Jump to content

[iBlueNova] iPhone Bluetooth Unlocked


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

cydia απο το repo του xsellize

 

Καταφερα και εστιλα μια φωτο σε LG αλλα απο τα settings του Iphone μου απενεργοποιει το Bluetooth που μου ειναι απαραιτητο για το bluetooth του αυτοκινητου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταφερα και εστιλα μια φωτο σε LG αλλα απο τα settings του Iphone μου απενεργοποιει το Bluetooth που μου ειναι απαραιτητο για το bluetooth του αυτοκινητου.

Ε δεν θα έχεις ανοιχτό το iBluetooth συνέχεια, πόσο μάλλον και μέσα στο αμάξι! Υπόψιν, ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ πατώντας το homebutton!

Το iBluetooth κλείνει μόνο απο το κόκκινο X που έχει μέσα στο κεντρικό μενού του!! ή απο το Processes στο SBSettings!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν θα έχεις ανοιχτό το iBluetooth συνέχεια, πόσο μάλλον και μέσα στο αμάξι! Υπόψιν, ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ πατώντας το homebutton!

Το iBluetooth κλείνει μόνο απο το κόκκινο X που έχει μέσα στο κεντρικό μενού του!! ή απο το Processes στο SBSettings!

 

Ευχαριστω.Δεν γινεται να μην επηρεαζει το ibluetooth το bluetooth της συσκευης ?

 

Παταω το ασπρο Χ σε κοκκινο πλαισιο επανω αριστερα αλλα δεν κλεινει...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να δώ ποιό είναι το όνομα του τραγουδιού που στέλνω μέσω iBluetooth γιατί μου τα έχει τα τραγούδια περασμένα με κάτι ονομασίες περίεργες.
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να δώ ποιό είναι το όνομα του τραγουδιού που στέλνω μέσω iBluetooth γιατί μου τα έχει τα τραγούδια περασμένα με κάτι ονομασίες περίεργες.

 

Εάν τα κομμάτια που αναφέρεις είναι περασμένα στο ipod μέσω sync δεν νομίζω ότι μπορείς να ξέρεις ποια είναι. :(

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να δώ ποιό είναι το όνομα του τραγουδιού που στέλνω μέσω iBluetooth γιατί μου τα έχει τα τραγούδια περασμένα με κάτι ονομασίες περίεργες.

 

Είναι στα ελληνικά ο τίτλος του κάθε τραγουδιού; Αν ναι, είναι πρόβλημα κωδικοποίησης, δεν λύνεται αν δεν αναβαθμιστεί το iBluetooth. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Είναι στα ελληνικά ο τίτλος του κάθε τραγουδιού; Αν ναι, είναι πρόβλημα κωδικοποίησης, δεν λύνεται αν δεν αναβαθμιστεί το iBluetooth. ;)

 

Ο φίλος μάλλον μιλάει για τα mp3 στο /var/mobile/Media/iTunes_Control/Music/

Το iTunes κωδικοποιεί τις ονομασίες... Δε μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αν ήταν συμβατό και δούλευε θα το γράφαμε, δεν έχουμε να κρατήσουμε κάτι κρυφό μεταξύ μας για κάποια θέματα. Στο 3G μπορεί να δουλέψει αλλά μπορεί και όχι, στο 3GS με τίποτα. Περιμένουμε update (αν ποτέ βγει)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

δεν το βλεπω να βγει, εκτος και αν ασχοληθει καποιος αλλος χακερ να το σπασει
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

στο 3g δουλευε με την 3.00 στο gs με τιποτα,περιμενουμε..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Hμιτελής πρόγραμμα ήταν(για εμενα τουλάχιστον)σε άλλους στέλνει εικόνες σε άλλους μονο δέχεται σε άλλους δέχεται αρχεία mp3 σε άλλους πάλι όχι.ένα σωστό πρόγραμμα δεν θα βγει ποτε?

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει. Πάντως το ότι μπορούν μπορούν απλά η Apple δεν το επιτρέπει. Π.χ. η εταιρία που δημιούργησε το PhotoShare λέει ότι μπορεί να βγάλει εφαρμογή για να δέχετε αποστολή και παραλαβή αρχείων απο iPhone σε άλλο τηλέφωνο και το αντίθετο (και εκτός από εικόνες βέβαια) αλλά η Apple δεν το επιτρέπει ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασα όλες τις σελίδες αλλά από τις λίγες και την τελευταία κατάλαβα ότι έχετε πρόβλημα με το iBluetooth στην έκδοση 3.0

Λοιπόν επειδή εγώ το δουλεύω από καιρό και μου δουλεύει άψογα δίχως το παραμικρό πρόβλημα θα σας πω τον τρόπο και σορρυ αν έχει υποθεί ποιο πρίν ή σε άλλο thread.

Κάνουμε εγκατάσταση την εφαρμογή από Cydia και από xSellize την *****ed έκδοση και όχι από BigBoss.

Κατόπιν ανοίγουμε το terminal που εννοήτε ότι έχουμε εγκαταστήσει μαζί με το Open SSH.

Στο terminal δίνουμε:

 

su root Alpine

dpkg -iBluetooth3.0.deb (enter) "return"

 

It is ok to work.

 

Η εφαρμογή είναι register, δεν ζητάει serial No ούτε Activation. Δουλεύει άψογα και κλείνει σωστά από το κόκκινο Χ.

Ελπίζω να βοήθησα. :)

Χαιρετώ

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Σε 3GS να αναφέρουμε ότι δεν δουλεύει ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Τα κονόμησε καλά καλά ο medevil και ούτε καν για την 3.0 δεν αναβάθμισε το πρόγραμμα για τα 2G/3G. Χαίρομαι γιατί όταν είχε βγει το iBluetooth όλοι κράζαν γιατί το θέλαμε σπασμένο και δεν θέλαμε να δώσουμε 2-3 ευρώ...να γιατί
Link to comment
Share on other sites

Τα κονόμησε καλά καλά ο medevil και ούτε καν για την 3.0 δεν αναβάθμισε το πρόγραμμα για τα 2G/3G. Χαίρομαι γιατί όταν είχε βγει το iBluetooth όλοι κράζαν γιατί το θέλαμε σπασμένο και δεν θέλαμε να δώσουμε 2-3 ευρώ...να γιατί

 

+1...:p

 

Φούσκα ήταν και έσκασε... Σάμπως δούλευε και ποτέ σωστά....:ninja:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

παντως οτι ξεκλειδωσε μια φορα σημαινει πολλα... μην ξεχνατε λεγαμε οτι δεν θα ξεκλειδωθει ποτε γιατι ηταν θεμα hardware. τελικα αποδηχθηκε οτι δεν ηταν ετσι
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Tελικα μπορω να το χρησιμοποιησω για το ξεκλειδωτο iphone 2g που εχω?
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά τα αρχεια που θα δεχθει το κινητο θα μεταφερθουν κανονικα στους αντιστοιχους φακελους του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα αποστολη στο φορητο αλλα δεν γινεται τιποτα εκει που το βρισκει και πανω να στειλω αρχειο μετα με πεταει εξω στο iphone 2g ανοικτο παντα με τις ρυθμισεις του. Μπορω να στειλω φωτο απο την καμερα του κινητου στο φορητο μου τελικα και τι αλλο χρειαζεται να κανω παιδια?

Επειδή εχω και το iphone explorer και θελω να παρω τις φωτο της καμερας με καλωδιο ποιο ειναι το path να τις ανασυρω ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...