Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6700 Classic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα τηλέφωνο πριν 1 ώρα περίπου και ο υπάλληλος δεν ήξερε να μου πει... Τον ρώτησα αν υπάρχει δυνατότητα να μου πει κάποιος τι γράφει πάνω στο κουτί, ίσως από την αποθήκη τους, και μου είπε οτι δεν γίνεται. Το μόνο που γίνεται είναι αφού κάνω την παραγγελία να πάω σε κάποιο κατάστημα και να δω από μόνος μου χωρίς να ανοίξω την συσκευασία...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 507
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον μολις το παρελαβα με κουριερ απο ηλεκτρονικο καταστημα..παρηγγειλα το νικελ(chrome γραφει κιολας στο αυτοκολλητο απ εξω) μιας και σε ολα τα καταστηματα υπαρχει μονο το μαυρο..το κινητο παιδια ειναι πανεμορφο,σκετο κουκλι και δεν εχει σε τιποτα να ζηλεψει καποιο απο τα πανακριβα της σειρας 8ΧΧΧ...θυμιζει πολυ το αλησμονητο 8810 προ δεκαετιας..το πισω μερος ειναι ολο σαν καθρεφτης!και με ελληνικο μενου μεσα,οχι ομως με ελληνικους χαρακτηρες στα πληκτρα(ποιος νοιαζεται βεβαια αφου παει σφαιρα το κινητο δε χρειαζεται αναβαθμιση)το εψαχνα καιρο το συγκεκριμενο και το βρηκα..το πιο ομορφο κινητο που ειχα μεχρι στιγμης..
Link to comment
Share on other sites

Επιτυχής αλλαγή product code

- Downloaded the desired firmware from NAVIFIRM, then I copied the downloaded firmware files into C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\Products\RM-470.

- Opened up Phoenix (in Administrator mode, not sure if this is required)

- File->Scan Product

- Flashing->Firmware Update

- Pressed the "..." button, unchecked "Detect Product Code Automatically", selected the firmware I just downloaded. Before, this list was empty, but after copying the files and starting Phoenix, it was now listed.

- Then I pressed "Refurbish", and voila, a few minutes later my phone was flashed.

Edited by gianpithio
Αφαίρεση παράνομου υλικού
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπον μολις το παρελαβα με κουριερ απο ηλεκτρονικο καταστημα..παρηγγειλα το νικελ(chrome γραφει κιολας στο αυτοκολλητο απ εξω) μιας και σε ολα τα καταστηματα υπαρχει μονο το μαυρο..το κινητο παιδια ειναι πανεμορφο,σκετο κουκλι και δεν εχει σε τιποτα να ζηλεψει καποιο απο τα πανακριβα της σειρας 8ΧΧΧ...θυμιζει πολυ το αλησμονητο 8810 προ δεκαετιας..το πισω μερος ειναι ολο σαν καθρεφτης!και με ελληνικο μενου μεσα,οχι ομως με ελληνικους χαρακτηρες στα πληκτρα(ποιος νοιαζεται βεβαια αφου παει σφαιρα το κινητο δε χρειαζεται αναβαθμιση)το εψαχνα καιρο το συγκεκριμενο και το βρηκα..το πιο ομορφο κινητο που ειχα μεχρι στιγμης..

 

Να σε ρωτήσω, τελικά το chrome είναι το ασημί το γυαλίστερο;

δηλαδή αυτό που είναι στα παρακάτω βιντεο;

http://www.youtube.com/watch?v=CoQ4OJJ7UqQ

http://www.youtube.com/watch?v=4DkYWjrPZyc

 

Ενώ και στα δυο δείχνει το ίδιο χρώμα, στο ένα το έχουν σαν silver, το άλλο σαν chrome.

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω, τελικά το chrome είναι το ασημί το γυαλίστερο;

δηλαδή αυτό που είναι στα παρακάτω βιντεο;

http://www.youtube.com/watch?v=CoQ4OJJ7UqQ

http://www.youtube.com/watch?v=4DkYWjrPZyc

 

Ενώ και στα δυο δείχνει το ίδιο χρώμα, στο ένα το έχουν σαν silver, το άλλο σαν chrome.

 

chrome=χρωμιο,δηλαδη νικελ..το αλλο ειναι το κλασικο ασημι

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιότητα στην συνομίλια (ακουστικό-μικρόφωνο)πως παει το τηλ?Η γραμματοσειρά στις επαφές μεγαλώνει?Απο πομποδέκτη πως παει?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιότητα στην συνομίλια (ακουστικό-μικρόφωνο)πως παει το τηλ?Η γραμματοσειρά στις επαφές μεγαλώνει?Απο πομποδέκτη πως παει?

 

- Στη συνομιλια, μακραν το καλυτερο απο δεκαδες κινητα που ειχα ή εχω. Πεντακαθαρο ακουστικο και μικροφωνο.

 

- Η γραμματοσειρά στις επαφές μεγαλώνει.

 

- άριστος και ο πομποδεκτης του.

 

Υ.Γ. Πολυ καλη και η φωτο του. Σε νυχτερινη παντως, διπλα διπλα στην ιδια σκηνη, εφαγε χωμα ενα aino μου...

Edited by antonio_r
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρακαλω να ρωτησω εαν το 6700 έχει φωτεινή ένδειξη (π.χ. το πλήκτρο περιήγησης) για τις αναπάντητες κλήσεις και τα μηνύματα (οπως το 6300 το οποίο έχει 2 μπλέ led στις δυο πλευρές του).Μπορειτε να με βοηθησετε?
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.Ειχα μεχρι χθες το 6300i (το οποιο μου επεσε στην θαλασσα..) και δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να ανακτησω τα δεδομενα απο το τηλ αλλα και απο την καρτα μνημης που ειχε μεσα.Ασχολουνται λες στην Νοκια με αυτες τις περιπτωσεις η ειναι οικονομικα ασυμφορο να το παω..?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αν πατησεις τις επιλογες της καρτας μνημης σου βγαζει κατι που λεει ορισμο κωδικου προσβασης. τι ακριβως κανει αυτο??
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αν πατησεις τις επιλογες της καρτας μνημης σου βγαζει κατι που λεει ορισμο κωδικου προσβασης. τι ακριβως κανει αυτο??

 

Κλειδώνει την κάρτα μνήμης ώστε αν βρει κάποιος την κάρτα μόνη της (πχ να χάσεις το τηλέφωνο σου) να μην μπορεί να διαβάσει τα περιεχόμενα της.

Πρόσεχε μόνο όταν κάνεις update στο κινητό να την ξεκλειδώνεις ΠΑΝΤΑ για να μην δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα και χάσεις τα αρχεία σου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν σημαντικές διαφορες της V 7.90 με την αμέσως επόμενη ή τελευταία αναβάθμιση?Αξίζει να την κάνει κάποιος?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Κάτω από δυνατό φως του ήλιου, φαίνεται τίποτα στην οθόνη?

 

φαινονται τα παντα φιλε,δε μασαει τιποτα η οθονη κατω απ τον ηλιο.

Link to comment
Share on other sites

Και από μπαταρία?

Με ελάχιστη χρήση, δηλαδή με το ζόρι ένα μισάωρο την ημέρα..

 

Έχω και την απορία, αν φαίνεται η ώρα στην οθόνη αναμονής, με σβηστό φως δηλαδή, αλλά όχι εντελώς μαύρη. Χωρίς να πρέπει να πατήσω κάποιο κουμπί

 

Επίσης: Έχω το Ν82 αυτή τη στιγμή. Και σε κάθε επαφή, έχω περισσότερα από ένα τηλέφωνα. Είναι και όλα περασμένα στο OVI Suite. Θα περαστούν οι επαφές μου όπως είναι στο 6700, ή θα περικοπούν?

Edited by mpempoulinos
Επιπλέον απορίες
Link to comment
Share on other sites

Και από μπαταρία?

Με ελάχιστη χρήση, δηλαδή με το ζόρι ένα μισάωρο την ημέρα..

 

Έχω και την απορία, αν φαίνεται η ώρα στην οθόνη αναμονής, με σβηστό φως δηλαδή, αλλά όχι εντελώς μαύρη. Χωρίς να πρέπει να πατήσω κάποιο κουμπί

 

Επίσης: Έχω το Ν82 αυτή τη στιγμή. Και σε κάθε επαφή, έχω περισσότερα από ένα τηλέφωνα. Είναι και όλα περασμένα στο OVI Suite. Θα περαστούν οι επαφές μου όπως είναι στο 6700, ή θα περικοπούν?

 

η μπαταρια 3-4 μερες με νορμαλ χρηση(και κλεισιμο το βραδυ)..η οθονη ειναι μαυρη εντελως αλλα εχει αισθητηρα που με ενα ελαφρυ χτυπημα πανω στο τηλεφωνο εμφανιζει την ωρα..για τις επαφες δε γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

-- οι επαφες θα σου περαστουν ολες κανονικοτατα.

 

-- η δικη μου μπαταρια, με αρκετη ομιλια, ανετα 4 εικοσιτετραωρα ανοιχτο και βραδυ.

( Μεγαλη σημασια εχει ομως, οι 3 πρωτες αποφορτισεις - φορτισεις να ειναι πληρεις. Μεγαλη η διαφορα στην αποδοση.)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτό το χρώμα το οποίο είναι πραγματικά εντυπωσιακό και γενικά η όλη διαδικασία της αντανάκλασης και των χρωμάτων που παίρνει είναι το κλασσικό 6700 ασημί ή είναι σε κάποιο άλλο χρώμα???
σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω!
Link to comment
Share on other sites

Είναι το silver metallic, όχι το matte metallic. Το 2ο είναι επίσης ασημί, αλλά όχι γυαλιστερό όπως αυτό που δείχνει στο βίντεο. Εσύ αυτό που θέλεις είναι το silver metallic. :)
Link to comment
Share on other sites

Είναι το silver metallic, όχι το matte metallic. Το 2ο είναι επίσης ασημί, αλλά όχι γυαλιστερό όπως αυτό που δείχνει στο βίντεο. Εσύ αυτό που θέλεις είναι το silver metallic. :)

 

πολυ ωραια, να 'σαι καλα:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το ραδιόφωνο παίζει από το μεγάφωνο; Για πείτε και κανένα "αρνητικό" να διαμορφώσουμε μια άποψη... π.χ. ένα αρνητικό είναι οτι δεν έχει wifi... Edited by sonil
Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο παίζει από το μεγάφωνο; Για πείτε και κανένα "αρνητικό" να διαμορφώσουμε μια άποψη... π.χ. ένα αρνητικό είναι οτι δεν έχει wifi...

 

οχι,δεν παιζει..μονο απ τα ακουστικα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το τηλ. ειναι φανταστικο το μονο προβλημα του για μενα μενα ειναι οτι το flash του δεν γινεται φακος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...