Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα εχει δυνατοτητα αναβαθμισης σε windows 6.5 oficial?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

θα εχει δυνατοτητα αναβαθμισης σε windows 6.5 oficial?

 

Με τα μεχρι στιγμης δεδομενα ΟΧΙ

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Default_IM_WM5.CAB

 

SIPChange.CAB

 

Λογικά ένα από τα δύο θα σου δουλέψει.

 

Παιδια πειτε και καμια αλλη λυση γιατι μου εχει σπασει τα νευρα. Οτι και να κανω μετα απο restart παλι το μπαναλ πληκτολογιο των wm επιστρεφει. Υπαρχει τροπος να το βγαλω πληρως ή να το απενεργοποιησω απο registry?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει τροπος να το βγαλω πληρως ή να το απενεργοποιησω απο registry?

 

Όχι, μην επιχειρήσεις να το κάνεις γιατί δεν το γλυτώνεις το hard reset. Σίγουρα δεν σου δουλεύουν οι λύσει που προτείνω πιο πάνω;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μην επιχειρήσεις να το κάνεις γιατί δεν το γλυτώνεις το hard reset. Σίγουρα δεν σου δουλεύουν οι λύσει που προτείνω πιο πάνω;

 

Τωρα να σου πω οτι τα μπερδεψα λιγο και δεν ξερω αν επηρεαζονται μεταξυ τους γιατι τα εκανα ολα μαζι... Και sip και im αλλα και κατι αλλο που βρηκα στους xda με sktools... Ενα απο ολα δουλεψε που λες αλλα για ενα restart μονο. Στο επομενο παλι εβγαινε το default. λες να τα παρω απο την αρχη ενα ενα?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα να σου πω οτι τα μπερδεψα λιγο και δεν ξερω αν επηρεαζονται μεταξυ τους γιατι τα εκανα ολα μαζι... Και sip και im αλλα και κατι αλλο που βρηκα στους xda με sktools... Ενα απο ολα δουλεψε που λες αλλα για ενα restart μονο. Στο επομενο παλι εβγαινε το default. λες να τα παρω απο την αρχη ενα ενα?

 

Αν δεν σου δουλεύει με το sip change δοκίμασε να βάλεις μεγαλύτερο χρόνο στο πρόγραμμα π.χ. 50sec.

 

Είχα δοκιμάσει κάτι αντίστοιχο με το Advanced config tools σε άλλη συσκευή και πήγα για hard reset. Το sip change παίζει με ασφάλεια απλά πειραματίσου με τον χρόνο.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου δουλεύει με το sip change δοκίμασε να βάλεις μεγαλύτερο χρόνο στο πρόγραμμα π.χ. 50sec.

 

Είχα δοκιμάσει κάτι αντίστοιχο με το Advanced config tools σε άλλη συσκευή και πήγα για hard reset. Το sip change παίζει με ασφάλεια απλά πειραματίσου με τον χρόνο.

 

Το εβαλα στα 50sec και παιζει τελικα... Ευχαριστω φιλε...

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Θα ήθελα τα "φώτα'' σας πάνω σε κάποια απλά φαινομενικά ερωτήματα για το HTC Cruise 09, που όμως με ψιλοπαιδεύουν.

α) Μπορώ να αλλάξω τη μορφή του ρολογιού. Ας πούμε να δείχνει με μεγάλα νούμερα την ώρα και όχι με τους παραδοσιακούς ωροδείκτη και λεπτοδείκτη;

β) Μπορώ να βάλω για φόντο μια εικόνα στο μέγεθος πλήρους οθόνης;

γ) Πώς μπορώ να βάλω προστασία οθόνης; Εννοώ μια φωτογραφία, παράδειγμα λέω, για να μην φαίνονται τα στοιχεία της οθόνης, όπως στα nokia;

δ) Υπάρχει η δυνατότητα όταν με καλούν η εικόνα του καλούντος να εμφανίζεται σε διαστάσεις πλήρους οθόνης;

ε) Πως μπορώ να διαγράψω μια κατηγορία που δημιούργησα και αφορά κάποιες από τις επαφές μου; πάτησα παρατεταμένα επάνω στην κατηγορία και δεν εμφανίστηκε κάποια επιλογή "διαγραφή". Μόνο μου βγάζει επιλογή για δημιουργία κατηγορίας.

στ) Παρόλο που ακολούθησα τις οδηγίες του forum για να βάλω mp3 για ξυπνητήρι ωστόσο δεν έγινε τίποτε. Κάποια άλλη πρόταση;

ζ) Όταν συνδέω το τηλέφωνο με το pc δεν μπορώ να διαχειριστώ τις επαφές μου. Φταίει μήπως το ότι δεν έχω vista ή άσχετο; Κάποια πρόταση;

 

Επιλογικά, ελπίζω να γράφω στο σωστό θέμα και πραγματικά θα εκτιμήσω ιδιαίτερα οποιαδήποτε απάντηση μπορεί να βοηθήσει. Ευχαριστώ πολύ όλους τους φίλους εκ των προτέρων που θα βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

@varvag τα πάντα για τα όμορφα Χανιά...

 

Ε ιουνιος μπηκε! Σας περιμενουμε σιγα σιγα!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το ιgo8 και με αλλα navigation μου κλεινει μονος του ο φωτισμος του κινητου. μεσω της ρυθμισης απο τα προγραμματα δε καταφερνω κατι μονο αν επιλεξεισ να μεινει ανοιχτοσ απο τισ ρυθμισεισ της συσκευης που δε βολευει.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το χρήσιμο σαιτ αλλά δεν πήρα τις απαντήσεις που ήθελα. Αν μπορείς να με βοηθήσεις πιο πρακτικά απάντώντας μου σε ό,τι από τα παραπάνω ρωτώ θα ήταν καλύτερα. Ευχαριστώ πάντως όπως και να έχει.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται.Τέλη Ιουλίου έχω αναβάθμιση και έχω καταλήξει μεταξύ htc touch 3g

και HTC Touch Cruise 09.Σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά τους,σχεδόν όλα ίδια εκτός

απο την μνήμη τους,συγκεκριμένα :

HTC Iolite (HTC Touch Cruise 09)

Memory: 512 MB ROM, 288 MB RAM

 

HTC Touch 3G

192 MB RAM, 256 MB ROM

Η χρήση που το θέλω είναι να χρησιμοποιώ αρκετά το gps και

το internet.Να αναφέρω πως το 3g μου αρέσει πιο πολύ εμφανισιακά

αλλά το Cruise έχει σχεδόν διπλάσια μνήμη.Τι προτείνεται???

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το χρήσιμο σαιτ αλλά δεν πήρα τις απαντήσεις που ήθελα. Αν μπορείς να με βοηθήσεις πιο πρακτικά απάντώντας μου σε ό,τι από τα παραπάνω ρωτώ θα ήταν καλύτερα. Ευχαριστώ πάντως όπως και να έχει.

 

 

 

Δεν εχω ppc ,αλλα smartphone,καποια πραγματα ομως νομιζω ειναι κοινα για τις δυο πλατφορμες.

 

 

α)Για να το κανεις αυτο,θα μπορουσες να χρησιμοποιησεις custom θεματα.Σαν αυτα:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=425974

 

β) Εγω στο smartphone μου πηγαινω μεσω του file explorer στη φωτο που θελω και την ανοιγω.Στο κουμπι "μενου" μου εχει επιλογη: "χρηση ως αρχικης οθονης"

 

δ)Χρησιμοποιω το εξης προγραμμα (smartphone εκδοση) και ειναι παρα πολυ καλο:

 

http://www.pocketx.net/products/photocontactspro_ppc/

 

στ) στο smartphone μου με τον file explorer κανω αντιγραφη το τραγουδι στη "συσκευη μου">application data>sounds.Μετα εμφανιζεται στους ηχους του ξυπνητηριου.Δεν ξερω αν υπαρχουν τα ιδια μενου και στα ppc.

 

ζ) Χρειαζεσαι το activesync 4.5,εφοσον εχεις windows xp.Μετα θα μπορεις να κανεις συγχρονισμο μεσω outlook.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η χρήση που το θέλω είναι να χρησιμοποιώ αρκετά το gps και

το internet.Να αναφέρω πως το 3g μου αρέσει πιο πολύ εμφανισιακά

αλλά το Cruise έχει σχεδόν διπλάσια μνήμη.Τι προτείνεται???

 

Η μεγαλύτερη RAM/ROM του Iolite είναι σημαντικός παράγοντας για να σε βγάλει από το δίλημμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σπαζοκλαμπάνια η φωτογραφία εμφανίζεται για φόντο αλλά όχι σε διαστάσης πλήρους οθόνης. Και κάτι τελευταίο για το α) και το δ). Θα σε παρακαλούσα αν έχεις το χρόνο να μου πεις βήμα βήμα τι κάνω για να τα κατεβάσω και τα δύο (παρεμπιμπτόντως είναι δωρεάν τα προγράμματα και αν ναι είναι ασφαλή να τα κατεβάσω στο κινητό μου; Ρωτώ γιατί όταν πάω να εγκαταστήσω κάτι, μου γραφεί ότι προέρχεται από άγνωστη πηγή και ότι μπορεί να μην είναι ασφαλές) Αλήθεια υπάρχει και πρόγραμμα προστασίας όπως το NOD32 για παράδειγμα; Σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις που μπορεί να είναι και λίγο εκνευριστικές αλλά αν δεν πολυασχολείσαι.... Να σαι καλά φίλε μου.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΣΚαι κάτι τελευταίο για το α) και το δ). Θα σε παρακαλούσα αν έχεις το χρόνο να μου πεις βήμα βήμα τι κάνω για να τα κατεβάσω και τα δύο (παρεμπιμπτόντως είναι δωρεάν τα προγράμματα και αν ναι είναι ασφαλή να τα κατεβάσω στο κινητό μου; Ρωτώ γιατί όταν πάω να εγκαταστήσω κάτι, μου γραφεί ότι προέρχεται από άγνωστη πηγή και ότι μπορεί να μην είναι ασφαλές)

 

To Photocontacts Pro δεν είναι free. Μπορείς να τα εγκαταστήσεις άφοβα, αγνόησε το μήνυμα που βλέπεις. Για το πως θα τα βάλεις θα βρεις οδηγίες εκεί που θα τα βρεις.

 

Αλήθεια υπάρχει και πρόγραμμα προστασίας όπως το NOD32 για παράδειγμα;

 

Δεν το χρειάζεσαι. Δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα με ιούς σε αυτές τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν ένα εναλλακτικό του manila 2D UI, eδώ είναι το lolite με το Home 2, με το οποίο λειτουργεί άψογα:

 

http://img190.imageshack.us/img190/2553/tdscreens.png

 

Πρόγραμμα:

http://www.pointui.com/

Ελληνική μετάφραση για το πρόγραμμα, και για κάποια applets:

http://community.pointui.com/topic/greek-translation-for-pointui-home-version-230b

Θέματα για το πρόγραμμα:

http://community.pointui.com/forum/home-2-themes

Αpplets για το πρόγραμμα:

http://community.pointui.com/forum/applet-showcase

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα κάνω όλα download στο κινητό μου;εννοώ και τα τέσσερα links ή μόνο το πρώτο link δηλαδή το pontui.com και θα ρυθμιστούν όλα αυτόματα όπως το ελληνικό μενού, η γλώσσα τηλεφώνου και μηνυμάτων κλπ; Υπάρχει δηλαδή κάποια συγκεκριμένη διαδικασία βήμα βήμα ή απλά download και όλα γίνονται; Εν τω μεταξύ το παραπάνω πρόγραμμα επηρεάζει τη navigate λειτουργία του τηλεφώνου, εννοώ όταν το βάλεις στη βάση αυτοκινήτου;
Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία του navigation δεν επηρεάζεται απο το πρόγραμμα. Είναι ένα plugin για την today screen, όπως και το manila 2D. Τα παραπάνω links σε πηγαίνουν στη σελίδα του προγράμματος όπου υπάρχει link για download και σε σελίδες στο φόρουμ της εφαρμογής όπου υπάρχουν επίσης links για download της ελληνικής μετάφρασης και διαφόρων θεμάτων και applets που μπορείς να χρησιμοποιήσεις. Στις παραπάνω φωτογραφίες είναι το θέμα sonicUI και τα applets mystatus_sonicUI mode, mapUI, furto dialer και RotoLumo.

Γενικότερα στη σελίδα και στο φορουμ της εφαρμογής θα βρεις περισσότερες πληροφορίες.

Για εγκατάσταση του προγράμματος η διαδικασία είναι η ίδια με αυτή που ακολουθείς για να εγκαταστήσεις οποιοδήποτε πρόγραμμα για Windows Mobile. Τα θέματα μπαίνουν στο φάκελο themes της εφαρμογής και τα applets στο φάκελο AppletRibbon. Για την ελληνική μετάφραση πρέπει το αρχείο που θα κατεβάσεις να μπει στο φάκελο οποιουδήποτε θέματος θα χρησιμοποιήσεις, και για την ελληνική μετάφραση το αρχείο μετάφρασης θα πρέπει να μπει στο φάκελο του αντίστοιχου applet.

Link to comment
Share on other sites

Τα links στο σαιτ της ελληνικής μετάφρασης ωστόσο δεν κατεβαίνουν. Θα κατεβάσω το home 2 από το το pontui.com. Το ελληνικό μενού που θα το βρώ όμως; Ελληνική WΜ 6.1 ρομ για το Χ600

http://rapidshare.com/files/226891113/ELL_IoLiteXIP20764.rar. Αυτά τι είναι;

Η official WWE 0411 με ελληνικά για το Χ600

http://rapidshare.com/files/215539114/ELL_0411_from_official_WWE.rar Αυτά τι είναι;

 

Θα σε παρακαλούσα να μου υποδείξεις βήμα βήμα τις ενέργειες που πρέπει να κάνω γιατί από windows mobile δεν κατέχω. Όσο πιο απλά γίνεται και με τη σειρά. Σόρρυ για το πρήξιμο αλλά δεν έχω πολύ εμπειρία από υπολογιστές. Ένα μεγάλο ευχαριστώ από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορείς να τα κατεβάσεις πρέπει να κάνεις εγγραφή στο site και να συνδεθείς.

Αφού κατεβάσεις το πρόγραμμα, αντιγράφεις το αρχείο cab από τον υπολογιστή στη συσκευή σε κάποιο φάκελο και έπειτα, από τη συσκευή, πηγαίνεις στο φάκελο αυτό και κάνοντας ταπ στο αρχείο, θα ξεκινήσει η εγκατάσταση(προτείνεται να γραφτεί στην κύρια μνήμη της συσκευής και όχι στην κάρτα). Μετά πηγαίνεις ρυθμίσεις -> προσωπικά -> σήμερα -> στοιχεία και απενεργοποιείς το TouchFlo και όλα τα άλλα στοιχεία και ενεργοποιείς το Pointui Home 2.

Τώρα τα θέματα, applets, ελληνική μετάφραση γράφω παραπάνω σε ποιούς φακέλους πηγαίνουν, όλοι βρίσκονται στη διαδρομη Program Files\Home2.

 

P.S:

Τα λινκς της υπογραφής μου είναι για άλλη συσκευή που είχα παλαιότερα.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βρω τροπο να περάσω το manilla 2d σε ελληνική rom ωστε μετα να περασω themes-skins. Βρηκα καποια αρχεια (μαλλον λάθος) τα οποια δεν μπορω να τα εγκαταστήσω. Εχει κάποιος να μου δωσει τα φώτα του?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν εχει ξαναρωτηθει το θέμα,αλλα εχω πελαγώσει

Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...