Jump to content

Sony Ericsson W715


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απατη παιδια το gps.. απαραδεκτο.. ειμαι φαν της ερικσον εχω Κ800 και Κ810 που ειναι αστερια κινητα, φοβερα τηλεφωνα αλλα αυτο αποδειχτηκε μεγαλη σουπα..

το παω σημερα για αντικατασταση συσκευης με κανενα νοκια που εχει τουλαχιστον κανονικο gps και οχι πασαλλειματα.. κριμα..

 

Να φανταστώ ότι δεν ικανοποιήθηκες απ'το γεγονός ότι απαιτεί σύνδεση στο Ίντερνετ για τους χάρτες,ε;

 

Διότι δε βρίσκω άλλο λόγο για τον οποίον το Wayfinder υστερεί..Και πλήρες σε χάρτες είναι,και σε σημάνσεις και σε δυνατότητες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 479
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως μάγκες εγώ το ψώνισα...Έβαλα και πακετάκι με δωρεάν ΜΒ που με την προσφορά ανεβαίνει στο 1,5GB και ειμαι αρχηγος.

Παρατήρησα λίγο ότι αργεί να κλειδώσει το GPS αλλά βλέπουμε.

Έχω να παρατηρήσω ότι με ικανοποιεί πολύ η οθόνη του.

Robotech
Link to comment
Share on other sites

και πως θα κανεις αντικατασταση,εφοσον εχεις το κινητο στην κατοχη σου :blink: :cool:

 

φίλε μου έχω κανει κατι τρελλους λογαριασμους στην vodafone που το τελευταιο που θα μου αρνηθουν ειναι αυτο... :lol:

την εκανα ηδη την αλλαγη... δε το χρησιμοποιησα καθολου, απλα το ανοιξα να δω αν εχει cd με προγραμμα για gps και οταν ειδα το απολυτο κενο, την ψυλλιαστηκα και ξεκινησα με ερευνα στο ιντερνετ, τηλεφωνα σε ericsson & vodafone και οταν ειδα οτι υπαρχει αδιεξοδο πηγα ευγενικα και ωραια και τους ειπα τι ακριβως ζητουσα και αν μπορουν να με εξυπηρετησουν, οντας καλος πελατης. :)

 

εγω που το δοκιμασα ηταν τελειο!και το google maps και το wf navigator!και γενικα το τηλεφωνο ειναι τελειο με τ κεφαλαιο!!!!!!!:lol::p

 

σαν τηλεφωνο, εμφανιση, δεν αμφιβαλλω οτι ειναι σουπερ.. και για τα υπολοιπα υποθετω οτι θα ειναι φοβερο αν κρινω απο τα κ800 και κ810 που εχω.. απλα δεν ειχε το κατι παραπανω με το gps που θελω και οχι assistan gps που θελει συνδεση σε δικτυο gprs για το google map..

 

Να φανταστώ ότι δεν ικανοποιήθηκες απ'το γεγονός ότι απαιτεί σύνδεση στο Ίντερνετ για τους χάρτες,ε;

 

Διότι δε βρίσκω άλλο λόγο για τον οποίον το Wayfinder υστερεί..Και πλήρες σε χάρτες είναι,και σε σημάνσεις και σε δυνατότητες

 

ακριβως φιλε μου.. εχω και το iphone και εχω αναλογη εμπειρια, αλλα δεν περπαταει το θεμα με το "ιντερνετικο" gps.. τουλαχιστον για μενα.. οποτε ποιο το νοημα να εχω παλι μια απο τα ιδια στο θεμα αυτο τουλαχιστον.. :)

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση λογισμικού στην ΕΜΜΑ 3!

 

R1EA033.

 

Αργά το βραδάκι θα γράψω τις εντυπώσεις μου!:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το GPS κλειδώνει σε πολύ καλους χρόνους από ότι φαίνεται.Μάλλον δεν ήμουνα προχθές σε καλό σημείο.Και το wayfinder φαίνεται πολύ δυνατό.Ειδικά σε περιοχές με 3G+ οι χάρτες κατεβαίνουν άνετα.Σε συνδυασμό με ένα καλό πακετάκι για Internet μπορεί εύκολα να ικανοποιήσει έναν μέσο, προς τα κάτω όμως, χρήστη.

 

3G+ παιδιά σημαίνει HSPA?

Robotech
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πριν μια βδομάδα πήρα κι εγώ το W715. Κάποιες φορές μου ανάβει κόκκινο φωτάκι στο κουμπί ενεργοποίησης/απενεργοποίησης.

 

Μήπως ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτό? Είναι πρόβλημα??

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το παρατήρησα όταν είχε τελειώσει η φόρτιση. Του έκανα μια επανεκίνηση και σταμάτησε. Έχεις καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση λογισμικού στην ΕΜΜΑ 3!

 

R1EA033.

 

Αργά το βραδάκι θα γράψω τις εντυπώσεις μου!:)

 

 

Βγήκε νέα έκδοση λογισμικού για το W715? Μπορώ να τη βάλλω με το SEUS?

Στο backup που κάνει το PC Suite τί ακριβώς κρατάει? Εφαρμογές και παιχνίδια κρατάει το backup? Τους κατεβασμένους χάρτες? Τα saves των εφαρμογών και των παιχνιδιών? Τις ρυθμίσεις? Επαναφέρει το κινητό στην ίδια ακριβώς κατάσταση με νέο λογισμικό?

Link to comment
Share on other sites

Το παρατήρησα όταν είχε τελειώσει η φόρτιση. Του έκανα μια επανεκίνηση και σταμάτησε. Έχεις καμιά ιδέα?

 

Είναι απλά μια φωτεινή ένδειξη που υποδηλώνει ότι έχει εξαντληθεί η μπαταρία!

 

Βγήκε νέα έκδοση λογισμικού για το W715? Μπορώ να τη βάλλω με το SEUS?

Στο backup που κάνει το PC Suite τί ακριβώς κρατάει? Εφαρμογές και παιχνίδια κρατάει το backup? Τους κατεβασμένους χάρτες? Τα saves των εφαρμογών και των παιχνιδιών? Τις ρυθμίσεις? Επαναφέρει το κινητό στην ίδια ακριβώς κατάσταση με νέο λογισμικό?

 

Ακόμη δε βγήκε στο SEUS,αλλά τις επόμενες μέρες που θα βγει μπορείς να την περάσεις κανονικότατα!

 

Για backup,κατέβασε το MyPhoneExplorer!Κρατάει τα πάντα,ακόμη και τα μηνύματα!Οι κατεβασμένοι χάρτες,τα saves των εφαρμογών/παιχνιδιων και οι ρυθμίσεις δεν μπορούν να σωθούν!Το νέο λογισμικό επαναφέρει το κινητό στην αρχική του κατάσταση,όπως όταν ήταν η 1η φορά που το άνοιξες!

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλά μια φωτεινή ένδειξη που υποδηλώνει ότι έχει εξαντληθεί η μπαταρία!

 

 

 

Ακόμη δε βγήκε στο SEUS,αλλά τις επόμενες μέρες που θα βγει μπορείς να την περάσεις κανονικότατα!

 

Για backup,κατέβασε το MyPhoneExplorer!Κρατάει τα πάντα,ακόμη και τα μηνύματα!Οι κατεβασμένοι χάρτες,τα saves των εφαρμογών/παιχνιδιων και οι ρυθμίσεις δεν μπορούν να σωθούν!Το νέο λογισμικό επαναφέρει το κινητό στην αρχική του κατάσταση,όπως όταν ήταν η 1η φορά που το άνοιξες!

 

ΑΝ αυξάνει την ένταση θα το κατεβάσω! Αλλιώς όχι. Το γνωρίζεις αν την αυξάνει την ένταση?

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα στο δικό μου W715 αλλά ακόμη δεν μπόρεσα να δοκιμάσω το κινητό!Αργά το βράδυ θα ποστάρω εντυπώσεις!Για την ένταση του ήχου δυστυχώς δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη,δεδομένου ότι δε χρησιμοποιω τα παρεχόμενα ακουστικά,αλλά bluetooth ακουστικά!Οπότε,δεν ξέρω πώς απέδιδε με το προηγούμενο λογισμικό για να μπορώ να εκφέρω γνώμη τώρα! :)
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα στο δικό μου W715 αλλά ακόμη δεν μπόρεσα να δοκιμάσω το κινητό!Αργά το βράδυ θα ποστάρω εντυπώσεις!Για την ένταση του ήχου δυστυχώς δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη,δεδομένου ότι δε χρησιμοποιω τα παρεχόμενα ακουστικά,αλλά bluetooth ακουστικά!Οπότε,δεν ξέρω πώς απέδιδε με το προηγούμενο λογισμικό για να μπορώ να εκφέρω γνώμη τώρα! :)

 

Την ένταση του ηχείου εννοώ! Αν ξέρεις πες μου!

Link to comment
Share on other sites

Με μια πρόχειρη ματιά,αναβαθμίστηκε η έκδοση της Java(από 8.4.1 σε 8.4.2)και η έκδοση κειμένου(προφανώς άλλαξαν/τροποποιήθηκαν κάποια κείμενα).Δεν ασχολήθηκα περαιτέρω!Η ένταση του ηχείου παραμένει η ίδια(και δεν πρόκειται να αλλάξει.Το ηχείο αποδίδει χαμηλό και ασθενικό ήχο λόγω μικρού πάχους του τηλεφώνου.Η καμπίνα δεν επαρκεί για να ενισχύσει τον ήχο που παράγεται,είναι απλό.) Κατά τα άλλα,η ταχύτητα του μενού μου φαίνεται ίδια με πριν,δηλαδή νορμάλ και χωρίς κολληματα.Αν διαπιστώσω ότι διορθώθηκε οτιδήποτε άλλο,θα το αναφέρω!
Link to comment
Share on other sites

Είναι απλά μια φωτεινή ένδειξη που υποδηλώνει ότι έχει εξαντληθεί η μπαταρία!

 

 

 

Δεν με κατάλαβες. Μόλις είχε τελειώσει η φόρτιση. Η μπαταρία δηλαδή ήταν γεμάτη. Ηταν φουλ. Αποκλείεται να είναι εξαντλημένη η μπαταρία μετά απο 3 ωρες φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πριν το φορτίσεις,είχε εξαντληθεί η μπαταρία;Σου έβγαζε δηλαδή την ένδειξη της χαμηλής μπαταρίας;
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μου έβγαζε την ένδειξη χαμηλής μπαταρίας χωρίς όμως να αναβοσβήνει το φωτάκι. Είχε εξαντληθεί εντελώς η μπαταρία και το φόρτισα. Έχει καποια σημασία? Σχετίζεται δηλαδή με την φόρτιση?

 

Επίσης δεν είναι ενα λαμπάκι που υπάρχει πάνω στη συσκευή. Αναβοσβήνει απο μέσα. Ισως απο την πλακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μου έβγαζε την ένδειξη χαμηλής μπαταρίας χωρίς όμως να αναβοσβήνει το φωτάκι. Είχε εξαντληθεί εντελώς η μπαταρία και το φόρτισα. Έχει καποια σημασία? Σχετίζεται δηλαδή με την φόρτιση?

 

Επίσης δεν είναι ενα λαμπάκι που υπάρχει πάνω στη συσκευή. Αναβοσβήνει απο μέσα. Ισως απο την πλακέτα.

 

Δεν είναι τίποτα,μην ανησυχείς!Όλα τα SE έχουν τέτοια λαμπάκια που υποδηλώνουν την σχεδόν αποφορτισμένη μπαταρια!Απλά,λόγω ενός bug στο λογισμικό του τηλεφώνου,το λαμπακι δε σταματάει να αναβοσβήνει όταν φορτίζεται πλέον η μπαταρία!Για να σβήσει,χρειάζεται επανεκκίνηση το τηλέφωνο!Γενικά όμως,δεν είναι σε καμία περιπτωση πρόβλημα,αν αναβοσβήνει!Υποδηλώνει απλά χαμηλά επίπεδα φόρτισης της μπαταρίας!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν με τη χρήση του assisted GPS μόνο και μόνο για τη πιο εύκολη λήψη στίγματος και όχι για πλοήγηση, αν υπάρχει χρέωση?

 

Επίσης μόλις είδα στο 9βολτο ότι μπορούν να αφαιρέσουν το Vodafone Live. Τους έχει ρωτήσει κανείς αν μετά υπάρχουν Ελληνικά μενού και Ελληνιική γραμματοσειρά για τα μηνύματα?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μόλις είδα στο 9βολτο ότι μπορούν να αφαιρέσουν το Vodafone Live. Τους έχει ρωτήσει κανείς αν μετά υπάρχουν Ελληνικά μενού και Ελληνιική γραμματοσειρά για τα μηνύματα?

 

μπορεις αφοβα να "βγαλεις" το vodafone live απο την συσκευη στο συγκεκριμενο καταστημα.

το εχω επισκεφτει κι'εγω παλιοτερα και πιστεψε'με κανουν πολυ καλα την δουλεια τους.

στα υποψην οτι αμα το κανεις αυτο..χανεις την 2ετη εγγυηση σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί το αγοράζετε αυτό το κινητό και όχι το W705, μόνο για το + GPS?

Εγω δεν θα έπαιρνα με τίποτα αυτό εδώ, μόνο και μόνο που είναι VFL.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί το αγοράζετε αυτό το κινητό και όχι το W705, μόνο για το + GPS?

Εγω δεν θα έπαιρνα με τίποτα αυτό εδώ, μόνο και μόνο που είναι VFL.

 

Κι εγώ της ίδιας λογικής ήμουν,αλλά ευτυχώς στο συγκεκριμένο μοντέλο οι επιρροές του Live μενού δεν είναι τόσο μεγάλες :) Αυτό που ξέρω είναι ότι η Vodafone απ'τα 3 μοντέλα(G705,W705,W715),"καβάτζωσε" το πληρέστερο!Γίνονται κι αυτά! :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι το παρατήρησα, αλλά δεν βγήκαν σε δημοπρασία για να πάρει αυτά ο γερμανος και τα άλλα η βοδι-φον.. ήταν ειδική παραγγελεία με VFL, αλλά σε χώρες που δεν ''δουλεύει'' η βοδι-φον δεν έχει Vodafone Live. τεσπα

εγώ πάλι δεν θα το έπαιρνα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι το παρατήρησα, αλλά δεν βγήκαν σε δημοπρασία για να πάρει αυτά ο γερμανος και τα άλλα η βοδι-φον.. ήταν ειδική παραγγελεία με VFL, αλλά σε χώρες που δεν ''δουλεύει'' η βοδι-φον δεν έχει Vodafone Live. τεσπα

εγώ πάλι δεν θα το έπαιρνα..

 

Μπορεί σε ορισμένες χώρες να μη "δουλεύει" όπως λες,αλλά δεν έχει να κάνει με το αν υφίσταται ή όχι η Vodafone!Απλά,επέλεξε να το φέρει εκεί μέσω των συνεργατών της χωρίς μενού VF live!

 

Παρ'όλα αυτα,γιατί να εξακολουθούσες να μην το έπαιρνες αν δεν είχε vf live μενού στην Ελλαδα; :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί σε ορισμένες χώρες να μη "δουλεύει" όπως λες,αλλά δεν έχει να κάνει με το αν υφίσταται ή όχι η Vodafone!Απλά,επέλεξε να το φέρει εκεί μέσω των συνεργατών της χωρίς μενού VF live!

 

Παρ'όλα αυτα,γιατί να εξακολουθούσες να μην το έπαιρνες αν δεν είχε vf live μενού στην Ελλαδα; :)

 

Εγώ θα εξακολουθούσα να μην το έπαιρνα πριν το W705...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...