Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μπορεί να ξεκαθαρίσει κάποιος που ξέρει θετικά πόσες ώρες πρέπει να το φορτίσουμε για πρώτη φορά?

Απο την vodafone μου είπαν 8 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αντε ρε Wind μας εβαλε τα γυαλια η Vodafone
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να ξεκαθαρίσει κάποιος που ξέρει θετικά πόσες ώρες πρέπει να το φορτίσουμε για πρώτη φορά?

Απο την vodafone μου είπαν 8 ώρες.

 

Δεν ισχύουν πλέον αυτα που ξέραμε παλιά. Οι νέες μπαταρίες, δεν χρειάζονται υπερφόρτιση. Μόλις τελειώσει, την βγάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να ξεκαθαρίσει κάποιος που ξέρει θετικά πόσες ώρες πρέπει να το φορτίσουμε για πρώτη φορά?

Απο την vodafone μου είπαν 8 ώρες.

 

3 πληρης φορτισεις αποφορτισεις.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά το βγάζω μόλεις τελειώσει η φόρτιση και απλα φροντίζω μετά για 3 πληρης φορτισεις αποφορτισεις.

Link to comment
Share on other sites

gnwrizei kaneis an to exoun epilegmena katastimata tis vodafone i genikws isxyei panelladika?

 

Θα παραλάβουν όλα τα καταστήματα Vodafone,απλα αναλόγως με το κατάστημα θα ειναι και η παραλαβή.Δηλαδή αν ειναι μικρό κατάστημα δεν θα παραλάβει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Αν μενεις σε καποια μεγαλη πολη που εχει τουλαχιστον 2-3 καταστηματα,κι αρχιζεις να τα γυριζεις απο το πρωι κατι θα βρεις
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Στο site της vodafone δεν έχουν βάλει κάτι ακόμα.

 

Και εντωμεταξυ, οι διαφημισεις στην τηλεοραση με τον μαγο,πεφτουν συννεφο! :shifty:

 

Mιχάλη μου κόλλησες τον ιό για το 5800! Είπα να μείνω στο Ν96 και να περιμένω το Ν98 με τα 8mp, τελικά θα πάρω και το 5800! Καλορίζικο στα παιδιά που το πήραν και υπομονή σε όσους το αναζητούν για να το αποκτήσουν.

 

Και δεν εισαι ο μονος !:O

Αντε με το καλο;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Από σπόντα είδα κι εγώ την διαφήμιση της Vodafone και αν και δεν είμαι συνδρομητής της, θα της βγάλω κι εγω το καπέλο για την πρωτιά..μπράβο, να δούμε η Vodafone Λιβαδειάς αν έχει ενημερωθεί... από τιμή πάντως πολύ καλή...'ελεγα να περιμένω για το N97 αλλά με την τιμή του που διάβασα ότι θα είναι πάνω απο 700 ευρώ είπα ε όχι και τόσα..ένας μισθός της περίφημης γενιάς των 700 ευρώ για ένα κινητό; Δεν λέει στην εποχή μας..μάλλον θα σπεύσω κι εγώ για το 5800 κι ελπίζω να το βρω σε μπλε..το κόκκινο δεν μου καλοκάθεται οπτικά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλ. μεσα σ'ενα μηνα η τιμη του θα ειναι γυρο στο 300σαρι συμφωνα με την πολιτικη της alpha copy.

Σουπερ!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. μεσα σ'ενα μηνα η τιμη του θα ειναι γυρο στο 300σαρι συμφωνα με την πολιτικη της alpha copy.

Σουπερ!!!!!!!!!!!!

Η τιμή είναι σούπερ...εγω είμαι φανατικός της Ν Series με το Ν95 το μαύρο αλλά το καλοκαίρι μου έδωσε η Cosmote δωρεάν το 5200 με αναβάθμιση... παλιό κινητάκι πλαστικούρα και με απαράδεκτη οθόνη αλλά με φοβερή ηχητική απόδοση και Media Player και ηχεία σούπερ. Άρα το 5800 με οθόνη αφής με τέτοια ηχεία και τέτοια τιμή σε κάνει να είσαι σε μόνιμο πειρασμό!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To χω επιτέλους στα χέρια μου!!!!! Τυχαία πως μου ήρθε να πάρω τη vodafone στο Αvenue και μου λέει έχει έρθει, οπότε τσακίστηκα. Το ωραιο όταν πήγα εκει μου λέει ο ένας 5800 δεν εχει ερθει αυτό και πετάγεται απο μεσα μια κοπελιά ήρθε ήρθε εγώ το παρέλαβα πριν. Και μου λέει ότι δεν έχουν διαθεσιμότητα ήρθε τυχαία και δεν υπάρχει στο site ή στα συστήματα τους κι αυτή τυχαία το γνώριζε γιατί έκανε τη παραλαβή του. Επίσης μου είπε ότι η αλυσίδα μόνο το μπλε έχει παραλάβει και δε ξέρει για άλλα χρώματα. Επίσης κατά τις 8 που έφυγα μου είπε ότι είχε μάλλον κι άλλα στην αποθήκη.

Δείχνει πολύ ωραία αλλά το touch κάπου καθυστερεί κάποιες στιγμές ενώ έφαγε και το πρώτο του κόλλημα ενώ εβαλα το παιχνίδι και μαύρισε το σύμπαν. Ο ήχος πραγματικά εντυπωσιακός ενώ τη κάμερα με όλα αυτά τη περίμενα χειρότερη, τώρα θ΄ασχοληθω εκτενώς μαζί του γιατί το είδα πολύ γρήγορα πριν και επανέρχομαι πιο αργά ή αύριο με εντυπώσεις

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

To χω επιτέλους στα χέρια μου!!!!! Τυχαία πως μου ήρθε να πάρω τη vodafone στο Αvenue και μου λέει έχει έρθει, οπότε τσακίστηκα. Το ωραιο όταν πήγα εκει μου λέει ο ένας 5800 δεν εχει ερθει αυτό και πετάγεται απο μεσα μια κοπελιά ήρθε ήρθε εγώ το παρέλαβα πριν. Και μου λέει ότι δεν έχουν διαθεσιμότητα ήρθε τυχαία και δεν υπάρχει στο site ή στα συστήματα τους κι αυτή τυχαία το γνώριζε γιατί έκανε τη παραλαβή του. Επίσης μου είπε ότι η αλυσίδα μόνο το μπλε έχει παραλάβει και δε ξέρει για άλλα χρώματα. Επίσης κατά τις 8 που έφυγα μου είπε ότι είχε μάλλον κι άλλα στην αποθήκη.

Δείχνει πολύ ωραία αλλά το touch κάπου καθυστερεί κάποιες στιγμές ενώ έφαγε και το πρώτο του κόλλημα ενώ εβαλα το παιχνίδι και μαύρισε το σύμπαν. Ο ήχος πραγματικά εντυπωσιακός ενώ τη κάμερα με όλα αυτά τη περίμενα χειρότερη, τώρα θ΄ασχοληθω εκτενώς μαζί του γιατί το είδα πολύ γρήγορα πριν και επανέρχομαι πιο αργά ή αύριο με εντυπώσεις

Τυχερέ..σε περίπτωση που ασχοληθείς περισσότερο μαζί του, θα ξενυχτίσω να διαβάσω εντυπώσεις..απο ότι έχω διαβάσει εδώ και καιρό στο έγκυρο blog symbian freak η οθόνη χρειάζεται λίγη πίεση για να ανταποκριθεί..ισχύει αυτό; και πόσο καλές είναι η φωτό; και το Ν73 ΜΕ είχε 3,2 κάμερα αλλά έβγαζε πολύ καλές φωτογραφίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τυχερέ..σε περίπτωση που ασχοληθείς περισσότερο μαζί του, θα ξενυχτίσω να διαβάσω εντυπώσεις..απο ότι έχω διαβάσει εδώ και καιρό στο έγκυρο blog symbian freak η οθόνη χρειάζεται λίγη πίεση για να ανταποκριθεί..ισχύει αυτό; και πόσο καλές είναι η φωτό; και το Ν73 ΜΕ είχε 3,2 κάμερα αλλά έβγαζε πολύ καλές φωτογραφίες.

 

Αυτή τη διαφορά πρόσεξα σε σχέση με το iphone ότι η οθόνη θέλει αρκετή πίεση. και πολλές φορές φαίνεται να μην αντιλαμβάνεται ότι πατάς κάτι. κοίτα σε σχέση με το Ν70 μου φάνηκαν πολύ καλές, σε σχέση με το Ν73 που έχω επίσης ίσως εφάμιλες απλά έβγαλα σε απόλυτο σκοτάδι κάποιες και βγήκαν πολύ καλές σε σχέση με το soul της samsung που βγάλαμε ταυτόχρονα ηταν για πέταμα βέβαια. Αλλά αυτό που με εντυπωσιασε ήταν ο ήχος του! Πάτησε κάτω ότι άλλο υπήρχε

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη διαφορά πρόσεξα σε σχέση με το iphone ότι η οθόνη θέλει αρκετή πίεση. και πολλές φορές φαίνεται να μην αντιλαμβάνεται ότι πατάς κάτι. κοίτα σε σχέση με το Ν70 μου φάνηκαν πολύ καλές, σε σχέση με το Ν73 που έχω επίσης ίσως εφάμιλες απλά έβγαλα σε απόλυτο σκοτάδι κάποιες και βγήκαν πολύ καλές σε σχέση με το soul της samsung που βγάλαμε ταυτόχρονα ηταν για πέταμα βέβαια. Αλλά αυτό που με εντυπωσιασε ήταν ο ήχος του! Πάτησε κάτω ότι άλλο υπήρχε

Ο ήχος είναι σίγουρα κάτι μοναδικό..εδώ σου λεω το 5200 που για τα σημερινά δεδομένα είναι κινητό της πλάκας έχει πάρα πολύ καλό στερεoφωνικό ήχο φαντάζομαι στο 5800. Τώρα για την οθόνη που θέλει πίεση, είναι ένα μέιον αυτό ενώ το Ν97 θα έχει πολύ καλύτερη ανταπόκριση στο άγγιγμα από οτι βλέπω στα διάφορα βιντέκια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

o ηχος απο τα ακουστικα ή τα ηχεια?
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είναι και το Ν97.

Αν δεν χρησιμοποιήσει η Nokia πυκνωτικές οθόνες, όπως αυτή του iPhone δεν θα νιώσουμε την απόλυτη εμπειρία που κατά τη γνώμη μου προσφέρει μόνο το προαναφερθέν μέχρι τώρα τουλάχιστον.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είναι και το Ν97.

Αν δεν χρησιμοποιήσει η Nokia πυκνωτικές οθόνες, όπως αυτή του iPhone δεν θα νιώσουμε την απόλυτη εμπειρία που κατά τη γνώμη μου προσφέρει μόνο το προαναφερθέν μέχρι τώρα τουλάχιστον.

Έχεις απόλυτο δίκιο, κάτι διάβαζα για την πυκνωτική οθόνη χτες αλλά δεν ήξερα ότι αυτή διαθέτει το iPhone το οποίο έχει ομολογουμένως το προνόμιο να σου προσφέρει την πραγματική εμπειρια της οθόνης αφής...δηλαδή αυτή θα είναι και η τεχνολογία των touch screen οθονών που θα χρησιμοποιούν τα Windows 7;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

o ηχος απο τα ακουστικα ή τα ηχεια?

Aπό τα ηχεία μιλάω και ο ήχος είναι το κάτι άλλο κυριολεκτικά δε μπορούσα να φανταστώ ποτέ κινητό με τέτοια απόδοση απο τα ακουστικά είναι ο αναμενόμενος. Δε ξέρω γιατί αλλά αυτό το ρημάδι κουμπί της κάμερας με κανένα τρόπο δε βάζει μέσα, ενώ πριν το έκανα τώρα τίποτα το πατάς και δεν αντιδρά τι κι αν το εκλεισα και το άνοιξα τίποτα... Αφού σκέφτηκα ότι τα παιξε το κουμπί αλλά αν μπω τελικά στη κάμερα δουλεύει μια χαρά.

Έχει την έκδοση 10 μπορώ να αναβαθμίσω στην 11 ή προς το παρόν δεν υποστηρίζεται;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...