνο dt.

Απο τότε δε μπορεί να τη βρεί, παρότι μου βρίσκει αλλες διευθύνσεις κανονικά. Δεν έχω αλλάξει τίποτα στις ρυθμίσεις, εκτός ότι έκανα διαγραφή χάρτη, που δεν νομίζω να έχει σχέση. Επίσης δώστε το link για mg maps να το περάσουμε και μεις.... Εχει και Ελληνικά??

 

http://www.mgmaps.com/download.php

Link to comment
Share on other sites

Μία πολύ σημαντική ερώτηση για μένα. Παίζει αρχεία avi όπως τα έχουμε κατεβάσει από το internet, δηλαδή χωρίς να τα περάσουμε από κάποιο converter και με ξεχωριστά αρχεία srt?

Αν το έχει δοκιμάσει κάποιος, ας μου απαντήσει...

 

Thank you!!!

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο που δεν μπορω μπορω να καταλαβω ειναι πως μπαινουν οι φοτο στα αλμπουμ... ενω εχω τραγουδια που στο pc εμφανιζει την εικονα τοu Album οταν το μεταφερω στο κινητο τπτ... εχει βρει καποιος τον τροπο??

 

http://www.devhardware.com/forums/software-27/attach-album-image-to-mp3t-34394.html

σε αυτο το link κ ενα αλλο παλικαρι ειχε την ιδια απορια με σενα κ φαινεται τελικα οτι δεν εχει να κανει με το κινητο αλλα με το αρχειο mp3...η εικονα που εμφανιζει το αρχειο ειναι σαν id tag δεμενη πανω του...το τελευταιο ποστ δινει κ τη λυση θα το δοκιμασω κ θα σου πω...

Attach Album Image to MP3

1. open mp3 file with windows media player

2. go to media library

3.go to now playing and press with left mouse button

4 on the right side you should see the file that you want attach album image to

5.press with right mouse button and choose advanced tag editor (the one under edit)

6.choose image from panels on the right side and press add

7.brows for your album image

8.as a type of image choose cover(front)

9.press apply and ok

10.done

 

ο εναλλακτικος τροπος ειναι με αυτο το προγραμμα μαλλον...δοκιμαζω κ αυτο κ θα σας πω εντυπωσεις..http://www.nch.com.au/tageditor/index.html

 

Λοιπον...τα δοκιμασα κ τα 2...ο πρωτος τροπος δε ξερω σε ποιο media playera αναφερεται αλλα δε μου δουλεψε...το link που εδωσα δουλευει ως προς το edit κ το εμφανιζει το album art στον media player αρα κ λογικα στο κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Μία πολύ σημαντική ερώτηση για μένα. Παίζει αρχεία avi όπως τα έχουμε κατεβάσει από το internet, δηλαδή χωρίς να τα περάσουμε από κάποιο converter και με ξεχωριστά αρχεία srt?

Αν το έχει δοκιμάσει κάποιος, ας μου απαντήσει...

 

Thank you!!!

 

http://labs.divx.com/node/8111

 

δουλευει μονο με το converter κ για subs δεν αναφερεται κατι...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε spidey, εχεις δοκιμασει αν μπαινει η μπαταρια του renoir στο arena? Ισως η επιδοση της να ειναι καλυτερη απο την μαμισια!

Για τσεκαρε... ;)

Θα το δοκιμάσω αν και επειδή τις κοίταξα μαζί, παίζει να είναι ακριβώς οι ίδιες, απλά το αρένα ειναι πιο ενεργοβόρο και λόγω οθόνης.

 

Μία πολύ σημαντική ερώτηση για μένα. Παίζει αρχεία avi όπως τα έχουμε κατεβάσει από το internet, δηλαδή χωρίς να τα περάσουμε από κάποιο converter και με ξεχωριστά αρχεία srt?

Αν το έχει δοκιμάσει κάποιος, ας μου απαντήσει...

 

Thank you!!!

 

Όπως ανέφερα σε προηγούμενο ποστ υπάρχει το xilisoft total video converter, κάνει μετατροπή σε mp4, δίνει και τη δυνατότητα να φορτώσεις υπότιτλους,αλλά δε μου τους αναγνώρισε τους ελληνικούς(τα έβγαλε κυριλλικά).Υπάρχει κ το free Χmedia recode, το οποίο μάλιστα έχει κ προφίλ για το Αρένα.Δουλεύουν και τα 2,χθες έκανα μια ταινία σε 720χ480 με το 2ο.

Για τους κατόχους VL συσκευών, επειδή δεν υπάρχουν οι ρυθμίσεις για mms(cosmote-wind) αλλά και ιντερνετ, αν κάποιος θέλει, ευχαρίστως να τις γράψω.

Περί μπαταρίας:χθες παρακολουθώντας μια ταινία για 1 1/2 ώρα, η μπαταρία έπεσε μια γραμμή.Πάντως εντυπωσιάστηκα απο τον dolby ήχο ειδικά σε σκηνές δράσης.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

τελικα το θεμα με τα album arts δε το ελυσα ενω δοκιμασα 3 προγραμματα..στα windows το βλεπει κανονικα στο κινητο οχι...:worry:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.

Το arena βγάζει καλύτερα ή ισάξια φωτό με το viewty?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...