Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι δεν το παιρνεις απο nokiashop να τελειωνεις και να μην φοβασε τι θα παρεις?ειναι πολυ απλο.εξαλλου ολοι πανω-κατω την ιδια τιμη εχουν.

Το ιδιο θα ελεγα και εγω. Nokia shop να εισαι και σιγουρος, να γλιτωνεις και τυχον δραματα. By the way οφείλω να πω οτι το πηρα απο Vodafon και δεν ειχα ποτε προβλημα ουτε με το ακουστικο, ουτε με εμφανιση οποιασδηποτε σχισμης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ιδιο θα ελεγα και εγω. Nokia shop να εισαι και σιγουρος, να γλιτωνεις και τυχον δραματα. By the way οφείλω να πω οτι το πηρα απο Vodafon και δεν ειχα ποτε προβλημα ουτε με το ακουστικο, ουτε με εμφανιση οποιασδηποτε σχισμης.

 

ελλατωματικο μπορει να σου κατσει παντου.σημασια εχει ομως απο που θα το παρεις ωστε να στο αλλαξουν.εκει μετραει το μαγαζι και το ονομα.εγω το πηρα απο το ΠΛΑΙΣΙΟ,χαθηκαν τα ελληνικα στη αναβαθμιση και αυτοι εκαναν τους ασχετους.να πας λεει στην alphacopy αυτη ειναι υπευθυνη.εγω πηγα εκει, πηρα την απαντηση εγγραφως,εκανα την καταγγελια στο καταστημα και τωρα ας πανε να απολογηθουν στις υπηρεσιες του κρατους απο που ηρθαν τα κινητα και ποιος μαγκας περναει τα ελληνικα στην ελλαδα.τουλαχιστον απο την vodafone δεν εχασε κανεις τα ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

η βονταφον δεν εφερε απο αλφα κοπυ αλλα ηταν συσκευες για βουλγαρια-ρουμανια οι οποιες εχουν το ιδιο product code με τις ελληνικες(balkans).Αυτο ενημερωτικα,γιατι τσεκαρα τη δικια μου και μεσω ΙΜΕΙ και ηταν βουλγαρικη(μπλε) οπως επισης του αδελφου μου κοκκινο ηταν ρουμανικο.

 

το κοκκινο το πηρες απο τη βονταφον??:worry:

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, σκέφτομαι να το πάρω το κινητάκι αύριο κιόλας από τη βόνταφον...Αλλά έχω μερικές ερωτήσεις!

 

α) Είναι εύκολο να βάλω χάρτες στο GPS?

β) Χρεώνομαι όταν είμαι στο GPS?

γ) Έχει καλή αυτονομία;

Link to comment
Share on other sites

α) Σχετικά ναι. Πάντως λίγη ενασχόληση τη θέλει. Ανάτρεξε στα αντίστοιχα θέματα για περεταίρω πληροφορίες.

β) Εάν το θέλεις, όχι. Το A-GPS που χρεώνει -ελάχιστα μεν, αλλά χρεώνει-, απενεργοποιείται.

γ) Την αυτονομία του θα τη χαρακτήριζα αρκετά καλή. Τρεις μέρες με νορμάλ χρήση τις βγάζει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το A-GPS χρησιμοποιεί οποιοδήποτε διαθέσιμη σύνδεση πακέτων δεδομένων είτε αυτή είναι 3G, GPSR, HSDPA κτλ...

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651194#post2651194

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εχμ για το mail (λιγα post πιο πανω)... αν δει καποιος που ξερει κατι πανω στο θεμα ας μπει στο κοπο να μας δωσει τα φωτα του . δε βλεπω να απανταει κανεις και ψιλοανχονομαι γιατι το εχω αναγκη.

 

εγώ το έλυσα αφού διάβασα το σχόλιο κάποιου παιδιού ότι δεν χρειάζεται καμία ρύθμιση!

δημιούργησα 2ο mailbox me onoma hotmail01 και με αυτόματο τρόπο στέλνει και λανβάνει κανονικά!!!

οι οδηγίες είναι λάθος γιατί έτσι δεν στέλνει Mail...

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

παίδες και μια βοήθεια: φίλος πήρε από το ΠΛΑΙΣΙΟ τηλ.κόκκινο με product code 0559066.

Είναι Ελληνικό ; έχει την 11 και φοβάμαι να τον αναβαθμίσω μη χάσει τα Ελληνικά....

να πάει να τους το φέρει στο κεφάλι;

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ελληνικό.

Το product code του ελληνικού κόκκινου 5800 είναι 0559299.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παίδες και μια βοήθεια: φίλος πήρε από το ΠΛΑΙΣΙΟ τηλ.κόκκινο με product code 0559066.

Είναι Ελληνικό ; έχει την 11 και φοβάμαι να τον αναβαθμίσω μη χάσει τα Ελληνικά....

να πάει να τους το φέρει στο κεφάλι;

 

να παει γρηγορα.και αν του φερουν αντιρρησεις αμεσως καταγγελια στο 1520.φαινεται εχουν ακομα και θελουν να τα ξεφορτωθουν.και εγω τετοιο εχω,αλλα το εχω παρει 14.02.09.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να πάρω backup τις επαφές σε μορφή .csv ή ASCII ή γενικά σε μια οποιαδήποτε αναγνώσιμη μορφή;

 

παίδες και μια βοήθεια: φίλος πήρε από το ΠΛΑΙΣΙΟ τηλ.κόκκινο με product code 0559066.

Είναι Ελληνικό ; έχει την 11 και φοβάμαι να τον αναβαθμίσω μη χάσει τα Ελληνικά....

να πάει να τους το φέρει στο κεφάλι;

 

Ας δοκιμάσει να το αναβαθμίσει και αν τα χάσει τους το φέρνει στο κεφάλι. Και με πολύ δύναμη :-)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τις εξάγεις σε μορφή vcf.

Πήγαινε στις Επαφές, επέλεξε τες όλες και αντίγραψε τες στη κάρτα μνήμης. (Νομίζω πως η επιλογή αναφέρεται ως Αντίγραφο ασφαλείας)

Ύστερα μπορείς να τις βρεις στη θέση E:\Others\Contacts.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το πήρε πριν κάνα μήνα αλλά δεν το έχει χρησιμοποιήσει καθόλου...

το gps του δεν κλειδώνει ποτέ και γενικά έχει πολλά προβλήματα...έχει sim βονταφον και του παρουσιάζει πολλά από αυτά που έχουν γραφτεί εδώ μέσα...

θα τον στείλω για φασαρία και θα σας ενημερώσω...

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...Πολύ ετοιμόλογος είσαι :D

 

Άλλη μια ερωτηση που έχετε βαρεθεί να την ακούτε...Πόσο να φορτήσω την πρώτη φορά την μπαταρία; Να την φορτήσω κατευθείαν ή να την εξαντλήσω πρώτα; :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τις εξάγεις σε μορφή vcf.

Πήγαινε στις Επαφές, επέλεξε τες όλες και αντίγραψε τες στη κάρτα μνήμης. (Νομίζω πως η επιλογή αναφέρεται ως Αντίγραφο ασφαλείας)

Ύστερα μπορείς να τις βρεις στη θέση E:\Others\Contacts.

 

 

Ευχαριστώ. Αν και τον είχα δει αυτον τον φάκελο αλλά ήταν άδειος και δεν ήξερα τι μπορεί να περιέχει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...Πολύ ετοιμόλογος είσαι

 

Άλλη μια ερωτηση που έχετε βαρεθεί να την ακούτε...Πόσο να φορτήσω την πρώτη φορά την μπαταρία; Να την φορτήσω κατευθείαν ή να την εξαντλήσω πρώτα;

Καλύτερα να το χειριστείς στην αρχή λίγο ώσπου να σου εμφανίσει μήνυμα για χαμηλή στάθμη της μπαταρίας.

Τότε σύνδεσε το με τον φορτιστή και άστο να φορτίσει ώσπου να φορτίσει πλήρως.

Δεν χρειάζεται να το αφήσεις περισσότερο, γιατί απλά δεν φορτίζει.

Απλά το μόνο που θα πρέπει να προσέξεις είναι το στρώσιμο της μπαταρίας, δηλαδή οι 3-4 πρώτες φορτίσεις να γίνονται μετά από εξάντληση της μπαταρίας, δηλαδή να σβήνει η συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα ειδα οτι επανω δεξια σαν να εσπασε η οθονη(πατηθηκε μαλλον γιατι δεν βλεπω ρωγμη) και εκανε νερα στο χρωμα:(

Αυτο μπορω να το φτιαξω στην εγγυηση η θα πρεπει να πληρωσω?και αν ναι ποσο θα μου παει νεα οθονη?:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ελληνικό.

Το product code του ελληνικού κόκκινου 5800 είναι 0559299.

 

Γνωρίζομε το product code του ελληνικού μαύρου? Που αναγράφεται;

Ευχαριστώ

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να ρυθμίσω το κινητό ώστε να μου δείχνει κάποια ηχητική ή οπτική ειδοποίηση εάν έχω αναπάντητες κλήσεις ή μηνύματα και δεν τα έχω δει;

 

Ενεργοποίησα το Φωτισμό ειδοποίησης αλλά δεν βλέπω κάτι στο κινητό. Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που πρέπει να κάνώ;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...