Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια, μπορει καποιος να φτιαξει μια λιστα με το τι πρεπει να προσεξουν η αγοραστες του 5800 για να μην ψαχνουν τοσες σελιδες??

thanks :happy:

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και στα ξενα που βρισκονται οι κωδικοι?γιατι το δικο μου ειναι απο γερμανια κοκκινο και δεν βρηκα μεσα στο κουτι τιποτα κωδικους.εκτος και αν ειναι σε καποιο συγκεκριμενο σημειο και δεν τους εχω δει.

 

Δεν είναι υποχρεωτικό το ότι ένα κομμάτι είναι από μια συγκεκριμένη αγορά, θα έχει και δωρεάν κατέβασμα μουσικής. Μερικές παρτίδες έχουν, άλλες όχι.

 

Αν έχει, το γράφει και στο εξωτερικό του κουτιού και έχει ένα χαρτάκι με κωδικό για το κατέβασμα. Το δικό σου, πόσο το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Και να μην αναφέρουμε την κατα τί παραπάνω ακτινοβολία που θα εκπέμπει η συσκευή μέσω της σχισμής...Κοντά στο κεφάλι...

Και παραπονιόμαστε για τα Κινέζικα που με 80€ έχουν τηλεόραση και δύο sim ότι έχουν σχισμές στην κατασκευή τους...κι ακτινοβολία...

 

Οχι, δεν ειναι ετσι. Αλωστε η σχισμη παρατηρειται στο επανω μερος του κινητου. Αν κοιταξουμε το manual θα δουμε οτι η κεραια ειναι στο κατω μερος και οχι στο πανω. Πραγμα που μονο θετικο μπορει ειναι οσον αφορα την δεχουμενη απο τον εγγεφαλο ακτινοβολια, μιας και με αυτη την διαταξη βρισκεται πολυ πιο μακρυα απο οτι στην πλειονοτητα των κινητων τηλεφωνων. Για εμενα παντως ειναι ενα μεγαλο + αυτο το χαρακτηριστικο στη συσκευη μας παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα του κωδικού για τα τραγούδια, το δικό μου (γερμανικό manual), έχει μαζί ένα φυλλάδιο με τον κωδικό που γράφει "Nokia Music Store - 25 Euros Gutschein fur 25 Titel". Τώρα τα γερμανικά μου δεν είναι και οτι το καλύτερο, αλλα αυτο με τα 25 ευρώ με τρομάζει λίγο...:rolleyes: Λέτε να μπορώ να κατεβάσω, ή θα φάω καμια καμπάνα?;)
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια μετάφραση μέσω των διαδικτιακών μεταφραστικών εργαλείων (πχ google translate) για να διαπιστώσεις τι ακριβώς γράφει.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα του κωδικού για τα τραγούδια, το δικό μου (γερμανικό manual), έχει μαζί ένα φυλλάδιο με τον κωδικό που γράφει "Nokia Music Store - 25 Euros Gutschein fur 25 Titel". Τώρα τα γερμανικά μου δεν είναι και οτι το καλύτερο, αλλα αυτο με τα 25 ευρώ με τρομάζει λίγο...:rolleyes: Λέτε να μπορώ να κατεβάσω, ή θα φάω καμια καμπάνα?;)

 

Εχεις κουπόνι 25€ για 25 τίτλους. Δηλαδή κοστολογούν το κομμάτι 1€. Τα πρώτα 25 τα έχεις δώρο

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάτι μικρό, μαγικό που 'ναι Nokia... εδώ το έχω... το κινητό της Britney Spears & της Christina Aguilera είναι από εχτές Δευτέρα 2/2/2009 το μεσημέρι, στα χέρια μου!

 

Είναι το νέο Νοkia 5800 XpressMusic blue με περασμένη αναβάθμιση:

V 11.0.008.blue.01

RM-356

09-12-2008

 

Kαι αρχίζω τις εντυπώσεις μου:

Απλά τέλειο, μαγικό, μικρό παρόλο την μεγάλη οθόνη του!

Κατασκευαστικά και ποιοτικά, αρκετά καλό!

 

Λοιπόν θέλω να ρωτήσω μιας και έχω και 'γω απορίες, αλλά για τα παρελκόμενα:

-- Δηλαδή η θήκη από την πίσω πλευρά στην κάτω γωνία, έχει μια τρύπα, έτσι είναι και σε τι χρησιμεύει;

-- Eπίσης η μπαταρία μπαίνει ανάποδα, το πάνω-κάτω και το ολόγραμμα από κάτω, έτσι είναι?

-- Ακόμη έχει μία γραφίδα πίσω στο καπάκι της συσκευής και extra μία ανταλλακτική (δηλαδή δύο γραφίδες) και μια πένα?

-- Mέσα στην συσκευασία έχει mini DVD ή CD?

 

Eυχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θέλω να ρωτήσω μιας και έχω και 'γω απορίες, αλλά για τα παρελκόμενα:

-- Δηλαδή η θήκη από την πίσω πλευρά στην κάτω γωνία, έχει μια τρύπα, έτσι είναι και σε τι χρησιμεύει;

-- Eπίσης η μπαταρία μπαίνει ανάποδα, το πάνω-κάτω και το ολόγραμμα από κάτω, έτσι είναι?

-- Ακόμη έχει μία γραφίδα πίσω στο καπάκι της συσκευής και exta μία ανταλλακτική (δηλαδή δύο γραφίδες) και μια πένα?

Καλορίζικο!

 

α) Ναι έτσι είναι η θήκη. Προφανώς υπάρχει για να περνάει το σχοινάκι με την πένα πριν καταλήξει στην αντίστοιχη τρύπα που ύπαρχει στο πίσω καπάκι του κινητού. Το ίδιο ισχύει και για το σχοινάκι που είναι με την βάση του κινητού.

β) Ναι μπαίνει ανάποδα.

γ) Ναι έχει 2 γραφίδες κ 1 πένα.

 

Ξέχασες και τον Batman!!! :lol::D

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

 

α) Ναι έτσι είναι η θήκη. Προφανώς υπάρχει για να περνάει το σχοινάκι με την πένα πριν καταλήξει στην αντίστοιχη τρύπα που ύπαρχει στο πίσω καπάκι του κινητού. Το ίδιο ισχύει και για το σχοινάκι που είναι με την βάση του κινητού.

β) Ναι μπαίνει ανάποδα.

γ) Ναι έχει 2 γραφίδες κ 1 πένα.

 

Ξέχασες και τον Batman!!! :lol::D

 

Ναι καλά λες... ξέχασα τον φίλο μου τον Batman :)

Ευχαριστώ πολύ, να 'σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το δοκίμασα στο δικό μου 5800 η τρυπούλα στην θήκη υπάρχει για να περάσει το σχοινάκι με την βάση, γιατί αν περάσεις το σχοινάκι με την πένα και από τις 2 τρυπούλες δεν θα μπορείς να βγάλεις το κινητό από την θήκη. Οπότε το πιο σωστό είναι για να περνάει το σχοινάκι με την βάση στην θήκη και το σχοινάκι με την πένα στο κινητό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Θα ηθελα να ρωτησω για το GPS. Ακολουθησα τα βηματα απο το θεματακι nokia maps και περασα τους χαρτες και τη φωνητικη στο κινητο. Τωρα τι πρεπει να κανω? Κανω εντοπισμο θεσης μου, αλλα δεν κανει κατι το ιδιαιτερο?Μπορει καποιος να γραψει αναλυτικα, βημα βημα, πως γινεται γιατι δεν εχω ιδεα, και νομιζω οτι πολλοι εχουν το ιδιο προβλημα.

 

Ευχαριστω

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Θα ηθελα να ρωτησω για το GPS. Ακολουθησα τα βηματα απο το θεματακι nokia maps και περασα τους χαρτες και τη φωνητικη στο κινητο. Τωρα τι πρεπει να κανω? Κανω εντοπισμο θεσης μου, αλλα δεν κανει κατι το ιδιαιτερο?Μπορει καποιος να γραψει αναλυτικα, βημα βημα, πως γινεται γιατι δεν εχω ιδεα, και νομιζω οτι πολλοι εχουν το ιδιο προβλημα.

 

Ευχαριστω

 

Δεν κάνει τίποτε άλλο γιατί απλά δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτε άλλο γιατί απλά δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης.

 

Αχα!! Δλδ περιμενουμενα βγει καποιο δωρεαν προγραμμα οδηγησης για 5th edition και θα δουλεψει. ή δεν προκειται να βγουνε και πρεπει να αγορασουμε καμμια αδεια? Ή υπαρχει καποια αδεια δοκιμης για να δουμε πως δουλευει και μετα αν θελουμε την αγοραζουμε?

 

Να ρωτησω και κατι αλλο, τα παιγνιδια και οι εφαρμογες 3rd edition που υπαρχουν στο myphone, δουλευουν στο 5800 ή περιμενουμε και γιάυτο?

Υπαρχει καποιο αλλο site με εφαρμογες που δουλευουν στο 5800?

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

 

Να ρωτησω και κατι αλλο, τα παιγνιδια και οι εφαρμογες 3rd edition που υπαρχουν στο myphone, δουλευουν στο 5800 ή περιμενουμε και γιάυτο?

Υπαρχει καποιο αλλο site με εφαρμογες που δουλευουν στο 5800?

 

Υπαρχει σχετικο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=219853

 

Επιπλεον ,στα γνωστα λημερια ,υπαρχει ξεχωριστη ενοτητα

για S60 (5th Edition) για οτι νεο κυκλοφορει.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχετε παρατηρήσει στην οθόνη σε ανοιχτά χρώματα(κυρίως στο άσπρο)να φαίνονται μικροί κόκκοι;Έτσι είναι η οθόνη,ή έχει πρόβλημα το δικό μου μόνο;

Στα σκούρα χρώματα δε φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υποχρεωτικό το ότι ένα κομμάτι είναι από μια συγκεκριμένη αγορά, θα έχει και δωρεάν κατέβασμα μουσικής. Μερικές παρτίδες έχουν, άλλες όχι.

 

Αν έχει, το γράφει και στο εξωτερικό του κουτιού και έχει ένα χαρτάκι με κωδικό για το κατέβασμα. Το δικό σου, πόσο το πήρες;

 

450 ευρω το πηρα εισαγωγη απο γερμανια αλλα καποιο χαρτακι σχετικο με κωδικους δεν ειδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

450 ευρω το πηρα εισαγωγη απο γερμανια αλλα καποιο χαρτακι σχετικο με κωδικους δεν ειδα.

 

Kαλημέρα και από μένα. Πόσες μέρες σας κρατάει η μπαταρία? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και από μένα. Πόσες μέρες σας κρατάει η μπαταρία? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

με νορμαλ χρηση εμενα μου κρατει 2-3 μερες.

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Στις εισερχομενες κλησεις η φωτο του καλουντος , φενεται ολοκληρη η μιση? Εμενα πανως σε εμενα φενεται μινι πολυ, περιπου 1cm x 1 cm. Λετε να ειναι καμια ρυθμιση? ;)

 

Την μπαταρια την φορτισα το Σαββατο το μεσημερη και με 24/7 σημερα επεσε το πρωτο "τουβλακι".

Link to comment
Share on other sites

Στις εισερχομενες κλησεις η φωτο του καλουντος , φενεται ολοκληρη η μιση? Εμενα πανως σε εμενα φενεται μινι πολυ, περιπου 1cm x 1 cm. Λετε να ειναι καμια ρυθμιση? ;)

 

Την μπαταρια την φορτισα το Σαββατο το μεσημερη και με 24/7 σημερα επεσε το πρωτο "τουβλακι".

 

Το βραδυ το κλεινω με full μπαταρια, και το πρωι το ανοιγω και ειναι δυο κουτακια κατο....τι στο δι@λο,2 κουτακια για να ανοιξει το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Το βραδυ το κλεινω με full μπαταρια, και το πρωι το ανοιγω και ειναι δυο κουτακια κατο....τι στο δι@λο,2 κουτακια για να ανοιξει το κινητο?

Τα κουτάκια μετά εμφανίζονται ξανά?

Πολλές συσκευές υπολογίζουν τη μπαταρία ανάλογα τη χρήση που κάνεις.

Αν για παράδειγμα κάνεις συνέχεια κλήσεις μπορεί να σου ρίξει κάποιες γραμμές.

Αν μετά το αφήσεις και δεν το πειράζεις μπορεί να έχουν εμφανιστεί μερικές.

Δεν ξέρω αν το κάνει το 5800 αλλά σε κάποιες συσκευές γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Τα κουτάκια μετά εμφανίζονται ξανά?

Πολλές συσκευές υπολογίζουν τη μπαταρία ανάλογα τη χρήση που κάνεις.

Αν για παράδειγμα κάνεις συνέχεια κλήσεις μπορεί να σου ρίξει κάποιες γραμμές.

Αν μετά το αφήσεις και δεν το πειράζεις μπορεί να έχουν εμφανιστεί μερικές.

Δεν ξέρω αν το κάνει το 5800 αλλά σε κάποιες συσκευές γίνεται..

 

Οχι δεν το εμφανιζει ξανα...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...