Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλα εχει και σχισμη και απο οτι λενε αλλαζουν το πανελ το μπροστινο και το πλαινο του τηλεφωνου ...συνεπως...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οκ οι φωτογραφιες του δεν ειναι τοσο καλες αλλα δεν νομιζω να πηρε κανεις αυτο το κινητο για φωτογραφιες

βγαζει χειροτερα απο το ν73 που ειχα παλια και απο το κ800 (που ειναι 3.2 και τα δυο.)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους εχω ενα αρχειο flash swf πως γινεται να το βαλω screensaver?

??

Καλημέρα!

Δεν γίνεται να το βάλεις ως screensaver, γιατί απλά το 5800 δεν έχει τέτοια επιλογή όπως έχουν τα προηγούμενα S60 κινητά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήγα στο Nokia Store και δεν είχαν ενημερωθεί για την σχισμή και για την αντικατάσταση...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι. Επιλέγω σαν αρχική οθόνη τις συντομεύσεις επαφών και προσθέσω όποιες επαφές θέλω και μου εμφανίζονται τα αντίστοιχα εικονίδια. Όμως αν σε κάποια επαφή υπάρχουν καταχωρημένοι δύο ή περισσότεροι τηλεφωνικοί αριθμοί, με το πάτημα του εικονιδίου της επαφής αυτής, μου δίνει την δυνατότητα να κάνω κλήση ή να στείλω μύνημα μόνο στον πρώτο καταχωρημένο αριθμό. Πως μπορώ να επιλέξω να στείλω μύνημα ή να κάνω κλήση στον δεύτερο ή τρίτο αριθμό?
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου γεια σας,

Είμαι και εγώ νέος κάτοχος του Nokia 5800, αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα . . .

Δεν το έχω με σύνδεση αλλά σαν καρτοτηλέφωνο.

Το πρόβλημα μου είναι το εξής:

Όταν πάω να ανανεώσω τον χρόνο ομιλίας, πληκτρολογώ τον 4ψήφιο αριθμό της εταιρίας, βγαίνει ο τηλεφωνητής και μου λέει να πληκτρολογήσω τον κωδικό και μετά να βάλω την #.

Μετά από ψάξιμο κατάφερα να πληκτρολογήσω τον κωδικό άλλα μου βάζει την άλλη γραμμή σε αναμονή (τον τηλεφωνητή).

Το ερώτημα μου είναι πως θα ανανεώσω τον χρόνο ομιλίας με το nokia 5800????

Μήπως έχει δοκιμάσει κανένας στο δικό του καρτοκινητό ?????

Αν ξέρει κανείς την λύση . . . . ας μου πει . . . .

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

trela_nera
Link to comment
Share on other sites

Πως στην βαζει σε αναμονη??μενα μια χαρα ανανεωση μου κανει!οταν κανεις κληση πατας αυτο για να σου βγαλει το πληκτρολογιο και πατας τον κωδικο και την διεση και μετα περιμενεις και ολα οκ.
Link to comment
Share on other sites

Πως στην βαζει σε αναμονη??μενα μια χαρα ανανεωση μου κανει!οταν κανεις κληση πατας αυτο για να σου βγαλει το πληκτρολογιο και πατας τον κωδικο και την διεση και μετα περιμενεις και ολα οκ.

 

Και μενα αυτο κανει.

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογώ των 4 ψηφιο κωδικό, βγαίνει ο τηλεφωνητής και μου λέει να βάλω τον κωδικό και στο τέλος την #.

Εγώ ποιο κουμπί πατάω για να γυρίσει στο πληκτρολόγιο ώστε να βάλω τον κωδικό ????

Μήπως είναι εύκολο να μου περιγράψετε λίγο την διαδικασία ???

trela_nera
Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογώ των 4 ψηφιο κωδικό, βγαίνει ο τηλεφωνητής και μου λέει να βάλω τον κωδικό και στο τέλος την #.

Εγώ ποιο κουμπί πατάω για να γυρίσει στο πληκτρολόγιο ώστε να βάλω τον κωδικό ????

Μήπως είναι εύκολο να μου περιγράψετε λίγο την διαδικασία ???

Είναι απλό, μόλις κάνεις την κλήση πάνω στην οθόνη θα πατήσεις το δεξί πλήκτρο που λέει Εφ. κλήσης και αμέσως θα εμφανιστεί το πληκτρολόγιο για να πατήσεις τα νούμερα που θες κ την #.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απογοητευτικα με την καμερα του κινητου.Δεν λεω οκ το κινητο περισσοτερο το πηρα για την μουσικη του εφοσον το κινητο εκτος απο το να παιρνω τηλ. το θελω και παρα πολυ και για μουσικη και σε αυτο το τομεα το 5800 γαμ.....Απλως ηθελα η καμερα να ειναι τουλαχιστον πανα απο 2mpixel.Aλλα οταν ακουσα οτι εχει και 3.2 και carl Zeiss λεω οτι θα εχει καλη....... καμερα.Αλλα οταν πρωτοανοιχα την καμερα απογοητευτικα πραγματικα.Ελεος.........

Για να λεμε και την αληθεια........

Link to comment
Share on other sites

εχει ξανα ειπωθει νομιζω, η συσκευη ειναι προσανατολισμενη στη μουσικη,αρα η καμερα ερχετε σε δευτερη μοιρα.Καποια στιγμη θα διορθωθει καπως με αναβαθμιση λογισμικου.Σκοπος της νοκια και καθε εταιριας νομιζω ειναι στη μεσαια κατηγορια να εμφανιζουν ξεχωριστα ''μουσικα'' η ''φωτογραφικα'' κινητα.Για all-in-1 βγαζουν τις ακριβοτερες συσκευες,απο καπου πρεπει και αυτοι να τα αρπαξουν.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως γινεται στην αρχικη οθονη να βαλουμε περισοτερες συντομευσεις?οπως εχει κανει το μελος "panaros" σε φωτογραφια που εδωσε σε αλλο τοπικ

 

http://imageshack.gr/view.php?file=79jlguhjdbxjh9vntplm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται μέσω της εφαρμογής Handy Shell.

Περισσότερα στο θέμα των εφαρμογών.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , να ρωτησω δυο πραγματα:

Στην συσκευασια vodafone,

1)περιλαμβανεται η γραφιδα???

2)Εχει καποια θηκη για το κινητο , κ αν οχι που μπορω να βρω???

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και σε επικοινωνία με NOKIA και Alpha Copy, δεν γνωρίζουν κάτι για την σχισμή ως επίσημο πρόβλημα και κάποιο τρόπο αντιμετώπισης...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , να ρωτησω δυο πραγματα:

Στην συσκευασια vodafone,

1)περιλαμβανεται η γραφιδα???

2)Εχει καποια θηκη για το κινητο , κ αν οχι που μπορω να βρω???

Δεύτερη γραφίδα και θήκη δεν υπάρχουν στις τελευταίες παρτίδες.

Τώρα τι θα σου τύχει έγκειται στο τι παρτίδας είναι η συσκευασία που θα σου τύχει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και σε επικοινωνία με NOKIA και Alpha Copy, δεν γνωρίζουν κάτι για την σχισμή ως επίσημο πρόβλημα και κάποιο τρόπο αντιμετώπισης...

 

μαλιστα...και αυτα που αναφερονται στην σελ.454 απο τον oranje22 τι ειναι????δεν ηταν οδηγιες προς τα nokia clubs?μηπως κοιμουνται εκει στην alpha copy? συγκεκριμενα ...

 

GAP BETWEEN A-COVER AND SIDE BAND – HOW TO REPAIR

In some cases due to part tolerances there could be noticeable gap between

A-cover and side band. If the customer complaint concerns ʽgap between Acover

and side bandʼ the following procedure should be followed.

Procedure:

Note: This measurement should be done this way: Do not use any force

when using that gap measurement fool.

Parts required:

1. New side band

2. New side band and also new A-cover

3. Antenna module assembly and LCD frame assembly

 

 

οποτε απο οτι καταλαβενετε πατε κατευθειαν se nokia store

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι. Επιλέγω σαν αρχική οθόνη τις συντομεύσεις επαφών και προσθέσω όποιες επαφές θέλω και μου εμφανίζονται τα αντίστοιχα εικονίδια. Όμως αν σε κάποια επαφή υπάρχουν καταχωρημένοι δύο ή περισσότεροι τηλεφωνικοί αριθμοί, με το πάτημα του εικονιδίου της επαφής αυτής, μου δίνει την δυνατότητα να κάνω κλήση ή να στείλω μύνημα μόνο στον πρώτο καταχωρημένο αριθμό. Πως μπορώ να επιλέξω να στείλω μύνημα ή να κάνω κλήση στον δεύτερο ή τρίτο αριθμό?

Δεν το έχω δοικιμάσει καθώς δεν χρησιμοποιώ την μπάρα των επαφών αλλά δοκίμασε το εξής:

Βρες την επαφή απο το μενού - επαφές, μπες σε αυτή και πάτα

Επιλογές - Προεπιλογές - Αριθμός τηλεφώνου - (χωρίς προεπιλογή)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοικιμάσει καθώς δεν χρησιμοποιώ την μπάρα των επαφών αλλά δοκίμασε το εξής:

Βρες την επαφή απο το μενού - επαφές, μπες σε αυτή και πάτα

Επιλογές - Προεπιλογές - Αριθμός τηλεφώνου - (χωρίς προεπιλογή)

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά βρήκα λύση εγκαθιστώντας το handy shell

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα...και αυτα που αναφερονται στην σελ.454 απο τον oranje22 τι ειναι????δεν ηταν οδηγιες προς τα nokia clubs?μηπως κοιμουνται εκει στην alpha copy? συγκεκριμενα ...

 

GAP BETWEEN A-COVER AND SIDE BAND – HOW TO REPAIR

In some cases due to part tolerances there could be noticeable gap between

A-cover and side band. If the customer complaint concerns ʽgap between Acover

and side bandʼ the following procedure should be followed.

Procedure:

Note: This measurement should be done this way: Do not use any force

when using that gap measurement fool.

Parts required:

1. New side band

2. New side band and also new A-cover

3. Antenna module assembly and LCD frame assembly

 

 

οποτε απο οτι καταλαβενετε πατε κατευθειαν se nokia store

 

To ξέρω... Αυτό ανέφερα και λένε δεν γνωρίζουν καν ότι υπάρχει αυτό το πρόβλημα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...