Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια απορια, σε προηγουμενο ποστ που ρωτησα για πιο προγραμμα πλοηγησης να βαλω μου προτεινατε το igo8 το tomtom και το destinator8. Για το destinator8 ομως ειπατε για λιγο καιρο ακομα, ηθελα να ρωτησω γιατι για λιγο καιρο ακομα?

 

το destinator 8 χλωμο να στο προτεινε καποιος.

το 7 ναι.

για λιγο καιρο γιατι τα αλλα κυκλοφορουν ηδη με αξιολογους χαρτες, ειναι ασυγκριτα καλυτερα προγραμματα και ειναι θεμα χρονου να κυκλοφορησουν και με ισαξιους η και καλυτερους χαρτες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το destinator 8 χλωμο να στο προτεινε καποιος.

το 7 ναι.

για λιγο καιρο γιατι τα αλλα κυκλοφορουν ηδη με αξιολογους χαρτες, ειναι ασυγκριτα καλυτερα προγραμματα και ειναι θεμα χρονου να κυκλοφορησουν και με ισαξιους η και καλυτερους χαρτες.

 

Ευχαριστω για την διευκρινηση

Link to comment
Share on other sites

Καταφερα έβαλα το iGo8. Πολυ διασκεδαστικό θα έλεγα. Το περιβάλλον του ειναι μακράν το καλητερο.

αλλα σε θεμα χαρτη το Garmin τοτλαχιστον στα Ιωαννινα ειναι πιο αναλυτικο. στα περισσότερα POI(φαρμακεια,δημαρχεια,ψησταριεσ) εχει κ τα τηλεφωνα τουσ.

απο 20mb ειναι ο χαρτης του iGo8 (Ελλαδα) του Garmin ειναι 65mb

Μου φανηκε οτι το iGo8 μου ξεσουμησε τη μπαταρια. απο το πρωι εφτασε στη μεση μεχρι τωρα. ενς κραταγε 2.30+ μερεσ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όλα τα προγράμματα πλοήγησης "ξεζουμίζουν" τη μπαταρία.

 

Ποιους χάρτες έχεις στο Garmin; Τους Autodrive 1.60 ή 1.70;

(Η΄κάποιους άλλους; )

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τον 1.60 έχω και πραγματικα ειναι φοβερή η λεπτομέρεια του, τουλαχιστον για τη πόλη των Ιωαννίνων. Για Αθηνα ή αλλεσ πολεισ δε γνωρίζω. Αν σας φέρει ο Δρόμοσ Ιωάννινα προτιμείστε Garmin. Λόγω όμως οτι έχουν δοθεί αρκετα τμήματα της Εγνατίασ Οδου , 4 χαρτες του iGo8 και 1 του Garmin υστερουν και φυσικο είναι θα μου πειτε. 1 ακομα + του Garmin είναι τα στίγματα που αφήνει σε μία πορεία που κανεισ και θύμασαι παντα απο που πηγέσ ειτε ειναι χαρτογραφημενο Η οχι (για τουσ λατρεισ των εξορμήσεων)

για αυτο το πηραμε εξαλλου.

πόσο κραταει η μπαταρία δηλαδη σε συνεχη λειτουργία ως ΝΑVI?

Link to comment
Share on other sites

κατι που ανακαλυψα σχετικα αργα.....ενω το κινητο εχει ελληνικο menu και ελληνικα για sms στα μνματα τα χρεωνει σαν 2 ! δλδ για ενα μνμα σου δινει μονο 70 χαρακτηρες! οτι search εκανα μου εβγαζε για συσκευες που δεν εχουν ελληνικα η με custom προγραμματα ! υπαρχει καποια λυση για αυτο? να στελνω δλδ ενα sms με 160 χαρακτηρες στο Iolite?
...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

theatis

Εγώ έχω ήδη μια 8G και λειτουργεί χωρίς προβλήματα ως τωρα.

 

tatos

Δεν έχω την ελληνική ρομ αλλά απ' ότι ξέρω πρέπει να υπάρχει κάπου μια επιλογή για χρήση unicode όπου είναι απαραίτητο η οποία πρέπει να είναι τσεκαρισμένη.

Κάποιος που έχει συσκευή της ACE θα μπορέσει να σε βοηθήσει περισσότερο αν δεν το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που βρηκα με λιγο ψαξιμο σε αλλα threads κινητων HTC ειναι οτι οντως αυτο το προβλημα το εχει οταν το πληκτρολογιο ειναι στο "τηλεφωνου" ή "συμπαγες qwerty" αλλιως στο "πληρες qwerty" δουλευει κανονικα και στελνει 1 μνμα απο οσο δειχνει(και απο το μετρητη του battery status 1 δειχνει)....για την επιλογη Unicode τουλαχιστον εκει που απο οτι διαβαζω το εχουν τα υπολοιπα HTC εμενα δεν το εχει. βλεπω μονο το option για την αναφορα παραδοσης. Το θεμα ειναι υπαρχει τροπος με το "πληκτρολογιο τηλεφωνου" να στελνω 160 χαρακτηρες? και λεω στελνω γιατι απλα σκεφτομαι μηπως το εχω μονο εγω αυτο το προβλημα γιατι δεν ειδα αλλου στο thread να αναφερεται.
...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα στελνει με 160 με όλους τους τύπους πληκτρολογίου κανονικά. Όταν γράφω τους χαρακτήρες αλλάζει στους 70, αλλά μετά μετατρέπονται σε κεφαλαία και γυρίζει πάλι στους 160 .
Link to comment
Share on other sites

@zzzzz

και μενα απο την αρχη 160 στελνει απλα οσο γραφεις αν παρατηρησεις με το που περασεις τους 70 γινεται αυτο που λεω.

 

@ dancer_69

ναι αλλα παρατηρησε οτι με το που ξεπερασεις τους 70 χαρακτηρες με οποιο πληκτρολογιο εκτος του "πληρες qwerty" σου γραφει μεν 160 χαρακτηρες -και ας μετατρεπονται σε κεφαλαια μονα τους- αλλα σε μια παρενθεσουλα διπλα γραφει */160(2 μηνυματα) !

 

τι να πω ισως να ειναι σε μενα το προβλημα .. θα προσπαθησω να παρω αυριο την ACE.

...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα 70 χαρακτηρες θα βγαλει μονο οταν γραψεις με μικρους χαρακτηρες, οταν πατησεις το "κενο" και τα κανει κεφαλαια , βγαζει 160 χαρακτηρες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως μπορούμε να έχουμε μόνιμα επιλεγμένο ένα keyboard π.χ το spb keyboard και να εμφανίζεται από μόνο του μετά από soft reset?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά ξέρει κανείς πως μπορούμε να έχουμε μόνιμα επιλεγμένο ένα keyboard π.χ το spb keyboard και να εμφανίζεται από μόνο του μετά από soft reset?

 

Default_IM_WM5.CAB

 

SIPChange.CAB

 

Λογικά ένα από τα δύο θα σου δουλέψει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορειται να μου πειτε πως ειναι η ορατοτητα με ηλιο .το samsung ι780 που εχω τωρα με ηλιο δεν βλεπεις τιποτα και με μεγιστη φωτεινοτητα:(

 

 

το sar που αναφερθηκε ειναι του παλιου κρουιζ. το touch cruise iolite ειναι παρα πολυ καλο:

Πληροφορίες περί SAR

0,465 w/kg @10g (Κεφαλή), 1,340 w/kg @10g (Σώμα)

Link to comment
Share on other sites

μπορειται να μου πειτε πως ειναι η ορατοτητα με ηλιο .το samsung ι780 που εχω τωρα με ηλιο δεν βλεπεις τιποτα και με μεγιστη φωτεινοτητα:(

 

Απ οτι θυμαμαι οταν το ειχα δυστυχως ειχε προβλημα κατω απ τον ηλιο,ηθελε και χερι μπροστα για σκια οπως και τα περισσοτερα WM βεβαια!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το sar που αναφερθηκε ειναι του παλιου κρουιζ. το touch cruise iolite ειναι παρα πολυ καλο:

Πληροφορίες περί SAR

0,465 w/kg @10g (Κεφαλή), 1,340 w/kg @10g (Σώμα)

 

Έχεις κάποιο link για αυτό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες που αναφερει ο φιλος alexandros79 αναγραφονται εμφανως πανω στο κουτί του τηλεφωνου μαζι με τα serial ,part number
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

ελα να ζωηρεψουμε λιγο το forum με ερωτησεισ και απαντησεισ.

Παρατηρησα κατι , σε βιντεο apo youtube του κινητου μας ειδα οτι οταν επιλεγεισ ενα footprint για να δεισ τισ πληροφορίες του σε παει στη σελίδα με εφε περιστροφής σελίδας. στο δικο μου γιατι δε γινεται? ειναι θεμα ελληνικής ROM?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...