Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, χύμα θα πρέπει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή τους 5 φακέλους να τους βαλω χυμα στη καρτα;

 

1 φάκελος http://imageshack.gr/files/8vqah6w10xyznna13n42_thumb.jpg με περιεχόμενα αυτά τα αρχεία(ούτε 4,ούτε 5,ούτε το Resource και όλα τα φουντούκια) http://imageshack.gr/files/j2u6syduz0hljj20cix1_thumb.jpg και από εκεί κάνε εγκατάσταση και τελείωσε,απλά και ξάστερα τα πράγματα. Καλή ανάσταση σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

1 φάκελος http://imageshack.gr/files/8vqah6w10xyznna13n42_thumb.jpg με περιεχόμενα αυτά τα αρχεία(ούτε 4,ούτε 5,ούτε το Resource και όλα τα φουντούκια) http://imageshack.gr/files/j2u6syduz0hljj20cix1_thumb.jpg και από εκεί κάνε εγκατάσταση και τελείωσε,απλά και ξάστερα τα πράγματα. Καλή ανάσταση σε όλους.

 

Μεταφερει τους εξης φακελους Garmin, private, Resource, sys και το προγραμμα που ειναι το GarminMobileXT.sis χυμα στην καρτα μνημης.Και μετα κανει την εγκατασταση με το GarminMobileXT.sis

Στην δευτερη φωτο που εχεις βαλει ειναι τα περιεχομενα του φακελου garmin.

Link to comment
Share on other sites

Μεταφερει τους εξης φακελους Garmin, private, Resource, sys και το προγραμμα που ειναι το GarminMobileXT.sis χυμα στην καρτα μνημης.Και μετα κανει την εγκατασταση με το GarminMobileXT.sis

Στην δευτερη φωτο που εχεις βαλει ειναι τα περιεχομενα του φακελου garmin.

Μα μόνο τον φάκελο αυτό όπως τον παραθέτω χρειάζεται κανείς για να εγκαταστήσει το Garmin(όλα τα υπόλοιπα δεν χρειάζονται και βρίσκονται στο download από RS,κλπ. που κάνουμε διότι είναι από το copy/paste των διαφόρων που τα ποστάρουν)-έχω εγκαταστήσει έτσι το Garmin(με αυτόν τον φάκελο μόνο-πάντα επικαιροποιώντας τον με τα της νέας έκδοσης,πχ. τώρα της 5.00.40) σε 25 συσκευές και τελευταίως και στο δικό μου 5800 με απόλυτη επιτυχία.Ετσι απλά;)

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά,

έβαλα εχθές την 5.00.40 στο e71...όλα καλά...αλλά έχω το πρόβλημα ότι δεν μου βρίσκει καμία οδό...φαντάζομαι κάποιο πρόβλημα με τα κλειδιά...

έβαλα τον τελευταίο 3 σε 1... με id 822 και 295 μήπως αλλάξαν και δεν το ξέρω...μιλάω για 1.70 και 4.04 εκδόσεις!

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά...

 

Υποθέτω τότε ότι πρόβλημα μου είναι αυτό που κατέβασα...

Μήπως μπορεί κανείς να μου στείλει ένα link με pm για την .40 έκδοση;

 

ΥΓ. Τελικά χύμα βάζω το φάκελο "Garmin" με όλα μέσα, ή απλά τα όλα μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά...

 

Υποθέτω τότε ότι πρόβλημα μου είναι αυτό που κατέβασα...

Μήπως μπορεί κανείς να μου στείλει ένα link με pm για την .40 έκδοση;

 

ΥΓ. Τελικά χύμα βάζω το φάκελο "Garmin" με όλα μέσα, ή απλά τα όλα μέσα;

 

Στην πρωτη σελιδα αναφερεται ξεκαθαρα,εχει απαντηθει απειρες φορες,μια αναζητηση τοσο δυσκολο ειναι να γινει;Χυμα ολα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

kalimera,

katarxas na sas efxaristisw gia to polutimo upload sas pou logw tis douleias mou mou xreiazetai polu. Exw loipon to 5800 k enw ta kanw ola ok to prwto diaforetiko pou exw einai sto simeio pou leei kati gia esn (emena mou vgazei anagnwristiko kartas) tespa, to vazw kanw generate proxoraw alla den leei na vrei to eswteriko gps oute kan tin epilogi gia tin energopoiisi tou... ti kanw lathos? exeis kamia idea?

episis, stin arxi mou vgazei diafora gia energopoiisi k loipa k o monos tropos na proxwrisw einai to "sindesi sto gps garmin"

 

HEELP please! :P

 

xronia polla k kalo pasxa

Amd Athlon 64 3500+@2.8GHZ ON Msi K8N Neo4 SLI Platinum

NVidia Geforce 6600LE 256mb By Msi

1024 DDR 400 by KINGSTON + 512mb ddr by TWINMOS -160gb by Maxtor - Nec 3551A Labelflash - ASUS DVD-Rom S-ATA

Opoios endiaferetai pm <---> to skotono ^

Link to comment
Share on other sites

kalimera,

katarxas na sas efxaristisw gia to polutimo upload sas pou logw tis douleias mou mou xreiazetai polu. Exw loipon to 5800 k enw ta kanw ola ok to prwto diaforetiko pou exw einai sto simeio pou leei kati gia esn (emena mou vgazei anagnwristiko kartas) tespa, to vazw kanw generate proxoraw alla den leei na vrei to eswteriko gps oute kan tin epilogi gia tin energopoiisi tou... ti kanw lathos? exeis kamia idea?

episis, stin arxi mou vgazei diafora gia energopoiisi k loipa k o monos tropos na proxwrisw einai to "sindesi sto gps garmin"

 

HEELP please! :P

 

xronia polla k kalo pasxa

 

Χρονια σου πολλα(στα ποσα μπηκες;:clap:).Καλο ειναι να μην γραφεις αλαμπουρνεζικα.Εκτος του οτι απαγορευονται μην ξεχνας οτι εισαι σε Ελληνικο φορουμ.Συν το οτι η αναγνωση ειναι δυσκολη και καθιστουν την αναζητηση αχρηστη.Χρησιμοποιησε τον αριθμο imei που φαινεται μεσα στο προγραμμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

για να μη δαγκώσετε να πω οτι διάβασα τις προηγούμενες σελίδες αλλά επειδή πρώτη ΄φορά πήρα symbian κινητό δ καταλαβαίνω τπτ...

 

Χρονια σου πολλα(στα ποσα μπηκες;:clap:).Καλο ειναι να μην γραφεις αλαμπουρνεζικα.Εκτος του οτι απαγορευονται μην ξεχνας οτι εισαι σε Ελληνικο φορουμ.Συν το οτι η αναγνωση ειναι δυσκολη και καθιστουν την αναζητηση αχρηστη.Χρησιμοποιησε τον αριθμο imei που φαινεται μεσα στο προγραμμα.

ok, σορρυ! κεκτημένη ταχύτητα! να δοκιμάσω το imei στη γεννητρια και να βάλω το αποτέλεσμα στο αρχείο νοτεπαντ?

Amd Athlon 64 3500+@2.8GHZ ON Msi K8N Neo4 SLI Platinum

NVidia Geforce 6600LE 256mb By Msi

1024 DDR 400 by KINGSTON + 512mb ddr by TWINMOS -160gb by Maxtor - Nec 3551A Labelflash - ASUS DVD-Rom S-ATA

Opoios endiaferetai pm <---> to skotono ^

Link to comment
Share on other sites

Κάνω c/p to φάκελο "private" και μου λεει οτι δεν εχω δικαιωμα!

Το ξανακανω και μου λεει οτι δεν εχω χωρο, την ωρα που εχω 5GB..

Link to comment
Share on other sites

Κάνω c/p to φάκελο "private" και μου λεει οτι δεν εχω δικαιωμα!

Το ξανακανω και μου λεει οτι δεν εχω χωρο, την ωρα που εχω 5GB..

Σϋνδεσε το κινητό σου με μαζική αποθήκευση.

ok, σορρυ! κεκτημένη ταχύτητα! να δοκιμάσω το imei στη γεννητρια και να βάλω το αποτέλεσμα στο αρχείο νοτεπαντ?

Πρόσεξε το ακριβές όνομα του αρχείου sw.unl. Μόλις το περάσεις, τσέκαρε το με το x-plore οτι δεν έχει λάθος κατάληξη. Χρησιμοποίησε το αναγνωριστικό κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί δημιουργούν νέο φάκελο garmin και κάνουν αντιγραφή μέσα σε αυτόν. Αυτό είναι λάθος. Πρέπει να επιλέξεις τους φακέλους και να τους αντιγράψεις στο root της κάρτας.

 

και ομως φιλε μου εγω τα εχω βαλει σε βαλει σε φακελο garmin και δουλευει τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησες φάκελο garmin και έβαλες μέσα τους φακέλους garmin, private, κτλ; Αποκλείεται να σου δούλεψε έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησες φάκελο garmin και έβαλες μέσα τους φακέλους garmin, private, κτλ; Αποκλείεται να σου δούλεψε έτσι.

 

τους φακελους private,sys,resource αντεγραψα τα περιεχομενα τους στους αντιστοιχους του τηλεφωνου και ολα τα υπολοιπα στο φακελο garmin

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω και γω. Όλοι κάνουν το λάθος να δημιουργήσουν φάκελο Garmin και να τα βάλουν όλα εκεί μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω και γω. Όλοι κάνουν το λάθος να δημιουργήσουν φάκελο Garmin και να τα βάλουν όλα εκεί μέσα.

 

σορυ. μπερδευτηκαμε

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμη μου κολλάει το προγραμμα όταν κάνω search στον χάρτη με την γραφίδα. Βρήκε κανείς τι φταίει? Επίσης να ρωτήσω για τα POI, το poiloader λεει οτι του λείπει ένα sox.exe, ξέρει κανείς τιποτά?
The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα ορισμένα POIs από ένα σαιτ, και ενώ στα Πρόσθετα > Προσαρμοσμένα POI μου τα εμφανίζει και μπορώ να επιλέξω κάποιο ώς προορισμό, δεν με προειδοποιεί για ραντάρ κλπ.

 

Χρησιμοποίησα Garmin POI Loader και για όλες τις υπόλοιπες κατηγορίες αφαίρεσα την ενημέρωση, ενώ για τα ραντάρ, κάμερες κλπ, τα έβαλα να με ενημερώνουν 300μ πριν.

Τζίφος όμως.

 

Ιδέες κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμη μου κολλάει το προγραμμα όταν κάνω search στον χάρτη με την γραφίδα. Βρήκε κανείς τι φταίει? Επίσης να ρωτήσω για τα POI, το poiloader λεει οτι του λείπει ένα sox.exe, ξέρει κανείς τιποτά?

 

μου εβγαζε το ιδιο,ψαξε στο google να το βρεις και βαλτο στο φακελο που σου ζηταει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ζητώ συγγνώμη αν έχει αναφερθεί ξανά η απορία μου αλλά έψαξα αρκετά και δεν βρήκα κάτι. Λοιπόν, με ενδιαφέρει όχι να κάνω install το Garmin στο nokia 5800 μου αλλά UNINSTALL. Το πρόβλημά μου είναι ότι όταν πάω να το κάνω remove με την συνηθισμένη διαδικασία από τα Options, απλά το κινητό δεν κάνει τίποτα. Δεν ξεκινάει καμία διαδικασία uninstall.

 

Έχει κάποιος καμία πρόταση για το πώς μπορώ να βγάλω το garmin manually ή με κάποιο τρόπο τέλος πάντων;

 

Ευχαριστώ πολύ όλους για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ζητώ συγγνώμη αν έχει αναφερθεί ξανά η απορία μου αλλά έψαξα αρκετά και δεν βρήκα κάτι. Λοιπόν, με ενδιαφέρει όχι να κάνω install το Garmin στο nokia 5800 μου αλλά UNINSTALL. Το πρόβλημά μου είναι ότι όταν πάω να το κάνω remove με την συνηθισμένη διαδικασία από τα Options, απλά το κινητό δεν κάνει τίποτα. Δεν ξεκινάει καμία διαδικασία uninstall.

 

Έχει κάποιος καμία πρόταση για το πώς μπορώ να βγάλω το garmin manually ή με κάποιο τρόπο τέλος πάντων;

 

Ευχαριστώ πολύ όλους για τον χρόνο σας!

Ρυθμίσεις>Διαχειρ. εφαρμ.>Εγκατ. εφαρμ.>(Επιλογές>Απεγκατάσταση),αν δεν γίνεται ούτε έτσι τότε μάλλον τα κατάφερες και έκανες το κινητό μούτι οπότε πας για ένα ξεγυρισμένο *#7370# φορματάκι(+μορφοποίηση κάρτας) για να συνέλθει....;)

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής, το μόνο που έκανα ήταν να εγκαταστήσω το garmin χωρίς το virtual key, οντας ως συνήθως βιαστικός. Ως εκ τούτου, δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω αλλά φαντάζομαι αυτό δεν έχει να κάνει με το γεγονός ότι δεν ξεκινάει το uninstall, σωστά;

 

Δεν το γλυτώνω το format δηλαδή ε; :(

 

Υ.Γ.: Για να μην το καταστρέψω τελείως ας ρωτήσω πριν δοκιμάσω: Αν εγκαταστήσω το version του garmin που υποστηρίζει πλέον το 5800 χωρίς το virtual key, θα γραφτεί από πάνω από το υπάρχον version και θα το χρησιμοποιώ απροβλημάτιστα με το touchscreen ή θα διαλυθεί το σύμπαν;

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Καλησπέρα,

 

Ζητώ συγγνώμη αν έχει αναφερθεί ξανά η απορία μου αλλά έψαξα αρκετά και δεν βρήκα κάτι. Λοιπόν, με ενδιαφέρει όχι να κάνω install το Garmin στο nokia 5800 μου αλλά UNINSTALL. Το πρόβλημά μου είναι ότι όταν πάω να το κάνω remove με την συνηθισμένη διαδικασία από τα Options, απλά το κινητό δεν κάνει τίποτα. Δεν ξεκινάει καμία διαδικασία uninstall.

 

Έχει κάποιος καμία πρόταση για το πώς μπορώ να βγάλω το garmin manually ή με κάποιο τρόπο τέλος πάντων;

 

Ευχαριστώ πολύ όλους για τον χρόνο σας!

 

Ρυθμισεις>Διαχειριση εφαρμογων>Εγκατεστημενες εφαρμογες>Garmin>Επιλογες>Απεγκατασταση

Edit: Μαλλον αργησα...:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής, το μόνο που έκανα ήταν να εγκαταστήσω το garmin χωρίς το virtual key, οντας ως συνήθως βιαστικός. Ως εκ τούτου, δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω αλλά φαντάζομαι αυτό δεν έχει να κάνει με το γεγονός ότι δεν ξεκινάει το uninstall, σωστά;

 

Δεν το γλυτώνω το format δηλαδή ε; :(

 

Υ.Γ.: Για να μην το καταστρέψω τελείως ας ρωτήσω πριν δοκιμάσω: Αν εγκαταστήσω το version του garmin που υποστηρίζει πλέον το 5800 χωρίς το virtual key, θα γραφτεί από πάνω από το υπάρχον version και θα το χρησιμοποιώ απροβλημάτιστα με το touchscreen ή θα διαλυθεί το σύμπαν;

 

όχι μονο δεν θα διαλυθεί το σύμπαν αλλά και θα δουλέψει σωστά. και εγω είχα κάνει εγκατάσταση πάνω στηυν προηγουμενη εκδοση και δουλεψε.

αν τυχον δεις οτι παρ ελπιδα δε δουλεύει, θα μπορεις να κανει απεγκατασταση με τον τροπο που δινουν στα παραπανω ποστ.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...