Jump to content

[Οδηγός] Πώς να κάνετε debrand Α2 συσκευές


proper_evolution
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία κάνεις τη διαδικασία κανονικά, πού κολλάς;
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 670
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

steile mou ton tropo giati tha to petaxo sta skoupidia

 

Πέτα το.

ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΣΤΟ 770

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Η μεθοδος αυτη δουλευει και για το W350i ?

Το πηρα σημερα, ειναι VF Live δυστυχως, κ θελω να το αλλαξω

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν δουλεύει με το W350i.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν δουλεύει με το W350i.

 

 

Aχα. Υπαρχει τροπος να του κανω debrand ?

 

Παντως, ο κωδικος "ΧΧΧΧ-ΧΧΧΧ RxA" που αναφερεται στις οδηγιες της 1ης σελιδας υπαρχει. Συγκεκριμενα βλεπω αυτα:

 

Προσαγμογη

1209-0947 R5A

1204-3119 R11CA002

VFE_LIVE_1

Link to comment
Share on other sites

Αχα, τότε δοκίμασέ το.

 

EDIT: Φαίνεται ότι η Sony Ericsson άρχισε να παίρνει μέτρα για το debranding.

Μετά από αναβάθμιση σε Vodafone Live συσκευή, το debranding με το SEUS δεν ήταν εφικτό. Και αυτό διότι η έκδοση της Vodafone είναι νεότερη από την αντίστοιχη GENERIC/ADRIATIC που υπάρχει. Και λογικά βγήκε επίτηδες έτσι...

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Μολις προπάθησα να κάνω debrand αλλα δυστυχώς πιο πρίν είχα κάνει αναβάθμιση, αφου έκανα όλη την διαδικασία με το uploader στο SEUS μου λέει οτι δεν υπάρχει πιο ενημερωμένο λογισμικο.

 

Καμια ιδέα?

 

* επίσης όταν έψαξα να βρω το αρχείο xlm που τοποθέτησα (για να το αφαιρέσω) μέσα στην αρχή δεν το βρήκα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να το αφαιρέσεις και δυστυχώς τώρα πια debrand μπορείς να κάνεις μόνο μέσω A2Uploader μέσω flashing.

Για να επαναφέρεις τη συσκευή σου θα κάνεις ότι λέω στο πρώτο post στο τέλος.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να το αφαιρέσεις και δυστυχώς τώρα πια debrand μπορείς να κάνεις μόνο μέσω A2Uploader μέσω flashing.

Για να επαναφέρεις τη συσκευή σου θα κάνεις ότι λέω στο πρώτο post στο τέλος.

 

η συσκευή δεν έχει κανει κάποια αλλαγή.. αλλα αν κατάλαβα καλα σε περίπτωση που βγεί κάποιο λογισμικο adriatic πιο καινούργιο απο αυτο που έχω βάλει τώρα (VLive) όταν πάω να κάνω αναβάθμιση θα μου κάνει debrand.?

 

επίσης όταν λές flash τι εννοείς? σβήσιμο τελείως το λογισμικο και πέρασμα καινούργιου κατ επιλογην?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Βασικά τί συσκευή έχεις και ποιά έκδοση λογισμικού; Να τσεκάρουμε μήπως κάνεις κάτι λάθος.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι μια βοηθεια.

Δοκιμαζω να κανω αυτο που γραφει πανω πανω αλλα μου λεει πως δεν υπαρχει καποια διαθεσιμη αναβαθμιση, πως και καλα εχω την πιο καινουργεια.

Τι πρεπει να κανω τωρα?

Πως περναω καποια παλιοτερη και μετα να το κανω αυτο?

Edit: Μιλαω για το C905.

Link to comment
Share on other sites

για το βονταφον λογισμικό μιλάς;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

πρώτα θα κάνεις αυτά που γράφει με το πρόγραμμα ποτ αναφέρεται,και μετά θα μπεις στην αναβάθμιση λογισμικού

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εκανα ακριβως...

Τιποτα :(

Το ξανα εκανα και τιποτα δεν εγινε, τωρα εφτασε μεχρι και το SEUS και παλι το μενου εινε της Vodafone...

 

Edit: Και απο τι ειδα δεν περασε τιποτα ουτε απο τα αρχικα, απο εκεινα τα κολπα που γραφει πανω πανω ο φιλος μας, εκτος μετα το SEUS να ξανα περαστηκανε τα παλια...

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Βασικά τί συσκευή έχεις και ποιά έκδοση λογισμικού; Να τσεκάρουμε μήπως κάνεις κάτι λάθος.

 

 

1209-4776

1205-9083 R1DE001

1E0W

VFE-LIVE-B

 

αυτο ζητας?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εκανα ακριβως...

Τιποτα :(

Το ξανα εκανα και τιποτα δεν εγινε, τωρα εφτασε μεχρι και το SEUS και παλι το μενου εινε της Vodafone...

 

Edit: Και απο τι ειδα δεν περασε τιποτα ουτε απο τα αρχικα, απο εκεινα τα κολπα που γραφει πανω πανω ο φιλος μας, εκτος μετα το SEUS να ξανα περαστηκανε τα παλια...

 

Για τα μοντέλα DB3210 (C905, W705) αντί για 1201-0083 βάζουμε τον κωδικό 1209-4776.

 

μήπως έβαλες λάθος τον κωδικό αυτό;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

11) Εκτελέστε το SEUS, συνδέστε τη συσκευή και περιμένετε να γίνει η αναγνώριση. Αν όλα έχουν πάει καλά, πρέπει να λέει πάνω πάνω ADRIATIC και όχι VFE_LIVE_B και να σας δίνει επιλογή αν θέλετε να ξαναπεράσετε το λογισμικό. Πατάτε με ευχαρίστηση ΝΑΙ και περιμένετε να πάρετε στα χέρια σας το ολοκαίνουριο debranded τηλέφωνό σας!

 

Αυτο εδω που λεει ο φιλος μας πανω, δεν μου το βγαζει καν εμενα, αυτο που εχω κανει bold.

 

Edit: Και αυτο εδω δεν καταλαβα...

ΠΡΟΣΟΧΗ! Αν δεν δείτε κάτω από τη λέξη "Προσαρμογή" 8ψήφιο αριθμό που να έχει αυτή τη μορφή ακριβώς, τότε σημαίνει ότι η συσκευή σας δεν ανήκει στην πλατφόρμα Α2 και δεν μπορεί να γίνει debrand με αυτό τον τρόπο.

Εμενα μου βγαζει αυτο εδω ετσι ακριβως κανονικα το κινητο.

1213-6376 R15A

1205-9083 R1DE001

VFE-LIVE-B

Μπορω να το κανω η δεν ανηκει σε αυτην την κατηγορια?

Link to comment
Share on other sites

Για τα μοντέλα DB3210 (C905, W705) αντί για 1201-0083 βάζουμε τον κωδικό 1209-4776.

 

μήπως έβαλες λάθος τον κωδικό αυτό;

 

Οχι το κανονικο βαζω.

Αυτο εδω βαζω.

 

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>

<customization>

<info>

<cda-number>1209-4776</cda-number>

<language-variant-name>ADRIATIC</language-variant-name>

</info>

</customization>

Link to comment
Share on other sites

εχω μια υποψία,αλλα ειναι πολύ πιθανόν να λέω βλακεία...το παλιό λογισμικό,προ αναβάθμισης,λεγόταν adriatic..το καινούργιο,μετά αναβάθμισης λέγεται generic,μήπως παίζει ρόλο αυτό ;-)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

εχω μια υποψία,αλλα ειναι πολύ πιθανόν να λέω βλακεία...το παλιό λογισμικό,προ αναβάθμισης,λεγόταν adriatic..το καινούργιο,μετά αναβάθμισης λέγεται generic,μήπως παίζει ρόλο αυτό ;-)

 

Και να εινε κατι τετοιο που κολλαει αυτο?

Δεν νομιζω να αλλαζει τιποτα, αντε και να εινε μονο το ονομα θα αλλαζει λογικα.

Link to comment
Share on other sites

μια ιδέα είπα,κατά πάσα πιθανότητα ήταν χαζή ίδέα..

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

μια ιδέα είπα,κατά πάσα πιθανότητα ήταν χαζή ίδέα..

 

Μα οπως και να λεγετε εμενα δεν μου το βγαζει καν αυτο το ονομα, δεν παει παρακατω η διαδικασια σε εμενα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Οδηγός] Πώς να κάνετε debrand Α2 συσκευές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...