Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πηρα το κινητο μου να το φτιαξουν λογο του ακουστικου..το πηρα σημερα και η σχισμη εινα πιο μικρι, το ακουστικο ειναι μια χαρα και εχω 11.0.009

φίλε επιτόπου εκεί στο φτιάχνουν και το παίρνεις απ΄ευθείας σε κανά τέταρτο;; εμένα κάνει κάποιες φορές αλλά σπάνια πλέον. Το τεστάρουν καπως πρώτα ή κατευθείαν το ανοίγουν να το δουν; εγώ πιο πολύ φοβάμαι μη μπουν σκόνες στην οθόνη κατά το άνοιγμα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο φιλο υπευθηνο σε Γερμανο εχουν και αυτοι πληροφορια για παραλαβες αρχες Μαρτιου!

Πηγα στην alpha copy πριν απο λιγο και μου ειπαν πως εχουν διαθεσιμα και οτι οντος εχουν κλεισει τις κανουλες στους αλλους για να μπορουν να εξυπηρετουν τους δικους τους πελατες!!!!

Δηλ. εγω που εχω επιδοτηση cosmote "ζησε Μαι μου για να φας τρυφιλη"!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως ψιλοτριξιματιάκια μου κανει.Οχι να με τρελλαινουν αλλά υπάρχουν.

 

Το ίδιο παρατήρησα και εγώ

 

theohad παιδια πηρα το κινητο μου να το φτιαξουν λογο του ακουστικου..το πηρα σημερα και η σχισμη εινα πιο μικρι, το ακουστικο ειναι μια χαρα και εχω 11.0.009

 

Μήπως στο αντικατέστησαν ?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο παρατήρησα και εγώ

 

 

 

Μήπως στο αντικατέστησαν ?

 

οχι δεν νομιζω...αν μου εδιναν αλλο δεν θα μου εδιναν αλλο κουτι??...κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πήρα και εγώ τη συσκευή αντικατάστασης.

Λογικά είναι από άλλη παρτίδα διότι έχει την έκδοση λογισμικού 11.0.008.

Μέχρι τώρα όλα δείχνουν σωστά. Ελπίζω να μην μου παρουσιάσει τίποτα...:rolleyes:

Τα πλαστικά στην δεξιά πλευρά που είναι το πλήκτρο κλειδώματος/ξεκλειδώματος δεν τρίζουν, η σχισμή που αναφέρετε υπάρχει αλλά θέλει μεγεθυντικό φακό για να τη δει κανείς.:p

 

 

Ο λογος που το εδωσες για αντικατασταση? Τελικα μαλλον το ματιαξα το δικο μου:mad:Προβλημα με το ακουστικο, κανει διακοπες, ποτε ακουω ποτε οχι. Μονο αυτο το προβλημα. Πηγα σε νοκια shop και μου λενε(κανοντας τους ανηξερους για το προβλημα του ακουστικου στα λεγομενα μου οτι ειναι "γνωστο") οτι για να το επισκευασουν θελουν να το αφησω 1-2 μερες εργασιμες!:shifty: Και ρωταο τον υπαλληλο:"Καλα, να αφησω συσκευη 4 ημερων καινουργια , για προβλημα που μπορειτε να φτιαξετε μεσα σε 5 λεπτα??"Και η απαντηση ειναι οτι " ετσι ειναι η διαδικασια κυριε" . Φευγω και παω σε αλλο νοκια shop. Κασσετα, τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου. Δηλαδη ελεος. Σεβασμος στον πελατη μηδεν. Τι να πω...Το ερωτημα μου ειναι το εξης: Eιναι λογος αντικαταστασης οτι δεν ΘΕΛΩ να επισκευαστει σε 1-2 εργασιμες μερες?

Ευχαριστω και συγγνωμη για το μεγαλο ποστ, απλα ενιωσα να τα πω καπου που θα πιασει τοπο και θα με καταλαβουν

Link to comment
Share on other sites

'Οσοι είχατε πρόβλημα με το ακουστικό δεν ακούγατε καθόλου ή υπήρχε αυξομείωση της έντασης?

Αυξομείωση της έντασης ή έναν ήχο σαν φύσημα.

 

 

οχι δεν νομιζω...αν μου εδιναν αλλο δεν θα μου εδιναν αλλο κουτι??...κτλ...

Δεν στο αντικατέστησαν.

Αν ήταν θα άλλαζες τα πάντα και προπαντός το imei.

 

 

Ο λογος που το εδωσες για αντικατασταση? Τελικα μαλλον το ματιαξα το δικο μου:mad:Προβλημα με το ακουστικο, κανει διακοπες, ποτε ακουω ποτε οχι. Μονο αυτο το προβλημα. Πηγα σε νοκια shop και μου λενε(κανοντας τους ανηξερους για το προβλημα του ακουστικου στα λεγομενα μου οτι ειναι "γνωστο") οτι για να το επισκευασουν θελουν να το αφησω 1-2 μερες εργασιμες!:shifty: Και ρωταο τον υπαλληλο:"Καλα, να αφησω συσκευη 4 ημερων καινουργια , για προβλημα που μπορειτε να φτιαξετε μεσα σε 5 λεπτα??"Και η απαντηση ειναι οτι " ετσι ειναι η διαδικασια κυριε" . Φευγω και παω σε αλλο νοκια shop. Κασσετα, τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου. Δηλαδη ελεος. Σεβασμος στον πελατη μηδεν. Τι να πω...Το ερωτημα μου ειναι το εξης: Eιναι λογος αντικαταστασης οτι δεν ΘΕΛΩ να επισκευαστει σε 1-2 εργασιμες μερες?

Ευχαριστω και συγγνωμη για το μεγαλο ποστ, απλα ενιωσα να τα πω καπου που θα πιασει τοπο και θα με καταλαβουν

Διότι δεν άναβαν τα leds κατά τη βιντεοσκόπηση.

Φίλε σε καταλαβαίνω όσο δεν μπορείς να φανταστείς γιατί και εγώ περίμενα 2,5 εβδομάδες ώσπου να μου φέρουν τη συσκευή αντικατάστασης.

 

Καλύτερα να το αφήσεις για 2-3 μέρες σε ένα Nokia Shop και να είσαι σίγουρος πως θα στο φτιάξουν παρά να το γυρίσεις πίσω (εάν πληροίς τις προϋποθέσεις) και να περιμένεις αντικατάσταση χωρίς να ξέρεις αν θα τύχεις σωστή συσκευή και ειδικά τώρα που δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το κινητο μου να το φτιαξουν λογο του ακουστικου..το πηρα σημερα και η σχισμη εινα πιο μικρι, το ακουστικο ειναι μια χαρα και εχω 11.0.009

 

Πως λειτουργει η 009 σε σχεση με την προηγουμενη που ειχες? Παρατηρησες καποιο προβλημα?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

αγόρασα το κινητό και διαπιστώνω ότι ειναι πολύ καλό και ότι προς το παρόν ξεπερνάει τις προσδοκίες μου.

 

Ξέρει κανείς τι γίνεται με την φωνητική πλοήγηση του GPS? Πως μπορώ να ενημερωνω τους χάρτες? Η φωνητική πλοήγηση είναι δωρεάν? Απο που μπορώ να την κατβάσω?

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να αγοράσεις την σχετική άδεια πλοήγησης για να μπορέσεις να εκμεταλλευτείς το GPS μέσω του προγράμματος Χάρτες.

Ωστόσο για να πάρεις μια γεύση μπορείς να λάβεις την δωρεάν 7ήμερη άδεια από εδώ.

Υπομονή ώσπου να βγουν οι αντίστοιχες εκδόσεις των Garmin και Sygic για το 5800.

 

Επίσημο θέμα για το Nokia Maps εδώ.

 

ΥΓ: Η ίδια ερώτηση έχει απαντηθεί δεκάδες φορές!

Πρώτα κάνουμε αναζήτηση ή ρίχνουμε μια ματιά στο θέμα και μετά ρωτάμε.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

...Ωστόσο για να πάρεις μια γεύση μπορείς να λάβεις την δωρεάν 7ήμερη άδεια από ....

 

Να ρωτησω κατι πανω στην 7ημερη αδεια θελω. Ο mirror ειχε πει σε καποιο post (αν θυμαμαι καλα) οτι με αυτον τον τροπο εχει αδεια για 2 χρονια που χρησιμοποιει το GPS. Αυτο που θελω να ρωτησω τον ιδιο ή οποιος αλλος ξερει ειναι αν πχ τελειωσουν αυτες οι μερες οι ανανεωση γινεται ξανα χωρις καποιον περιορισμο; Δηλαδη τελειωνουν οι 7 μερες και μπορεις να ξανακανεις ενεργοποιηση για αλλες 7 με τον ιδιο αριθμο κινητου; Γιατι απο οτι βλεπω στην σελιδα για την free αδεια θελει αριθμο τηλεφωνου.

 

ΥΓ

Sorry αν εχει απαντηθει και δεν το προσεξα!!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι πανω στην 7ημερη αδεια θελω. Ο mirror ειχε πει σε καποιο post (αν θυμαμαι καλα) οτι με αυτον τον τροπο εχει αδεια για 2 χρονια που χρησιμοποιει το GPS. Αυτο που θελω να ρωτησω τον ιδιο ή οποιος αλλος ξερει ειναι αν πχ τελειωσουν αυτες οι μερες οι ανανεωση γινεται ξανα χωρις καποιον περιορισμο; Δηλαδη τελειωνουν οι 7 μερες και μπορεις να ξανακανεις ενεργοποιηση για αλλες 7 με τον ιδιο αριθμο κινητου; Γιατι απο οτι βλεπω στην σελιδα για την free αδεια θελει αριθμο τηλεφωνου.

 

ΥΓ

Sorry αν εχει απαντηθει και δεν το προσεξα!!! :wacko:

ο Γιώργος είπε απλά ότι μετά από 7 ημέρες ενεργοποιούσε πάλι τη πλοήγηση με free κωδικό από τη nokia αλλά όχι με τον ίδιο αριθμό τηλεφώνου, αν βάλεις τον ίδιο στο λέει, επίσης μίλησε για 2 μήνες αν δε κάνω λάθος. Απλά αν σκεφτείς ότι ο καθέναν έχει 3-4 simάκια να κάθονται, βάλε 3-4 από την οικογένεια (γονείς-αδέρφια) και 5-6 από κολλητούς εγώ όπως τα χω υπολογίσει βγάζω χαλαρά 10-12 εβδομάδες. Μέχρι τότε θα χει βγει πλέον και το garmin

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να λάβεις ξανά και ξανά 7ήμερη άδεια, βάζοντας απλά άλλον αριθμό τηλεφώνου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

πως μπορει να γινει ρε παιδια να αλλαξουμε το product code της συσκευης?το nemesis για την ωρα δεν το υποστηριζει.με το phoenix ισως?
[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

σειρα μου χθες για τα πρωτα κολληματα..μολις εβαλα τα ακουστικα εφαγε μια φλασια,ξεκολλησε ομως.μετα επαιζε τα τραγουδια πολυ σιγα και στην προσπαθεια μου να ανεβασω ενταση κολλησαν τα παντα και εμφανιζε ξαφνικα μισο μερος της οθονης μαυρο και μισο κανονικο!!μονο με βγαλσιμο μπαταριας συνηλθε..
Link to comment
Share on other sites

πως μπορει να γινει ρε παιδια να αλλαξουμε το product code της συσκευης?το nemesis για την ωρα δεν το υποστηριζει.με το phoenix ισως?

 

Δεν μπορεις να το αλλαξεις περιμενουμε να βγει συμβατη εκδοση του nss.

 

Tι θελεις να κανεις?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μου το πήραν από το Multirama στη Γλυφάδα, αν δεν κάνω λάθος. Δεν ξέρω ποιό χρώμα είναι μιας και δεν τον κοίταξαν. Θα πρέπει να περιμένω μέχρι αύριο το μεσημέρι που θα μου το φέρουν για να το δώ. Ανησυχώ λίγο με τα προβλήματα για τα οποία διαβάζω. Ελπίζω να'ναι OK.
Link to comment
Share on other sites

σειρα μου χθες για τα πρωτα κολληματα..μολις εβαλα τα ακουστικα εφαγε μια φλασια,ξεκολλησε ομως.μετα επαιζε τα τραγουδια πολυ σιγα και στην προσπαθεια μου να ανεβασω ενταση κολλησαν τα παντα και εμφανιζε ξαφνικα μισο μερος της οθονης μαυρο και μισο κανονικο!!μονο με βγαλσιμο μπαταριας συνηλθε..

Αν στο ξανακάνει, λογικά θα οφείλεται σε κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες πρόσφατα. Αν δεν μπορείς να εντοπίσεις ποια, η σίγουρη λύση είναι φορματ σε κινητό και κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει παρατηρήσει κανείς κάποια στιγμιαία "κρακ" που ακούγονται περιστασιακά κατά την αναπαραγωγή μουσικής με ακουστικά; Και έχω παρατηρήσει ότι δεν ακούγονται όταν η συσκευή είναι σε κατάσταση εκτός σύνδεσης (έκδοση 11).
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά..από σήμερα είμαι κ εγώ κάτοχος του κινητού,είναι από vodafone με την 10 έκδοση,αρκετά καλό είναι,τα τσεκαρα όλα γιατί έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του forum,η σχισμή υπάρχει αλλά είναι πολύ μικρή.Τώρα το έχω κλειστό κ φορτίζει πόσο να το αφήσω γιατί οι απόψεις σε προηγούμενες σελίδες δυίστανται.Επίσης έχω πρόβλημα με το gps δεν κλειδώνει με τίποτα,το δοκίμασα σε εξωτερικό χώρο κ με υποβοηθούμενο κ χωρίς για πολλή ώρα και δεν κλείδωσε δορυφόρο,ακόμη έκανα reset με *#7370# και πάλι δεν κλείδωσε,έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι?εσάς πόση ώρα έκανε να κλειδώσει πρώτη φορά?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια και σορρυ για το μέγεθος του μην.!

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη μπαταρια μεχρι στιγμησ το εχω ρημαξει βιντεοκλησεις,gps κλησεις ομιλιας sms και η μπαταρια αμετακινητη χρηση 12 ωρες

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα το μεσημερι απο το μουλτιραμα τελικα θα ειναι εδω σε δυο μερες..σε μαυρο κοκκινο...αν δεν το επαιρνα θα εσκαγα..ελπιζω να μην εχει πολλα προβληματα...εχει εγκατεστημενους τους χαρτες?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με έχει ξενερώσει τελείως το συγκεκριμένο κινητό... Τώρα κατάλαβα γιατί τόσο χαμηλή η τιμή του. Έδωσα 330 ευρώ για να είμαι beta tester.... Απο hardware (led, ακουστικό) δεν έχω κάποιο πρόβλημα, αλλα αυτο το ηλίθιο πρόβλημα να χαλάει η απεικόνιση της οθόνης και να μην μπορώ να δω τίποτα όταν καλεί κάποιο νούμερο εκτός των επαφών, παρα μόνο με κλείδωμα-ξεκλείδωμα..... Τι να πω.....:mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

αλήθεια για πείτε μία τη φωτεινότητα σε ποιο επίπεδο την έχετε;; εγώ ένα βήμα πριν τη full νομίζω έτσι που ήταν οταν το άνοιξα είδα ότι εχει και μεση ακριβώς αλλά μου φάνηκε σκοτεινή κάπως και το άφησα αλλά ίσως εξοικονομεί μπαταρία αρκετή έτσι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με έχει ξενερώσει τελείως το συγκεκριμένο κινητό... Τώρα κατάλαβα γιατί τόσο χαμηλή η τιμή του. Έδωσα 330 ευρώ για να είμαι beta tester.... Απο hardware (led, ακουστικό) δεν έχω κάποιο πρόβλημα, αλλα αυτο το ηλίθιο πρόβλημα να χαλάει η απεικόνιση της οθόνης και να μην μπορώ να δω τίποτα όταν καλεί κάποιο νούμερο εκτός των επαφών, παρα μόνο με κλείδωμα-ξεκλείδωμα..... Τι να πω.....:mad::mad::mad:

 

ε δεν ειναι τοσο τραγικο αυτο..το ιδιο προβλημα ειχα στο lg η αληθεια ειναι οτι ειναι εκνευριστικο.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...