Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι.

Μόνο 4 kb οπουδήποτε και αν είσαι ώστε να κλειδώσει δορυφόρους.

 

απ οτι καταλαβα κατι σαν Ping κανει μονο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είσαι σίγουρος ότι έχει τσάμπα 1ΜΒ????

Ναι, έτσι είναι. Το ρώτησα πριν λίγες μέρες που έκανα ανανέωση του οικογενειακού μου.

Link to comment
Share on other sites

απ οτι καταλαβα κατι σαν Ping κανει μονο

Μπορείς να το πεις και έτσι.

 

ΥΓ: Που το σκέφτηκες... :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το εχω περασει και δεν εχει.ειναι σε ξεχωριστα αρχεια?

οχι, μολις περασεις το garmin (ολο το φακελο χυμα μεσα) τα εχει ολα κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, ενώ έκανα τα πάντα κατά γράμμα σύμφωνα με τον οδηγό, κόλλησα την τελευταία στιγμή. Στο τελευταίο βήμα που λέει :

 

"Τώρα πρέπει να ενεργοποιήσουμε το εσωτερικό GPS.

Ανοίγουμε την εφαρμογή Garmin και πάμε στο μενού της εφαρμογής στα εργαλεία -> ρυθμίσεις -> σύστημα -> απομακρυσμένο GPS.

Στο υπομενού που μας ανοίγει πρέπει να επιλέξουμε << Χρήση προσαρτημένου/ενσωματωμένου GPS>> "

 

Εμένα δεν μου βγάζει χρήση προσαρτημένου/ενσωματωμένου GPS, αλλά Σύζευξη νεου GPS, και όταν πατάω εκεί, μου ζητάει να ανοίξω bluetooth. Αρχικά υποψιάστηκα οτι το κάνει αυτό λόγω του οτι μπορεί να είχε ήδη βρεί το ενσωματωμενο GPS, αλλά όταν δοκίμασα να μπω στον χάρτη, έλεγε οτι το GPS είναι απενεργοποιημένο! Υπάρχει πουθενά μενού που ενεργοποιούμε ή απενεργοποιούμε το Gps της συσκευής ή αυτή ενεργοποιείται αυτόματα όταν κάποιο πρόγραμμα της το ζητά! Σας παρακαλώ διαφωτίστε με για το τί μπορεί να πηγαίνει στραβά ή που κάνω λάθος! Ευχαριστώ!

Ου... χακάρεις!

Ου... κοπιάρεις!

Ου... να μου χαθείς!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις κανει σωστα το unl.Δημιουργησε καινουργιο χρησιμοποιοντας αυτη την φορα τον αριθμο imei που φαινεται στο προγραμμα και οχι το card id.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις κανει σωστα το unl.Δημιουργησε καινουργιο χρησιμοποιοντας αυτη την φορα τον αριθμο imei που φαινεται στο προγραμμα και οχι το card id.

 

Εμένα δούλεψε με το IMSI, για δοκιμαστικούς λόγους φυσικά και επειδή μου άρεσε τελικά το αγόρασα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καταρχήν καλησπέρα!κ εγώ έβαλα το garmin 5.00.40 αλλά έχω το ίδιο πρόβλημα με τον rosegrave!δεν έχω βάλει κάποιο αριθμό επίσης κάπου.έχω μπερδευτεί αρκετά,αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει!ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε το 1 ποστ του παροντος υπαρχει αναλυτικος οδηγος εγκαταστασης..

 

Επισης η απαντηση για το προβλημα σου υπαρχει ακριβως απο κατω απο τον impreza_sti[/member]

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την εγκατάσταση του Garmin 5.00.40 και το δοκίμασα στον δρόμο.

Σε σχέση με το Destinator 7 που χρησιμοποιούσα μέχρι πρόσφατα, δηλώνω ευχαριστημένος και εντυπωσιασμένος από τον υπολογιστή ταξιδίου.

Μια ερώτηση.

Γιατί σε μια διαδρομή που έκανα από Καλλιθέα προς Αμπελόκηπους, επέμενε να με πάει από Μιχαλακοπούλου (εκτός δακτυλίου δηλαδή)

Υπάρχει κάπου τέτοια ρύθμιση (αποφυγή δακτυλίου), γιατί έψαξα και δεν βρήκα κάτι;;; :(

 

και επίσης έχει κυκλοφορήσει έκδοση Autodrive hellas 1.70...

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε πρεπει να μας δωσεις περισσοτερες λεπτομεριες..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ενώ βρήκα το χάρτη 3σε1 κ εκανα ό,τι λένε οι οδηγίες εγκατάστασης,αυτός δεν εμφανίζεται όταν απλά πατάω εμφάνιση χάρτη.όμως μέσα στο πρόγραμμα εκεί που αναφέρει τους χάρτες,βρίσκεται κανονικά κ τσεκαρισμένος!επίσης αν κάνω αναζήτηση μια διεύθυνση,τη βρίσκει αλλα άμα πατήσω να την βρει στο χάρτη λέει "σε αναμονή καλύτερης ακρίβειας gps",ενώ παράλληλα δείχνει ότι έχει 6 δορυφόρους...
Link to comment
Share on other sites

ενώ βρήκα το χάρτη 3σε1 κ εκανα ό,τι λένε οι οδηγίες εγκατάστασης,αυτός δεν εμφανίζεται όταν απλά πατάω εμφάνιση χάρτη.όμως μέσα στο πρόγραμμα εκεί που αναφέρει τους χάρτες,βρίσκεται κανονικά κ τσεκαρισμένος!επίσης αν κάνω αναζήτηση μια διεύθυνση,τη βρίσκει αλλα άμα πατήσω να την βρει στο χάρτη λέει "σε αναμονή καλύτερης ακρίβειας gps",ενώ παράλληλα δείχνει ότι έχει 6 δορυφόρους...

 

Τη πρώτη φορα αργει κάπως να "κλειδωσει" δορυφόρους θα πρέπει να περιμένεις κανα 10λεπτο περίπου.

εναλακτικα ενεργοποιήσε το A-gps για να κλειδώσει πολύ πιο γρήγορα.

τον χάρτη θα στον εμφανίσει την πρώτη φορα που θα κλειδώσει και μετα θα είσαι οκ.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Τη πρώτη φορα αργει κάπως να "κλειδωσει" δορυφόρους θα πρέπει να περιμένεις κανα 10λεπτο περίπου.

εναλακτικα ενεργοποιήσε το A-gps για να κλειδώσει πολύ πιο γρήγορα.

τον χάρτη θα στον εμφανίσει την πρώτη φορα που θα κλειδώσει και μετα θα είσαι οκ.

 

όταν κλειδώνει βγάζει κάποια ένδειξη?γιατί χτες το βράδυ ας πούμε το είχα αφήσει στο παράθυρο και μετά πήγα και μια βόλτα,αλλά ενώ έδειχνε 5-6 δορυφόρους,αυτό τπτ.θα το ξαναδοκιμάσω κ συγγνώμη που σας ταλαιπωρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σου δείχνει το σημείο που είσαι και στο πάνω μέρος της οθόνης λέει ετοιμότητα για πλοήγηση.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες εμείς έχουμε ένα πρόβλημα με το garmin mobile xt στο 5800.

 

Έχουμε την έκδοση 5.00.40 σε 5800 με το τελευταίο firmware.

 

Το πρόγραμμα δουλεύει κανονικά μέχρι που κάποια στιγμή απλά κλείνει. Συνήθως εκτελεί κάποιο δρομολόγιο την ώρα που το κάνει.

 

Άλλο πρόβλημα είναι ότι πολλές φορές παγώνει και για να κλείσει το πρόγραμμα απο τον task manager μπορεί να κάνει και 3 με 5 λεπτά.

 

Είναι γνωστό πρόβλημα? Ή μπορεί να έχω κάνει κάτι λάθος εγώ?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις και αλλες ανοικτες εφαρμογες και δεν υπαρχει αρκετη ram για να τρεχει σωστα?

Για μερικες ημερες πριν ανοιξεις το garmin κανε μια επανεκκινηση στην συσκευη σου και πες μας εαν ειχες το ιδιο προβλημα..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις και αλλες ανοικτες εφαρμογες και δεν υπαρχει αρκετη ram για να τρεχει σωστα?

Για μερικες ημερες πριν ανοιξεις το garmin κανε μια επανεκκινηση στην συσκευη σου και πες μας εαν ειχες το ιδιο προβλημα..

 

 

Δυστηχώς το τηλεφωνο είναι εντελώς καινούργιο με αποτέλεσμα να μην έχει τίποτα περισσότερο μέσα του απο προγράμματα εκτός του garmin.

 

Τρέχει λοιπόν το τηλέφωνο και το garmin. Τίποτα περισσότερο.

Το πρόβλημα εμφανίζεται κάθε τόσο. Αν δε αφού κλείσει μόνο του το πρόγραμμα ή κολλήσει εγώ το ανοίξω πάλι χωρίς να έχω κάνει restart ή κάτι άλλο αυτό τρέχει κανονικά. Θα το θεωρούσα πρόβλημα του Garmin. Ίσως να πρέπει να βάλω λιγότερο detail στα maps. Δεν ξέρω.

Σε 6210 Navigator το ίδιο πρόγραμμα δουλεύει απροβλημάτιστα πάντως με detail στο φουλ. Λιγότερη μνήμη το 5800? Μεγαλύτερη Οθόνη με αποτέλεσμα να ζορίζεται περισσότερο?

Link to comment
Share on other sites

Υποθεσεις κανουμε γιατι το προβλημα σου ειναι λιγο δυσκολο.. :O

 

Μπορει να εχει προβλημα ο χαρτης περασε μονο τον Auto Drive Hellas και δοκιμασε να κανεις πλοηγηση.

 

Και εγω τις λεπτομερειες χαρτη στα περισσοτερα την εχω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μηπως φιλε μου εχεις εγκαταστησει το Garmin στην μνημη του τηλεφωνου, και οχι στην καρτα μνημης?

Κατι τετοιο υποψιαζομαι

Αν ναι βγαλτη και ξαναβαλτη αυτη την φορα στην καρτα μνημης.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς το τηλεφωνο είναι εντελώς καινούργιο με αποτέλεσμα να μην έχει τίποτα περισσότερο μέσα του απο προγράμματα εκτός του garmin.

 

Τρέχει λοιπόν το τηλέφωνο και το garmin. Τίποτα περισσότερο.

Το πρόβλημα εμφανίζεται κάθε τόσο. Αν δε αφού κλείσει μόνο του το πρόγραμμα ή κολλήσει εγώ το ανοίξω πάλι χωρίς να έχω κάνει restart ή κάτι άλλο αυτό τρέχει κανονικά. Θα το θεωρούσα πρόβλημα του Garmin. Ίσως να πρέπει να βάλω λιγότερο detail στα maps. Δεν ξέρω.

Σε 6210 Navigator το ίδιο πρόγραμμα δουλεύει απροβλημάτιστα πάντως με detail στο φουλ. Λιγότερη μνήμη το 5800? Μεγαλύτερη Οθόνη με αποτέλεσμα να ζορίζεται περισσότερο?

 

Το ίδιο κάνει και σε εμένα όταν το έχω σε οριζόντιο προσανατολισμό. κάνει ένα μπιπ και κλείνει. σε κατακόρυφη οθόνη δουλεύει άψογα.

Δεν έχω άλλες εφαρμογές και το έχω εγκατεστημένο στην κάρτα μνήμης

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...