Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς να γίνω πιο σαφής.

Κυκλοφορεί άλλη "μη επίσημη¨ έκδοση πειραγμένη από χρήστη με κωδικό 6.00.10 που τρέχει αρκετά πιο γρήγορα στο θέμα χάρτη.

 

Και δεν το λέω μόνο εγώ.Πολλοί χρήστες στο συγκεκριμένο topic λένε ότι είδαν διαφορά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας εχω τον garmin mobilext 5.00.50 και εχω ενα προβληματακι...ενω μου δείχνει κανονικα το χάρτη βρίσκει σημα gps και όλα οκ, μολις παω να πατήσω "προς τα που -διευθύνσεις-ελλάδα .."παταω συλλαβισμό πολης και βάζω την πόλη μου και δεν την βρίσκει καν....Παω ωστόσο "εργαλεία-διαχείριση δεδ/νων-σετ χαρτών-mapsource " και μου δείχνει ακριβώς -->Bluechart Greece v.2008,ANAVASI Base and Detail Map© AnavasiDigital(αυτο το έχει γραμμένο 3φορές),και Auto Drive(Hellas).

Τι να κάνω??Ξεκλικάρω τα 2 απο τα 3 αναβασις και εχω συνολο 3χαρτες τικαρισμενους...και πάλι δν βρίσκει διευθυνση...τι να κανω ????help!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα για το C6 OO ποια έκδοση garmin κάνει ,γνωρίζει κανείς?ότι έχω δοκιμάσει δηλαδή την 5.00.50 μου λέει ότι δεν κάνει για το συγκεκριμένο μοντέλο
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας έχει πληροφορήσει ακόμη κάποιο μέλος, δοκίμασε την .60

 

Άσε τι θα σου λέει προχώρησε κανονικά στην εγκατάσταση μην ανησυχείς δεν θα πάθει τίποτα η συσκευή σου..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την εκδοση garmin xt 5.00.50 σε νοκια 5800 και οταν επιλεγω ενα σημειο τον χαρτη (εκτος δορυφορου) μετα απο λιγα δευτερολεπτα κολλαει..κρασαρει...(και πρεπει να πατησω το κοκκινο κουμπι).Υπαρχει καποια λυση γι αυτο...Φταει η μνημη του κινητου, ο επεξεργαστης η κατι αλλο?

Υπαρχει εκδοση πιο παλια(π.χ 5.00.30) η νεοτερη εκδοση που να μην κολλαει?

:worry:

 

**Εχω χαρτη 3 σε 1 και εχω παει σε map source kai επιλεγω τον ενα χαρτη!!

Android, the next best thing ?

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την εκδοση garmin xt 5.00.50 σε νοκια 5800 και οταν επιλεγω ενα σημειο τον χαρτη (εκτος δορυφορου) μετα απο λιγα δευτερολεπτα κολλαει..κρασαρει... :(:( (και πρεπει να πατησω το κοκκινο κουμπι).Υπαρχει καποια λυση γι αυτο...Φταει η μνημη του κινητου, ο επεξεργαστης η κατι αλλο?

Υπαρχει εκδοση πιο παλια(π.χ 5.00.30) η νεοτερη εκδοση που να μην κολλαει?

 

 

**Εχω χαρτη 3 σε 1 και εχω παει σε map source kai επιλεγω τον ενα χαρτη!!

 

Τελικα το nokia 5800 μπορει να σηκωσει το garmin xt ;υπαρχει καποια εκδοση που να μην κρασαρει οταν παταμε στον χαρτη (χωρις να χει βρει δορυφορο)....

:worry::worry::worry::worry:

Android, the next best thing ?

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την εκδοση garmin xt 5.00.50 σε νοκια 5800 και οταν επιλεγω ενα σημειο τον χαρτη (εκτος δορυφορου) μετα απο λιγα δευτερολεπτα κολλαει..κρασαρει... :(:( (και πρεπει να πατησω το κοκκινο κουμπι).Υπαρχει καποια λυση γι αυτο...Φταει η μνημη του κινητου, ο επεξεργαστης η κατι αλλο?

Υπαρχει εκδοση πιο παλια(π.χ 5.00.30) η νεοτερη εκδοση που να μην κολλαει?

 

 

**Εχω χαρτη 3 σε 1 και εχω παει σε map source kai επιλεγω τον ενα χαρτη!!

 

Τελικα το nokia 5800 μπορει να σηκωσει το garmin xt ;υπαρχει καποια εκδοση που να μην κρασαρει οταν παταμε στον χαρτη (χωρις να χει βρει δορυφορο)....

:worry::worry::worry::worry:

 

 

Οχι,το Garmin δε λειτουργει σωστα στο 5800!Δοκιμασε το Sygic που το "σηκωνει" μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δούλεψε μια χαρά.

 

Δυστυχώς το garmin 5.00.60 το εγκαθιστά στο τηλέφωνό μου (nokia c6 00) αλλά δεν το ανοιγεί :(

 

θα προσπαθήσω να ψωνίσω από αλλού μήπως έφταιγε το συγκεκριμένο

 

 

Άραγε κανένα άλλο gps παίζει sygic κτλ. αν υπάρχει καμιά πληροφορία

Link to comment
Share on other sites

Οχι,το Garmin δε λειτουργει σωστα στο 5800!Δοκιμασε το Sygic που το "σηκωνει" μια χαρα!

Κάνεις λάθος.

Το Garmin παίζει μια χαρά στο 5800.Απλά παρατηρούνται κάποια κολλήματα που και που.

 

angellito_19 σβήσε το αρχείο gmsup.ini και δες αν αλλάζει κάτι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Άραγε κανένα άλλο gps παίζει sygic κτλ. αν υπάρχει καμιά πληροφορία

 

Παιδιά εγώ προσωπικά με Garmin δεν βρήκα καμία λύση για τα κολλήματα στο 5800. Το μόνο που δεν δοκίμασα ήταν να βάλω καμία καλύτερη και ταχύτερη κάρτα μνήμης, αλλά ούτως ή άλλως δεν θα το κανα αυτό μόνο για ένα gps πρόγραμμα. To Sygic πάντως δουλεύει άψογα και χωρίς κανένα κόλλημα (5800).

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω Apps\Symbian\ και δεν βρισκω το αρχειο gmsup.ini αλλα το αρχειο gmobile.ini.

Συνεχίζει να κολλαει ,διεγραψα το gmobile.ini αλλα ξαναδημιουργειται..

παντως συνεχιζει και κολλαει ..

Υπαρχει καποιος που να εχει στο κινητο του(για νοκια 5800)το garmin και να μην κολλαει...

 

Το garmin κολλαει και κανει σπασιματα οταν (εκτος δορυφορου)μετακινησω το χαρτη σε αλλα σημεια...δεν εχω δοκιμασει σε πλοηγηση να να δω αν κολλαει...

Αν εχει εβαλε καποιος το garmin στο κινητο του(παντα για νοκια 5800 μιλαμε),και δεν κολλαει να μας πει και μας,να δουμε τι φταει(μηπως εχει καποια σχεση με το firmware του κινητου):worry::worry: .....εκτος αν δεν το σηκωνει... :(:(

 

**Η αποψη σας για το Sygic ειναι καλο...

***ποια εκδοση ειναι η τελευταια για το sygic..

****Το 5800 σηκωνει το sygic...

POI εχει το Sygic;

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Android, the next best thing ?

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω Apps\Symbian\ και δεν βρισκω το αρχειο gmsup.ini αλλα το αρχειο gmobile.ini.

Συνεχίζει να κολλαει ,διεγραψα το gmobile.ini αλλα ξαναδημιουργειται..

παντως συνεχιζει και κολλαει ..

Υπαρχει καποιος που να εχει στο κινητο του(για νοκια 5800)το garmin και να μην κολλαει...

 

Το garmin κολλαει και κανει σπασιματα οταν (εκτος δορυφορου)μετακινησω το χαρτη σε αλλα σημεια...δεν εχω δοκιμασει σε πλοηγηση να να δω αν κολλαει...

Αν εχει εβαλε καποιος το garmin στο κινητο του(παντα για νοκια 5800 μιλαμε),και δεν κολλαει να μας πει και μας,να δουμε τι φταει(μηπως εχει καποια σχεση με το firmware του κινητου):worry::worry: .....εκτος αν δεν το σηκωνει... :(:(

 

**Η αποψη σας για το Sygic ειναι καλο...

***ποια εκδοση ειναι η τελευταια για το sygic..

****Το 5800 σηκωνει το sygic...

POI εχει το Sygic;

Αν σε ενδιαφέρει το Garmin, ψάξε να δεις μερικά προηγούμενα post μου για την modded έκδοση 6χχχ που δεν κολλάει.

 

Όσο για το Sygic, καλύτερα να ρωτήσεις ό,τι θες στο σχετικό θέμα.Πάντως η απάντηση σε όλα αυτά που ρωτάς είναι ΝΑΙ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση garmin xt 6.00.10 λειτουργεί στο nokia 5800 σιγουρα?Γιατι μολις τρεξω το αρχειο .sis μου βγαζει " αδυνατη η εγκατασταση προστατευομενης εφαρμογης απο μη αξιοπιστο προμηθευτη".(εβαλα το αρχειο .sis στο E/καρτα μνημης)

Υπαρχουν οδηγιες εγκαταστασης..τι κανω λαθος;

 

Στις προηγουμενες σελιδες δεν υπαρχει ιδιαιτερη αναφορα για αυτη την εκδοση(modded version 6.00.10)..αν ξερει καποιος ας βοηθησει.:worry::worry::worry:

Android, the next best thing ?

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις λάθος κάτι. Απλά το αρχείο εγκατάστασης sis που έχεις δεν είναι ψηφιακά υπογεγραμμένο. Χρειάζεται ολόκληρη διαδικάσία, καλύτερα να ψάξεις για κανένα όμοιο sis που να το χουν υπογράψει
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα GPS προγράμματα δεν χρειάζονται να είναι sign για να εγκατασταθούν.

Επίσης, για να στο λέω angellito, θα πει ότι δουλεύει στο 5800.;)

Είσαι λίγο δύσπιστος, έτσι??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι λιγο δυσπιστος,αφου ψαχνω και ακρη δεν βγαινει..Παω να εγκαταστησω το αρχειο garmin xt 6(το οποιο αρχειο λεει signed) και μου λεει σφαλμα πιστοποιητικου.

Υπαρχει υπογεγγραμενη εκδοση;

Εσυ junglist τι εκανες και σου δουλεψε ;

 

Mikelangelo ποια ειναι η διαδικασια που λες;

Edited by angellito_19

Android, the next best thing ?

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι λιγο δυσπιστος,αφου ψαχνω και ακρη δεν βγαινει..Παω να εγκαταστησω το αρχειο garmin xt 6(το οποιο αρχειο λεει signed) και μου λεει σφαλμα πιστοποιητικου.

Υπαρχει υπογεγγραμενη εκδοση;

Εσυ junglist τι εκανες και σου δουλεψε ;

 

Mikelangelo ποια ειναι η διαδικασια που λες;

Το 5.00.50 ή το .5.00.40 σου βγάζει το ίδιο?

Γιατί για εκείνα είμαι σίγουρος ότι περνάει χωρις sign.

 

Εγώ έχω χακαρισμένο κινητό οπότε όλα περνάνε, αλλά ξαναλέω θυμάμαι ότι τα gps προγράμματα περνάνε έτσι και αλλιώς.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει την εκδοση 5.00.50 αλλα κολλαγε και κρασαρε.οποτε ειπα να βαλω την 6.00.10 ειναι λιγο καλυτερη.

Για να βαλω την 6.00.10 κατι πρεπει να κανω με τα πιστοποιητικο,γιατι δεν την αναγνωριζει το 5800.

Πως γινεται να βαλω πιστοποιητικο σε μια εφαρμογη..

 

*ποιος πιστευεις οτι ειναι ο καλυτερος task manager;

(π.χ εχω ακουσει για besttaskman,Y taskmng,Handytaskmng)

Edited by angellito_19

Android, the next best thing ?

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει την εκδοση 5.00.50 αλλα κολλαγε και κρασαρε.οποτε ειπα να βαλω την 6.00.10 ειναι λιγο καλυτερη.

Για να βαλω την 6.00.10 κατι πρεπει να κανω με τα πιστοποιητικο,γιατι δεν την αναγνωριζει το 5800.

Πως γινεται να βαλω πιστοποιητικο σε μια εφαρμογη..

 

*ποιος πιστευεις οτι ειναι ο καλυτερος task manager;

(π.χ εχω ακουσει για besttaskman,Y taskmng,Handytaskmng)

Εγώ έχω δοκιμάσει 2-3 διαφορετικά και θεωρώ το Best Taskman ως καλύτερο.

Κοίτα αν δε θες να μπλέξεις με sign κλπ, βάλε το Sygic να βρεις την υγειά σου.

Για περισσότερα, δες στο σχετικό θέμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

 

Mikelangelo ποια ειναι η διαδικασια που λες;

 

Η διαδικασία είναι εδώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2362103#post2362103

 

αλλά καλύτερα ψάξε για κάποιο έτοιμο ή μια άλλη έκδοση, ή ακόμα καλύτερα βάλε Sygic να ησυχάσεις.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

*H Garmin ξερετε καθε ποσο αναβαθμιζει τις version (ανα εξαμηνο η χρονο)μηπως βελτιωσει το garmin xt version και δεν κρασαρει.

Θα βαλω sygic,απλα εχω φαει ενα ψιλοκολλημα με garmin γι αυτο ρωταω.

Edited by impreza_sti

Android, the next best thing ?

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω η Garmin δεν ασχολείται πλέον με το συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Έχει πολύ καιρό να δώσει αναβάθμιση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...