Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, θα έπρεπε.

Δοκίμασε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δοκίμασε ξανά.

Μην ανησυχείς, δεν θα χάσεις τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παίδες έκανα την αναβάθμιση και είναι το κινητό κομπλέ.

Δεν έχασα απολύτως τίποτα :happy:

Μήπως ξέρει κάποιος τι ακριβώς διορθώνει η αναβάθμιση αυτή;

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

παίδες έκανα την αναβάθμιση και είναι το κινητό κομπλέ.

Δεν έχασα απολύτως τίποτα :happy:

Μήπως ξέρει κάποιος τι ακριβώς διορθώνει η αναβάθμιση αυτή;

Διάβασε αυτό και αυτό

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παντου μου εμφανιζει τις φωτο εκτος οταν παταω για κληση.Οταν παταω κληση σε μια επαφη δεν θα επρεπε να μου εμφανιζει και την φωτο του καθως τον καλει?

Πήγαινε και άλλαξε την ρύθμιση

Ρυθμίσεις- Προσωπικό- Θέματα- Εικόνα κλήσης

 

Πέρασες την έκδοση 21; και γω πριν είχα πρόβλημα αλλά τώρα στην default ρύθμιση μου εμφανίζεται κανονικά η επαφή κατά την διάρκεια της κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πολυ για τις άμεσες απαντήσεις, αύριο θα το φορτλίσω και θα το αναβαθμίσω για να το περασω απο το wifi mou μεσω FOTA. Η διαδικασία έχει απλουστευθεί αλλά θα ήθελα να έχουμε περισσότερες πληροφορίες στην κεντρική οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδες,

 

Μετα την αναβαθμιση για μενα που χρησιμοποιω πολυ το internet η διαφορα σε σχεση με πριν ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ...............

 

 

Πολυ καλη δουλεια στον τομεα της ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ κατεβασμα σελιδων τωρα πια........

 

 

 

Στα υπολοιπα λιγες αλλαγες..

 

 

Κανενας αλλος εντυπωσεις??

Link to comment
Share on other sites

Μενα παντως ο ενσωματωμενος browser εχει ξεσκιστει στο κρασαρισμα.ειδικα αν πατησω να σβησει τα εμπιστευτικα πρεπει να κανω επαννεκινηση...

τελικα την σχισμη στην φτιαχνουν στο νοκια σοπ?η εστω να σφιξουμε καμια βιδα για να μειωθει και να μην φαινεται σαν ερειπιο?γιατι το χω απορια και εγω και ενας αλλος πιο πριν...

Link to comment
Share on other sites

Το ''breathing light'' ρυθμιζεται καπως η δεν μπορουμε να παρεμβουμε?

Ο φωτισμος ειδοποιησης οπου εχει μεσα επιλογη για παλλομενο φως αναμονης τι ειναι?

Υπεθεσα θα ειναι απο αυτο το φως αλλα δεν ειδα καποια διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Το ''breathing light'' ρυθμιζεται καπως η δεν μπορουμε να παρεμβουμε?

Ο φωτισμος ειδοποιησης οπου εχει μεσα επιλογη για παλλομενο φως αναμονης τι ειναι?

Υπεθεσα θα ειναι απο αυτο το φως αλλα δεν ειδα καποια διαφορα.

 

οχι δεν ρυθμιζεται.

το φως αναμονης ειναι για να αναβοσβηνει το πληκτρο οταν εχεις το κινητο ανοιχτο απλα σε αναμονη;)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Το ''breathing light'' ρυθμιζεται καπως η δεν μπορουμε να παρεμβουμε?

Ο φωτισμος ειδοποιησης οπου εχει μεσα επιλογη για παλλομενο φως αναμονης τι ειναι?

Υπεθεσα θα ειναι απο αυτο το φως αλλα δεν ειδα καποια διαφορα.

Η επιλογή Παλλόμενος φωτισμός είναι η λεγόμενη "αναπνοή", δηλαδή μόλις κλείδώσεις την οθόνη αναβοσβήνει αργά το κεντρικό πλήκτρο του μενού για να δείχνει οτι το κινητό λειτουργεί.

Ο Φωτισμός ειδοποιήσης είναι για να αναβοσβήνει γρήγορα το πλήκτρο του μενού ωστε να καταλαβαίνουμε ότι έχουμε sms, αναπαντητη ή mail.

Δεν ρυθμίζονται.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή Παλλόμενος φωτισμός είναι η λεγόμενη "αναπνοή", δηλαδή μόλις κλείδώσεις την οθόνη αναβοσβήνει αργά το κεντρικό πλήκτρο του μενού για να δείχνει οτι το κινητό λειτουργεί.

Ο Φωτισμός ειδοποιήσης είναι για να αναβοσβήνει γρήγορα το πλήκτρο του μενού ωστε να καταλαβαίνουμε ότι έχουμε sms, αναπαντητη ή mail.

Δεν ρυθμίζονται.

Τον παλλομενο φωτισμο μπορεις να τον απενεργοποιησεις τελειως αν θες , και τις ειδοποιησεις για αναπαντητες , μυνηματα κ.λ.π μπορεις να τα ρυθμισεις για 5 λεπτα για 30 λεπτα για 1 ωρα και απεριοριστο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο yiannis64, δεν το διατύπωσα σωστά εγώ. Αντι να πω οτι έχει μονο επιλογή για ενεργοποιήση/απενεργοποιήση είπα δεν ρυθμίζονται. :rolleyes:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο την τελευταια αναβαθμιση σας εμημερωνω οτι ανακαλυψα πασιχαρης, οτι η ενταση του ηχου απο την εξοδο του ακουστικου(το χρησιμοποιω συνεχεια με τα μικρα JBL on tour) εχει αυξηθει τουλαχιστον 1,5-2 decibel. Με αλλα λογια παιζει σαφως πιο δυνατα απο την εξοδο του ακουστικου:):):)-εννοω αποκλειστικα με το ενσωματωμένο music player.

 

Επισης μου φαινεται οτι εκτος απο τη βελτιωση της αφης, οτι και ο χρονος της μπαταριας εχει βελτιωθει γυρω στο 15%.:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι...τα product code σε τι εξυπηρετουν?

π.χ λεει οτι τα 5800 των βαλκανιων εχουν ενα νουμερο (055...)

πως μπορς να επιβεβαιωσω οτι εχς ενα απ'αυτα τα codes?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα τν αναβαθμιση κ ο μπροουζερ με δυο σελιδες μετα απο κανα 5λεπτο 10λεπτο παραδινει πνευμα!επισης παρατηρησα οτι κατι μ τρωει memory και απο τ 120mb μ μενουν μεχρι κ 15mb εχω δει καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

γιατι eμενα μου λεει μεσω φοτα οτι η διαδικασια αναβαθμισης διακοπηκε απο το διακομιστη....

Μήπως διαλεξες λάθος προφίλ σύνδεσης? Τι επέλεξες, προφίλ GPRS ή Internet? Δεν υπάρχει κάποιο διαθέσιμο ασύρματο δίκτυο ώστε να μην χρεωθείς κι όλας?

 

Ρε παιδια να ρωτησω κατι...τα product code σε τι εξυπηρετουν?

π.χ λεει οτι τα 5800 των βαλκανιων εχουν ενα νουμερο (055...)

πως μπορς να επιβεβαιωσω οτι εχς ενα απ'αυτα τα codes?

Βοηθάνε γιατί το κάθε product code προορίζεται για συγκεκριμένη χώρα κ με συγκεκριμένο πακέτων γλωσσών, άλλο πακέτο γλωσσών έχει το Balkans code και άλλο το German code. Για να δεις ποιο έχεις πήγαινε στην πρώτη σελίδα που αναγράφονται όλα τα product code. To δικό σου θα το βρεις κάτω κάτω από την μπαταρία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αγορασε φιλος απο βονταφον τη συσκευη και το τονιζω σφραγισμενη με αυτοκολλητο νοκια και μεσα στη συσκευασια δεν ειχε δευτερο πενακι αλλα ουτε τη θηκη. Μου ειπαν απο το καταστημα οτι η νεα παρτιδα ερχετε ετσι. Λετε να ειναι ετσι?να προσπαθει η νοκια να ριξει το κοστος?

 

 

 

 

φιλε pirospas και σε μενα το ειχε βγαλει αυτο το μυνημα και εφταιγε ο τροπος συνδεσης(wind plus) , το ξαναδοκιμασα μεσω wifi και τελειωσε στο τσακ μπαμ

Link to comment
Share on other sites

Αγορασε φιλος απο βονταφον τη συσκευη και το τονιζω σφραγισμενη με αυτοκολλητο νοκια και μεσα στη συσκευασια δεν ειχε δευτερο πενακι αλλα ουτε τη θηκη. Μου ειπαν απο το καταστημα οτι η νεα παρτιδα ερχετε ετσι. Λετε να ειναι ετσι?να προσπαθει η νοκια να ριξει το κοστος?

 

 

Το έιχα αναφέρει κάτι σελίδες πιο πίσω για το κινητό ενός φίλου μου νομίζοντας ότι του είχαν δώσει μεταχειρισμένο. + ότι το καλώδιο usb για τον υπολογιστή είναι πάρα πολύ κοντό, περίπου το 1/8 από αυτά που είχε μέσα οι πρώτες παρτίδες. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αγορασε φιλος απο βονταφον τη συσκευη και το τονιζω σφραγισμενη με αυτοκολλητο νοκια και μεσα στη συσκευασια δεν ειχε δευτερο πενακι αλλα ουτε τη θηκη. Μου ειπαν απο το καταστημα οτι η νεα παρτιδα ερχετε ετσι. Λετε να ειναι ετσι?να προσπαθει η νοκια να ριξει το κοστος?

 

Αν συμβαίνει αυτό τότε πρέπει ο φίλος σου να κάνει κάτι γιατί στο επίσημο site της NOKIA αναφέρονται η θήκη μεταφοράς και η επιπλέον γραφίδα.

 

http://www.nokia.gr/products/phones/5800-xpressmusic/specifications (scroll στα Περιεχόμενα συσκευασίας)

Link to comment
Share on other sites

Αγορασε φιλος απο βονταφον τη συσκευη και το τονιζω σφραγισμενη με αυτοκολλητο νοκια και μεσα στη συσκευασια δεν ειχε δευτερο πενακι αλλα ουτε τη θηκη. Μου ειπαν απο το καταστημα οτι η νεα παρτιδα ερχετε ετσι. Λετε να ειναι ετσι?να προσπαθει η νοκια να ριξει το κοστος?

Κοίταξε καλά το αυτοκόλλητο να δει μήπως ήταν 2 μαζί? Το 1 κολλημένο πάνω στο άλλο κ να φαινόντουσαν ως ένα? Μου φαίνεται πολύ κουλό να βγάλουν από μέσα την θήκη κ την γραφίδα. Κ πες καλά η 2η γραφίδα να λείπει αλλά η θήκη είναι χαζό να αφαιρεθεί από μια συσκευή με οθόνη αφής.

Πάντως ο mirrorofsorrow που πήρε το μαύρο 5800 από cosmote τα είχε όλα μέσα. Κάποια ταρζανιά έχουν κάνει μου φαίνεται.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μη λέτε τώρα τέτοια πράγματα γιατί περιμένω να μου έρθει το 5800 την Τρίτη από τη Vodafone (στην Αλεξανδρούπολη) και μου βάζετε ιδέες! Στο μεταξύ, δεν ξέρω καν σε τι χρώμα θα μου το φέρουν.

Ου... χακάρεις!

Ου... κοπιάρεις!

Ου... να μου χαθείς!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα τν αναβαθμιση κ ο μπροουζερ με δυο σελιδες μετα απο κανα 5λεπτο 10λεπτο παραδινει πνευμα!επισης παρατηρησα οτι κατι μ τρωει memory και απο τ 120mb μ μενουν μεχρι κ 15mb εχω δει καμια ιδεα?

Κάνε hard format.

Πριν όμως σώσε τα δεδομένα σου (επαφές, μηνύματα, ημερολόγιο, αρχεία στην εσωτερική μνήμη).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...