Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν λετε οτι εχει σχισμη τι εννοειτε???δεν ανεβαζετε μια φωτο να δουμε???

 

Eδω ειναι η σχισμη:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2664994#post2664994

 

Kαι εδω το πως την διορθωνουν:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2666752#post2666752

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχουν συσκευες ,απο οτι φαινεται απο το φορουμ, που δεν εχουν σχισμη η υπαρχει αλλα δεν γινεται ευκολα αντιληπτο .. π.χ στο δικο μου που το πηρα σημερα δεν καταλαβαινεις καποια σχισμη αν δεν σου εχει πει κανεις τπτ , αν το κοιταξεις και απο δεξια και απο αριστερα δεν καταλαβαινεις διαφορα.απλα αυτο που με ανησυχει ειναι μηπως βγαλει προβλημα το ακουστικο . Τοτε τι κανεις ? το πας για service se nokia store η το πας για αντικατασταση παιρνοντας μεγαλο ρισκο διοτι ενδεχεται η συσκευη που θα παρεις να ειναι χειροτερη απο αυτην που ειχες με αποτελεσμα να εχεις ακομα περισσοτερα τραβιγματα ???

Ομως τα προβληματάκια που έχουν αναφερθεί υφίστανται.

Πρώτον η σχισμή αν και είναι πάρα πολύ μικρή όντως υπάρχει. Είπα να μην ασχοληθώ γιατί δεν ήθελα να το στείλω για αντικατάσταση και να το αποχωριστώ.

Ομως μου εμφανίστηκε και το πρόβλημα με το ακουστικό. Κάνει κάτι χρατσ-χρουτς όταν μιλάς και μερικές φορές δυσκολεύεσαι να ακούσεις τον συνομιλητή σου.

Τι να κάνω? Να ζητήσω αντικατάσταση ή επιδιώρθωση? Εντός πόσον ημερών από την αγορά γίνεται αντικατάσταση συσκευής?

Να απευθυνθώ στην vodafone ή στην nokia?(σημ. βρίσκομαι σε επαρχία και πιθανόν να πρέπει να αποσταλεί στην Αθήνα)

 

Για το ακουστικό καλύτερα να το πας σε ένα Nokia Shop για επισκευή την οποία θα σου την κάνουν επιτόπου ή το πολύ να στο κρατήσουν καμιά μέρα, παρά να περιμένεις τουλάχιστον 10 μέρες αντικατάστασης και να μην ξέρεις τι θα σου τύχει στην επόμενη συσκευή.

 

--------------------------

Nai katalava ti mou les...egw to thelw gia prwth syskeyh...alla an einai na yparxei pithanothta na veltiwthei to pragma...tote nai tha perimenw...outws h allws einai toso nai h syskeyh kai den tithetai thema oti an perimenw ki allo tha paliwsei h texnologia ths....!

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greenglish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Re paidia na rwthsw kati kai na mou peite eseis pou exete kai perissoterh empeiria?

Dld an perimenw ligo kairo...kanena mhna h kai enamisi mhna...tha e3alhthoun ola ayta ta provlhamata peri akoustikou kai sxismhs?kai epipleon an to parw pio meta tha exei pio e3eligmeno software...kapoia ekdosh pio panw apo thn v.11 me apotelesma na exoun diwrthothei kapoia provlhmata...den 3erw ti na kanw...na to agorasw twra...h na perimenw...?mporei na ftia3oun ta pragmatta?shmeiwsei oti thelw ena plhres leitourgiko kinhto xwris elattomata...thelw na to parw...kai na mhn xreiastei antikatastash oute servixe...ante to poly poly na xreiastei mia anavathmish logismikou pou mporw na thn kanw kai monos mou...etc den einai?...!Perimenw tis apopseis sas...!

 

Eyxaristw ek ton proteron...!

 

 

 

ρε φίλε γράφε ελληνικά,έλεος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις σήμερα πήρα κι εγώ τη συσκευή στα χέρια μου. Είναι όμορφη απλά έχω κι εγώ το πρόβλημα με τη σχισμή και θα το παω το συντομότερο δυνατόν σε ένα nokia shop.

Κάποια στιγμή και ενώ πήγα να μπω στις ρυθμίσεις, το κινητό κόλλησε και έπρεπε να βγάλω τη μπαταρία. Δε νομίζω βέβαια ότι είναι κάτι σοβαρό γιατί δεν μου το ξαναέκανε. Κατά τα άλλα, όμορφο κομψό και λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Eδω ειναι η σχισμη:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2664994#post2664994

 

Kαι εδω το πως την διορθωνουν:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2666752#post2666752

 

Δεν διορθώνουν τη σχισμή αλλά το ακουστικό. ;)

Link to comment
Share on other sites

Soz για τα greeklish παιδιά...απλως με βολευουν και τα 2 εξισου οποτε δεν δινω σημασια με το τι γραφω...απλως προσαρμοζομαι.....! :p:p:p

 

Και παλι συγνωμη και Ευχαριστω για της απαντησεις σας...!

 

ρε φίλε γράφε ελληνικά,έλεος

 

Παντως ρε φιλε δεν νομιζω οτι ειναι τροπος αυτος...τουλαχιστον το παιδι προηγουμενος ειπε και ενα σε παρακαλω....!Νομιζω οτι δεν θα παθαινες τπτ...!Και δεν χρειαζοταν να εχεις αυτο το υφος...!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ? Όταν γυρνάω το κινητό πλάγια, τότε πρώτα σβήνει η οθόνη και μετά ξαναανάβει με την πλάγια εμφάνιση. Είναι φυσιολογικό?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ? Όταν γυρνάω το κινητό πλάγια, τότε πρώτα σβήνει η οθόνη και μετά ξαναανάβει με την πλάγια εμφάνιση. Είναι φυσιολογικό?

 

Ναι, έτσι γίνεται :)

:: kissonline.gr ::GREEK KISS ARMY == The hottest band in the world KISS!!
Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω αυτό που είπα σε προηγούμενο μου ποστ σχετικά με το κένο που βλέπω οτι απασχολεί όλο κ περισσότερους.

Πήγα στο nokia shop Π.Φαλήρου κ μου απάντησαν (κ μαλιστα με υφάκι οτι είμαι ψείρας) οτι ετσι είναι. Απο κεί κ πέρα....

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις καποιο αntivirus? ειναι απαραιτητο στη συσκευη για το ιντνετ?:thanks:

Δεν χρειάζεσαι antivirus.

Δεν υπάρχει ιός.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Soz για τα greeklish παιδιά...απλως με βολευουν και τα 2 εξισου οποτε δεν δινω σημασια με το τι γραφω...απλως προσαρμοζομαι.....! :p:p:p

 

Και παλι συγνωμη και Ευχαριστω για της απαντησεις σας...!

 

 

 

Παντως ρε φιλε δεν νομιζω οτι ειναι τροπος αυτος...τουλαχιστον το παιδι προηγουμενος ειπε και ενα σε παρακαλω....!Νομιζω οτι δεν θα παθαινες τπτ...!Και δεν χρειαζοταν να εχεις αυτο το υφος...!

 

 

ηταν μια ενδειξη οτι ειναι ενοχλητικος ο τροπος γραφης,μην το παιρνεις προσωπικα παντως...

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο. Με το κουμπί της κάμερας που δε δουλεύει?

Αν πάω μέσα από τη βοήθεια και ενεργοποιήσω την κάμερα, τότε το κουμπί δουλεύει. Αλλά δε δουλεύει όταν θέλω να ενεργοποιήσω την κάμερα...

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου ετσι ειναι! Το κουμπι δεν ειναι χαλασμενο περιμενω την επομενη αναβαθμηση που λογικα θα το διορθωσουν.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο θέλει πολύ λεπτομέρεια για να το ανακαλύψει κανείς, αλλα δεν είναι αυτο το θέμα. Τι θα γίνει αν αύριο-μεθαύριο η οθόνη αρχίσει και γεμίζει σκόνη??

 

Επίσης μια βοήθεια για όποιον ξέρει σχετικά με το gps. Ξεκινάω την εφαρμογή και βάζω να βρει την θέση μου. Μου βγάζει το σημαδάκι στην Ελλάδα (στην απεικόνηση που βλέπεις την γη). Όταν αρχίσω να ζουμάρω για να δε λεπτομέρειες (δρόμους, κτλ), τότε η Ελλάδα δεν φαίνεται! Οι "γείτονες" φαίνονται κανονικά, αλλα η Ελλαδίτσα είναι ένα λευκό "πράμα":mad: Any thoughts?:(

Link to comment
Share on other sites

για το θεμα της σκονης παντως εαν αναλαμβανουν στα καταστηματα της νοκια να το καθαριζουν οταν τους ζητηθει( η να το ανοιγουμε εμεις και να το καθαριζουμε αν και δεν το συνιστω),ισως να χρυσωσει λιγο το χαπι της επιπολαιοτητας της νοκια στο θεμα κατασκευη.οσο αφορα την υγρασια,δεν χρειαζετε να ανησυχουμε,αφου η νοκια εχει δεν εχει υγρασια η συσκευη που θα της στειλουμε αυτη με ΥΓΡΑΣΙΑ θα μας την επιστρεψει!!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο θέλει πολύ λεπτομέρεια για να το ανακαλύψει κανείς, αλλα δεν είναι αυτο το θέμα. Τι θα γίνει αν αύριο-μεθαύριο η οθόνη αρχίσει και γεμίζει σκόνη??

 

Επίσης μια βοήθεια για όποιον ξέρει σχετικά με το gps. Ξεκινάω την εφαρμογή και βάζω να βρει την θέση μου. Μου βγάζει το σημαδάκι στην Ελλάδα (στην απεικόνηση που βλέπεις την γη). Όταν αρχίσω να ζουμάρω για να δε λεπτομέρειες (δρόμους, κτλ), τότε η Ελλάδα δεν φαίνεται! Οι "γείτονες" φαίνονται κανονικά, αλλα η Ελλαδίτσα είναι ένα λευκό "πράμα":mad: Any thoughts?:(

θα πρεπει να συνδεσεις το κινητο με τον υπολογιστη και με το maploader να του φορτωσεις τους χαρτες της ελλαδας.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ,αν το ανοίξουμε το κουτί πριν το αγοράσουμε θα είμαστε 100% σε θέση να δούμε την σχισμή αν υπάρχει ή επειδή το κινητο θα θέλει συναρμολόγηση δεν θα μπορούμε?
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ πουρνό πουρνό από το κατάστημα της Vodafone στην Αχαρνών (Αγ. Νικόλαο)

και εμένα φυσικά έχει το κενό, αλλά έχει την έκδοση 11.0.008 / 09-12-2008.

Το μόνο "κόλλημα" αν θες να το πεις έτσι είναι ότι λόγω της βλακείας της Vodafone με τις κάρτες τις, το κινητό βγάζει 2-3 μηνύματα στην αρχή και απλά πλακώνουν όλα μαζί...

 

Θα του κάνω δικά μου crash tests και θα επανέλθω δρυμμήτερος :D

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια βοήθεια απ'όποιον γνωρίζει κάτι! Πήρα χθες το Nokia 5800 (καινούριο). Διαπίστωσα όμως, οτι μερικές φορές όταν πατάω το πλαινό κουμπί στα δεξιά, για να ξεκλειδώσει δηλαδή, πολλές φορές καθώς επανέρχεται στην αρχική του οθόνη, το φόντο που έχω φαίνεται αλλοιωμένο (κάποιες περίεργες πολύχρωμες γραμμές οι οποίες αν θα ξαναπατήσω το κουμπί ξεκλειδώματος επανέρχεται κανονικά στο φόντο.

Πρόκειται για ψιλο-προβληματάκια του λογισμικού ή να αρχίσω να φοβάμαι??

 

 

Χμμ... ο μόνος είμαι ε??:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια βοήθεια απ'όποιον γνωρίζει κάτι! Πήρα χθες το Nokia 5800 (καινούριο). Διαπίστωσα όμως, οτι μερικές φορές όταν πατάω το πλαινό κουμπί στα δεξιά, για να ξεκλειδώσει δηλαδή, πολλές φορές καθώς επανέρχεται στην αρχική του οθόνη, το φόντο που έχω φαίνεται αλλοιωμένο (κάποιες περίεργες πολύχρωμες γραμμές οι οποίες αν θα ξαναπατήσω το κουμπί ξεκλειδώματος επανέρχεται κανονικά στο φόντο.

Πρόκειται για ψιλο-προβληματάκια του λογισμικού ή να αρχίσω να φοβάμαι??

 

 

Χμμ... ο μόνος είμαι ε??:worry:

 

Αν είχες διαβάσει έστω και λίγες από τις τελευταίες σελίδες θα έβλεπες ότι δεν είσαι ο μόνος. Software bug είναι.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...