Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ενσωματομένο πρόγραμμα αναπαραγωγής μουσικής πάντως δεν είναι καθόλου εύχρηστο έχω γύρω στα 1000 mp3, τα οποία είναι σε ξεχωριστούς φακέλλους (ανα άλμπουμ) και στη "Μουσική" μου τα βγάζει πολύ μπερδεμένα και δε μπορώ να βγάλω άκρη. Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος για να τα βλέπεις διαφορετικά ή κάποια καλύτερη εφαρμογη;
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενημερωμένες ετικέτες στα τραγούδια σου, στα ταξινομεί άψογα. Αλλιώς βάλε το coreplayer για να τα παίζεις σύμφωνα με τους φακέλους από την κάρτα μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενημερωμένες ετικέτες στα τραγούδια σου, στα ταξινομεί άψογα. Αλλιώς βάλε το coreplayer για να τα παίζεις σύμφωνα με τους φακέλους από την κάρτα μνήμης.

 

ok

 

Μπορώ να συνδέσω το 5800 με μείκτη; Το TV- OUT cable λογικά έχει τρείς εξόδους

 

Ασπρο - Κόκκινο (στέρεο ήχος)

 

Κιτρινο (εικόνα)

 

αν συνδέσω το ασπρο-κοκκινο στην υποδοχή left-right του μείκτη ή του ενισχυτή θα παίξει;

Link to comment
Share on other sites

ok

 

Μπορώ να συνδέσω το 5800 με μείκτη; Το TV- OUT cable λογικά έχει τρείς εξόδους

 

Ασπρο - Κόκκινο (στέρεο ήχος)

 

Κιτρινο (εικόνα)

 

αν συνδέσω το ασπρο-κοκκινο στην υποδοχή left-right του μείκτη ή του ενισχυτή θα παίξει;

 

Λογικα γινεται. Το σωστο θα ηταν να αγορασεις καλώδιο "minijack σε RCA". Θα το συνδέσεις σε λειτουργεία "ακουστικών ή βάση μουσικής". Τα RCA που ειναι κόκκινο-ασπρο θα τα βαλεις στο μίκτη. Να θυμάσαι οτι αν χτυπησει το τηλ θα ακουγετε απο τα ηχεία.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενημερωμένες ετικέτες στα τραγούδια σου, στα ταξινομεί άψογα. Αλλιώς βάλε το coreplayer για να τα παίζεις σύμφωνα με τους φακέλους από την κάρτα μνήμης.

 

Φιλε Mirror εχει βγει σωστος coreplayer για το 5800, γιατι ενας που ειχα βαλει δεν επαιζε.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

ok

 

Μπορώ να συνδέσω το 5800 με μείκτη; Το TV- OUT cable λογικά έχει τρείς εξόδους

 

Ασπρο - Κόκκινο (στέρεο ήχος)

 

Κιτρινο (εικόνα)

 

αν συνδέσω το ασπρο-κοκκινο στην υποδοχή left-right του μείκτη ή του ενισχυτή θα παίξει;

 

Το δοκίμασα μόλις με το TV-OUT με ασπρο κοκκινο λειτουργει 'αψογα.....πατάς εξοδος ήχου και είσαι τζετ...!!!(Φοβερό ήχο εχει το άτιμο....μπράβο του...)

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και προστατευτικα οθονης απο e shop.Μολις τα παρω θα σα ς πω εντυπωσεις!Η μπαταρια εξακολουθει να ειναι το κυριο,ισως και το μοναδικο ουσιαστικο, μειονεκτημα του κινητου...

Πρεπει να παρω φορτιστη αυτοκινητου σκεφτομαι και για δευτερη μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και προστατευτικα οθονης απο e shop.Μολις τα παρω θα σα ς πω εντυπωσεις!Η μπαταρια εξακολουθει να ειναι το κυριο,ισως και το μοναδικο ουσιαστικο, μειονεκτημα του κινητου...

Πρεπει να παρω φορτιστη αυτοκινητου σκεφτομαι και για δευτερη μπαταρια...

 

Ναι ρε πω πω....αυτη η μπαταρια!!!Εγώ αρχισα να το φορτίζω καθε μερα.....!!

Εν τω μεταξυ βλεπω την μπαταρια 71% και μολις επαιξε τραγουδι 3 λεπτών εφτασε στο 57%.......!!!I don't believe it......:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Μία παρατήρηση όσον αφορά την συνδεσιμότητα wifi:

Δεν έχει την αντίστοιχη δυνατότητα εύρεσης πολλών δικτύων όπως τα επαγγελματικά μοντέλα της nokia (e51,e71,...) :O

Βρίσκει μόνο αυτά με το πιο δυνατό σήμα.

(έγινε συγκριτικό τεστ :))

 

Πάντως στον ήχο είναι άπαιχτο. Το σύνδεσα με ηχοσύστημα σε αυτοκίνητο και έβγαζε απίστευτο ήχο :D (Δικαιολογεί πάντως το όνομά του xpress music οπότε κανείς δεν μπορεί να πει τίποτα :shifty:)

 

Θα ήθελα βέβαια να είχε πιο γρήγορο επεξεργαστή (και συνεπώς πιο μεγάλη μπαταρία - πχ. σαν του Ε55 που έρχεται :happy:) ώστε να παίζει πιο καλά τα βιντεάκια και να μην κολάει στα θέματα...

Αλλά βέβαια θα μου πείτε πως θα πουλήσει το επόμενο μοντέλο. :p

 

Να πω την αλήθεια το περίμενα χειρότερο με όσα είχα ακούσει εδώ μέσα.

Αλλά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος! Κ όσο βγαίνουν κ νέες εφαρμογές ακόμα πιο πολύ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα μόλις με το TV-OUT με ασπρο κοκκινο λειτουργει 'αψογα.....πατάς εξοδος ήχου και είσαι τζετ...!!!(Φοβερό ήχο εχει το άτιμο....μπράβο του...)

 

 

Σε ενισχυτή το έβαλες;

Link to comment
Share on other sites

Σε ενισχυτή το έβαλες;

 

Δυστυχώς δεν εχω ενισχυτή αλλα πιστέυω το ιδιο πραμα θα ειναι.....σε ενα hi-fi mini το εβαλα με εξοδο RCA και ήταν και εκεί μια χαρα.....

Link to comment
Share on other sites

Μία παρατήρηση όσον αφορά την συνδεσιμότητα wifi:

Δεν έχει την αντίστοιχη δυνατότητα εύρεσης πολλών δικτύων όπως τα επαγγελματικά μοντέλα της nokia (e51,e71,...) :O

Βρίσκει μόνο αυτά με το πιο δυνατό σήμα.

(έγινε συγκριτικό τεστ :))

 

 

Εμένα πάντως πιάνει και δίκτυα που είναι αρκετά μακριά αλλα δε μπορεί να κρατήσει τη σύνδεση.

 

Δυστυχώς δεν εχω ενισχυτή αλλα πιστέυω το ιδιο πραμα θα ειναι.....σε ενα hi-fi mini το εβαλα με εξοδο RCA και ήταν και εκεί μια χαρα.....

 

Το εχω βαλει εγω σε ενισχυτη...οντως εχει πολυ καλη ποιοτητα παντως!

 

Αρα παίζει

 

Πάντως όταν βάζεις το καλώδιο σε ρωτάει αν θές έξοδο ήχου ή έξοδο εικόνας αρα γι'αυτη τη δουλειά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εκεί που έβλεπα ένα βίντεο κανονικότατα, ξαφνικά άρχισε να κολλάει; Σε τι οφείλεται αυτό;

 

Ακομα δεν εχω καταφερει να δω περασμενα δικα μου video.

Σε τι αναλυση τα εχεις περασει και τι μορφης ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ βλεπω την μπαταρια 71% και μολις επαιξε τραγουδι 3 λεπτών εφτασε στο 57%.......!!!

 

Ερώτηση!!

Από πού βλέπουμε το ποσοστό μπαταρίας????:worry:

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενημερωμένες ετικέτες στα τραγούδια σου, στα ταξινομεί άψογα. Αλλιώς βάλε το coreplayer για να τα παίζεις σύμφωνα με τους φακέλους από την κάρτα μνήμης.

 

Φιλε Mirror εχει βγει σωστος coreplayer για το 5800, γιατι ενας που ειχα βαλει δεν επαιζε.

 

Για δείτε αυτό Music Launcher 0.99 BETA

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση!!

Από πού βλέπουμε το ποσοστό μπαταρίας????:worry:

Δεν μπορείς να δεις το ποσοστό από κάπου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

προφανως μπορει να το φερνουν απο τα βαλκανια για αυτο εχει και τα ελληνικα μεσα.απο οτι ειδα στο σαιντ μεσα λεει εγγυηση 2 ετων nokia(και οχι alphacopy)

 

Εγω το πηρα απο το e-shop εκανα τηλ. σε nokia shop που ο κολητος μου ειναι τεχνικος της nokia του διαβασα το imei εκει επιτοπου απο το καταστημα και μου ειπε αφου το χτυπησε στο συστημα οτι ειναι ελληνικοτατο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να δεις το ποσοστό από κάπου.

Μπορείς πολύ εύκολα από κάποια προγραμματάκια όπως το PhoNetInfo που σου έχει το battery level σε ποσοστό αλλά δε νομίζω να χρησιμεύει και σε κάτι αυτό, τη βλέπεις αν πέφτει και από τις γραμμές

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το PhoNetInfo δείχνει το ποσοστό της μπαταρίας αναγόμενο στο πόσες γραμμές σου δείχνει το ίδιο το τηλέφωνο. Οπότε, δεν μπορούμε να παρακολουθούμε την πραγματική διάκρεια της μπαταρίας με αντίστοιχες εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα τν βοθεια σας .οποιος γνωριζει .ειχα ανοιχτο τ ιντερνετ 3 σελιδες κ ακουγα μουσικη μετα απο κανα μισαωρο τ κινητο σαν ν εκλεισε η οθονη εγινε μαυρη αλλα οχι οπως οτν κλεινει .μετα τ σβησα κ τ ξανανοιξα κ μ ζητησε ημερομηνια κ ωρα.καμια ιδεα για τ τ συμβαινει?:(
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...