Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σε όλους παιδιά!Πήρα και γω το κινητό πριν μια βδομάδα και είναι τέλειο!το αναβάθμησα και στην v.21 Ενα μικρο προβληματάκι μονο μ εχει προκύψει και θα ήθελα την βοήθεια σας.Με το που έβαλα την sim μεσα, μου έβγαζε ενα μικρο σηματάκι μηνύματος πάνω δεξια στην οθόνη.οταν πατούσα πανω, μου έβγαζε το μήνυμα: ''μνήμη SIM πλήρης'' χωρις να έχω γεμίσει την Sim μου.Μπορεί κάποιος να μου πεί τι συμβαίνει? και αν ξέρετε πως θα το σβήσω.

Σας ευχαριστω.

Καλορίζικο!

Πήγαινε μέσα στα μηνύματα πάτα επιλογές > μηνύματα sim κ σβήσε μερικά μηνύματα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/234146787/5800XpressMusicRM-356RM-428SML1L2v1.pdf.html

 

 

Για checkαρετε αυτο το dissasembly, ειναι επισημο απο τη Νokia και confidential υποτιθεται. :)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως σημερα το πουλησα και περιμενω εναγωνιως το n97.

Φαντάζεσαι να μην παρουσιάσει τίποτε άλλο πλέον μετά την αναβάθμιση που του έκανες και το φτιάξιμο του ρολογιού ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.8.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι. Αν αγορασω το κινητο απο Online μαγαζι, οπως e-shop, apiastos, steel, e-click κτλ, θα ειναι στα ελληνικα ή οχι; Απο ποιο site μου προτεινετε να το αγορασω;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το αγοράσεις από e-shop.

Όσοι το πήραν από εκεί ανέφεραν πως ήταν ελληνικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

:(

 

πως εγινε μη ρωτατε , φευγει στο δρομο και και πλεον εχει ενα ραγισμα και γραμμες στην οθονη...:cry:

 

τι να περιμενω απο το service? , καμια 150ρα ?

 

δεν προλαβα να παω στο nokia shop σημερα και με εχει φαει η αγωνια:confused:

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Αύριο πρωί-πρωί άρχισε την έρευνα αγοράς.

Τηλεφώνησε σε όσα περισσότερα Nokia Shop μπορείς και ρώτα πόσο θα σου στοιχίσει η αλλαγή οθόνης.

Εδώ θα βρεις πληροφορίες για τα καταστήματα.

 

 

ΥΓ: Η οθόνη ως ανταλλακτικό στο εμπόριο κάνει 38€.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και εμενα εσπασε η οθονη και πηγα σε νοκια σοπ και σε 2 ωρες ηταν ετοιμο.

70 ευρω ειναι το κοστος σε οποιο νοκια σοπ και να πας.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο πρωί-πρωί άρχισε την έρευνα αγοράς.

Τηλεφώνησε σε όσα περισσότερα Nokia Shop μπορείς και ρώτα πόσο θα σου στοιχίσει η αλλαγή οθόνης.

Εδώ θα βρεις πληροφορίες για τα καταστήματα.

 

 

ΥΓ: Η οθόνη ως ανταλλακτικό στο εμπόριο κάνει 38€.

Με αφορμή το site που πόσταρες, μιας και δε γνώριζα την ύπαρξη του, πιστεύω πως μόλις είναι διαθέσιμο το μαύρο-γκρι πλαίσιο/πρόσοψη θα μπω στον πειρασμό να το πάρω και να αντικαταστήσω το κόκκινο που έχω.

 

By the way, σε ένα χτεσινό ποστ κάποιος είχε ανεβάσει και ένα confidential pdf της ΝΟΚΙΑ για το disassembling του κινητού αλλά όταν προσπάθησα να το κατεβάσω σήμερα μου πέταξε μήνυμα το rapidshare ότι το έχουν κατεβάσει ήδη 10 άτομα, οπότε έχει κλειδώσει το αρχείο. Μπορεί κάποιος να το ανεβάσει κάπου αλλού να το πάρουμε κι εμείς?

Link to comment
Share on other sites

By the way, σε ένα χτεσινό ποστ κάποιος είχε ανεβάσει και ένα confidential pdf της ΝΟΚΙΑ για το disassembling του κινητού αλλά όταν προσπάθησα να το κατεβάσω σήμερα μου πέταξε μήνυμα το rapidshare ότι το έχουν κατεβάσει ήδη 10 άτομα, οπότε έχει κλειδώσει το αρχείο. Μπορεί κάποιος να το ανεβάσει κάπου αλλού να το πάρουμε κι εμείς?

Ορίστε:

http://rapidshare.com/files/234428926/5800XpressMusicRM-356RM-428SML1L2v1.pdf

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

:) καλησπερα σας.

 

παρατηρησε κανεις σε ποση ωρα φορτιζει το 5800?

 

εμενα αδειασε η μπαταρια του, το εβαλα να φορτισει και σε 2 ωρες ειχε κρυωσει ο φορτιστης(πραγμα που σημαινει οτι δεν φορτιζε αλλο το κινητο)..... Λιγο γρηγορα δεν ειναι? :happy:

Link to comment
Share on other sites

Μιάμιση ώρα περίπου κάνει να φορτίσει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

Σας παρακαλω μια ερωτηση που ισως εχει απαντηθει, ειλικρινα εψαξα και δεν βρηκα κατι.

Πηρα το 5800 ολα καλα ολα ωραια αλλα οταν παω να συνδεθω με bluetooth hands free ειτε νοκια ειτε αλλης εταιριας μετα απο 2 - 3 λεπτα με πεταει και κανει συνδεσεις -ξεσυνδεσεις συνεχεια η δεν συνδεεται μετα.

Τι εξουσιοδοτημενη , τι μη εξουσιοδοτημενη, τι κρυφο το bluetooth,τι φανερο τι επανεκινησεις τι κωδικους ξανα, τι χειροκινητα τι αυτοματα τα παντα ολα ....

Αν υπαρχει λυση σας παρακαλω ενα pm στειλτε μου γιατι λογω δουλειας δεν μπορω να βλεπω συνεχεια το forum αν και ειλικρινα θα το ηθελα.

Ειμαι σιγουρος οτι καποιο τσακαλι εχει βρει λυση...

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προταιρων

 

κανεις δεν εχει το ιδιο προβλημα? κανεις δεν εχει απαντηση ??? :(:worry::(

:superman:
Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν εχει το ιδιο προβλημα? κανεις δεν εχει απαντηση ??? :(:worry::(

 

Πριν την v21 υπήρχαν κάποια προβλήματα, τα οποία φαίνεται ότι διορθώθηκαν. Εαν έχεις κάνει ήδη την αναβάθμιση, μάλλον πρέπει να το πας για έλεγχο σε ένα Nokia shop.

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν εχει το ιδιο προβλημα? κανεις δεν εχει απαντηση ??? :(:worry::(

 

Κι ομως φιλε Σπυρο πολλοι εχουν διαφορα προβληματα με το Bluetooth αλλα λυση δεν εχει βρεθει ακομα, ΚΑι η μονη λυση μαλλον θα προελθει απο firmware update

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Το Σάββατο το πήρα! και έχω την εξής απορία ποιό ειναι το τελευταίο firmware??? έχω το V 20.0.012

MY EVOLUTION ON PHONES

NOKIA 3310 --> MOTOROLA ..SOMETHING --> SONY ERICSSON T610 --> NOKIA 7610 --> NOKIA N70 --> NOKIA N73 --> NOKIA N73 M.E. --> SONY ERICSSON W950 --> NOKIA 6220 --> NOKIA 5800 --> SONY ERICSSON S500 --> SAMSUNG OMNIA 2 --> HTC HD2 --> GALAXY S2 --> SE W580i --> GALAXY S2 --> GALAXY NOTE --> GALAXY NOTE 3

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Η οθόνη ως ανταλλακτικό στο εμπόριο κάνει 38€.

 

45 ευρώ να λες καλυτερα. :-)))

Οι απατεώνες βάζουν με μικρά γράμματα την τελική τιμή με ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Τα προβληματα με το ΒΤ δεν εχουν διορθωθει , δυστυχως ουτε με αυτην την αναβαθμιση.

Αναμονη για την επομενη , μπας και......

Εχω αναφερει σε προηγουμενα μυνηματα μου , τα συγκεκριμενα προβληματα με τη δικη μου συσκευη , ως αναφορα το ΒΤ , για να μην ξαναγραφω τα ιδια.

Οχι γιατι βαριεμαι να ξαναγραφω φυσικα , απλα το θεωρω περιττο να αναφερονται συνεχεια τα ιδια και τα ιδια στο φορουμ , οπως δυστυχως γινεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι.

Θα πρέπει να βρεις κάποια εφαρμογή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...