Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6700 Classic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αχ αυτή η ρημαδο-Nokia. Χίλια μοντέλα από το ένα κόβει στο άλλο προσθέτει αλλά κάπου το ψιλοκουτσουρεύει και όλα ένας αχταρμάς τελικά. :lol:

 

Σαν λάτρης του s40 ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω το 6700 αλλά παρόλη την εξωφρενικά καλή του ποιότητα κατασκευής μου την έσπασε από τη μια η έλλειψη του WiFi και η μικρής χωρητικότητας μπαταρία και από την άλλη το εντελώς απαράδεκτο συγκριτικά με το υπόλοιπο τηλέφωνο πληκτρολόγιό του. Μα δεν μπορεί επιτέλους να κάνει αυτή η εταιρεία μια ολοκληρωμένη δουλειά;

Περίμενε το 6700i , κατά τη συνήθη πρακτική της ΝΟΚΙΑ (βλέπε τον προκάτοχο 6300 - 6300i), το 2010 τέτοια εποχή, φυσικά!!!

 

.....Και για τις μλκίες της ΝΟΚΙΑ και πόσο της στοιχίζουν διάβασε και αυτό σχετικά : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=248720 ;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 507
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον. Το πηρα σημερα!

Χρονια ειχα να εθουσιαστω ετσι με μια συσκευη!

Ενα θα πω. Ειναι ο μικροτερος, νεοτερος, λεπτοτερος, και πιο ομορφος ''αδερφος'' του arte.. Πιο φτηνος, αλλα μονο που δεν του φαινεται. Εντονη η αισθηση πολυτελειας.

Το πηρα στο μεταλλικο ασημενιο. Διπλα διπλα με το arte, δεν καταλαβαινει κανεις πιο στοιχιζει 1100 και πιο 300 ευρω...

Απιστευτο μενου και οθονη. Τέλειο πληκτρολογιο. Πουθενα πλαστικουρα και φτήνια. Ακουστικο τετοιο, ειχα ν'ακουσω απο το 6310i. Ακουγεται πολυ δυνατα και καθαρα ο συνομιλιτης.

Ανεπιφυλακατα, οσοι το ζαχαρώνετε, παρτετο! Δε θα μετανοιωσετε ουτε ευρω που θα δωσετε. Αξιζει πολυ.

Σε παρακαλώ πες μας αν έχει πρόβλημα με την μπαταρία του ( από αυτονομία εννοώ)Γιατί διαβάζω από μερικούς ότι δεν έχει ικανοποιητική μπαταρία Ισχύει κάτι τέτοιο? Μην την πάθουμε όπως με το 6300

Link to comment
Share on other sites

κοιτα. Απο τη μανα του η μπαταρια μου κρατησε εναμιση και κατι 24ωρο. Με μπολικη δουλεια. Νεα θεματα, ηχοι, μεταφορες αρχειων, καταλογοι, μπλουτουθ συνεχως, και καμποση ομιλια.

Νομιζω για αφορτιστη και αστρωτη μπαταρια, τα πηγε καλα. Τωρα το εβαλα για 8ωρη φορτιση πρωτη φορα. Το κοβω για τουλαχιστον 3ημερο με νορμαλ χρηση.

Link to comment
Share on other sites

H μεταλλική επιφάνεια "κολλάει" δακτυλιές που φαίνονται άσχημα;
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Απο καποια οπτικη γωνια φαινονται δαχτυλιες. Αμυδρα ομως. Οχι εντονα οπως π.χ. στο άρτε. Πιστευω, ισως, στο μαυρο θα ειναι πιο εντονες.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Το πηρα σημερα!

Χρονια ειχα να εθουσιαστω ετσι με μια συσκευη!

Ενα θα πω. Ειναι ο μικροτερος, νεοτερος, λεπτοτερος, και πιο ομορφος ''αδερφος'' του arte.. Πιο φτηνος, αλλα μονο που δεν του φαινεται. Εντονη η αισθηση πολυτελειας.

Το πηρα στο μεταλλικο ασημενιο. Διπλα διπλα με το arte, δεν καταλαβαινει κανεις πιο στοιχιζει 1100 και πιο 300 ευρω...

Απιστευτο μενου και οθονη. Τέλειο πληκτρολογιο. Πουθενα πλαστικουρα και φτήνια. Ακουστικο τετοιο, ειχα ν'ακουσω απο το 6310i. Ακουγεται πολυ δυνατα και καθαρα ο συνομιλιτης.

Ανεπιφυλακατα, οσοι το ζαχαρώνετε, παρτετο! Δε θα μετανοιωσετε ουτε ευρω που θα δωσετε. Αξιζει πολυ.

Μπορεις να μας πεις που είναι κατασκευασμένο ( made in . . . . . .?)Το γράφει από μέσα

Επίσης γνωρίζεις αν κατά την αναβάθμιση μέσω PC Suite χάνονται τα Ελληνικά η μπορεις να την κάνεις κανονικά ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας πεις που είναι κατασκευασμένο ( made in . . . . . .?)Το γράφει από μέσα

Επίσης γνωρίζεις αν κατά την αναβάθμιση μέσω PC Suite χάνονται τα Ελληνικά η μπορεις να την κάνεις κανονικά ?

 

made in Hungary.

Δεν ξερω αν θα χαθουν τα ελληνικα σε καποια πιθανη αναβαθμιση μελλοντικα, αλλα και να χαθουν θα βαλουμε το ελληνικο product code ..και κανενα προβλημα:)

Link to comment
Share on other sites

made in Hungary.

Δεν ξερω αν θα χαθουν τα ελληνικα σε καποια πιθανη αναβαθμιση μελλοντικα, αλλα και να χαθουν θα βαλουμε το ελληνικο product code ..και κανενα προβλημα:)

 

Για την ώρα δεν είναι και τόσο απλό. Φαίνεται πως η Nokia κάτι άλλαξε (πάλι) με αποτέλεσμα ούτε το NSS ούτε το Phoenix να μπορούν να αλλάξουν product code στο 6700 το 6303 και μερικές ακόμα από τις νεώτερες συσκευές της.

Οπότε προσοχή στις αναβαθμίσεις μέχρι να επιβεβαιωθεί κάποιος τρόπος αλλαγής του product code.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στον δευτερο τροπο μπορει να λειτουργει:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651203#post2651203

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στον δευτερο τροπο μπορει να λειτουργει:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651203#post2651203

 

Το έχω δοκιμάσει και το JAF, ούτε αυτό λειτουργεί με τις συγκεκριμένες συσκευές. Τις αναγνωρίζει μεν, διαβάζει κανονικά και τα values όπως π.χ. το product code αλλά όταν δίνεις write ενώ δείχνει πως γράφτηκε, στο επόμενο read επιστρέφει αμετάβλητη την αρχική τιμή. Συμπεριφέρεται και αυτό δηλαδή ακριβώς όπως το NSS και το Phoenix όταν χρησιμοποιούνται με τα 6303, 6700 κλπ.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Για καποιον που ρωτησε για τη μπαταρια του.

Σημερα κλεινει τριτο 24ωρο απο την πρωτη αποφορτιση και πληρη φορτιση του.

Συνεχως ανοιχτο (δεν το κλεινω ουτε το βραδυ), συνεχως με bluetooth, και καμποση ομιλια, ειναι στη μεση η μπάρα της μπαταριας. Και ειναι πρωτη φορτιση επαναλαμβανω!

Νομιζω τα παει παρα πολυ καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα δεν είναι και τόσο απλό. Φαίνεται πως η Nokia κάτι άλλαξε (πάλι) με αποτέλεσμα ούτε το NSS ούτε το Phoenix να μπορούν να αλλάξουν product code στο 6700 το 6303 και μερικές ακόμα από τις νεώτερες συσκευές της.

Οπότε προσοχή στις αναβαθμίσεις μέχρι να επιβεβαιωθεί κάποιος τρόπος αλλαγής του product code.

 

Με αναβάθμιση FOTA όμως, φαντάζομαι τα ελληνικά δεν θα χάνονται, οπότε όλα ΟΚ!

Link to comment
Share on other sites

Περι μπαταριας: Μετα απο 2 εκφορτισεις - φορτισεις, κραταει ανετα τεσσερα 24ωρα, συνεχως ενεργο, συνεχως με bluetooth και αρκετη ομιλια. Πολυ καλη αποδοση.

bug, μεχρι στιγμης κανενα.

Link to comment
Share on other sites

Περι μπαταριας: Μετα απο 2 εκφορτισεις - φορτισεις, κραταει ανετα τεσσερα 24ωρα, συνεχως ενεργο, συνεχως με bluetooth και αρκετη ομιλια. Πολυ καλη αποδοση.

bug, μεχρι στιγμης κανενα.

 

Φαίνεται ότι το S40 6th edition έχει και βελτιώσεις στην διαχείριση ενέργειας.

Την αξιοπιστία των S40 πάντως, δεν νομίζω να την φτάσουν ποτέ τα symbian (S60)

Link to comment
Share on other sites

Την αξιοπιστία των S40 πάντως, δεν νομίζω να την φτάσουν ποτέ τα symbian (S60)

 

Πόσο δίκιο έχεις, πραγματικά παροιμιώδης αξιοπιστία!

Για χρόνια απέφευγα τα S60 και τώρα που αποφάσισα και αγόρασα ένα μου λείπει η μέχρι βαρεμάρας στιβαρότητα και εργονομία του S40. Και αν κρίνω από ότι βλέπω στο S60, αμφιβάλλω πολύ αν είναι σε θέση να την αποκτήσει όσα χρόνια και αν περάσουν. :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι το S40 6th edition έχει και βελτιώσεις στην διαχείριση ενέργειας.

Την αξιοπιστία των S40 πάντως, δεν νομίζω να την φτάσουν ποτέ τα symbian (S60)

 

εχεις απολυτο δικιο.. αυτα που τραβαω απο το Ν97 για παραδειγμα αυτες τις μερες, με τιποτα δεν συμβαινουν σ'ενα 40ρι.. Ουτε για αφυπνιση δεν του εχω εμπιστοσυνη, αφου κι εδω κανει 'κολπα'.:)

Σε ενα 60ρι πρεπει να γινουν του κοσμου οι αναβαθμισεις, και μετα θα πεις οτι εχεις τηλεφωνο..

Link to comment
Share on other sites

παιρνοντας τηλεφωνο σημερα πανω απο δεκα nokia shops αλλοι ελεγαν σεπτεμβρη αλλοι αυγουστο αλλοι την αλλη βδομαδα...σε ολη την ευρωπη το τηλεφωνο εχει κυκλοφορησει κ εμεις ακομα αναμενουμε τα τερτιπια της nokia:mad:
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια ελεγαν και σ'εμενα. Γι'αυτο και το χτυπησα απο το Καιζερ της Πανεπιστημιου. Και δεν το μετανοιωσα.
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως οπου κ αν εψαξα οπου κ αν πηρα τηλεφωνο nokia 6700 πουθενα ολοι γραφουν στα site τους πως το εχουν αλλα οταν παιρνεις τηλ.σου λενε πως δεν υπαρχει:wacko:
Link to comment
Share on other sites

απο οτι εμαθα το nokia 6700 θα ερθει αρχες σεπτεμβη οποτε ειμαστε σε αναμονη:cool:

Απότι μου είπαν από ΝΟΚΙΑ (8011166542) ta 6700 έφθασαν στις αποθήκες τους (μαύρα) και την άλλη εβδομάδα θα είναι στα καταστήματα της ALPHACOPY

Link to comment
Share on other sites

Απότι μου είπαν από ΝΟΚΙΑ (8011166542) ta 6700 έφθασαν στις αποθήκες τους (μαύρα) και την άλλη εβδομάδα θα είναι στα καταστήματα της ALPHACOPY

 

Το θεμα ειναι πως εγω θελω το chrome κ οχι ο μαυρο οποτε θα περιμενω...;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...