Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα ,

 

Διαβαζοντας ολες τις σελιδες αναφορικα με το Nokia 58000 ομολογω οτι εχω μπερδευτει για το αν αξιζει να προχωρησω στην αγορα του εν λογω κινητου δεδομενου οτι ειμαι με το ενα ποδι στην κατευθυνση αγορας του L.G.(Renoir) αφου εκει τα προβληματα που εχω διαβασει ειναι σαφως λιγοτερα τοσο ποιοτικα ,οσο και ποσοτικα.

 

Υ.Γ. πριν 2 μηνες δωρισα ενα Nokia 3220 3g και μεχρι στιγμης κανενα προβλημα απο τον χρηστη του (τηρουμενων των αναλογιων βεβαια διοτι ουδεμια συγκριση υπαρχει στα 2 κινητα)

 

Ευχαριστω.

 

Το τηλέφωνο είναι εκπληκτικό.

Αλλά δεδομένου τι έχει ειπωθεί στο φόρουμ αν δεν βιάζεσαι περίμενε να το αγοράσεις όταν θα έρθουν καινούργιες παρτίδες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειναι δυνατο να γνωριζουμε περιπου σε ποσο χρονικο διαστημα θα έρθουν καινούργιες παρτίδες ?

 

Ευχαριστω.

jg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αντιγράψεις τα μηνύματα (SMS, e-mails) από την μνήμη του τηλεφώνου στην κάρτα μνήμης? (Εκτος βεβαια από την πρώτη φορα που σε ρότα το τηλέφωνο)
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατο να γνωριζουμε περιπου σε ποσο χρονικο διαστημα θα έρθουν καινούργιες παρτίδες ?

 

Ευχαριστω.

Από όσο μου είπε και γνωστός που δουλεύει σε κατάστημα VODA από τον Μάρτη

Αλλά τα παιδιά στα μαγαζιά ότι τους λένε ξέρουν.

Δεν μπορώ να σου απαντήσω σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Από όσο μου είπε και γνωστός που δουλεύει σε κατάστημα VODA από τον Μάρτη

Αλλά τα παιδιά στα μαγαζιά ότι τους λένε ξέρουν.

Δεν μπορώ να σου απαντήσω σίγουρα

 

Εμενα μου είπαν ότι περιμένουν καινούρια παρτίδα επειδή έχουν τελειώσει και θα με ενημερώσουν στις 16/2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ανακάλυψα ένα μεγαλύτερο πρόβλημα που δεν μου άρεσε καθόλου και ήταν πρόβλημα κάποτε στα κινητά της ΝΟΚΙΑ (πριν καν βγουν τα έγχρωμα κινητά).

 

Αν γράψεις ελληνικό μήνυμα στο πιάνει σαν Unicode και έτσι ένας ελληνικός χαρακτήρας πιάνει περίπου 2-3 θέσεις από τα γράμματα του μηνύματος (πχ. έχεις για αρχή 160 χαρακτήρες. γράφεις την λέξη "Γειά" και αμέσως έχεις πάει στους 66 υπολοιπόμενους χαρακτήρες)

 

Αυτό για μένα είναι κακό γιατί κάποιοι δεν ξέρουν να διαβάζουν greeklish και είναι πρόβλημα να γράφω μόνο 70 γράμματα σε μήνυμα... Πρέπει να το φτιάξουν ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ αυτό...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Όπως γράφω και παραπάνω, δεν έχω το κινητό στα χέρια μου, αλλά ξερω ότι υπάρχει σχετική ρύθμιση που το διορθωνει! Ψάξτο λίγο!

 

-------------------------

 

Και αν μπορεί κάποιος ας μου απαντήσει, τι γίνεται με το πρόβλημα της σχισμής;

Το εχει πάει κανείς σε service να το φτιάξουν;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ανακάλυψα ένα μεγαλύτερο πρόβλημα που δεν μου άρεσε καθόλου και ήταν πρόβλημα κάποτε στα κινητά της ΝΟΚΙΑ (πριν καν βγουν τα έγχρωμα κινητά).

 

Αν γράψεις ελληνικό μήνυμα στο πιάνει σαν Unicode και έτσι ένας ελληνικός χαρακτήρας πιάνει περίπου 2-3 θέσεις από τα γράμματα του μηνύματος (πχ. έχεις για αρχή 160 χαρακτήρες. γράφεις την λέξη "Γειά" και αμέσως έχεις πάει στους 66 υπολοιπόμενους χαρακτήρες)

 

Αυτό για μένα είναι κακό γιατί κάποιοι δεν ξέρουν να διαβάζουν greeklish και είναι πρόβλημα να γράφω μόνο 70 γράμματα σε μήνυμα... Πρέπει να το φτιάξουν ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ αυτό...

 

Πήγαινε: Μηνύματα, Επιλογές, Ρυθμίσεις, Σύντομο μήνυμα, Κωδικοπ. χαρακτήρων. Η επιλογή πρέπει να είναι 'Περιορ. υποστήριξη'. Αν είναι έτσι, τότε παρόλο που γράφεις με μικρά γράμματα, στην αποστολή μετατρέπονται σε κεφαλαία GSM με 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε: Μηνύματα, Επιλογές, Ρυθμίσεις, Σύντομο μήνυμα, Κωδικοπ. χαρακτήρων. Η επιλογή πρέπει να είναι 'Περιορ. υποστήριξη'. Αν είναι έτσι, τότε παρόλο που γράφεις με μικρά γράμματα, στην αποστολή μετατρέπονται σε κεφαλαία GSM με 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα.

Είμαι μλκς... έτσι ήταν αλλά βλέπεις δεν ήθελα να έχω τίποτα περιορισμένο και το γύρισα σε πλήρη υποστήριξη... Όλα οκ τώρα... Ευχαριστώ...

 

*και τώρα κοπανάει το κεφάλι του στον τοίχο*

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....μόλις πήρα το κινητό...Έκδοση λογισμικού έχει 11.0.008..χρειάζεται κάποια επίπλεον αναβάθμιση??Ξέρει κάποιος γιάτι βγάζει σφάλμα στην εγκατάσταση του .ΝΕΤ fRAMEWORK?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το κινητό να φορτίσει απ'το USB καλώδιο; Αντ'αυτού της Νοκια μπορούμε να βάλουμε ένα οποιοδήποτε καλώδιο Mini-USB, έχει δοκιμάσει κανείς;
Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι ξεφορτίζει και πιό γρήγορα έτσι...

(είτε κάνεις ανταλλαγή δεδομένων είτε όχι)

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....μόλις πήρα το κινητό...Έκδοση λογισμικού έχει 11.0.008..χρειάζεται κάποια επίπλεον αναβάθμιση??

Όχι, διότι δεν υπάρχει νεότερη έκδοση προς το παρόν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οταν ξεκλειδώνω το κινητό (red απο multirama) κάποιες φορές κολλάει. Για την ακρίβεια δεν ανάβει η οθόνη. Αν κλειδώσω και ξεκλειδώσω, επανέρχεται. Το κάνει και οταν έχω κλήση εισερχόμενη και δεν ξέρω ποιός καλεί. Συνήθως γίνεται 1-2 φορές την ημέρα. Το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό; Να το πάω για αλλαγή ή είναι κάτι που διορθώνεται με αναβάθμιση software;

(συγγνώμη αν εχει απαντηθεί αλλα στις τελευταίες σελιδες δεν είδα κατι σχετικο)

Φίλε μου ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Δε πιστεύω οτι είναι πρόβλημα hardware (βέβαια δεν έχω ακούσει και πολλούς να το αναφέρουν ως πρόβλημα...:worry:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανει κανεις βιντεο κληση απο το 5800,φαινεται καλα?

 

Πάρα πολύ καλά!!!

:: kissonline.gr ::GREEK KISS ARMY == The hottest band in the world KISS!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση σχετικα με την αναπαραγωγη βιντεο.οταν βαζετε να παιξει βιντεο κανει περιστροφη η οθονη σε φουλ σκριν?υπαρχει περιπτωση να παιζει το βιντεο χωρισ να το κανει περιστροφη οπως στισ φωτογραφιεσ κ τη μουσικη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση σχετικα με την αναπαραγωγη βιντεο.οταν βαζετε να παιξει βιντεο κανει περιστροφη η οθονη σε φουλ σκριν?υπαρχει περιπτωση να παιζει το βιντεο χωρισ να το κανει περιστροφη οπως στισ φωτογραφιεσ κ τη μουσικη?

Όχι δεν γίνεται.

Γιατί άλλωστε να το κάνεις αυτό;

Θα δείχνει το βίντεο σε μικρότερη ανάλυση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τοχει συνδέσει κανείς με TV? Εγώ το έβαλα στην δική μου και τα έδειχνε ασπρόμαυρα! Μάλλον φτάιει ότι η υποδοχή Video In στην TV μου είναι RGB και όχι κίτρινο-άσπρο-κόκκινο...

 

Η έξωδος του κινητού είναι composite και εσύ προφανώς το έβαλες σε component. Το composite είναι το κίτρινο RCA στο καλώδιο ενώ τα άλλα δύο είναι σήματα ήχου. Κάπου πάντως αν ψάξεις θα χει και composite. Δε μπορεί. Αλλιώς αν έχει scart δώσε εκεί με ένα αντάπτορα.

 

Εν τω μεταξύ πολύ μου χουνε σπάσει τα νεύρα που αποσύρανε την αναβάθμιση και μου ρχετε να πάω να τους το κολώ στην κεφαλή. Δεν έχω και χρόνο για να πάω στη νόκια αυτό είναι το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,βγηκε η αναβαθμιση v3 11.0.009 (EMEA)....το εχουν βαλει μερικα παιδια απ'την Ρωσια,με το Jaf(σαν το Phoenix ενα πραγμα),και λενε πως το κινητο εγινε πολυ πιο γρηγορο,ουτε κολλαει ουτε τιποτα.....κατσε να βγει τωρα και στο NSU :kill::yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστα νεα αναμενουμε για να την δοκιμασουμε.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...