Jump to content

[Symbian^1 (ex. S60 5th Ed.)] Hacks & Patches


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το παρακάτω patch απενεργοποιούμε το κόκκινο LED κατά την φωτογράφιση κ την εγγραφή βίντεο. Το δοκίμασα μόλις τώρα στο δικό μου 5800 και λειτούργησε.

Σημείωση: Όταν το ενεργοποιήσετε κ θέλετε να βγάλετε φωτογραφία δεν θα λειτουργεί το φλας στην επιλογή "Αυτόματο" κ "Όχι κόκκινα μάτια". Αν το βάλετε στην επιλογή "Ενεργοποιημένο" τότε ανάβει μόνο το λευκό LED του φλας.

Στην εγγραφή βίντεο λειτουργεί κανονικά με ανοιχτό το λευκό LED.

Το ανέβασα εδώ.

Μην οργιάσουν οι παπαράτσι τώρα που ανοίγει ο καιρός!! :lol::lol:

 

Δυστυχως το link εχει διεγραφει, αν γινεται ξανα ανεβαστε το!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 978
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

help paidia....περασα στο κινητο μ το helloOx αφου το υπεγραψα συμφωνα με τη διαδικασια της 1ης σελιδας του θεματος κ μ λεει "περιορισμοι πιστοποιητικου" και πιο πριν οτι δεν ειναι συμβατη με το κινητο μ....(το 5800 εχω)... ξερει κανεις τι πρπει ν κανω??

ευχαριστω

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν έκανες κάποιο λάθος κατά την υπογραφή της εφαρμογής; Το ότι δεν είναι συμβατό, το αγνοείς. Το λέει σχεδόν σε όλα.
Link to comment
Share on other sites

το εκανα sign κ μ εβγαλε το αρχειο xyz_signed.sis κ απλα το περασα...exw firmware 21....τι λαθος μπορει ν εχω κανει??

 

ο φακελο του helloox δεν εχει μεσα ενα αρχειο mapdrives που λενε πιο πανω...αλλα και στο tutorial δεν το αναφερει..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε πιστοποιητικο απο το opda και δοκιμασε να το ξανα υπογραψεις. H εφαρμογη mapdrives θα κανει εγκατασταση μετα οταν θα ανοιξεις το HelloOX

 

Δες το παρακατω θεμα για να μαθεις πως μπορεις να παρεις κανονικο πιστοποιητικο για την συσκευη σου:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227176

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 μήνες με το 5800 αποφάσισα να προχωρίσω με το HelloOX. Γνωρίζοντας ότι αυτό είναι με ρίσκο του κάθε χρήστη (και αφού προηγηθεί backup) μία μόνο ερώτηση, εάν γενικά γνωρίζει κανείς να έχει δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα (όχι από κάποια εφαρμογή αλλά από το hack)? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα.

Προχώρα άφοβα, αφού διαβάσεις προσεκτικά τις οδηγίες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηρθες :)

 

Yπαρχει αναλυτικος οδηγος στο 1 ποστ του παροντος. Εαν δεν μπορεις να το καταλαβεις κατι ρωτησε μας και θα σου το εξηγησουμε..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα κείμενο στο symbianplanet.net σχετικά με την κάμερα του 5800. Αναφέρεται σε μια μετατροπή για να βγαίνουν πιο καλά οι φωτογραφίες που τραβάει το 5800. Το κείμενο θα το βρείτε εδώ. Δοκιμάστε το και αν όντως λειτουργεί τότε ας προστεθεί στην πρώτη σελίδα. Οι οδηγίες και το αρχείο βρίσκονται στο τέλος του κειμένου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν λειτουργει :(

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2717032#post2717032

 

Οποιος το δοκιμασει ας μας πει :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις οδηγίες παιδιά, το helloox το εγκατεστησα χευκολα κ' χωρίς προβλημα, αλλα το λινκ για να κατεβασω το instalserver δε δουλευει - το αρχειο εχει διαγραφει. (το θέλω για την έκδοση 20.0.012)

μπορούμε να κάνουμε τπτ γι'αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Διεγράφη διότι δεν το κατεβάζει κανείς πλέον.

Εσύ γιατί δεν έχεις κάνει αναβάθμιση;

Επιβάλλεται θα έλεγα η αναβάθμιση στο 5800!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

για να κανω αναβαθμιση να απεγκαταστησω το heloox? η να την κανω οπως ειναι και να εγκαταστησω μετα το installserver?
Link to comment
Share on other sites

Πριν απ όλα κράτα ένα back up μέσω του PC Suite (επαφές, μηνύματα κλπ), χωρίς όμως να επιλέξεις την επιλογή "Ρυθμίσεις".

Μετά...

κάνε αναβάθμιση, ύστερα hard format και μετά επανέφερε το back up και πέρνα εκ νέου το helloOX ώστε να χακάρεις τη συσκευή σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

τελικα απεγκατέστησα το Ηeloox έκανα αναβάθμιση και μετα εγκατέστησα ξανά το Ηeloox και το instalserver και δουλεψε μια χαρα (ετσι δείχνει προς το παρόν) χωρίς φορμάτ. Αν δω προβλήματα αργότερα θα κάνω αυτό που είπατε. κάπου βρήκα και έκδοση 1.05 για το Hellox, μάθατε αν δουλεύει σωστά? έχει λέει ενσωματωμένο και το instalserver, αλλά προτίμησα το 1.03 που είναι τσεκαρισμένο.

Ευχαριστώ παίδες - θα τα πούμε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ψαξει για το Hellox v1.05 αλλα η v1.03 λειτουργει μια χαρα και δεν της λειπει τιποτα. Εχει την επιλογη add to auto και τρεχει ολα τα patches. Aπο οτι καταλαβα απο αυτα που γραφεις η v1.05 το μονο που κανει ειναι να δημιουργει το φακελο patches στην καρτα μνημης με το patch instalserver. Καλυτερα που εβαλες την v1.03

Y.Γ. Με την ευκαιρια καλως μας ηρθες.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μια έκδοση του Hellox v1.03 που είναι (λέει) ήδη signed, δηλαδή δεν χρειάζεται να μπεις στη διαδικασία για cert από OPDA κλπ. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάτι τέτοιο είναι δυνατόν να ισχύει (ήδη signed και με ποιό IMEI?) γιατί έχω ενδοιασμούς για την εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Ισως να κατεφερε καποιος κατι! Δεν το αποκλειω αλλα συγχρονος θελω να τονισω οτι δεν ειναι ευκολο.

 

Ανεβσε μας το αρχειο για να το δοκιμασουμε..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ισως να κατεφερε καποιος κατι! Δεν το αποκλειω αλλα συγχρονος θελω να τονισω οτι δεν ειναι ευκολο.

 

Ανεβσε μας το αρχειο για να το δοκιμασουμε..

 

OK ,αυτό είναι η έκδοση 1.03 http://www.speedyshare.com/249856901.html

και αυτό είναι η έκδοση 1.04 http://www.speedyshare.com/691408397.html

 

Δοκιμάστε τα γιατί είμαι περίεργος αν είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειναι ενταξει εκανε κανονικα εγκατασταση. Θα το δοκιμασω σε συσκευες φιλων μου και θα επανελθω.

 

Οι συγκεκριμενοι GANG Club ανοιξαν και τον x-plore για να τον σπασουν και καταφεραν να τον ξανακλεισουν χωρις να χρειαζεται sign. Mαλλον εγινε αυτο που περιμεναμε ολοι.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εγώ σε 5800 και όλα okay!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εγώ σε 5800 και όλα okay!

Πλέον το hack έγινε ακόμα πιο εύκολο. Θα το δοκιμάσω στου ξαδέρφου μου το 5800 να δω.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και πες stendor για να αλλάξω τους οδηγούς...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Sorry boys αλλά δεν μου τα κάνει εγκατάσταση. Επειδή ο ξάδερφος μου δεν ήταν σπίτι, έκανα φορμάτ το δικό μου και δοκίμασα να τα περάσω αλλά δεν τα πέρασε. Μου έβγαζε μήνυμα δεν δόθηκε η απαιτούμενη πρόσβαση. Εσείς το κάνατε εγκατάσταση με περασμένο το hack?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...