Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το agps ενεργοποιείται από settings -> connections -> locatiion settings

To gps της συσκευής ενεργοποιείται αυτόματα από τα προγράμματα που το χρησιμοποιούν ή σε κάποια από αυτά υπάρχει επιλογή ρύθμισης του GPS.

 

Πολύ σύντομα ανοίγει ο δρόμος για το φλασάρισμα μαγειρεμένων ρομ για το lolite.

Αντε να το δούμε και με wm 6.5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Οι WM6.5 ROMs που έχουν εμφανιστεί μέχρι σήμερα δεν έχουν να ζηλέψουν κάτι το αξιοσημείωτο από τις υπάρχουσες ROM εκτός του θέματος της εμφάνισης. Δεν βρίσκω λόγο να βιαζόμαστε (ακόμα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια χαρα παιδια........μια συμβουλη θα ηθελα απο οποιον γνωριζει κατι.......

 

το τελευταιο διαστημα αλλαζει πολυ συχνα η ωρα .......εχω παρατηρησει οτι αυτο γινετε ΠΑΝΤΟΤΕ εαν τρεξω το igo8....και μετα κανω εξοδο , η ωρα εχει αλλαξει.....αλλαζει πολη και παρολο που κανω και ξανακανω τις ρυθμισεις,ειτε αυτοματα , ειτε μη ενω βαζω athens και αποθηκευω αν ξαναμπω στο igo παλι τα ιδια.......

μεχρι τωρα η ωρα αλλαζε μονο οταν ετρεχα το igo......σημερα ομως μου αλλαξε μετα απο κληση σε σταθερο τηλεφωνο.....και ενω μεσα απο τις ρυθμισεις του τηλ βαζω πολη αθηνα ,μετα οκ ...........αν ξαναμπω στις ρυθμισεις η πολη γινετε Γουινκοχ

 

μηπως θελει κανενα hard reset ? .....γιατι και το igo8 μου πεταει κατι error...δεν δουλευει σωστα....δεν του εχω κανει ποτε.μονο soft εχω κανει....

 

αν κανω hard περα απο εφαρμογες-προγραμματα θα χαθουν και οι επαφες ?

και αν ναι χαθουν υπαρχει καποιος τροπος να τις αντιγραψω στο laptop και μετα να τις ξαναριξω μεσα για να μην τις αντιγραφω απο την αρχη ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν κανω hard περα απο εφαρμογες-προγραμματα θα χαθουν και οι επαφες ?

και αν ναι χαθουν υπαρχει καποιος τροπος να τις αντιγραψω στο laptop και μετα να τις ξαναριξω μεσα για να μην τις αντιγραφω απο την αρχη ?

 

Μπορείς να επαναφέρεις ολόκληρη την PIM πληροφορία σου, δηλαδή επαφές, sms, ημερολόγιο, κτλ με το πολύ καλό και free... PIM Backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες...

Έχω καταλήξει στο να πάρω αυτό το κινητό αλλά με προβληματίζει η τιμή του.

Το έχει πάρει κανείς από εξωτερικό, πχ. ebay;

Με τη διαφορά ευρώ-δολαρίου συμφέρει αφού εδώ πλησιάζει τα 500 ευρώ.

Δείτε για παράδειγμα αυτό:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200376824277&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

που με έξοδα αποστολής σε ευρώ βγαίνει λίγο πάνω από 300.

Δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται με τη συσκευή που προφανώς θα είναι όλα στα αγγλικά. Επίσης μάλλον δεν περιλαμβάνει τη βάση για το αυτοκίνητο και δεν ξέρω τι γίνεται και με τους φορτιστές και τον τύπο πρίζας που θέλουν.

Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!

 

Σκεφτομαι και εγω πολυ σοβαρα να παρω αυτο το κινητο.... πρωτα ομως θα ηθελα να σας ρωτησω μερικα πραγματακια...

 

1, Φορτιζει μονο με USB ή και παραδοσιακα στην μπριζα??

2. Εχει δυνατους ήχους οταν καποιος με καλεί?

3. Με το wifi υπάρχει καποιο προβλημα ή συνδεεστε ευκολα?

4. Η μεταφορά δεδομένων απο και προς τον υπολογιστή ειναι εύκολη??

5. Γενικά έχετε παρατηρήσει κάποιο σημαντικό πρόβλημα??

6. Το μενου του κινητου είναι στα ελληνικά?

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τη βοήθεια σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες...

Έχω καταλήξει στο να πάρω αυτό το κινητό αλλά με προβληματίζει η τιμή του.

Το έχει πάρει κανείς από εξωτερικό, πχ. ebay;

Με τη διαφορά ευρώ-δολαρίου συμφέρει αφού εδώ πλησιάζει τα 500 ευρώ.

Δείτε για παράδειγμα αυτό:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200376824277&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

που με έξοδα αποστολής σε ευρώ βγαίνει λίγο πάνω από 300.

Δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται με τη συσκευή που προφανώς θα είναι όλα στα αγγλικά. Επίσης μάλλον δεν περιλαμβάνει τη βάση για το αυτοκίνητο και δεν ξέρω τι γίνεται και με τους φορτιστές και τον τύπο πρίζας που θέλουν.

Τι λέτε;

 

Φίλε μου εγώ θα απέφευγα την αγορά από Αμερική γιατί δεν θα σε καλύπτει στο θέμα εγγύησης. Κοίτα καλύτερα στο skroutz.gr ή στις αγγελίες του myphone.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!

 

Σκεφτομαι και εγω πολυ σοβαρα να παρω αυτο το κινητο.... πρωτα ομως θα ηθελα να σας ρωτησω μερικα πραγματακια...

 

1, Φορτιζει μονο με USB ή και παραδοσιακα στην μπριζα??

2. Εχει δυνατους ήχους οταν καποιος με καλεί?

3. Με το wifi υπάρχει καποιο προβλημα ή συνδεεστε ευκολα?

4. Η μεταφορά δεδομένων απο και προς τον υπολογιστή ειναι εύκολη??

5. Γενικά έχετε παρατηρήσει κάποιο σημαντικό πρόβλημα??

6. Το μενου του κινητου είναι στα ελληνικά?

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τη βοήθεια σας!!!

 

1.Και με τα δυο

2.Δεν θα έλεγα οτι σου παίρνουν και τα αυτια οπως καποια άλλα κινητά

3.Κανενα προβλημα

4.Επειδή έχουμε να κάνουμε με Windows Mobile πρέπει να εχεις το Active Sync για ΧΡ.

5.Προσωπικα δεν εχω εντοπισει καποιο σοβαρο προβλημα

6.Εφοσον το παρεις απο Ελλάδα θα έχει την ελληνικη rom της Ace Hellas οπότε δεν θα έχεις και πρόβλημα με εγγυηση

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!!! πες μου ομως.... το Active Sync για ΧΡ τι ειναι και που το βρισκω.... ειμαι και λιγο ασχετη με αυτα....
Link to comment
Share on other sites

πες μου ομως.... το Active Sync για ΧΡ τι ειναι και που το βρισκω.... ειμαι και λιγο ασχετη με αυτα....

 

Download: http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/downloads/microsoft/activesync-download.mspx

 

Tι είναι το ActiveSync: http://en.wikipedia.org/wiki/ActiveSync (Σαν να λέμε η Σουίτα της Nokia ή SonyEricsson :))

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη φιλε μου χωρις αυτο δεν θα μπορω να μεταφερω αρχεια στον υπολογιστη μου???

 

πως γινεται η εγκατασταση?? ειναι ευκολο να μου πεις τα βηματα???

 

σε ευχαριστω παρα πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν βλέπω να κινειται η σελιδα... αυτο με ανησυχει!!!

 

Να το πάρω το κινητό ή είναι μάπα τελικά?????

 

αααα.... έχει χάρτες μέσα για θάλασσα???

 

Ευχαριστω παιδια!!!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη φιλε μου χωρις αυτο δεν θα μπορω να μεταφερω αρχεια στον υπολογιστη μου???

 

πως γινεται η εγκατασταση?? ειναι ευκολο να μου πεις τα βηματα???

 

σε ευχαριστω παρα πολυ!!!

 

Το activesync λογικα θα είναι σε δισκάκι που συνοδεύει την συσκευή. Είναι πρόγραμμα που σου επιτρέπει τον συγχρονισμό του κινητού με τον υπολογιστή και ένας τρόπος για να αποκτήσεις πρόσβαση στο περιεχόμενο του, μουσική βίντεο κλπ.

Μπορείς να συνδέσεις το κινητό σαν εξωτερική μονάδα δίσκου που σημαίνει μπορείς να μεταφέρεις αρχεία μόνο στην κάρτα μνήμης.

 

Παιδια δεν βλέπω να κινειται η σελιδα... αυτο με ανησυχει!!!

 

Να το πάρω το κινητό ή είναι μάπα τελικά?????

 

αααα.... έχει χάρτες μέσα για θάλασσα???

 

Ευχαριστω παιδια!!!

 

Μάπα δεν πρέπει να είναι απλά μάλλον τα χαρακτηριστικά της οθόνης του είναι λίγο ξεπερασμένα πλέον και το ενδιαφέρον είναι σε άλλα μοντέλα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Μάπα δεν πρέπει να είναι μάπα απλά μάλλον τα χαρακτηριστικά της οθόνης του είναι λίγο ξεπερασμένα πλέον και το ενδιαφέρον είναι σε άλλα μοντέλα.

 

Τι ξεπερασμένα... κιόλας; καινούριο κινητό είναι!

Link to comment
Share on other sites

Τι ξεπερασμένα... κιόλας; καινούριο κινητό είναι!

 

Ε όσο να'ναι 2,8 ίντσες και QVGA ανάλυση είναι λίγο ξεπερασμένα...

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε μη λες οτι σου κατεβαινει και θεωρεις την προσωπικη σου αποψη νόμο.Ακομα και το HTC Touch2 το οποιο μαλιστα θα εχει και τα Windows Mobile 6.5 εχει τις ίδιες διαστασεις και αναλυση.Το καθε κινητο δεν εξυπηρετει τις ίδιες αναγκες
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου γεια χαρά

Καινούριος κάτοχος του Iolite και έχω μια ερωτησούλα. Μήπως υπάρχει άλλος sms viewer (κατι σαν αυτόν που είχα στο προηγούμενο ericsson-άκι μου)? Θεωρώ οτι είναι λιγο σπαστικό να μου λεει στα sms μια "εγω", και μια το όνομα του αποστολέα. Επίσης βρίσκω το χώρο σύνταξης μηνυμάτων πολύ μικρό.Αλλάζει? (μεγαλώνει?)

Επίσης το TouchFlo2D παίρνει με παραμετροποίηση άλλα προγραμματάκια (πχ. σαν το sms viewer/editor που ψάχνω)? Η μήπως πρέπει να έχω αλλο πρόγραμμα για today screen? Εχω βάλει το Spb mobile shell 3 αλλά βολεύομαι πιο πολύ με το TouchFlo2D...

Ευχαριστώ πολύ!

 

ΥΓ. Τελικά δεν ήταν μια ερωτησούλα μόνο :O

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να απενεργοποιηθεί με μια αλλαγή στη registry, ή μπορείς για ευκολία να εγκαταστήσεις το παρακάτω αρχείο:

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=116632&d=1222528603

Ο χώρος σύνταξης δε μεγαλώνει, μπορείς να δοκιμάσεις και το sms chat(δεν είναι δωρεάν αλλά υπάρχει δοκιμαστική έκδοση). Το touchflo δεν είναι ιδιαίτερα φιλικό προς την παραμετροποίηση και σχετικά με τα μηνύματα δεν μπορείς να αλλάξεις την εφαρμογή που εκτελείται.

Εναλλακτικό του spb mobile shell είναι και αυτό:

http://www.pointui.com/

Ακόμη και η δωρεάν έκδοση του είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε μη λες οτι σου κατεβαινει και θεωρεις την προσωπικη σου αποψη νόμο.Ακομα και το HTC Touch2 το οποιο μαλιστα θα εχει και τα Windows Mobile 6.5 εχει τις ίδιες διαστασεις και αναλυση.Το καθε κινητο δεν εξυπηρετει τις ίδιες αναγκες

 

Συγγνώμη που καταλάβες ότι αυτό που λέω το επιβάλλω σαν νόμο; Από τεχνολογικής άποψης τα χαρακτηριστικά της οθόνης του μόνο, είπα ότι είναι ξεπερασμένα, αυτό δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς.

Επειδή εξακολουθεί να τα χρησιμοποεί η HTC ή άλλοι κατασκευαστές δεν σημαίνει ότι τα καθιερώνουν κιόλας στο τεχνολογικό βάθρο. Δες τον ανταγωνισμό που κινείτε, λοιπά μοντέλα HTC, SE, Samsung, Acer.

 

Επίσης το νέο Cruise δεν υπάρχει στα μεγάλα e-shop του εξωτερικού που παραδοσιακά εμπορεύονται προϊόντα HTC.

 

Όσον αφορά το Touch2, ουδέν σχόλιο, έχει βγάλει ήδη 2 συσκευές τις οποίες θα εφοδιάσει με τα 6.5.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να απενεργοποιηθεί με μια αλλαγή στη registry, ή μπορείς για ευκολία να εγκαταστήσεις το παρακάτω αρχείο:

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=116632&d=1222528603

Ο χώρος σύνταξης δε μεγαλώνει, μπορείς να δοκιμάσεις και το sms chat(δεν είναι δωρεάν αλλά υπάρχει δοκιμαστική έκδοση). Το touchflo δεν είναι ιδιαίτερα φιλικό προς την παραμετροποίηση και σχετικά με τα μηνύματα δεν μπορείς να αλλάξεις την εφαρμογή που εκτελείται.

Εναλλακτικό του spb mobile shell είναι και αυτό:

http://www.pointui.com/

Ακόμη και η δωρεάν έκδοση του είναι πολύ καλή.

 

Φίλε μου σ' ευχαριστώ για την τάχιστη απάντησή σου

Το pointui το είχα δεί σε post μάλλον δικό σου, και τα screen shots που είχες ήταν φανταστικά. Το κατέβασα μαζί με όλα τα applets που ανέφερες, αλλα δυστυχώς δεν κατάφερα να το κάνω όπως είχες το δικό σου, και εγκατέλειψα την προσπάθεια. Ετσι στράφηκα στο spb mobile shell το οποίο φαίνεται πιο εύκολα παραμετροποιήσιμο.

Οσον αφορά τα άλλα πραγματάκια, θα γραφτώ στο xda (γιατι η σελίδα με το link σου, παραπέμεπει σε σελίδα log in), και αν εχω άλλες αποριούλες θα χαρώ να μου απαντήσετε.

Thanks!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Απο χθές το iolite-άκι μου δεν μπαίνει σε stand by. Τι εννοώ? Ενω μέχρι χθές όταν το άφηνα ανενεργό, μετά απο μερικά λεπτά έσβηνε η οθόνη του, και μετά απο ένα πάτημα στον διακόπτη ξυπνούσε, τώρα δεν σβήνει καθόλου και ο οπίσθιος φωτισμός είναι συνέχεια αναμμένος. Έψαξα στα μενού του, στις ρυθμίσεις, αλλά δεν βρήκα κάτι που να λέει για χρόνο απενεργοποίησης της οθόνης. Επίσης του έκανα και ενα soft reset αλλα τίποτα. Καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να επεξεργαστείς τις ρυθμίσεις στο Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Ενέργεια, τις καρτέλες Οπίσθιος φωτισμός & Για προχωρημένους? (οι ονομασίες μπορεί να διαφέρουν, μιας και δεν έχω συσκευή της ace, αλλά αγγλική με μαγειρεμένη ρομ και ελληνικά όχι από ace)
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να επεξεργαστείς τις ρυθμίσεις στο Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Ενέργεια, τις καρτέλες Οπίσθιος φωτισμός & Για προχωρημένους? (οι ονομασίες μπορεί να διαφέρουν, μιας και δεν έχω συσκευή της ace, αλλά αγγλική με μαγειρεμένη ρομ και ελληνικά όχι από ace)

 

Φίλε μου σ' ευχαριστώ!!!

Αν και το είχα ψάξει πρωτύτερα, δεν σκέφτηκα να πατήσω το "τροφοδοσία", όπου στο tab "για προχωρημένους" ήταν ξετικαρισμένο το να μπαίνει σε stand by μετά απο 2 λεπτά.

Να 'σαι καλά!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!!!

 

μου ειπανε αρκετοι κατοχοι οτι οταν υπαρχει εισερχομενη κληση καθυστερει να χτυπησει το κινητο πολυ.... με αποτελεσμα ο αλλος να νομιζει οτι χτυπαει δυο τρεις φορες ενω στην ουσια χανονται κλησεις!!!!!

 

γνωριζεται κατι σχετικα με αυτο????

 

ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!!!

 

μου ειπανε αρκετοι κατοχοι οτι οταν υπαρχει εισερχομενη κληση καθυστερει να χτυπησει το κινητο πολυ.... με αποτελεσμα ο αλλος να νομιζει οτι χτυπαει δυο τρεις φορες ενω στην ουσια χανονται κλησεις!!!!!

 

γνωριζεται κατι σχετικα με αυτο????

 

ευχαριστω πολυ!!!

 

Αυτό είναι μια πρωτοτυπία του λειτουργικού και όχι της συσκευής, υπάρχει μια καθυστέρηση της τάξεως των 2 sec.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...