Jump to content

Sony Ericsson W715


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η ιδια σελιδα ειναι..:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 479
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η ιδια σελιδα ειναι..:wacko:

 

 

Ουπς.. σα να εχεις δικιο. Απλως οταν ανοιξα την δικια σου μου εβγαλε αναβαθμιση για το 705 ενω εγω πηγα μονος μου για το 715. Μαλλον θα ισχυει η ιδια αναβαθμιση και για τα 2 κινητα. Αυτο ειναι σαν το "format" που κανουν στα nokia οταν κολανε ?

Link to comment
Share on other sites

Ουπς.. σα να εχεις δικιο. Απλως οταν ανοιξα την δικια σου μου εβγαλε αναβαθμιση για το 705 ενω εγω πηγα μονος μου για το 715. Μαλλον θα ισχυει η ιδια αναβαθμιση και για τα 2 κινητα. Αυτο ειναι σαν το "format" που κανουν στα nokia οταν κολανε ?

δεν εχω ιδεα απο κινητα ΝΟΚΙΑ :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα βγει το νέο λογισμικό για το W715? Μπορώ να συνδέσω το κινητό μα τον υπολογιστή μέσω wi-fi και να έχω κοινόχηστα αρχεία, να κάνω μεταφορά αρχείων και να πιάνει ίντερνετ το κινητο? Παρακαλώ απαντήστε αναλυτικά!
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα βγει το νέο λογισμικό για το W715? Μπορώ να συνδέσω το κινητό μα τον υπολογιστή μέσω wi-fi και να έχω κοινόχηστα αρχεία, να κάνω μεταφορά αρχείων και να πιάνει ίντερνετ το κινητο? Παρακαλώ απαντήστε αναλυτικά!

 

Γνωρίζει κανείς κάτι για το θέμα? Ακόμη, μπορώ νηα βάλω elves και patches στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Για να γινει η αναβαθμιση λογισμικου χρειαζεται και το Pc suite ?

Όχι,μόνο η Υπηρεσία αναβάθμισης.

 

Πότε θα βγει το νέο λογισμικό για το W715? Μπορώ να συνδέσω το κινητό μα τον υπολογιστή μέσω wi-fi και να έχω κοινόχηστα αρχεία, να κάνω μεταφορά αρχείων και να πιάνει ίντερνετ το κινητο? Παρακαλώ απαντήστε αναλυτικά!

 

Νέο λογισμικό μάλλον από Ιούνη.Άλλωστε,δεν έχει και κανένα εμφανές bug για να βγει άρον-αρον νέα έκδοση λειτουργικού.

 

Για κοινόχρηστη χρήση αρχείων θα πας:Ρυθμίσεις,Συνδεσιμότητα,Κοινή χρήση δικτύου,επιλέγεις το οικιακό δίκτυο που θες και επιλέγεις Ενεργό και έπειτα Αποθήκευση από το αριστερό πλήκτρο επιλογής.

 

Για χρήση Ίντερνετ δε χρειάζεται να ενεργοποιήσεις την κοινόχρηστη χρήση αρχείων!Απλά,προσθέτεις το router σου στο μενού του Wi-Fi!

Link to comment
Share on other sites

1) Πως γινεται να εχω msn στο κινητο ? Μπορω να το κατεβασω απο καπου ?

2) Που παω για να καθαρισω cookies και cache ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι,μόνο η Υπηρεσία αναβάθμισης.

 

 

 

Νέο λογισμικό μάλλον από Ιούνη.Άλλωστε,δεν έχει και κανένα εμφανές bug για να βγει άρον-αρον νέα έκδοση λειτουργικού.

 

Για κοινόχρηστη χρήση αρχείων θα πας:Ρυθμίσεις,Συνδεσιμότητα,Κοινή χρήση δικτύου,επιλέγεις το οικιακό δίκτυο που θες και επιλέγεις Ενεργό και έπειτα Αποθήκευση από το αριστερό πλήκτρο επιλογής.

 

Για χρήση Ίντερνετ δε χρειάζεται να ενεργοποιήσεις την κοινόχρηστη χρήση αρχείων!Απλά,προσθέτεις το router σου στο μενού του Wi-Fi!

 

Πώς δημιουργώ δίκτυο στον υπολογιστή για την κοινή χρήση αρχείων? Όσο για το μόντεμ, έχω ενσύρματο και ρωτάω αν γίνεται μέσω του υπολογιστή να παίρνει το κινητό ίντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Πώς δημιουργώ δίκτυο στον υπολογιστή για την κοινή χρήση αρχείων? Όσο για το μόντεμ, έχω ενσύρματο και ρωτάω αν γίνεται μέσω του υπολογιστή να παίρνει το κινητό ίντερνετ

 

Καταρχήν,θα εγκαταστήσεις το PC Suite που βρίσκεται στο cd της συσκευασιας.

 

Έπειτα,στο τηλέφωνο θα πας:Ρυθμίσεις,Συνδεσιμότητα,USB,Δίκτυο USB,Τύπος δικτύου USB και θα επιλέξεις:Μέσω υπολογιστή.

 

Έπειτα,θα πας στις Ρυθμίσεις Ίντερνετ(στο ίδιο tab,της Συνδεσιμότητας)και θα κοιτάξεις η επιλογή Τοπική σύνδεση επιτρεπτή να είναι ορισμένη σε:Ναι.

 

Θα συνδέσεις το κινητό στη συνέχεια με τον υπολογιστή και στο μενού που θα εμφανιστεί στην οθόνη του κινητού θα επιλέξεις:Λειτουργία τηλεφωνου.

 

Μετά,πας στον Πίνακα ελέγχου του υπολογιστη,στις Συνδέσεις δικτύου και επιλέγεις:Δημιουργία ενός οικιακού δικτύου ή δικτύου μικρού γραφείου.Επιλέγεις Επόμενο στο αρχικό μενού και στη συνέχεια κοιτάς η επιλογή:Αγνόηση υλικού που δεν είναι συνδεδεμένο(ή κάτι τετοιο),να είναι τσεκαρισμένη.Πατας Επόμενο και στη συνέχεια τσεκάρεις την επιλογή:Αυτός ο υπολογιστής έχει άμεση πρόσβαση στο Ίντερνετ και πατάς Επόμενο.Στο επόμενο παράθυρο επιλέγεις τη σύνδεση του δικτύου σου(αυτήν που χρησιμοποιεις για πρόσβαση στο Ίντερνετ) και επιλέγεις επόμενο.Στο ακόλουθο παράθυρο επιλέγεις τη σύνδεση ethernet του κινητού σου(θα εμφανιστεί κάτι σαν Sony Ericsson Ethernet USB Ethernet Emulation ή κάτι παρεμφερές)και θα το τσεκάρεις.Πατάς Επόμενο και επιλέγεις στη συνέχεια ένα όνομα για το νεό σου δίκτυο.Βάλε ένα οποιοδήποτε όνομα και πάτα Επόμενο.

 

Στη συνέχεια,ο οδηγος δημιουργίας δικτύου θα σε ρωτήσει εάν θες να κάνεις κοινόχρηστη χρήση αρχείων.Επέλεξε Ναι ή Όχι(ανάλογα τι θες)και πάτα Επόμενο.Στη συνέχεια,ο οδηγός για λίγα δευτερόλεπτα θα δημιουργεί τη σύνδεση δικτύου.Όταν τελειώσει θα σου εμφανίσει μια σειρά από 4 ή 5 επιλογές.Επέλεξε την τελευταια επιλογή(αν θυμάμαι καλά,λεει Τερματισμός οδηγού ή κάτι τέτοιο).

 

Τέλος,πήγαινε Ρυθμίσεις,Συνδεσιμότητα,Κοινή χρηση δικτύου και επέλεξε τη σύνδεση που δημιουργησες και δώσε της το ιδιο όνομα(Επιλέγεις WORKGROUP-Ομάδα Εργασίας)και δίνεις το όνομα που έδωσες και πιο πάνω στον οδηγό δημιουργίας δικτύου.

 

Λογικά,είσαι έτοιμος πλέον.

 

Υ.Γ.:Αυτή είναι η διαδικασία για τα XP!Λογικά,με τον ίδιο τρόπο θα γίνεται και στα Vista!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν,θα εγκαταστήσεις το PC Suite που βρίσκεται στο cd της συσκευασιας.

 

Έπειτα,στο τηλέφωνο θα πας:Ρυθμίσεις,Συνδεσιμότητα,USB,Δίκτυο USB,Τύπος δικτύου USB και θα επιλέξεις:Μέσω υπολογιστή.

 

Έπειτα,θα πας στις Ρυθμίσεις Ίντερνετ(στο ίδιο tab,της Συνδεσιμότητας)και θα κοιτάξεις η επιλογή Τοπική σύνδεση επιτρεπτή να είναι ορισμένη σε:Ναι.

 

Θα συνδέσεις το κινητό στη συνέχεια με τον υπολογιστή και στο μενού που θα εμφανιστεί στην οθόνη του κινητού θα επιλέξεις:Λειτουργία τηλεφωνου.

 

Μετά,πας στον Πίνακα ελέγχου του υπολογιστη,στις Συνδέσεις δικτύου και επιλέγεις:Δημιουργία ενός οικιακού δικτύου ή δικτύου μικρού γραφείου.Επιλέγεις Επόμενο στο αρχικό μενού και στη συνέχεια κοιτάς η επιλογή:Αγνόηση υλικού που δεν είναι συνδεδεμένο(ή κάτι τετοιο),να είναι τσεκαρισμένη.Πατας Επόμενο και στη συνέχεια τσεκάρεις την επιλογή:Αυτός ο υπολογιστής έχει άμεση πρόσβαση στο Ίντερνετ και πατάς Επόμενο.Στο επόμενο παράθυρο επιλέγεις τη σύνδεση του δικτύου σου(αυτήν που χρησιμοποιεις για πρόσβαση στο Ίντερνετ) και επιλέγεις επόμενο.Στο ακόλουθο παράθυρο επιλέγεις τη σύνδεση ethernet του κινητού σου(θα εμφανιστεί κάτι σαν Sony Ericsson Ethernet USB Ethernet Emulation ή κάτι παρεμφερές)και θα το τσεκάρεις.Πατάς Επόμενο και επιλέγεις στη συνέχεια ένα όνομα για το νεό σου δίκτυο.Βάλε ένα οποιοδήποτε όνομα και πάτα Επόμενο.

 

Στη συνέχεια,ο οδηγος δημιουργίας δικτύου θα σε ρωτήσει εάν θες να κάνεις κοινόχρηστη χρήση αρχείων.Επέλεξε Ναι ή Όχι(ανάλογα τι θες)και πάτα Επόμενο.Στη συνέχεια,ο οδηγός για λίγα δευτερόλεπτα θα δημιουργεί τη σύνδεση δικτύου.Όταν τελειώσει θα σου εμφανίσει μια σειρά από 4 ή 5 επιλογές.Επέλεξε την τελευταια επιλογή(αν θυμάμαι καλά,λεει Τερματισμός οδηγού ή κάτι τέτοιο).

 

Τέλος,πήγαινε Ρυθμίσεις,Συνδεσιμότητα,Κοινή χρηση δικτύου και επέλεξε τη σύνδεση που δημιουργησες και δώσε της το ιδιο όνομα(Επιλέγεις WORKGROUP-Ομάδα Εργασίας)και δίνεις το όνομα που έδωσες και πιο πάνω στον οδηγό δημιουργίας δικτύου.

 

Λογικά,είσαι έτοιμος πλέον.

 

Υ.Γ.:Αυτή είναι η διαδικασία για τα XP!Λογικά,με τον ίδιο τρόπο θα γίνεται και στα Vista!

 

Κάποιες επιλογές δεν τις έχει όπως τις γράφεις και πηδάς μερικά παράθυρα που δεν ξέρω τι να πατήσω!:cry:Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση και αν μπορείς λύσε μου αυτές τις απορίες! Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την τεράστια βοήθειά σου !:)

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς πες μου ποια παράθυρα δεν αναφέρω,επειδή είμαι στα Vista και δεν έχω κοντά μου υπολογιστή με XP!Δε νομίζω όμως να παρέλειψα κάτι! :confused:
Link to comment
Share on other sites

Σου λέω εδώ τους τίτλους:

Επιλέξτε μια μέθοδο σύνδεσης (δεν ξέρω τι να πατήσω) Πατάω το πρώτο και μου βγάζει αυτό:

Επιλέξτε τη σύνδεσή σας στο internet (επιλέγω το ενσύρματο και μετά δεν ξέρω τι να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έκανα σήμερα τη μ*λ*κ*α και πήρα τη συσκευή από vodafone με προεγκατεστημένο το vodafone live. Ξέρει κανείς πως γίνεται να το απεγκαταστήσω γιατί μου 'ρχεται να το σπάσω το ηλίθιο με τα shortcuts που έχει.........
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα το W715 είναι αποκλειστικότητα της Vodafone,οπότε δεν μπορείς να αφαιρέσεις το vodafone live!

 

Σε συγκεκριμένες μόνο χώρες κυκλοφορεί χωρίς το μενού της Vodafone!Σε όλες τις υπόλοιπες διατίθεται μόνο απ'το κόκκινο δίκτυο!

Link to comment
Share on other sites

Όχι,είναι ενσωματωμένο στο λειτουργικό του τηλεφώνου!Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περάσεις την έκδοση του λογισμικού που προορίζεται για Γαλλία,Σκανδιναβικές χώρες ή Ισραήλ(μιας και σ'αυτές τις περιοχές βγαίνει unbranded),αλλά χάνεις τα ελληνικά από το μενού και τα μηνύματα!Δε θα μπορείς να γράφεις στα ελληνικά,αλλά θα μπορείς κανονικά να δέχεσαι ελληνικά μηνύματα!Επίσης,περιορίζεσαι στα Αγγλικά στο μενού!
Link to comment
Share on other sites

Οντως πολυ λακαμια η συντομευση του vodafone live. Το πατας κατα λαθος και χρεωνεσαι :mad:

Δεν ξερει κανεις για msn στο συγκεκριμενο κινητο που ρωτησα πιο πανω ? :worry:

Θελω να παρω ακουστικα bluetooth γιατι οπως εχω αναφερει το κινητο βαραει υπερωριες στο walkman και ειναι βαρετο το βαλε-βγαλε των handsfree. Εχει κανεις να μου προτεινει καποιο καλο ?

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω ακουστικα bluetooth γιατι οπως εχω αναφερει το κινητο βαραει υπερωριες στο walkman και ειναι βαρετο το βαλε-βγαλε των handsfree. Εχει κανεις να μου προτεινει καποιο καλο ?

 

Το HBH-DS980 της SE!

 

Εκπληκτική απόδοση!Η παραμικρή σχέση με τα παρεχόμενα ακουστικά!Σφιχτό μπάσο χωρίς παραμορφώσεις ακόμη και σε υψηλές εντάσεις,εξαιρετικά καθαρός και διάφανος ήχος και τρομερά υψηλή ένταση!Δε θα το μετανιώσεις!Εγώ το έχω 1,5 χρόνο τώρα,να λειτουργεί κάθε μέρα σχεδόν και δεν το μετάνιωσα στιγμή!Η αυτονομία του επίσης είναι καλή!Θεωρητικά φτάνει τις 6 ώρες συνεχούς ακρόασης,πρακτικά φτάνει μέχρι 5 με 5,5!

 

Τέλος,χειρίζεσαι τον τηλεφωνικό κατάλογο μέσω του ακουστικού,μπορείς να το αντιστοιχίσεις με μέχρι και 10 διαφορετικές συσκευές,έχεις πρόσβαση στο μενού των κλήσεων του τηλεφώνου και έχει οθόνη OLED(η οποία όμως στον ηλιο δε φαίνεται σχεδόν).Πολύ καλή πρόταση γενικά και με εξαιρετική απόδοση!:)

 

 

http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/hbh-ds980?lc=el&cc=gr

 

Μπορείς να τα παραγγείλεις απ'το Πλαίσιο ή το e-shop.gr σε τιμή γύρω στα 80-85 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν το HBH-DS220 επειδη μπορεις να αλλαξεις ακουστικα ενω σε αυτο που αναφερεις ειναι fix απ'οτι ειδα. Επισης ο Γερμανος αυτο που σου λεω το ειχε στα 29 ευρω, την ιδια ωρα που το e-shop και ακομα ενα site που ειδα το ειχαν 68 και 74 ευρω αντιστοιχα. Μαλλον καποια προσφορα θα επαιζε. 80-85 ευρω πολλα μου φαινονται ομως :worry:
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν το HBH-DS220 επειδη μπορεις να αλλαξεις ακουστικα ενω σε αυτο που αναφερεις ειναι fix απ'οτι ειδα. Επισης ο Γερμανος αυτο που σου λεω το ειχε στα 29 ευρω, την ιδια ωρα που το e-shop και ακομα ενα site που ειδα το ειχαν 68 και 74 ευρω αντιστοιχα. Μαλλον καποια προσφορα θα επαιζε. 80-85 ευρω πολλα μου φαινονται ομως :worry:

 

Σίγουρα είναι αρκετά τα χρήματα,όμως η ποιότητα ήχου είναι κορυφαία!Απ'τα πιο premium ακουστικά!Τρομερά καθαρος ήχος!Και επίσης πολύ δυνατός,χωρίς παραμόρφωση!Πρέπει να το ακούσεις για να καταλάβεις τι εννοώ!Εγώ πλέον δεν μπορώ να ακούσω με τα ενσύρματα ακουστικά,ακόμη και με τα καλά που δίνουν στα νέα walkman κινητά με το Clear Audio(όπως τα HPM-77 που δίνουν με το W715 που είναι απ'τα καλύτερα ενσύρματα της αγοράς).

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξανααλλάζουν τα δεδομένα..Αν απενεργοποιήσεις το Assisted GPS που είναι μια ******* και μισή δεν μπαινει στο ίντερνετ όταν προσδιορίζεις στίγμα ή όταν τρέχεις το tracker άρα είναι τελείως free.Υπάρχει όμως ένα θέμα με την ακρίβεια του gps...έχω αποκίλσεις της τάξης των 30-35 μέτρων.

πως το απενεργοποιουμε το assisted gps;

Link to comment
Share on other sites

επειδη μπόρεσα να συνδεθω σε αλλο δίκτυο μαλον θέλει να ρυθμίσω κάτι στο fritzbox αλλα τί?

 

επίσης μετα απο serfαρισμα τώρα στις εφαρμογές, το ipera-mini εμφανίζεται με αχνά γράμματα όπου αν πατήσω πάνω του μου βγάζει "μη διαθέσιμο αυτη τη στιγμη" ενώ οταν παω στη κάρτα μνήμης στο jar αρχειο αν πατήσω πάνω του μου βγάζει "παρακαλώ περιμένετε" αλλα δεν γινεται τπτ. προσπάθησα να το σβήσω ώστε να το επανεγκαταστήσω αλλα δεν το βρίσκω στο κινητο για να το σβήσω

 

επισης τώρα παρατηρώ οτι τρέχω κ άλλα jar αρχεία για να εγκαταστήσω ένα παιχνίδι κ πάλι αργεί.να το πάω πίσω?την παρασκευή το πήρα

 

 

τελικά έβγαλα την μπαταρία κ μετά την επανεκίνηση όλα οκ.

 

μάλλον εχω το ίδιο πρόβλημα με εσένα στο θέμα με το wi-fi.. ενώ συνδέθηκα μια χαρά από ένα δημόσιο δίκτυο όταν συνδέομαι με το wifi του σπιτιού μου δεν μπάινει στο web και μου γράφει "σφάλμα επικοινωνίας.δοκιμάστε ξανά ή επικοινωνήστε με το λειτουργό του δικτύου σας για υποστήριξη." Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω????:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...