Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες αυτο με τα card reader και τους ανταπτορες και την αναγνωριση το εχω παθει και εγω... προφανως αν δεν αλλαξουμε και βαλουμε καμια sandisk θα παραμεινουμε στο καλωδιο...

κατι παιζει μαλλον με τον συγκεκριμενο τυπο που εχει μεσα το 5800 ή πρεπει να βρουμε ειδικο ανταπτορα και οχι απο αλλες μνημες...

 

Αν έχεις ανταπτορα από άλλη microSD κάρτα, τότε την χρησιμοποιείς κανονικά. Αν έχεις card reader για microSD HC και πάλι δεν σου αναγνωρίζει την κάρτα, τότε σίγουρα ευθύνεται η χαμηλή ποιότητα της κάρτας που δίνει η Νοκια.

 

Ναι κάτι με την κάρτα της NOKIA παίζει, γιατί την 16gb(sandisk) που αγόρασα από ebay μου την διαβάζει κανονικότατα το card reader....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

 

==========================================================

 

 

 

 

Nokia 5800 -- Episode II: Attack of the Clones --- Nckia 5800 :lol::p

 

 

It was just a matter of time untill we see the first clones of the 5800 XpressMusic.

The Nckia 5800 has a 3” touchscreen, dual sim support, a camera, FM-radio.

The clone cotsr about 125 Euro. However, I don’t recomend to buy it.

 

http://symbianworld.org/1329-nokia-5800-clone-nckia-5800/

 

 

Προσοχη λοιπον σε μη ψαγμενους μελλοντικους αγοραστες του 5800.....

 

αχαχαχα κινηταρα οχι αστεια! θα το παρω με κλειστα ματια! dual sim κι ολας? τι αλλο θες!!

δωστε προσοχη!! εχει πανω: a camera οχι οτι κ οτι! (megapixels και τετοιες ιστοριες!) και τοσο καιρο εψαχνα ενα 5800 με πιο μικρη οθονη (και να που το εφτιαξε για μενα η nckia (cloning people)) γιατι του δικου μου με ζαλιζει οταν βλεπω ταινιες!!! :lol::D

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει τις τελευταίες μέρες ότι όταν με παίρνουν τηλέφωνο και είναι κλειδωμένο, όταν το κλείσω παύει να είναι κλειδωμένο με αποτέλεσμα να μπαίνει στο μενού, να παίρνει τηλέφωνο, κτλ.. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό? Έτσι είναι ρυθμισμένο (που δεν το νομίζω) ?? :wacko: Ή μάλλον πρέπει να επισπεύσω το format...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Και κατι τελευταιο σχετικα με to gps,εχω απενεργοποιησει το A-Gps για να μην χρεωνομε,οποτε βαζω διαδρομη στους χαρτες για οδηγηση η περπατηστε εδω μου ανοιγει να συνδεθω με το δικτυο και να κατεβασω η να ενημερωθω σχετικα με καποιες αδειες για πεζοπορια κτλπ,οταν παταω ακυρο τοτε μου σβηνει την διαδρομη που εχω βαλει και με πεταει στην <<θεση μου>>
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,πηγα να κανω την αναβαθμιση μεσω του κινητου και ενω εκανε αναζητηση μου εβγαλε οτι δεν υπαρχουν νεες ενημερωσεις...Πως ειναι δυνατον αυτο??Αφου την 11 εχω ακομη...
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι εχει ξανα απαντηθει,εχει αφαιρεθει μπορεις να κανεις αναβαθμιση μονο μεσω υπολογιστη η σε καταστημα νοκια
Link to comment
Share on other sites

Και κατι τελευταιο σχετικα με to gps,εχω απενεργοποιησει το A-Gps για να μην χρεωνομε,οποτε βαζω διαδρομη στους χαρτες για οδηγηση η περπατηστε εδω μου ανοιγει να συνδεθω με το δικτυο και να κατεβασω η να ενημερωθω σχετικα με καποιες αδειες για πεζοπορια κτλπ,οταν παταω ακυρο τοτε μου σβηνει την διαδρομη που εχω βαλει και με πεταει στην <<θεση μου>>

Έχεις αγοράσει την αντίστοιχη άδεια χρήσης της πλοήγησης;

Ή πήρες την 7ημερη δωρεάν άδεια χρήσης;

 

 

καλησπερα,

πως μπορω να κανω ομαδικη κληση?

θελω ταυτοχρονα να μιλαω με 4 και 5 ατομα!

γινετε με το 5800?

Ενώ είσαι ήδη σε κλήση πάτα το Εφ. κλήσ. και θα σου βγάλει το πληκτρολόγιο μέσω του οποίου μπορείς να πάρεις και δεύτερο αριθμό.

 

 

Παιδια,πηγα να κανω την αναβαθμιση μεσω του κινητου και ενω εκανε αναζητηση μου εβγαλε οτι δεν υπαρχουν νεες ενημερωσεις...Πως ειναι δυνατον αυτο??Αφου την 11 εχω ακομη...

Μόνο μέσω NSU είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση.

Δεν θα τη βρεις μέσω FOTA.

 

Αν τώρα εννοείς πως δοκίμασες μέσω NSU και δεν τη βρήκε, κάτι παίζει με το product code της συσκευής σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το agps πρεπει να εχουμε off και τον διακομιστη εντοπισμου θεσης, για να μη χρεωνομαστε;

 

 

Ναι αλλιώς χρεώνεσαι. Έτσι την πάτησα εγώ.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Itchrist86

 

Οχι τιποτα απο τα 2 το κντ το εχω 2 μηνες λειτουργουσε καλα μεχρι που χθες εγκατεστησα απο βλακεια μου το νοκια μαπς που δεν υποστηριζει touch,σημερα εκανα hard format το εχω παλι κανονικα το προγραμμα αλλα μολις του δινω εναρξη οδηγησης με συνδεει στης επιλογες αδειων αγορας και ανανεωσης,μηπως πρεπει να συνδεθω με wifi μια φορα ωστε να παρω της σχετικες αδειες και να με αφηνει μετα κανονικα να λειτουργω?

Link to comment
Share on other sites

κανα τετοιο μας ελειπε τωρα σαν αυτο που επαθε ο nervous...

τελικα το back up ανα 3 μερες δεν ειναι αρκετο... θα το κανω πιο συχνο και εννοειται και στην καρτα... :lol:

 

 

@ rallistas

εχει οντως gps και μπορεις να βγαλεις κι ολας το agps (που το βοηθαει να λοκαρει πιο γρηγορα μεσω gprs αν και δε θα στο συνιστουσα λογω της καθυστερησης που θα χει μετα)... κανε μια αναζητηση και στο παρον θεμα που εχει αναφερθει πολλες φορες το συγκεκριμενο ζητημα! κανε ενα search και σιγουρα θα σου λυθουν ολες οι αποριες!!!

 

 

Με κλειστο το a-gps και τον διακομιστη εντοπισμου θεσης παντως βρισκει δορυφορους αλλα 5 λεπτα δεν κλειδωσε θεση...

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

 

Οχι τιποτα απο τα 2

 

Αν δεν έχεις ενεργή άδεια, πως είναι δυνατόν να κανείς πλοήγηση; Μπες στο παραπάνω λινκ να πάρεις την 7ήμερη δωρεάν πλοήγηση. Για να την ενεργοποιήσεις, πρέπει να συνδεθείς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει τις τελευταίες μέρες ότι όταν με παίρνουν τηλέφωνο και είναι κλειδωμένο, όταν το κλείσω παύει να είναι κλειδωμένο με αποτέλεσμα να μπαίνει στο μενού, να παίρνει τηλέφωνο, κτλ.. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό? Έτσι είναι ρυθμισμένο (που δεν το νομίζω) ?? :wacko: Ή μάλλον πρέπει να επισπεύσω το format...

το ιδιο εχω παθει και εγω, δεν μπαινει σε αναμονη η οθονη(το πληκτρο της καμερας στο πλαι σου δουλευει? διοτι αυτα τα δυο συνηθως πανε πακετο)

και φορματ εκανα, και στη καρτα και στο τηλεφωνο ρεσετ και τιποτα. και επανεκινησεις εκανα με την εναλλαγη γλωσσας. το μονο που δεν εκανα ηταν να πατησω την ωρα που ανοιγει το τηλεφωνο (vodafone καρτα εχω) να πατησω το ok την ωρα που λεει "καλωσηρθατε στη vodafone".

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβως ,γιατι κοιταξα στα γρηγορα και δεν βρηκα

κατι συγκεκριμενο για το 5800 :O

 

Συγνωμη καρνταση.Ειχα την εντυπωση οτι εβαλα τον σωστο συνδεσμο :zzz: :http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=accessories&thread.id=12896&view=by_date_ascending&page=1 .Να σημειωσω οτι το μονο ανησυχητικο που ειδα μεχρι τωρα ειναι οτι τις πρωτες μερες χαθηκαν τα τραγουδια.Με επανεκκινηση και ενημερωση βιβλιοθηκης εληξε.Τωρα τι εφταιξε.................

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν απ'οτι φαίνεται το τηλέφωνο δεν μπορεί να υποστηρίξει class 2 αλλά απο class 4 και πάνω:!::!:... Δηλαδή όσοι πήρα(μ)ε class2 την πατήσαμε:mad:... Αλλά φυσικά εξαιτίας της NOKIA γιατί θα έπρεπε να μας είχε ενημερώσει :mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο εχω παθει και εγω, δεν μπαινει σε αναμονη η οθονη(το πληκτρο της καμερας στο πλαι σου δουλευει? διοτι αυτα τα δυο συνηθως πανε πακετο)

και φορματ εκανα, και στη καρτα και στο τηλεφωνο ρεσετ και τιποτα. και επανεκινησεις εκανα με την εναλλαγη γλωσσας. το μονο που δεν εκανα ηταν να πατησω την ωρα που ανοιγει το τηλεφωνο (vodafone καρτα εχω) να πατησω το ok την ωρα που λεει "καλωσηρθατε στη vodafone".

 

αν πατήσεις οκ τότε δουλεύει μια χαρα...το έχω παρατηρησει κι εγω...μόνο με vodafone όμως με wind ήταν όλα οκ!!!

άλλο κουφό τώρα...εχτες έκανα αναβάθμιση σε nokia shop πέρασα την 20 και παρατηρώ το εξής:όταν μπαίνω στην οθόνη του πληκτρολογίου μου βγάζει ένα νταμάκι μπαταρίας λιγότερο απο ότι έχω κανονικά...μόνο σε αυτή την οθόνη το παρουσιάζει...ελεος!!!!

Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο εχω παθει και εγω, δεν μπαινει σε αναμονη η οθονη(το πληκτρο της καμερας στο πλαι σου δουλευει? διοτι αυτα τα δυο συνηθως πανε πακετο)

και φορματ εκανα, και στη καρτα και στο τηλεφωνο ρεσετ και τιποτα. και επανεκινησεις εκανα με την εναλλαγη γλωσσας. το μονο που δεν εκανα ηταν να πατησω την ωρα που ανοιγει το τηλεφωνο (vodafone καρτα εχω) να πατησω το ok την ωρα που λεει "καλωσηρθατε στη vodafone".

 

Καλημέρα..

Όχι δεν έχω πρόβλημα με την οθόνη αναμονής ούτε και με το κουμπί της κάμερας.. Απλώς πέρασα κάποιο πρόγραμμα και δημιούργησε αυτό το πρόβλημα, μάλλον πρέπει να είναι το mlock για να κλειδώνεις το κινητό με ένα πάτημα στην οθόνη..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

πως μπορω να κανω ομαδικη κληση?

θελω ταυτοχρονα να μιλαω με 4 και 5 ατομα!

γινετε με το 5800?

 

Ενώ είσαι ήδη σε κλήση πάτα το Εφ. κλήσ. και θα σου βγάλει το πληκτρολόγιο μέσω του οποίου μπορείς να πάρεις και δεύτερο αριθμό?

 

οχι φιλε μου δεν ειναι ετσι.δεν δουλευει αυτο που λες!

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου δεν ειναι ετσι.δεν δουλευει αυτο που λες!

Κανεις λαθος,δουλευει ετσι ακριβως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εννοει πως γίνεται να μιλαει ταυτοχρονα και με τους 4 ή 5...δλδ να μιλουν και οι 4 μεταξύ τους ταυτοχρονα..

 

Μιλάς με τον πρωτο, κανείς αυτό που είπε ο φίλος παραπάνω και προσθέτεις και άλλον στην συζήτηση. Και συνεχίζεις με όσες επαφές θέλεις. Καλείς και τις προσθέτεις μια μια.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...