Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει καποιο συγκεκριμενο θεμα να επηρεασει την ταχυτητα του τηλεφωνου; Δηλαδη επιλεγω να παιξει ενα τραγουδι απο την "Εκθεση" και κάνει 5 δευτερόλεπτα να ανοίξει...

 

Ναι αν το θεμα ειναι μεγαλο και "βαρυ" μπορει να επηρεασει την ταχυτητα του κινητου..(πχ το θεμα του iphone που ειχα δοκιμασει ηταν παρα πολυ βαρυ)

 

Παιδια το κινητο υποστηριζει Wmv κ mp4 αρχεια?

 

Ναι αλλα wmv δεν εχω δοκιμασει προσωπικα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Johnsour εννοεις οτι

Υποστηριζει mp4 κανονικα δηλαδη μπορεις να δεις το βιντεο και wmv δεν ξερεις γιατι δν εχεις δοκιμασει η

Υποστηριζει κ τους δυο τυπους

Αρχειων?α κ το κινητο αυτο μπαινει κανονικα σε flash site?

Link to comment
Share on other sites

Johnsour εννοεις οτι

Υποστηριζει mp4 κανονικα δηλαδη μπορεις να δεις το βιντεο και wmv δεν ξερεις γιατι δν εχεις δοκιμασει η

Υποστηριζει κ τους δυο τυπους

Αρχειων?α κ το κινητο αυτο μπαινει κανονικα σε flash site?

 

Ναι mp4 παιζει κανονικα ο ενσωματωμενος real player. Για wmv στα χαρτια λεει οτι παιζει αλλα εγω δεν εχω περασει καποιο βιντεο σε αυτη τη μορφη για να το δοκιμασω.

 

Σε flash σελιδες μπαινει αλλα ισως να εχεις προβλημα σε μερικες που ειναι αποκλειστικα γραμμενες σε flash..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ναι mp4 παιζει κανονικα ο ενσωματωμενος real player. Για wmv στα χαρτια λεει οτι παιζει αλλα εγω δεν εχω περασει καποιο βιντεο σε αυτη τη μορφη για να το δοκιμασω.

 

Πάντως, το Smartmovie παίζει και wmv και avi και υποστηρίζει και touchscreen (έκδοση 4.10)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, το Smartmovie παίζει και wmv και avi και υποστηρίζει και touchscreen (έκδοση 4.10)

 

Ναι αλλα στα avi (που εχω δοκιμασει) δεν σηκωνει μεγαλο bitrate και δυσκολευεται στην αναπαραγωγη..

Ακομα πιστευω πως η καλυτερη λυση ειναι η μετατροπη σε mp4 που παιζει αψογα το κινητο με τελεια ποιοτητα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι καινούργιος κάτοχος του 5800. Παρατήρησα, καθώς το περιεργαζόμουν, ότι δεν έχει αναλυτική εμφάνιση του μητρώου των κλήσεων. Δηλαδή δεν εμφανίζει τις κλήσεις αναλυτικά, την διάρκεια πχ σε κάθε κλήση.

Γνωρίζετε κανένα πρόγραμμα που να βοηθάει σε αυτό?

Είχα το Sony Ericsson G900 πριν και το είχε αυτο.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι καινούργιος κάτοχος του 5800. Παρατήρησα, καθώς το περιεργαζόμουν, ότι δεν έχει αναλυτική εμφάνιση του μητρώου των κλήσεων. Δηλαδή δεν εμφανίζει τις κλήσεις αναλυτικά, την διάρκεια πχ σε κάθε κλήση.

Γνωρίζετε κανένα πρόγραμμα που να βοηθάει σε αυτό?

Είχα το Sony Ericsson G900 πριν και το είχε αυτο.

Ευχαριστώ.

Δεν χρειάζεσαι πρόγραμμα για κάτι τέτοιο. Το μητρώο του 5800 έχει όλα τα συμβάντα, είτε είναι κλήσεις, είτε μηνύματα, είτε σύνδεση στο ίντερνετ. Μπες στο μητρώο, κάνε κλικ στην 2η καρτέλα που υπάρχει και αμέσως θα εμφανιστούν όλα. Όταν θα θες να δεις λεπτομέρειες θα κάνεις 2πλο κλικ πάνω στο συμβάν που σε ενδιαφέρει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω: αν εγκαταστησω πάνω από ένα προγραμμα πλοήγησης, δηλ και garmin+sygic+ndrive υπάρχει καποιο πρόβλημα; Εννοω ασυμβατοτητες, κολληματα, διενέξεις;; Ή είναι όλα ΟΚ;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι πρόγραμμα για κάτι τέτοιο. Το μητρώο του 5800 έχει όλα τα συμβάντα, είτε είναι κλήσεις, είτε μηνύματα, είτε σύνδεση στο ίντερνετ. Μπες στο μητρώο, κάνε κλικ στην 2η καρτέλα που υπάρχει και αμέσως θα εμφανιστούν όλα. Όταν θα θες να δεις λεπτομέρειες θα κάνεις 2πλο κλικ πάνω στο συμβάν που σε ενδιαφέρει.

Μόλις το ανακάλυψα, σε ευχαριστώ.

Σαν το Siemens S65 που είχα παλιότερα όμως δεν είναι, εκείνο μέχρι και τη διάρκεια της αναπάντητης είχε!!!

Καταλάβαινες αν ο άλλος που σε πήρε, σε έπαιρνε όντως ή ήταν τσιγκούνης και σου έκανε αναπάντητη να τον πάρεις!

χαχαχαχαχα

:-P

Link to comment
Share on other sites

 

@ leas

 

Στο κινητό υπάρχει εφαρμογή ονόματι "Οδηγός ρυθμίσεων", αλλά εφόσον μπορείς και στέλνεις mms κανονικά δεν έχει σχέση με το πρόβλημα σου.

 

Ναι, το ξέρω αυτό. Πέρασα κι από αυτό το στάδιο αλλά τίποτα δεν έγινε. Πάντως όταν μου στέλνουν MMS από Wind στο θέμα μερικά γράμματα τα βγάζει ερωτηματικά. Μήπως έχει να κάνει με την κωδικοποίηση των χαρακτήρων στα MMS; Πώς μπορούμε να βρούμε τι κωδικοποίηση έχουν τα MMS;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν το θεμα ειναι μεγαλο και "βαρυ" μπορει να επηρεασει την ταχυτητα του κινητου..(πχ το θεμα του iphone που ειχα δοκιμασει ηταν παρα πολυ βαρυ)

Ναι, ακριβώς, του iphone έχω! Το "βαρύ" πως το προσδιορίζεις;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακριβώς, του iphone έχω! Το "βαρύ" πως το προσδιορίζεις;

το ποσο βαρυ ειναι εξαρταται απο τα χρωματα, την σχεδιαση, την λεπρομερια κλπ..

Βαλε παλι το μαμα θεμα και θα δεις ποση διαφορα στην ταχυτητα ειχες!:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω το 5800 αγορασμένο από Vodafone και με το σχετικό λογότυπο τυπωμένο πάνω. Η έκδοση του λειτουργικού είναι η 20.0.012. Να αναβαθμίσω ή θα χάσω τα ελληνικά; Σε κάποια στιγμή έκανα μέσω wlan update Και κατέβηκε κάτι μικρό σε μέγεθος, (κατέβηκε πολύ γρήγορα), αλλά φοβήθηκα να το εγκαταστήσω.
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω το 5800 αγορασμένο από Vodafone και με το σχετικό λογότυπο τυπωμένο πάνω. Η έκδοση του λειτουργικού είναι η 20.0.012. Να αναβαθμίσω ή θα χάσω τα ελληνικά; Σε κάποια στιγμή έκανα μέσω wlan update Και κατέβηκε κάτι μικρό σε μέγεθος, (κατέβηκε πολύ γρήγορα), αλλά φοβήθηκα να το εγκαταστήσω.

 

Καλησπερα .

 

Τι product code εχεις ,το 0582903: (Vodafone GR BLUE) ?

Κανε αναβαθμιση over the air δεν προκειται να χασεις κατι ουτως ή αλλως ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια κοιταζοντας και αλλα forums δεν βλεπω πολλα προγραμματα

3 συσκευες -μια ναυαρχιδα- και με μεγαλο διαστημα στην αγορα και με το ΙΔΙΟ ουσιαστικα λειτουργικο , οι εφαρμογες ειναι πολυ λιγες συγκριτικα με την 3rd edition.

 

και με ενα OVI Store ...απαραδεκτο....

 

πρεπει να αποφασισει ..θελει 3rd , 5th ή κατι...αλλο τελικα η ΝΟΚΙΑ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Και τα προβλήματα συνεχίζονται.

Όταν το είχα αγοράσει δεν δούλευε το bluetooth και ήταν στο σερβις 2 μήνες.

Τώρα η οθόνη αφής τρελάθηκε και πιάνει μόνο αν πατήσεις τέρμα αριστερά, δηλαδή έλεος πια με αυτήν την ποιότητα κατασκευής.

Σήμερα πήγε σε κατάστημα Νόκια για έλεγχο και αλλαγή οθόνης αφής. Ελπίζω να είναι μόνο αυτό γιατί το παιδί είπε θα το αλλάξει σε μία μέρα αφού έχει το ανταλλακτικό.

Όσο και να μην το θέλω τόσο με σπρώχνει η Νόκια προς HTC και Android OS.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω το 5800 αγορασμένο από Vodafone και με το σχετικό λογότυπο τυπωμένο πάνω. Η έκδοση του λειτουργικού είναι η 20.0.012. Να αναβαθμίσω ή θα χάσω τα ελληνικά; Σε κάποια στιγμή έκανα μέσω wlan update Και κατέβηκε κάτι μικρό σε μέγεθος, (κατέβηκε πολύ γρήγορα), αλλά φοβήθηκα να το εγκαταστήσω.

Συνέχισε στην εγκατάσταση, μην φοβάσαι. Δεν χάνεται τίποτα. Αλλά, για παν ενδεχόμενο, κράτα και ένα αντίγραφο ασφαλείας από το μενού Διαχείριση Αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους . εχω το τηλ απο το δεκεμβρη χωρις κανενα προβλημα , τουλαχιστον απο οσα εχω διαβασει εδω. εβαλα προ 3 μερες και την πιο προσφατη αναβαθμιση την 21.0.025. μεσω υπολογιστη.. ολα καλα μεχρι που παρατηρησα οτι σημερα .

δεν δεχτηκα καμια κληση .παραξενευτηκα ,και κοιταζοντας ημουν εκτος δικτυου.

ξαφνικα ερχεται με φουλλ σημα για 1-2 λεπτα, και μετα εκτος δικτυου παλι. ειδα οτι δεν μου εβγαζε την ενδειξη 3G οπως αλλες φορες. οταν επανερχοταν το σημα.

απενεργοποιω την διπλη λειτουργια. μονο σε λειτουργια GSM ολα καλα.μαλιστα μου ηρθαν και μηνυματα για τις κλησεις που δεχτηκα. οταν μαλιστα το καλεσα εγω. πριν το γυρισω σε gsm, ημουν απενεργοπιημενος συμφωνα με τα λεγομενα τους. το επαναφερω πισω σε διπλη λειτουργια.

δεν ανοιγη το 3G. και ερχοταν ενα λεπτο και μετα παλι εκτος δικτυου. και ξανα 1 λεπτο κλπ, κλπ .

εδω υπαρχει καλυψη 3g κανονικα . και δουλευε μεχρι σημερα κανονικα .

τωρα το εχει παθει καποιος αλλος:: η ειναι προβλημα δικτυου:: η μηπως της τελευταιας αναβαθμισης;;; δεν ξερω θα το αφησω ετσι σε λειτουργια gsm που δουλευει κανα 2 μερες και θα το ξαναγυρισω, αν κανει τα ιδια , θα το δοκιμασω σε αλλη συσκευη και θα μαθουμε σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να με βοηθησει καποιος να μου πει πως να κανω format το 5800

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651205#post2651205

 

+ εαν δεν ανοιγει η συσκευη

απο V. 20.0.012 και πανω

 

 

With your 5800 turned off, try pressing and hold [Green] + [Red] + [Camera] Keys.

 

Turn phone ON, and keep pressing it until you see the Nokia Shaking Hands Logo.

 

The Default code is still 12345, of course...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει τον συνδυασμό πλήκτρων; Δουλεύει, όντως;

 

Are you talking to me ? :p

Ναι ,το εχω δοκιμασει,αναγκαστικα καποια στιγμη παλιοτερα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σήμερα αγόρασα 2 συσκευές 5800 μπλε από μεγάλο κατάστημα στην Θεσσαλονίκη. Πάω σπίτι με τον φίλο που πήρε την δεύτερη και τις ανοίγουμε δίπλα δίπλα. Σε σχέση με πριν 3 μήνες που αγόρασε ο αδερφός μου και από τις δύο έλειπαν οι θήκες και το 2ο πενάκι. Άντε διάβασα εδώ μέσα ότι είναι πολλές οι συσκευές που λείπει η θήκη και το 2ο πενάκι, έλα μου όμως που από την μία έλειπε και η βάση στήριξης και το καλώδιο σύνδεσης με την τηλεόραση.

 

(σφραγισμένες και οι δύο οι συσκευασίες)

 

Τις ξαναμάζεψα στο κουτί και είμαι έτοιμος να τις πάω αύριο πίσω.

 

Είναι δυνατό να συμβαίνουν τέτοια πράγματα?

 

Κανείς με παρόμοιο περιστατικό?

 

Θα είμαι υπερβολικός αν ζητήσω και θήκη και 2ο πενάκι?

Bicycling...saves fuel.
Link to comment
Share on other sites

Να πας πίσω τη συσκευασία από την οποία λείπουν η βάση στήριξης και το καλώδιο σύνδεσης της τηλεόρασης.

 

2ο πενάκι και θήκη φυσικά και δεν δικαιούσαι μιας και έχει γίνει αλλαγή των περιεχομένων.

Δεν έχει λογική να πας και να τα ζητήσεις!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...